Ana sayfa MOBİL DÜNYA Windows İçin En İyi 9 Android Emülatörü

Windows İçin En İyi 9 Android Emülatörü

9

Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda android çalıştırmak pek çok kişinin yapmak istedikleri arasında geliyor. Pek çok sebepten ötürü windows’ta android çalıştırmak gerekebilir. Bu yazıda Windows için en iyi android emülatörleri inceleyeceğiz.

Android Emülatör Nedir?

Android Emülatör, sanal bir android’dir. Windows başta olmak üzere işletim sistemlerine kurulan bu emülatörler, sanal bir cihaz kullanmanıza olanak tanır. Android emülatörler sanal telefonlar ya da sanal tabletlerdir. Windows için android emülatör demek windows içerisinde sanal android cihaz çalıştırmak demektir.

Android Emülatör Ne İşe Yarar?

Bilgisayarınızın içinde telefon ya da tablet olsun ister miydiniz? Bu sanal cihazda yapmak istediğiniz bütün testleri yapabilir, yeni ya da farklı bir cihaz olarak kullanabilirsiniz. Kendi telefonunuzda ya da tabletinizde yapmaya korktuğunuz işlemleri bu sanal cihazda yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra her cihazda bir tane çalışan uygulamaları çalıştırabilirsiniz. (Whatsapp gibi) Diğer yandan sadece telefonda oynanan oyunları bilgisayarda oynayabilirsiniz.

En İyi Android Emülatörleri 2019

Görüldüğü üzere android emülatörler oldukça faydalı. Bilgisayarımıza android emülatör kurma fikri aklımıza geldiyse hangi android emülatörü kullanmalıyım sorusuna cevap verelim…

1. Windows İçin En İyi Android Emülatörleri | Nox Player
en iyi android emülatörü

Nox Player özellikle Android oyuncularını hedef alıyor. Her ne kadar android emülatör olsa da Nox player işini iyi yapıyor ve PUBG veya Justice League gibi büyük oyunları oynamak için en uygun emülatörlerden biri olmayı başarıyor. Nox Emulator’ün en iyi yanı, sponsorlu reklamlar olmadan tamamen ücretsiz olmasıdır.

Nox Player, Klavye, Fare ve Gamepad tuşlarını eşlemenizi sağlar. Örneğin, sağa kaydırmak için eşleme kısayolu gibi hareketler için klavye tuşları atayabilirsiniz.

Ayrıca, en iyi oyun sonuçlarını elde etmek için CPU ve RAM kullanımını ayarlar seçeneğinde belirleyebilirsiniz. Android’i kasmadan kullanmak odak noktanızda ise, Nox Player sanal cihazı bir dakikadan daha kısa sürede çalıştırmayı kolaylaştırır.
Nox ile ilgili tek sorun sisteme çok fazla yük bindirmesidir. Android bilindiği üzere aşırı kaynak tüketen bir işletim sistemi. Nox Player doğrudan donanımınızın kaynaklarını tüketmiyor olsa da içerisinde çalıştırdığı android kaynaklarınızı zorlayacaktır. Ayrıca içerisindeki android’i kolaylıkla root’layabilirsiniz.

Fiyat:  Ücretsiz

Neden Nox Player kullanmalıyım?

 • Tek cihazda birden fazla pencere açabilirsiniz
 • Denetleyicilerdeki kısayolları eşleyebilirsiniz
 • Root yapmak oldukça kolaydır

Nox Player’ı İndir

2. Windows İçin En İyi Android Emülatörleri | BlueStacks
en iyi android emülatörü

BlueStacks, muhtemelen Android kullanıcıları arasında en bilinen Android emülatörüdür. Bu Emülatör genelde oyun oynamak için tercih edilir ve kurulumu son derece kolaydır. Play Store dışında, BlueStacks optimize edilmiş uygulamalarını kendi uygulama mağazasından indirme seçeneğini sunmaktadır. Her ne kadar BlueStacks klavye eşitlenesini destekliyor olsa da tuş vuruşlarında iyi sonuç vermiyor.
BlueStacks emülatörünün en büyük dezavantajı, verimlilik uygulamalarında yetersiz olması. Bunun dışında, sponsorlu reklamlar bu emülatörü kullananların canını oldukça sıkmaktadır.

BlueStacks Android emülatörü şu anda Android 7 Nougat’ı temel almaktadır.

Fiyat:  Ücretsiz / Premium 24 $

Neden BlueStacks kullanmalıyım?

 • Teknik bilgi gerektirmeden kurulum yapılabilir
 • Birden fazla hesap desteği
 • En son Android sürümü

BlueStacks’i İndir

3. Windows İçin En İyi Android Emülatörleri | MEmu
en iyi android emülatörü

MEmu, diğerlerine kıyasla nispeten yeni bir oyuncu emülatörü. 2015 yılında başlatılan MeMu Play, yine oyun oynamaya odaklı bir emülatör. Hız ile ilgili olarak, bu Android emülatörü Nox ve BlueStacks ile benzer sonuçlar veriyor.

MeMu Android emülatörünün en önemli özelliklerinden biri hem AMD hem de Nvidia çipleri ile destekleniyor olması. Aynı zamanda Android Jelly Bean, Kit Kat ve Lollipop gibi farklı Android sürümlerini de destekliyor. MeMu yüksek performanslı oyun oynamayı deneyimlemenizi sağlarken, grafik performansı nispeten zayıf.
MEmu şu anda Android Lollipop’ı baz almaktadır ve verimlilik uygulamalarıyla sınıfın en iyisidir. Ingress ya da Pokémon Go gibi oyunlar oynamayı hedefliyorsanız , bu emülatör sizin seçiminiz olmalı.

Fiyat:  Ücretsiz

Neden MEmu kullanmalıyım?

 • Anahtar Haritalama
 • Google Haritalar’da sanal konumunuzu ayarlama
 • AMD ve NVidia’yı destekleme

MEmu’yu İndir

4. Windows İçin En İyi Android Emülatörleri | Ko Player
en iyi android emülatörleri

Tıpkı diğer Android oyun emülatörleri gibi, Ko Player da hafif bir yazılımla gecikmesiz oyun deneyimi sunmayı hedefliyor.

Ko Player’ın ücretsiz olduğu için bazı yerlerinde çok az reklam görebilirsiniz. Uygulama oynatıcısının uygulamaları kurması ve uygulamalar arasında gezinmesi oldukça kolaydır. Aynı zamanda klavye haritalama ve gamepad emülasyonunu da destekler.
Bu Android emülatörünün dezavantajı, bazen aniden donması ve mavi ekrana geçmesidir. Diğer emülatörlere nazaran bazı bug’lar içerir ve düzeltmeleri oldukça uzun zaman alır.

Fiyat:  Ücretsiz

Neden Ko Player kullanmalıyım?

 • Basit kullanıcı arayüzü
 • Herhangi bir Android cihazını ayarlama
 • Kurulumu kolay

Ko Player’ı İndir

5. Windows İçin En İyi Android Emülatörleri | Genymotion
en iyi android emülatörleri

Genymotion sıradan Android emülatörü değildir ve sadece geliştiricilere yöneliktir. Android simülatörü, farklı Android sürümlerine sahip çeşitli sanal cihazlarda uygulamaları test etmenize olanak sağlar. Emülatör, Android SDK ve Android Studio ile uyumludur. MacOS ve Linux ile bile çalışması oldukça esnek bir kitleye sahip olmasını sağlamıştır.
Genymotion, geliştiricilere yöneldiğinden, geliştirici dostu birçok özellikle donatılmıştır ve Android oyun deneyimi arayanlar için doğru seçim olmayabilir.

Fiyatı:  Trail / Premium 136 $ yıllık.

Neden Genymotion kullanmalıyım?

 • Android Studio’yu destekler
 • MacOS’larda ve Linux’ta çalışır
 • Sürümleri Android 4.1’den 8.0’e çalıştırır

Genymotion’ı İndir

6. Windows İçin En İyi Android Emülatörleri | Android Studio
en iyi android emülatörleri

Android Studio, Google’ın kendi geliştirmiş olduğu bir programdır ve özellikle geliştiricilere hitap eden bir geliştirme IDE’dir (Entegre geliştirme ortamı). Temel olarak, geliştiricilerin uygulamalarını oluşturmalarına ve test etmelerine yardımcı olacak bir dizi araç ve eklentiyle birlikte gelir.
Android Studio’nun yerleşik bir öykünücüsü (simülatör ve emülatör) var, ancak Genymotion ile karşılaştırıldığında daha az özellik barındırıyor. Bu Öykünücü (emülatörü) kuşkusuz genel kullanım ve ağır oyunlar oynamak için değil. Android Studio’yu kurmak zor ancak  birçok geliştiricinin favorisi.

Fiyat:  Ücretsiz

Neden Android Studio’yu kullanmalıyım?

 • Google’ın resmi emülatörü
 • Düzenli güncellemeler alması

Android Studio’yu İndir

7. Windows İçin En İyi Android Emülatörleri | Remix OS
en iyi android emülatörleri

Remix OS yukarıdaki diğer Android emülatörleri gibi bir emülatör değil. Önyükleyebileceğiniz bir Android işletim sistemidir. Pencerenin üzerine kolayca çıkabilen diğer emülatörlerin aksine, Remix OS’un ayrı bir bölüme kurulması gerekir.

Remix OS, Google’ın eski çalışanları tarafından oluşturulmuş bir şirket olan Jide Technology ürünüdür. Remix OS’yi bir USB cihazına koyabilir ve oradan elinizdeki herhangi bir bilgisayara önyükleyebilirsiniz. Android emülatörü, üretkenlik uygulamaları için iyidir, ancak ağır ve kasıntı oyunları oynamayı desteklemez.
Her ne kadar Jide teknolojisi desteğini öldürse de, yine de son Android Marshmallow sürümünü indirebilirsiniz. Bu arada, Phoenix OS olarak bilinen benzer bir proje Remix OS hayranları arasında çok beğeniliyor. Ve son zamanlarda, proje Android 7 Nougat için güncellendi.

Fiyat:  Ücretsiz

Neden Remix OS kullanmalıyım?

 • Android işletim sistemi deneyimi (Emülatör Değil)
 • Yeni dosya yöneticisi
 • Verimlilik uygulamaları için oldukça iyi olması

Remix OS’u İndir

8. Windows İçin En İyi Android Emülatörleri | ARChon
en iyi android emülatörleri

ARChon diğerleri gibi tam olarak bir android emülatörü değil. Chrome üzerinde android uygulamaları test edebilmenizi sağlayan basit bir eklentidir.

Google, Chrome Web Tarayıcısı’nda iki veya üç Android uygulaması için hayata geçirilen bir projesiydi. Daha sonra GitHub geliştiricisi bu projeyi biraz daha ileri götürdü ve tüm Android uygulamalarını Chrome’da çalıştırmak için ARChon’u piyasaya sürdü.
ARChon Android emülatörü ağır oyunlar için uygun değildir, ancak kolay erişimi nedeniyle verimlilik uygulamalarını kullanmak için mükemmel bir tercih olabilir.

Fiyat:  Ücretsiz

Neden ARChon kullanmalıyım?

 • Chrome’a ​​Entegre edilebilir
 • Zahmetli kurulum yoktur
 • Verimlilik uygulamaları için oldukça iyidir

ARChon’u İndir

9. Windows İçin En İyi Android Emülatörleri | Bliss OS
en iyi android emülatörleri

Bliss OS, yukarıdaki emülatörlerden biraz farklıdır. ‘Android Emülatörlerinin’ Windows bilgisayarınızda Android’i taklit etmektedir. Bliss OS ise Android’in ta kendisidir ve ayrı bir işletim sistemi olarak kurulması gerekir.

Kurulumu için bir Sanal cihaz oluşturucu (Virtualbox gibi) ya da önyüklenebilir (Bootable) bir USB sürücüsü oluşturabilir ve Bliss OS ROM’u harici depolama birimine yükleyebilirsiniz.
Bilgisayarınızda tam Android deneyimi arıyorsanız, Bliss OS veya başka bir Android x86 tabanlı projenin kurulması her zaman daha iyidir. Bliss OS açık kaynak kodludur ve reklam veya Android emülatör karmaşasını içermez. Daha yalın ve profesyonel android deneyimi yaşamanızı sağlar.

Fiyat:  Ücretsiz

Neden Bliss OS kullanmalıyım?

 • Açık kaynak ve reklamsız
 • Android 9 Pie çalıştıran Beta sürümü
 • Substratum Theme motorunu desteklemesi

Bliss OS’u İndir

Bu Android Emülatörlerini Kullanmayın!

Windows 10 ortamında stabil olarak çalışmayan ve bir çok hatayı beraberinde getiren bazı emülatörler bulunmaktadır. Zaman içerisinde istediği ivmeyi yakalayamayan bu emülatörler artık üreticileri tarafından desteklenmediği için güncel windows sürümlerinde çalışmamaktadır. Bu emülatörler şunlardır;

 • AMIDuOS
 • Remix OS
 • Leapdroid

Ayrıca bu listeye dahil etmediğim bir android emülatörü daha bulunuyor. Bu emülatörün ismi Andy. Bu listeye dahil etmememin sebebi ise bu emülatörün, kullanıcıların bilgisayarında bitcoin madenciliği yapmakla suçlanıyor olması. Bu şüpheyi uyandıran bir uygulamayı listeye dahil etmek yanlış olurdu.

Bu yazılar da dikkatinizi çekebilir;

Bu yazıda Windows için en iyi android emülatörlerini inceledik.  Sonraki yazıda görüşmek üzere…

9 Yorum

 1. Emeğinize sağlık. 2 tanesini indiriyorum. fakat instagram’ın android emülatörlerdeki dosya yapısı çok kötü. bunun basit bir emülatörü var mı yada uygulaması. teşekkürler.

  • “Android emülatördeki dosya yapısı çok kötü” kısmını tam olarak anlayamadım. Android’in kendi dosya sistemi kullanılıyor. Emülatörleri kurarken android sürümleri seçilebiliyor. Eğer yüklenen içeriklerin kalitesi ile ilgili sorunlarınız var ise içeriklerinizi save for web teknolojisi ile kayıt etmenizi tavsiye ederim.

  • Nox player kullanabilirsiniz. cpu visualization aktif edildiğinde iyi sonuçlar verecektir. Donanımınız bu işlem için yeterli değilse her türlü android emülatörleri kasıyor olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!