Mount And Blade Bannerlord Sistem Gereksinimleri

Bu yazımızda sizlere bir açık dünya oyunu olarak Orta Çağ’da geçen Mount And Blade Bannerlord ve hikayesine göz atacağız. 8 yıldır geliştirilen Mount and Blade oyunu Türk yapımı bir oyundur. Ankaralı bağımsız oyun şirketi olan TaleWorlds’ün son oyunu olarak piyasaya sürülmüştür. Rol yapma oyunu olarak da geçen bu oyunda, eski çağlarda yaşamış olan uygarlıkları görebiliyoruz. Orduların da yer aldığı Mount And Blade Bannerlord Sistem Gereksinimleri oldukça merak edilen bir konu. Yazımızın içeriğinde bu donanım özellikleri hakkında bilgiler veriyor olacağız.

Mount And Blade Bannerlord Sistem Gereksinimleri
Mount And Blade Bannerlord Sistem Gereksinimleri

Mount And Blade Bannerlord Sistem Gereksinimleri

Sistem gereksinimlerine değinecek olursak, sistem gereksinimleri dendiğinde iki tür sistem gereksinimi akıllara gelir. İlk olarak, oyunu en düşük ayarlarda açabilmenizi sağlayan özellikleri ile minimum sistem gereksinimleridir. Bahsettiğimiz bu özellikler oyunu oynamak isteyen ve donanım özellikleri düşük olanlar için sunulan özelliklerdir. Amaç, en düşük ayarlarda oyunu açabilmek ve daha fazla kişiye oyunu ulaştırmak. Altta sizler için hazırladığımız minimum sistem gereksinimlerine ulaşabilirsiniz.

Mount And Blade Bannerlord Minimum Sistem Gereksinimleri;

  • İşletim Sistemi: Windows 7 (64 bit) veya üzeri
  • İşlemci: Intel Core i3-8100 veya AMD Ryzen 3 1200
  • RAM: 6 Gigabayt
  • Ekran Kartı: Intel UHD Graphics 630 / Nvidia GeForce GTX 660 2 Gigabayt veya AMD Radeon HD 7850 2 Gigabayt
  • Gerekli Depolama Alanı: 60 Gigabayt
Mount And Blade Bannerlord Minimum Sistem Gereksinimleri
Mount And Blade Bannerlord Minimum Sistem Gereksinimleri

Yukarıda belirtilen özellikler minimum sistem gereksinimleridir. İkinci bir gereksinim olarak önerilen sistem gereksinimleri gelmektedir. Önerilen sistem gereksinimleri, minimum sistem gereksinimlerinin aksine, oyundan maksimum verimi sağlamayı ve oyuncunun gayet akıcı şekilde oyunu oynamasını hedefler. Bu doğrultuda oyun firmalarınca bizlere sunulan önerilen sistem gereksinimlerini karşıladığınız vakit, oyundan alınabilecek en yüksek hazzı ve verimi alabilirsiniz. Hemen aşağıda sizlere Mount And Blade Bannerlord sistem gereksinimleri başlığı altındaki önerilen sistem gereksinimlerini listeledik;

Mount And Blade Bannerlord Önerilen Sistem Gereksinimleri;

  • İşletim Sistemi: Windows 10 (64 bit)
  • İşlemci: Intel Core i5-9600K veya AMD Ryzen 5 3600X
  • RAM: 8 Gigabayt
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1060 3 Gigabayt / AMD Radeon RX 580
  • Gerekli Depolama Alanı: 60 Gigabayt

Mount And Blade Bannerlord’u Özel Kılan Özellikleri

Mount And Blade Bannerlord Önerilen Sistem Gereksinimleri
Mount And Blade Bannerlord Önerilen Sistem Gereksinimleri

Mount And Blade Bannerlord’un İlk çıkış yaptığı yıllarda, bir Türk firmasının oyun geliştirip piyasaya sürmesi alışılmışın dışında bir durumdu. Duyurusu yapıldıktan sonra oldukça merak uyandıran oyun firması, oyun çıktıktan sonra oyunu oynayan kişilerin olumlu geri dönüşleri sayesinde daha da büyüdü ve seri haline gelen Mount And Blade oyununu geliştirmeye devam etti. Uygarlıkların geçtiği oyunda sizlere seçim yapma fırsatı sağlayan oyun, oyuncuyu Orta Çağ’da hissettirmeyi hedeflemekte ve bu hedefe oldukça başarılı bir şekilde ulaşmaktadır. Oyuna başlamadan önce sizlere karakterin kişiliğini seçmenizi ve oyuna o kişilikle başlamanızı istemektedir.

Oyun karakterinin kişiliğine kadar oyunu oynayan kişi karar veriyor. Aslında bu oyunda tüm ipler bizim elimize bırakılıyor. Para kazandıktan sonra dilerseniz ordu kurup ordunuzu geliştirebilirsiniz. Bu sayede bir uygarlık kurma şansınız olabilir.

Mount And Blade Bannerlord
Mount And Blade Bannerlord

Orta Çağ’da geçen Mount And Blade Bannerlord, 8 yıldır geliştirilen Türk yapımı bir oyundur demiştik. Ankaralı bağımsız oyun şirketi olan TaleWorlds’ün son oyunu olarak piyasaya sürülen bu oyunda, eski çağlarda yaşamış olan uygarlıkları görmek mümkün.

Oyun karakterinin kişiliğine kadar sizin karar verdiğiniz oyunda tüm ipler sizlerin elinde bulunmaktadır. Para kazandıktan sonra dilerseniz ordu kurup ordunuzu geliştirebilirsiniz. Bu sayede bir uygarlık kurma sürecine girebilirsiniz. Oyunun Türk yapımı olduğunu belirtmiştik, Türkiye ne yazık ki oyun sektöründe piyasanın biraz gerisinde kaldı. Fakat bu tür Türk yapımı kaliteli oyunlar görmek bizler için bir umut ışığı niteliğinde. Oyun kurucularının ve oyunda emeği geçen herkesi, bu yazı vesilesi ile tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Diğer oyunların sistem gereksinimlerini görmek için aşağıdaki ilgili bağlantılara tıklayabilirsiniz:

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın