en iyi wifi şifre kırma programları
Güvenlik

WiFi Şifre Kırma 2022 ✔️ WiFi Şifre Kırıcı +14 Uygulama

Güvenliği zayıf olan ağların kablosuz şifrelerini kırmak bazı uygulamalar yardımı ile mümkün olabiliyor. Bu uygulamaları kullanarak kendi Wi-Fi ağınızın güvenliğini test edebilirsiniz. Bu sayede daha güvenli bir internet deneyimi yaşayabilirsiniz. Bu içerik, başka ağlara sızmanız için değil, kendi ağınızı güçlendirmeniz için sizlere sunulmuştur. Hazırsanız en iyi wifi şifre kırma program ve uygulama listesini hep birlikte inceleyelim…

En iyi WiFi Şifre Kırma Programları 2022

en iyi wifi şifre kırma programları
en iyi wifi şifre kırma programları

Pek çok güvenlik açığından dolayı modemlerin WiFi şifreleri kırılabilir. Sadece WiFi değil, pek çok şifre çeşitli yöntemler ile kolaylıkla kırılabilir. Bkz: Şifre Kırma Yöntemleri Şifrelerimizi daha güvenli hale getirmek ve mevcut donanımımızdaki güvenlik açıklarını gidermek, daha güvenli bir internet deneyimi yaşamamıza yardımcı olur.

Kötü niyetli saldırganların WiFi ağımıza sızmasını istemeyiz. Bu sızıntıları engellemenin en iyi yolu ise nasıl sızıldığını öğrenmektir. Bu sayede daha güvenli bir ağ ortamı oluşturulabilir. Şimdi, en iyi wifi şifre kırma programları ve uygulamaları listeleyelim;

 • Kali Linux Nethunter
 • aircrack-ng
 • Shark for Root
 • Zanti
 • Reaver
 • Netcut Pro for Android
 • Nmap
 • WPA WPS Tester
 • WiFi Kill
 • WPS Connect
 • WIBR+
 • Netspoof
 • Arpspoof
 • WiFi Warden

Bu WiFi şifre kırma uygulamaları ile çeşitli zafiyet testleri yapabilirsiniz. Bulunan zafiyetleri sömürmek için ise yeteneğinize bağlı stratejiler geliştirmeniz gerekecek.

1. Kali Linux Nethunter

Wifi Hack Uygulaması
Wifi Hack Uygulaması

Hemen hemen hepiniz, etik hacking amacıyla en iyi işletim sistemi olan Kali Linux hakkında bilgi sahibi olmalısınız . Yapımcıları Offensive Security‘den Kali Linux Nethunter, ilk açık kaynaklı Android sızma testi platformudur.

En iyi wifi şifre kırma programı listelerinde kendine en üstlerde yer bulan Nethunter, çalışırken Kali’nin Wifite aracından yardım alır. Nethunter’ın konfigürasyon arayüzü, karmaşık konfigürasyon dosyalarıyla ilgilenmenizi sağlar. 802.11 kablosuz enjeksiyonu destekleyen özel çekirdeği, Kali Nethunter‘ı sahip olunması gereken bir Android bilgisayar korsanlığı aracı yapar.

NetHunter’ı İndirin!

2. aircrack-ng

wifi şifre kırma programı
wifi şifre kırma programı

Ağ güvenliğini test etmek ve kendinizi koruyacak araçlara sahip olduğunuzdan emin olmak için – Android için gerçek bir WiFi hack uygulamasına ihtiyacınız var. Böyle bir uygulama, WiFi hacklemenin nüanslarını öğrenmenize izin vermenin yanı sıra, kendinizi korumanızı sağlayacaktır.

Popüler güvenlik aracı aircrack-ng, birçok Android geliştiricisi ve güvenlik meraklısı tarafından Android’e taşınan sağlam bir araçtır. Android’de aircrack-ng çalıştırmak pek sorun değil ancak zor olan, monitör modunu destekleyen bir WiFi yonga setine sahip olmak.

Aircrack-ng bağlantı noktalarını indirin: GitHub , XDA Developers

3. Shark For Root

en iyi wifi şifre kırıcı
en iyi wifi şifre kırma uygulaması

Çoğunuzun zaten tahmin edeceği gibi Shark For Root, ağ trafiğini ve iletişim protokolü geliştirmeyi analiz etmek için yaygın olarak kullanılan popüler Wireshark açık kaynaklı paket analizörünün bir Android bağlantı noktasıdır. Adından da anlaşılacağı gibi, bu tcpdump tabanlı uygulama Shark For Root, kök erişim izni olan yani rootlu Android telefonlarda çalışır.

Bu apliksyon çıktılarını açmak için bilgisayarınızda Wireshark‘a ihtiyacınız olacağını lütfen unutmayın; Android akıllı telefonunuzu kullanarak hareket halindeyken aynısını önizlemek isterseniz Shark Reader‘ı kullanabilirsiniz.

Shark For Root’u İndir!

4. Zanti

wifi şifre kırma programı

Zimperium‘un geliştirdiği Zanti, güvenlik yöneticilerinin bir ağdaki risk seviyelerini analiz etmesine olanak tanıyan, oldukça popüler bir WiFi hack uygulamasıdır. Bu kullanımı kolay mobil penetrasyon araç seti, WiFi ağ değerlendirmesi ve penetrasyon testleri için kullanılabilir.

WiFi tarayıcısı, yeşil renkte bilinen bir varsayılan anahtar yapılandırmasına sahip erişim noktalarını gösterir. Hedefin herhangi bir web sitesine veya sunucuya erişmesini önlemek ve bağlantıları kesmek için bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Siber saldırganlar tarafından kullanılan bu tür yöntemleri yansıtarak, ağınızdaki boşlukları belirleyebilir ve düzeltebilirsiniz.

Tüm bu işlemleri yaparak WiFi şifre kırma sürecinize destek olan bu uygulamanın indirme bağlantısına buradan ulaşabilirsiniz:

zAnti‘Yi İndirin!

5. Reaver

en iyi wifi şifre kırıcı
en iyi wifi şifre kırma uygulaması

Kısaca RfA olarak da adlandırılan Android için Reaver, Android akıllı telefonlar için kullanımı kolay bir Reaver-GUI olan WiFi şifre kırma uygulamasıdır. İstediğiniz zaman etkinleştirilebilen ve devre dışı bırakılabilen monitör modu desteğiyle sunulan Reaver, WPS özellikli kablosuz yönlendiricileri kendi başına algılar. GUI’si ile tüm Reaver ayarları mevcuttur.

Bu WiFi şifre kırma uygulaması, WPS kayıt şirketi PIN’lerine karşı bir kaba kuvvet saldırısı başlatır ve WPA / WPA2 şifrelerini kurtarır. Çok çeşitli cihazlarda test edilen Reaver, AP’nin düz metin WPA / WPA2 şifresini 2-5 saat içinde alabilir. Son olarak, Android için Reaver ayrıca harici komut dosyalarını da destekler.

Android için Reaver’ı indirin!

6. Android için Netcut Pro

wifi şifre kırma programı
wifi şifre kırma programı

Arcai‘nin Netcut uygulaması, Windows işletim sistemi gibi masaüstü platformları için güvenilir bir WiFi şifre kırma uygulaması olarak bilinir. Bilmiyor olabileceğiniz şey, Arcai‘nin ayrıca yerleşik Netcut-Defender ile birlikte gelen Android için Netcut Pro‘yu da sağlamasıdır. Lütfen uygulamanın root iznine ihtiyacı olduğunu unutmayın.

Bu uygulama ile neler elde edebileceğinize ve Netcut kullanarak Android’de WiFi’yi nasıl hackleyeceğinize sosyal mühendislik yöntemleri ile karar verin.

WiFi üzerindeki tüm ağ kullanıcılarını tespit etmenizi sağlayan Netcut‘un çalışması için herhangi bir WiFi’ye bağlı kalmanız yeterlidir ve iki kullanıcı arasındaki ağı rahatlıkla kesebilir. Telefon türlerini sizin için listeler ve cihazı, ağa tekrar bağlandığında kullanıcıyı tanımanıza izin vermek için hatırlar.

Son olarak, Netcut Pro, birisi sizi kandırmaya çalıştığında sizi uyardığı için Android’iniz için bir kalkan görevi görebilir.

Netcut Pro’yu İndirin!

7. Nmap

en iyi wifi şifre kırıcı
en iyi wifi şifre kırıcı uygulama ve program

Android için Nmap, WiFi şifrelerini kırmak ve mevcut ana bilgisayarlara, hizmetlere, paketlere, güvenlik duvarlarına vb. Göz atmak için kullanışlı bir uygulamadır. Android için Nmap, hem rootlu hem de rootsuz Android cihazlar için yararlıdır.

Ancak, rootlu olmayan kullanıcılar SYN taraması ve işletim sistemi parmak izi gibi gelişmiş özellikleri kullanamazlar. Bu WiFi şifre kırma uygulamasının geliştiricileri, Nmap‘in önceden derlenmiş ikili sürümlerini OpenSSL desteğiyle paylaştı. Nmap ayrıca Windows, Linux gibi diğer platformlarda da mevcuttur.

Android için Nmap’i İndirin!

8. WPA WPS Test Cihazı

wifi şifre kırma programı
wifi şifre kırma programı

WPA WPS Tester Android uygulaması, WiFi ağlarını güvenlik açıklarına karşı taramak amacıyla geliştirilen en popüler WiFi şifre kırma araçlarından biridir.

Bu kötü şöhretli bilgisayar korsanlığı uygulaması, güvenliği kırma kabiliyetiyle bilinir. Bu uygulama, Zhao, Blink, Asus, Arris, vb. Gibi çeşitli algoritmalar kullanılarak hesaplanan WPS PIN ile Erişim Noktalarına olan bağlantıyı test eder. Bu uygulamanın çalışması için Android 4.0 ve üstü gerekir.

WPA WPS Test İndir

9. WiFi Kill

en iyi wifi şifre kırıcı
en iyi wifi şifre kırma programı

Çoğu etik hacker için WiFi Kill, gerçekten çalışan WiFi şifre kırma uygulamalarından biridir. Adından da anlaşılacağı gibi WiFi Kill, bir cihazın internet bağlantısını devre dışı bırakmanıza izin veren bir uygulamadır. Basit bir arayüzle, ağdaki gereksiz kullanıcılardan kurtulmak için WiFi Kill‘i kullanabilirsiniz.

Diğer özellikleri arasında, bir cihaz tarafından kullanılan trafiği, ağ adlarını gösterme ve diğer cihazlar tarafından ziyaret edilen web sitelerinin trafiğini alma yer alır. WiFi Kill şifre kırma uygulamasının çalışması için root erişimine ihtiyacı olduğunu lütfen unutmayın. Uygulamayı çalıştırdığınızda, ağı taradıktan sonra bağlı olan farklı kullanıcıları gösterir. İnternet bağlantısını sonlandırmak için basitçe kill düğmesini kullanabilirsiniz.

WiFi Kill’i İndir!

10. WPS Connect

en iyi wifi şifre kırıcı
en iyi wifi şifre kırıcı rootsuz

WPS Connect, yükleyebileceğiniz ve çevredeki WiFi ağlarıyla oynamaya başlayabileceğiniz Android akıllı telefonlar için popüler bir WiFi şifre kırma uygulamasıdır. Rootlu bir Android cihazda çalışan bu uygulama, diğer kullanıcıların internet bağlantısını devre dışı bırakmanıza yardımcı olur.

Oluşturucusu, WPS Connect’in öncelikle WiFi yönlendiricinizin güvenli olup olmadığını doğrulamak için kullanıldığını söylüyor. Varsayılan PIN’lerin yanı sıra, WPS Connect ayrıca Zhao Chesung (ComputePIN) veya Stefan Viehböck (easyboxPIN) gibi algoritmaları da içerir. Android için bu WiFi hackleme uygulamasının Android 4.0 veya üstü ile çalıştığını lütfen unutmayın.

WPS Connect’i indirin 

11. WIBR +

en iyi wifi şifre kırma programları
en iyi wifi şifre kırma programları

WIBR +, WiFi ağlarının güvenliğini ve bütünlüğünü test etmek için oluşturuldu. Brute force ve sözlük saldırılarını kullanarak, bu uygulama “WiFi nasıl hacklenir” sorularınızı yanıtlar. Dahası, WiFi şifrelerini kırmak için WIBR + uygulaması ayrıca özel sözlükler kullanmanıza izin verir.

Önceliğinize ve ağınıza bağlı olarak, saldırıyı gerçekleştirmek için farklı seçenekler (küçük harf, büyük harf, sayılar ve özel karakterler) seçebilirsiniz. Parolanızın gücüne bağlı olarak, WIBR zaman alır ve parolayı kırar.

WIBR + ‘ı indirin

12. Netspoof

en iyi wifi şifre kırıcı uygulaması
en iyi wifi şifre kırıcı uygulaması

Android cihazları kullanarak birinin WiFi’sini nasıl koklayacağımız hakkında herhangi bir tartışmaya başladığımızda, Netspoof veya NetwoSpoofer’dan bahsetmemek olmaz. Akıllı telefonunuzu kullanarak başkalarının cihazlarında web siteleriyle oynamanıza izin veren bir WiFi korsan uygulaması. GNU GPNv3 altında lisanslanan bu mobil uygulama, rootlu cihazlarda kolaylıkla çalışır.

Bu uygulamayı kullanmak için CyanogenMod gibi özel donanım yazılımını da kullanabilirsiniz. Bu uygulamanın temel özelliklerinden bazıları, web sitelerini başka sayfalara yönlendirmek, web sitelerinden rastgele kelimeleri silmek, tüm resimleri trol yüzüne dönüştürmek vb. dir.

Netspoof’u indirin

13. Arpspoof

en iyi wifi şifre kırıcı uygulaması
en iyi wifi şifre kırıcı uygulaması

Size anlatacağım Android WiFi hacker uygulaması, Dug Song’un orijinal Arpspoof hackleme aracının bir türevidir. Beklendiği gibi Android için Arpspoof, ARP yanıtlarını taklit ederek ağınızdaki trafiği yeniden yönlendirmenize olanak tanır.

Bağlantı noktasının resmi GitHub sayfası, kuruluma hazır bir APK sağlamaz. Bunun yerine, APK’yi kendi başınıza oluşturma veya doğrudan bir terminal öykünücüsünde kullanılabilen C tabanlı ikiliyi kullanma seçeneğiniz vardır.

Arpspoof’u indirin

14. WiFi Warden

en iyi wifi şifre kırma programları
en iyi wifi şifre kırma programları

Bu WiFi hackleme uygulaması, paradan tasarruf etmek ve bir kuruş harcamadan çevrimiçi olmak istediğinizde size yardımcı oluyor. WiFi Warden, çevrenizdeki en yakın ücretsiz WiFi bağlantı noktalarını taramak için minimum hücresel veri kullanır. Diğer özellikleri arasında internet hızını test etme, yönlendiriciler için WPS Pinlerini alma, kendi ağınıza kimin bağlı olduğunu görme ve diğer yaygın WiFi analiz görevlerini en iyi şekilde yerine getiriyor.

Lütfen WiFi Warden’ın Android 9 veya sonraki sürümünü çalıştıran rootlu bir cihaza ihtiyacı olduğunu unutmayın. Gerçek WiFi hackleme uygulamalarından biri olmasa da, yine de kullanışlıdır.

WiFi Warden’ı indirin

Kablolu ağlarla karşılaştırıldığında, WiFi ağları, sinyallerine halk tarafından erişilebildiği için ekstra bir güvenlik sorunu oluşturur. WPA2 gibi farklı güvenlik özellikleri trafiği şifreleyebilir, ancak güvenliğinize müdahale etme gücüne sahip teknikler vardır. Bu nedenle, WiFi güvenliğinizi sağlamak için farklı araçlar ve yöntemler kullanmaya devam etmeniz gerekir.

En iyi WiFi Şifre Kırma Uygulamaları 2022

Bu içerikte sizlere en iyi wifi şifre kırma uygulamaları hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Bağlı olduğunuz wifi ağını ya da kendi oluşturduğunuz bir wifi ağını bu listedeki wifi şifresi kırma uygulamaları ile analiz edip daha güvenli hale getirebilirsiniz. Bu sayede saldırganların ağınıza erişerek güvenliğinizi tehdit etmesine engel olabilirsiniz. Daha fazla bilgi için internette güvende olmanın yolları ve şifre kırma yöntemleri başlıklı içeriklerimizi de dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.

WiFi Şifre Kırma ve Şifre Kırıcı hakkında sıkça sorulan sorular;

WiFi şifresi kırmak için kullanılan uygulamalar ve programlar sizin yeteneğiniz ve bilginiz ile daha işlevsel hale gelebilir. Bu programların kullanımı konusunda çeşitli sorular ve yanıtlar bulunur. Bu soruların bir kısmını sizler için bu bölümde yanıtlıyoruz. Kendi merak ettiğiniz sorular ve yanıtlar bu bölümde yer almıyor ise sayfanın en altından yorum yaparak sorunuzu bize ve diğer ziyaretçilerimize ulaştırabilirsiniz.

Komşu WiFi kırma girişiminden haberdar olur mu?

Bu sorunun cevabı size bağlıdır. Bazı saldırılar aktif, bazı saldırılar ise pasif olarak yapılır. Aktif saldırılarda komşunuzu işleme dahil edersiniz ve şifreyi onun girmesini sağlarsınız. Böylece şifreyi kırmak yerine komşunuzdan alırsınız. (Phishing)

Pasif saldırılarda ise komşu WiFi kırma girişiminden haberdar olmayacaktır. Tabii komşunuz bir güvenlik uzmanı değilse. 🙂

2 dk da wifi şifre kırma ne kadar mümkün?

Şifre kırma işlemini bir süreye bağlamak doğru değil. Süre sınırı ile garanti vermek de doğru değil. Her ağın güvenlik yapısı farklıdır. Güvenlik zafiyetleri de farklı olacağı için süre vermek yanlış olur. Lakin 2 dk da wifi şifresinin kırıldığını görmek oldukça mümkün.

En iyi WiFi şifre kırıcı (rootsuz) hangisidir?

Şifresini kırmaz istediğiniz WiFi ağına, modem güvenliğine, şifreleme türüne, internetin sahibine ve sizin bu konudaki yeteneklerinize bağlı olarak bu sorunun yanıtı değişkenlik gösterir.

Her koşulda, WiFi şifrelerini kırmak için uygulama aradığınızda bu içerikteki uygulamalarla karşılaşırsınız. Yani en iyileri aslında bu içerikteki uygulamalardır.

Telefondan WiFi şifresi kırma işlemi nasıl yapılıyor?

Bu listede yer alan uygulamalar Android telefonlar için kullanılabilir. WiFi şifrelerinin güvenliğini test etmek için geliştirilen bu uygulamalar ile telefon üzerinden WiFi şifrelerini kırma denemeleri yaparak ağınızı daha güvenli hale getirebilirsiniz.

Wifi kırıcı – dumpper hakkında bilgi verir misiniz?

AndroDumpper erişim noktanızın WPS protokolüne karşı savunmasız olup olmadığını bulmak için kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Genelde uygulama bu kontrolü herhangi bir ağda uygulayabilir ancak özellikle kendinizinkinde kullanmanız tavsiye edilir.

Uygulamayı doğru şekilde kullanmak için rootlanmış bir cihaza ve Busybox uygulamasının yüklenmiş olmasına ihtiyacınız vardır. Böyle olmasa bile uygulamayı kullanabilirsiniz ancak rootlanmış cihaz olmadan kontrol etmek daha az güvenilirdir.

AndroDumpper gerçekten ilginç özellikleri olan bir dünyadır. Sadece erişim noktanızın güvenliğini onaylamakla kalmaz aynı zamanda Android cihazınızdan bağlandığınız bütün WiFi ağlarının şifrelerini görmenizi sağlar. Dosyayı indirmek için buraya tıklayın.

Android wifi şifre kırma işlemi nasıl yapılır?

Bu listedeki uygulamalar Android için çalışır durumdadır ve en çok tercih edilen WiFi şifre analiz ve kırma araçlarıdır. Bu araçlar sayesinde Android üzerinden Wifi şifrelerini kırabilir ya da güvenliklerini test edebilirsiniz.

Wifi şifre kırma programı %100 kesin işe yarar mı?

Hayatta hiç bir şey kesin değil. Özellikle bilgi teknolojileri ve güvenlik söz konusu olduğunda her şey mümkün. Her şeyin mümkün olduğu yerde hiç bir şey de mümkündür. Yani bir wifi ağının şifresini kırmak, kıramamak ile aynı ihtimalde olasıdır.

Şifre kırma konusunda daha fazla araştırma yaparak kendinizi geliştirdiğinizde %100’e daha çok yaklaşırsınız. Eğer aradığınız yanıt “şu programı indir, şuraya tıkla ve wifi şifresini kır” ise maalesef aradığınız yanıtı alamayacaksınız. Çünkü şartlar her zaman değişir.

Bilinmeyen wifi şifresi nasıl kırılır?

Wifi şifrelerinin kırılma amacı farklı farklıdır. Sizin şifre kırmadaki amacınız nedir? Ücretsiz internet kullanabilmek mi? Hedef ağa sızıp veri sızdırmak mı? Ya da kendi şifrenizi öğrenmek mi?

Eğer kendi şifrenizi öğrenmek istiyorsanız bunun birkaç yöntemi var.

Kendi Wifi şifrenizi belirleyebileceğiniz, sıfırlayabileceğiniz ve görebileceğiniz içeriklerimize göz atabilirsiniz.

Wifi şifre kırma PC ile nasıl yapılır?

PC’de Wifi şifrelerini kırmak için birkaç donanım ve birkaç yazılıma ihtiyaç var. En çok kullanılan WiFi hack araçlarını öğrenmek için daha önce yayınladığımız listeyi mutlaka inceleyin.

WiFi şifre kırma APK dosyası nereden indirilir?

Bu listedeki uygulamaların APK dosyası indirilebilir durumdadır. Bu uygulamalar market üzerinde yer almazlar. Bu yüzden Google Play olmadan uygulama indirme ve yükleme yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.

Gerekli ayarları yaptıktan sonra WiFi şifrelerinin kırılmasında ve güvenlik testlerinin yapılmasında kullanılan uygulamaların APK dosyalarını indirebilir ve çalıştırabilirsiniz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[2 kişinin oyu: 5]
Posted by
Bilir Kişi

Bilgi paylaştıkça çoğalır. Bilgi, belirli bir ücret karşılığında herhangi bir mahzene tıkılmamalı. (World Wide Web) Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.