Among Us Sistem Gereksinimleri ✔️ Minimum & Maksimum 2023

Among Us Sistem Gereksinimleri : 2018 yılında piyasaya sürülen ve 2020 yılında fazlasıyla popüler olan Among Us, hala popülaritesini korumakta ve her geçen gün kullanıcı sayısı artmaktadır. Hem özel odaları, hem de dünya çapında odaları bulunan bu oyunda genel anlamda 3 farklı lokasyon bulunmaktadır. Odaya giriş yapıldığında karşılaşılan kodu arkadaşlarınızla paylaşarak oyunu daha eğlenceli hale getirmek de mümkün. Peki nedir bu oyun? Nasıl oynanır? Gelin hep beraber bakalım.

Among Us Sistem Gereksinimleri - Minimum Sistem Gereksinimi
Among Us Sistem Gereksinimleri – Minimum Sistem Gereksinimi

Renkli karakterleriyle internet ortamında hızla dikkat çeken bu oyun, bir katil bulma oyunudur. En az 4, en fazla 10 kişiyle oynanabilen bu oyunda 2 tane takım bulunmaktadır. Kurgusal olarak oyun uzayda geçmektedir. Bu takımların birisi impostor adı verilen katillerin bulunduğu takım, bir diğeri ise crewmate adı verilen masumların bulunduğu takım olmaktadır. Oyunun başlangıcında her karakterin hangi takıma dahil olduğunu gösteren bir ekran çıkmaktadır, burada yalnızca impostor olan karakterler diğer impostor karakterlerin kim olduğunu görebilmektedir.

Masum takımda bulunan crewmate karakterler ise yalnızca kendilerinin masum olduğundan emin olabilmektedir. Crewmate karakterlerinin amacı sistem üzerinde bulunan görevleri hızlı bir şekilde tamamlayarak karşısına çıkan şüpheli hareketlerde, ya da ölü bir karakter gördüğünde alarm tuşuna basarak chat kutusu üzerinden kim olduğu hakkında tartışma yürütmektir. Impostor olanlar kendilerinin masum olduğunu iddia ederek tartışmayı sabote ederler. Ölü karakterler hariç bütün karakterlerin verdiği oylar ile impostor karakterin kim olduğu tahmin edilir ve uzay boşluğuna gönderilir. Bu bazen impostor, bazen bir crewmate olabilir.

Among Us Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Among Us, hem bilgisayar üzerinde hem de cep telefonlarında oynanabilen bir oyundur. Diğer oyunlarla karşılaştırıldığında sistem gereksinimlerinin daha asgari olduğu görülmektedir. Oyunu Steam üzerinden oynamak isterseniz 10.50 TL gibi bir ücreti bulunmaktadır, fakat cep telefonlarında herhangi bir ücret talep edilmez. Bilgisayar üzerinde bulunması gereken minimum Among Us sistem gereksinimleri şu şekildedir:

Among Us Minimum Sistem Gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: Windows 7
 • İşlemci: Intel Pentium E2180 @ 2.00GHz / AMD Turion 64 X2 Mobile TL-64
 • Ekran Kartı: GeForce 7600 GT / Radeon HD 7310G
 • RAM:  1 GB
 • Gerekli Depolama Alanı: 250 MB
 • Directx: DirectX 10

  Among Us Önerilen Sistem Gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: Windows 10
 • İşlemci: Intel Core i3-2120
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GT 610
 • RAM:  2 GB
 • Gerekli Depolama Alanı: 1 GB
 • Directx: DirectX 10

Tamamen ücretsiz bir şekilde Google Play Store ya da App Store’dan edinebileceğiniz bu oyunu cep telefonlarınızla da rahatlıkla oynayabilirsiniz. Android telefonlardan oynamak için cihazda bulunması gereken sürüm 4.4 ve sonra çıkan sürümlerdir. iOS telefonlar için ise 10.0 ve sonrasında çıkan sürümlerde Among Us rahatlıkla oynanabilmektedir.

Among Us
Among Us

Her Oyuncunun Bilmesi Gereken Among Us İncelikleri

Oyunda bir adet emergency butonu bulunmaktadır. Oyuncular birinden şüphelendiğinde, ya da impostor karakterini bulduklarında report butonuna basarak diğer oyuncularla konuşabilir. Bunun dışında konuşma şansımız yoktur. Oyun boyunca diğer crewmate karakterleriyle beraber hareket etmelisiniz. Böylelikle öldürülme şansınız oldukça düşük olur. Impostor olduğunuzda ise tek yapmanız gereken yalan söylemek ve birilerini öldürmektir.

Oyun grafiğinde bulunan vent bölümleri ise impostor karakterlerinin bir diğer can alıcı silahıdır. Katil olursanız, bu havalandırma boşluklarında kimseye görünmeden saklanabilir, masum karakterlerden birini yakınınızda gördüğünüzde suikast kurup öldürebilirsiniz. Aynı zamanda impostor olduğunuzda oksijen, kapı butonu, reaktör ya da elektrik butonlarından sabotaj planı yapabilirsiniz. Crewmate ekibi bu sabotajı zamanında tamir edemezse, impostor takımı kazanmış olmaktadır. Her sabotajın kendine ait bir özelliği vardır, burada önemli nokta sabotaj başlatırken olabildiğince kimseye görünmemektir. Among Us incelikleri bu şekilde olmaktadır.

Among Us, genel anlamda karakterlerin kendilerine ait renk seçebildikleri, başlarına istedikleri aksesuarları takabildikleri bir strateji oyunudur. Siz de hem bilgisayarınızdan hem de telefonunuzdan kolaylıkla oyunu indirebilir, kendi arkadaşlarınızla eğlencenin dibine vurabilirsiniz! Merak ettiğiniz her oyunun sistem gereksinimleri için, sayfamıza göz atabilirsiniz.

Diğer oyunlar için sistem gereksinimleri:

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın