PUBG Lite Sistem Gereksinimleri – PUBG LITE

PUBG Lite, Player Unknown’s Battle Ground oyununun versiyonlarından bir tanesidir. 100 gerçek oyuncunun bir haritaya indirilmesi ve hayatta kalmaya çalışmasını tema alan bu oyun, PUBG ve PUBG mobile oyunlarına benzerlik göstermektedir. Bu oyunun diğer PUBG türevlerinden ayrılmasının temel sebebi ise, Lite sürümünün daha sade olmasıdır. PUBG Lite oyunu, hem mobil cihazlardan hem de bilgisayarlardan oynanabilmektedir. Bu oyunu bilgisayar üzerinden oynamak isteyen bireyler ise PUBG Lite sistem gereksinimleri konusu üzerine araştırmalar yapmaktadır.

PUBG Lite Sistem Gereksinimleri - PUBG LITE
PUBG Lite Sistem Gereksinimleri – PUBG LITE

PUBG Lite, daha önce de belirtildiği gibi daha sade bir oyun olduğu için sistem gereksinimleri de o kadar yüksek değildir. Bu nedenle çoğu bilgisayara bu oyunu indirmek ve kurmak mümkündür. PUBG Lite sistem gereksinimleri ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen bireyler, aşağıdaki başlıkları kontrol ederek bilgisayarlarının bu oyuna uygun olup olmadığını anlayabilmektedir.

PUBG Lite Minimum Sistem Gereksinimleri

PUBG Lite oyununu bilgisayarına indirmek isteyen oyun severler, mutlaka PUBG Lite minimum sistem gereksinimleri hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Minimum siste gereksinimleri, oyunun sorunsuz bir şekilde indirilebilmesi ve çalıştırılması için elzemdir. Eğer bilgisayarınız bu gereksinimleri karşılamıyorsa, oyunu indirmek ve keyifli bir şekilde oynayabilmek mümkün olmayacaktır. Aşağıdaki listede bilgisayarınızda mutlaka olması gereken minimum özellikler belirtilmektedir.

 • İşletim Sistemi: Windows, 7, 8, 10, 64 Bit
 • İşlemci: Intel Core i3, 2.4 GHz
 • RAM: 4 GB RAM
 • Ekran Kartı:  Intel HD Caphics 4000
 • Gerekli Depolama Alanı: 4 GB (Kullanılabilir alan)
 • DirectX: Sürüm 11
PUBG Lite Minimum Sistem Gereksinimleri
PUBG Lite Minimum Sistem Gereksinimleri

Belirtilen 5 özellik bilgisayarınızda mevcut ise oyunu indirebilmeniz ve oynamanız için herhangi bir engel bulunmayacaktır. Ancak bu özellikler minimum olduğundan dolayı bazı grafik sorunları yaşamanız mümkündür. Bu noktada PUBG Lite sistem gereksinimlerinin önerilen düzeyde olması tavsiye edilmektedir.

PUBG Lite Önerilen Sistem Gereksinimleri

PUBG Lite önerilen sistem gereksinimleri, oyundan en iyi şekilde verim alınabilmesini sağlayacak özelliklerdir. PUBG Lite oyununun etkili şekilde çalışmasını sağlayan bu gereksinimler, oyun yapımcıları tarafından belirtilmektedir. Bu da demek oluyor ki, oyun yapımcıları PUBG Lite oyununun bu gereksinimler ile oynanmasını tavsiye etmektedir. Aşağıda yer alan listede PUBG liste önerilen sistem gereksinimleri belirtilmektedir.

 • İşletim Sistemi: Windows, 7, 8, 10, 64 Bit
 • İşlemci: Intel Core i5, 2.8 GHz
 • RAM: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA Geforce GTX 660 ya da AMD Radeon HD 7870
 • Gerekli Depolama Alanı: 4 GB (Kullanılabilir alan)
 • DirectX: Sürüm 11
PUBG Lite Önerilen Sistem Gereksinimleri
PUBG Lite Önerilen Sistem Gereksinimleri

Bilgisayarınızın belirtilen bu 5 gereksinimi karşılayabilmesi durumunda oyun en iyi şekilde indirilip oynanabilecektir. Bu nedenle PUBG liste sistem gereksinimleri konusu üzerine araştırma yapan bireylerin bu özellikleri baz alması tavsiye edilmektedir.

PUBG Lite Maksimum Sistem Gereksinimleri

PUBG Lite oyununu bilgisayarına indirip oynamak isteyen oyun severlerin araştırdığı konulardan bir tanesi de PUBG Lite maksimum sistem gereksinimleri olmaktadır. Bu noktada bilinmesi gerekir ki, önerilen sistem gereksinimlerinin karşılanması durumunda zaten PUBG Lite oyunu istenildiği gibi çalışacaktır. Bu da demek oluyor ki, önerilen sistem gereksinimlerinin üstünde olan sistem özellikleriniz, PUBG Lite oyunun üzerinde herhangi bir etki yaratmayacaktır. Sistem özelliklerinin daha üst olması, yalnızca bilgisayarınızda yer kalmasını sağlayacaktır.

PUBG Lite Oyunu
PUBG Lite Oyunu

PUBG Lite sistem gereksinimleri, oyunun sorunsuz bir şekilde çalışması sağlamaktadır. Sistem gereksinimlerini özetlemek gerekirse; minimum sistem özellikleri karşılandığı takdirde PUBG Lite oyununu indirebilir ve rahatça oynayabilirsiniz, önerilen sistem gereksinimlerini karşıladığınız zaman ise oyunu en verimli halinde kullanabilirsiniz. Bu noktada daha önce de belirtildiği gibi maksimum sistem gereksinimleri bulunmamaktadır. Yani, en ideal gereksinimler önerilen şekilde yapılmalıdır.

Pubg Hesap Silme: Pubg Hesabı Nasıl Silinir? yazımızda sizler için PUBG hesabınızı nasıl sileceğinizden bahsettik. Eğer hesabınızı silmek istiyor iseniz ilgili içeriği ziyaret ediniz. Şekilli İsim Yazma ihtiyacınız var ise PUBG içindeki kullanıcı adınızı şekilli olarak yazabilmeniz için yine bir içerik yayımlamıştık. İlgili içeriği ziyaret ederek oyundaki nickinizi şekilli olarak yazabilirsiniz. PUBG Mobile Şekilli Nick Emülatör ile Nasıl Yapılır? başlığı altında ise şekilli nick işlemlerini emülatör üzerinde nasıl yapacağınızdan bahsettik. Tüm bu içerikler ve daha fazlası webdeyazilim.com sitesinde sizleri bekliyor. Yeni içeriklerimiz için bizi takipte kalın…

Güncelleme:

PUBG LITE artık resmi olarak desteklenmemektedir. İlgili bildiriye buradan ulaşabilirsiniz.

Sitemizdeki diğer sistem gereksinimleri içeriklerini inceleyerek farklı oyunlara ait donanım gereksinimlerini öğrenebilir, farklı oyunlarla tanışabilir ve bilgisayarınıza yeni oyunları indirebilirsiniz. Oyunları indirmeden önce sistem gereksinimlerini bilmek, onlarca gigabyte veriyi bilgisayarınıza gereksiz yere indirmenizin önüne geçer. Hem zamandan, hem de bant genişliğinizden, internet kotanızdan tasarruf edersiniz. Bu yüzden herhangi bir oyunu indirmeden önce sistem gereksinimlerini kontrol etmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Diğer oyunların sistem gereksinimlerini görmek için aşağıdaki ilgili bağlantılara tıklayabilirsiniz:

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın