Forza Horizon 4 Sistem Gereksinimleri

Son dönemlerde ülke gençlerinin de oynadığı dünya tarafından çok tercih edilen oyunlardan birisi de Forza Horizon 4 olmaktadır. Bir araba oyunu olan bu oyun birçok insan tarafından çok sevilmektedir ve yayıncılar da sürekli olarak yeni güncellemeler getirerek bu muhteşem oyunu geliştirmek için uğraşmaktadır. Bu yarış oyununun geçtiği ülke hakkında merak içerisindeyseniz, oyun İngiltere’de geçmektedir. Oyun gerçek dünyaya o kadar benzerlik gösterir ki saatlere göre günün dilimleri değişirken mevsimlere göre de değişimler yaşanır. Tüm bu detaylara erişmek için oyunu oynamak gerekir. Oyunu oynamak için ise Forza Horizon 4 sistem gereksinimleri karşılanıyor olmalıdır.

Forza Horizon 4 Sistem Gereksinimleri
Forza Horizon 4 Sistem Gereksinimleri

Bu oyunu oynamak birçoğunuza cazip gelebilir ancak bundan önce bilmeniz gereken şey Forza Horizon 4 sistem gereksinimleri olmaktadır. Eğer Forza Horizon sistem gereksinimleri cihazınız tarafından sağlanmıyorsa oyun sizin için zor bir duruma girecektir. İki adet Forza Horizon sistem gereksinimleri kısmı bulunur. Bunlardan birisi Forza Horizon önerilen sistem gereksinimleri iken diğeri de Forza Horizon minimum sistem gereksinimleri olmaktadır.

Forza Horizon 4 Önerilen Sistem Gereksinimleri

Eğer siz de ülkemiz genelinde ve dünya genelinde çok fazla kullanıcıya sahip olan efsane oyunlardan birisi Forza Horizon 4 oynamak isterseniz, bu gerçeğe yakın bir dünyada geçen oyun için kesinlikle bilmeniz gerekenler vardır. Mesela Forza Horizon 4 önerilen sistem gereksinimleri kesinlikle dikkat etmeniz gereken hususlar arasındadır. Eğer siz de Forza Horizon önerilen sistem gereksinimleri bakımından gereken hususları karşılıyorsanız bu oyunu oynamamanız için hiçbir engel kalmamış demektir. Forza Horizon 4 önerilen sistem gereksinimleri şu şekilde sıralanabilir;

Forza Horizon 4 Önerilen Sistem Gereksinimleri
Forza Horizon 4 Önerilen Sistem Gereksinimleri
 • Bu oyunu rahat bir şekilde oynayabilmeniz için DirectX sisteminizin rolü çok büyüktür. Bunun için DirectX 12 API sistemine sahip olmanız gerekir.
 • Cihazınızın işlemcisi de Forza Horizon önerilen sistem gereksinimleri arasında en çok önemli olan şeylerden birisidir. İşlemciniz Intel i7-3820 @ 3.6Ghz olmalıdır.
 • Kullanacağınız cihazın belleği de çok büyük bir önem taşımaktadır. Kullanacağınız cihazın belleği 12 GB olmalıdır.
 • Oyunu oynamak ve gerçekçi efektleri yakalamanız için ekran kartı da çok büyük bir yere sahiptir. Ekran kartı (NVIDIA): NVIDIA GTX 970 veya NVidia GTX 1060 3GB özelliklerine sahip olmalıdır.
 • Aynı zamanda bir diğer ekran kartı özelliği de şu şekildedir; Ekran Kartı (AMD): AMD R9 290x veya AMD RX 470.
 • Son olarak cihazınızdaki boş depolama alanının da çok büyük bir önem taşıdığını söylemek gerekir. Cihazınızda 75 GB boş alan olmalıdır.
Forza Horizon 4 Minimum Sistem Gereksinimleri
Forza Horizon 4 Minimum Sistem Gereksinimleri

Forza Horizon 4 Minimum Sistem Gereksinimleri

Muhteşem oyunlar oynayarak en güzel ve kaliteli zevklerin tadına varmak son zamanlarda gelişen teknoloji ile çok basitleşmiştir. Eğer siz de bu konuda oyun arayışında iseniz içinde gerçek hayat esintileri taşıyan Forza Horizon 4 oyununu mutlaka duymuşsunuzdur. Bu oyunu en güzel şeklinde oynayabilmeniz için Forza Horizon minimum sistem gereksinimleri konusunda bilgi sahibi olmanız gerekir. Siz de Forza Horizon 4 minimum sistem gereksinimleri sahibi olarak bu oyunu en etkili ve en güzel şekilde oynayabilirsiniz. Forza Horizon 4 minimum sistem gereksinimleri de şu şekilde sıralanabilir;

 • Bu oyunu en etkili şekilde oynamanız için DirectX işletim sisteminiz çok yardımcı olacaktır; DirectX 12 API’e sahip olarak siz de rahat bir oyun zevki sürebilirsiniz.
 • İşlemciniz bu oyun için en önemli gereksinimlerden birisidir. Intel i3-4170 @ 3.7Ghz ya da Intel i5 750 @ 2.67Ghz işletim sistemine sahip olmanız iyi olacaktır.
 • Bellek de elbette cihazınızın oyunu kaldırabiliyor olması açısından çok önemlidir. Cihazınızın belleği 8Gb olmalıdır.
 • Ekran kartının da bu noktada çok büyük önemi vardır. Ekran Kartı (NVIDIA): NVIDIA GTX 650 Ti ya da Nvidia GT 740, Ekran Kartı (AMD): AMD R7 250x unsurlarına sahip olmalıdır.
 • Son olarak cihazınızın depolaması 75 GB olmalıdır.
Forza Horizon 4
Forza Horizon 4

Son zamanların en çok beğenilen oyunlarından biri olan Forza Horizon 4 hakkındaki detaylı bilgileri yazımızdan edinebilirsiniz. Size de sadece yazıyı okuyup bu oyunu oynamak kalacaktır. İyi eğlenceler.

Açık dünya oyunlarını seven kişilerin beğeneceği Forza Horizon 4 oyunu, araba tutkunları için de biçilmiş kaftan. Sınırsız gezinti, yarışlar ve daha fazlası için bu oyunu mutlaka oynamanızı tavsiye ediyoruz. Farklı oyunlar oynamak isterseniz ve farklı oyunlara ait sistem gereksinimlerini öğrenmek isterseniz, sitemizdeki diğer içeriklere göz atabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantılar üzerinden daha fazla sistem gereksinimine ulaşabilir, hangi oyunu oynamak istediğinize karar verebilirsiniz.

Diğer oyunların sistem gereksinimlerini görmek için aşağıdaki ilgili bağlantılara tıklayabilirsiniz:

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın