Far Cry 3 Sistem Gereksinimleri – Minimum & Önerilen

Aksiyon filmlerindeki hareketi seviyorsanız, nişancı video oyunları arasında olan Far Cry 3, keyif alacağınız oyunlardan biri olacaktır. Far Cry 3 yayımcısı Ubisoft, yapımcısı Ubisoft Montreal’dir. Açık dünya oyunudur. Yani oyun içerisinde belli sınırlamalar yoktur. Oyuncular özgürce hareket edebilirler. Windows, Play Station, XBox 360 için indirilebilir ve oynanabilir durumdadır. Oyuncular isteklerine göre hareket ederler ve çeşitli nesnelerin arkasında saklanabilir, hedeflerine yönelebilirler. Bu yazıda asıl vermek istediğimiz yanıtlar ise; Far Cry 3 sistem gereksinimleri nelerdir, Far Cry 3 oyununu kasmadan oynamak için sahip olmamız gereken minimum ve önerilen sistem gereksinimleri nelerdir sorularına karşılık gelen yanıtlardır…

Far Cry 3 Sistem Gereksinimleri - Minimum & Önerilen
Far Cry 3 Sistem Gereksinimleri – Minimum & Önerilen

Oyunun özelliklerinden bahsedersek; Jason Brandy, kardeşleri ve arkadaşları ile Pasifik adalarına tatile giderler. Orada kötü adam Vaas ve korsanlar ile karşılaşırlar. Kötü insanlar ile karşılaşıldığında kahramanımızın tepkisi, oyundaki gerçekçiliğin fazla olması sebebi ile adeta gerçekten hissedilmekte, oyunu oynayan kişi oyunun içerisine girmektedir.

Far Cry 3 Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Vista, Windows 7, XP işletim sistemi
  • İşlemci: İntel Core Duo
  • RAM: 4GB
  • Ekran Kartı: AMD Radeon HD, 512 MB Uyumlu Ekran Kartı
  • Gerekli Depolama Alanı: 15 GB Depolama Alanı
Far Cry 3 Minimum Sistem Gereksinimleri
Far Cry 3 Minimum Sistem Gereksinimleri

Far Cry 3 Önerilen – Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 7,8,10 işletim sistemi
  • İşlemci: İntel Core i3-530
  • RAM: 6GB
  • Ekran Kartı: Nvdia GTX Ekran Kartı
  • Gerekli Depolama Alanı: 15 GB Depolama Alanı

Far Cry 3 aktivasyon kodu; oyunu indirdikten sonra aktivasyon kodunu girmek gerekir. Kod kutunun üstünde yazar ya da Uplay ise üyelikte kayıtlıdır. Bu oyunda 4 tane silah alabilirsiniz ama oyun içerisinde bazı şeyler toplamak gerekmektedir.

Far Cry 3 Önerilen Sistem Gereksinimleri
Far Cry 3 Önerilen Sistem Gereksinimleri

Bazı durumlarda cihazda oyun esnasında ses hatası olabilir. Far Cry 3 altyazı açma ile oyun sorunsuz olarak oynanabilir. Oyun steam, origin ile uyumludur. Altyazı ve görevler tamamen Türkçe’ye çevrilmiştir. Far Cry 3 Türkçe yama ile yama dosyalarını indirebilir, oyun klasörünün içerisinde bulunan dizinleri ana dizine attıktan sonra, dosyaları yazdırabilirsiniz.

Far Cry 3 Kasma Sorunu;

Far Cry 3 kasma sorunu oyun esnasında yaşanabilir. Bunun için önce sistem özellikleri oyun için yeterli midir? Bunu tespit etmek gerekir. Sistemde sorun yok ve oyun yine kasıyor ise Far Cry 3 için çıkmış olan update programlarını yüklemek gerekecektir. Gereksiz olan program ve uygulamaları kapatmış olmak kasmayı önleyecektir. Far cry 3 çözünürlük sorunu var ise, monitör aralığı dışında ekran çözünürlüğü ve yapılandırma dosyası değiştirilebilir. Oyun kısa yol nitelikleri değiştirilebilir. Far Cry 3 konsol nasıl açılır derseniz klavyedeki TAB tuşunun üstünde bulunan ” işaret ile konsolu rahatlıkla açabilirsiniz.

Far Cry 3 Önerilen Sistem Gereksinimleri
Far Cry 3 Önerilen Sistem Gereksinimleri

Far Cry 3 oyununun repack sürümü, 4,5 GB olarak sabit diskinize indirilebiliyor. Far Cry 3 harita ile 2000’den fazla nesne harita üzerinde kontrol edilebiliyor. Oyunun ilk bölümlerinde Far Cry 3 oyununun nasıl oynanacağı hakkında kılavuz bilgiler yer alıyor. Oyunda yapılan çantalar ile cephane taşınabiliyor. Ayrıca eşya satıp silah da alınabiliyor. Far Cry 3 IMDB puanı 8,9’dur. Bu da rağbet gören bir bilgisayar oyunu olduğunu göstermektedir.

Far Cry 3 Oyundan Atma Sorunu;

Far Cry 3
Far Cry 3

Far Cry 3 oyundan atma sorunu var ise bunun nedeni, yüklenen dosyalarda bir eksiklik olması olabilir. Bu gibi durumlarda orijinal kaynaklardan oyunu tekrar indirmeniz gerekebilir. Antivirüs var ise bu durum da oyundan atma sorununa sebep olabilir. Anti virüs programını pasif hale getirmek ya da güncellemek başka bir çözüm yolu olabilir. Fakat genelde kapatılmasını, devre dışı bırakılmasını öneriyoruz. Genel olarak bu sorunları kaçak olarak oyunu edinmiş olanlar yaşamaktadır.

Film tadında olan bu bilgisayar video oyunu ile oyun ilerledikçe karakterler ile özdeşleşilir, adeta senaryo, gerçekten yaşanıyormuş gibi hissedilir. Oyun bittiğinde gerçek dünyaya dönen oyuncular, oyunun etkisinde uzun bir süre kalabiliyor. Far Cry 3 oyunu da bu şekilde içinde kaybolup gittiğiniz oyunlardan sadece bir tanesidir. Serinin diğer oyunlarını da mutlaka incelemenizi öneririz. Hayata tutunmak için kötülerle savaşmak size cazip gelen bir aksiyon türü ise, Far Cry 3 oyununu mutlaka deneyin.

Far Cry 3
Far Cry 3

Far Cry 3 Sistem Gereksinimleri Sonuç

Sitemizde yer alan diğer sistem gereksinimleri içeriklerini inceleyerek merak ettiğiniz diğer oyunların minimum ve önerilen sistem gereksinimlerini öğrenebilirsiniz. Bir oyunu oynamadan önce bilgisayarınızın ya da oyun konsolunuzun sistem özelliklerini bilmenizde fayda var. Oyunları daha rahat ve akıcı oynayabilmek adına her oyun kurulmadan önce kaynakların durumu bir kere kontrol edilmeli.

Diğer oyunların sistem gereksinimlerini görmek için aşağıdaki ilgili bağlantılara tıklayabilirsiniz:

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın