Mafia 3 Sistem Gereksinimleri – Donanım Özellikleri

Bir açık dünya oyunu olarak bilinen Mafia serisi, kendine has oyuncu kitlesi sayesinde, ilk oyunundan yayınlanan son oyununa kadar aksiyon oyunlarının duygusallık barındırabileceğini gösteren bir oyundur. Oyun sektörüne farklı bir deneyim kazandıran bu oyun, Mafia 3 sistem gereksinimleri tablosunun yayınlanmasıyla birlikte tekrardan gündem konusu olmuştur. Sistem gereksinimleri konusunda bilgi akışı sağlamadan önce oyunun içeriği hakkında merak edilen detaylara göz atalım.

Mafia 3 Sistem Gereksinimleri - Donanım Özellikleri
Mafia 3 Sistem Gereksinimleri – Donanım Özellikleri

Mafia 3 oyunu, Hangar 13 tarafından geliştirilmiş olup, aksiyon- macera türünde bir video oyunu olarak bilinmektedir. 2K Games tarafından yayınlanan bu oyun ilk olarak 7 Ekim 2016 tarihinde yayımlanmıştır. Mafia serisinin üçüncü oyunu olarak bilinen bu oyun; 1968 yılında New Orleans’tan esinlenilerek kurgusal hale getirilen, New Borderaux şehrinde geçmektedir. Mafia 3 oyunu, Vietnam gazisi Lincoln Clay’in hikayesini ele almaktadır.

Oyun piyasaya sürülmeden önce Mafia 3 sistem gereksinimleri de bir hayli merak konusu olmuştur. Piyasaya sürüldüğü andan itibaren oyun severler tarafından tam not alan Mafia oyun serileri, kendisine has bir oyuncu kitlesini elde ederek aksiyon oyunlarının da duygusallık içerebileceğini herkese göstermiştir. Serinin ilk ve ikinci oyunu gerek işlenen teması gerekse kullanılan dinamikleri yönüyle ilgi toplamıştır. Mafia serisinin üçüncü oyunu olan Mafia 3 oyunu farklı bir zaman dilimi ve farklı bir tema ile oyun severler ile buluşturulmuştur.

Mafia 3 Önerilen Sistem Gereksinimleri
Mafia 3 Önerilen Sistem Gereksinimleri

Mafia 3 Oyununun Üstün Donanım Özellikleri – Sistem Gereksinimleri

Diğer oyunların sistem gereksinimleri tablosunda bulunan sabit disk alanı boyutu, geliştiriciler ve yayıncılar tarafından gerekenden daha az belirtilmiş olsa da Mafia 3 minimum sistem gereksinimleri tablosunda ihtiyaç duyulan depolama alanı doğru bir şekilde ifade edilmektedir. Normal koşullarda oyun 40 GB’lık bir alan kaplamakta olup, ek paketlerle birlikte bu sayı 50 GB’a kadar yükselmektedir. Mafia 3 oyununun yükleme süresini azaltmak için, oyun severler SSD kullanılmasını önemle tavsiye etmektedir.

Oyun, günümüzde bulunan birçok bilgisayarın güncel RAM değerlerine karşılık gelen oranlara sahiptir. Mafia 3 sistem gereksinimleri PC için minimum 6 GB’lık RAM yeri bulunmalıdır. 2016 yılında piyasaya sürülen bir oyuna göre oldukça iyi grafikler sunan oyun, çoğu ekran kartında akıcı bir şekilde çalışmakta güçlük çekmektedir. Açık dünya oyun tarzına sahip olan Mafia 3 oyununda hedeflenen kare/ saniye oranı 60 fps ile desteklenmesi için, ekran kartının yüksek performanslı olması gerekmektedir.

Mafia 3 Minimum Sistem Gereksinimleri
Mafia 3 Minimum Sistem Gereksinimleri

Mafia 3 Minimum Sistem gereksinimleri düzey verileri şunlardır:

 • İşletim Sistemi: Windows 7 64-bit
 • RAM: 6 GB RAM
 • İşlemci: AMD FX-8120, Intel I5-2500K
 • Gerekli Depolama Alanı: 50 GB
 • Ekran Kartı: AMD Radeon HD7870 ya da NVIDIA GeForce GTX 660 & 2GB
 • Ses Kartı: DirectX Compliant Sound card

Mafia 3 Önerilen Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Mafia 3 önerilen sistem gereksinimleri her güncelleme ya da ek paket alımı gerçekleştiğinde yenilenmektedir. Açık dünya tarzına sahip bir oyun olduğu için her yeni karede yeni bir şeyle karşılaşılabileceği düşünüldüğünde 16 GB önerilen RAM, bilgisayarınızı oldukça rahatlatacaktır.

Serinin 3. Oyunu
Serinin 3. Oyunu

Yapımın önerilen sistem gereksinimleri tablosunda AMD FX 8350 4.0 Ghz ya da Intel Core i7-3770 işlemcileri yer almaktadır. Bu işlemciler sayesinde oyun, sorunsuz ve tekleme yapmadan çalışabilmektedir.

Mafia 3 sistem gereksinimleri önerilen düzeyleri şunlardır:

 • İşletim Sistemi: Windows 7 64-bit
 • RAM: 8 GB RAM
 • İşlemci: AMD FX 8350 4.0 Ghz, Intel Core i7-3770
 • Gerekli Depolama Alanı: 50 GB
 • Ekran Kartı: AMD Radeon R9 290X, GeForce GTX 1060 veya NVIDIA Geforce GTX 780 & 4GB Video Belleği
 • Ses Kartı: DirectX Compliant Sound card

Bu sistem gereksinimlerini karşıladığınızda mafia 3 oyununu sorunsuz şekilde oynayabilirsiniz. Daha yüksek sistem toplayacak olan arkadaşların da bu oyunu çok daha iyi şekilde oynayabileceğini bilmesinde fayda var.

Her oyunda olduğu gibi bu oyunda da incelikler olduğunu yazdık. Umarız Bu oyuna yeni başlayacak olanlar ya da yeni bilgiler edinmek isteyenler için oldukça faydalı bir içerik olmuştur. Diğer oyunlarla ilgili sistem gereksinimleri hakkında bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz. Oyunların sistem gereksinimlerini önceden bilmek, oyunu indirme ve kurma zahmetinden kurtulmaya yarar. Sitemizdeki diğer oyun içeriklerini takip ederek daha fazla oyun içeriğine ulaşabilirsiniz.

Diğer oyunların sistem gereksinimlerini görmek için aşağıdaki ilgili bağlantılara tıklayabilirsiniz:

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın