WiFi Şifre Kırma 2023 ✔️ WiFi Şifresi Kıran +14 Program

Wifi şifre kırma yöntemleri ve programları yardımı ile belli başlı Wifi şifreleri kırılabiliyor. Android, Linux, Windows gibi platformlar için en iyi WiFi şifre kırma yöntemleri hakkındaki tavsiyelerimizi dikkate alın. İşte WiFi şifre kırma programları ve diğer detaylar…

Konu Başlıkları

Güvenliği zayıf olan ağların kablosuz şifrelerini kırmak bazı uygulamalar yardımı ile mümkün olabiliyor. Bu uygulamaları kullanarak kendi Wi-Fi ağınızın güvenliğini test edebilirsiniz. Bu sayede daha güvenli bir internet deneyimi yaşayabilirsiniz. Bu içerik, başka ağlara sızmanız için değil, kendi ağınızı güçlendirmeniz için sizlere sunulmuştur. Hazırsanız en iyi wifi şifre kırma program ve uygulama listesini hep birlikte inceleyelim…

Uyarı: Bu içerik 2 kısımdan oluşur. İlk kısımda WiFi şifre kırma uygulamaları ve programları yer alırken 2. kısımda bilgisayar destekli şifre kırma aşamaları yer alır.

en iyi wifi şifre kırma programları
en iyi wifi şifre kırma programları

En iyi WiFi Şifre Kırma Programları 2023

WiFi şifre kırma programları, WiFi şifrelerini kırmak için kullanılır. Genellikle WiFi ağındaki bir güvenlik açığını kullanarak ağa giriş yapar. Bu programlar WiFi ağlarının güvenlik seviyelerini test etmek ve geliştirmek için geliştirilmiştir.

Pek çok güvenlik açığından dolayı modemlerin WiFi şifreleri kırılabilir. Sadece WiFi değil, pek çok şifre çeşitli yöntemler ile kolaylıkla kırılabilir. Bkz: Şifre Kırma Yöntemleri Şifrelerimizi daha güvenli hale getirmek ve mevcut donanımımızdaki güvenlik açıklarını gidermek, daha güvenli bir internet deneyimi yaşamamıza yardımcı olur.

Kötü niyetli saldırganların WiFi ağımıza sızmasını istemeyiz. Bu sızıntıları engellemenin en iyi yolu ise nasıl sızıldığını öğrenmektir. Bu sayede daha güvenli bir ağ ortamı oluşturulabilir. Şimdi, en iyi wifi şifre kırma programları ve uygulamaları listeleyelim;

 • Kali Linux Nethunter
 • aircrack-ng
 • Shark for Root
 • Zanti
 • Reaver
 • Netcut Pro for Android
 • Nmap
 • WPA WPS Tester
 • WiFi Kill
 • WPS Connect
 • WIBR+
 • Netspoof
 • Arpspoof
 • WiFi Warden

Bu WiFi şifre kırma uygulamaları ile çeşitli zafiyet testleri yapabilirsiniz. Bulunan zafiyetleri sömürmek için ise yeteneğinize bağlı stratejiler geliştirmeniz gerekecek.

Not: Bazı Android WiFi şifre kırma programları Root ile çalışabilir. Böyle bir gereksinime karşın, daha sonra En iyi Root Programları listemize göz atmanızı öneririz.

Kali Linux Nethunter

Wifi Hack Uygulaması
Wifi Hack Uygulaması

Hemen hemen hepiniz, etik hacking amacıyla en iyi işletim sistemi olan Kali Linux hakkında bilgi sahibi olmalısınız . Yapımcıları Offensive Security‘den Kali Linux Nethunter, ilk açık kaynaklı Android sızma testi platformudur.

En iyi wifi şifre kırma programı listelerinde kendine en üstlerde yer bulan Nethunter, çalışırken Kali’nin Wifite aracından yardım alır. Nethunter’ın konfigürasyon arayüzü, karmaşık konfigürasyon dosyalarıyla ilgilenmenizi sağlar. 802.11 kablosuz enjeksiyonu destekleyen özel çekirdeği, Kali Nethunter‘ı sahip olunması gereken bir Android bilgisayar korsanlığı aracı yapar.

NetHunter’ı İndirin!

aircrack-ng

wifi şifre kırma programı
wifi şifre kırma programı

Ağ güvenliğini test etmek ve kendinizi koruyacak araçlara sahip olduğunuzdan emin olmak için – Android için gerçek bir WiFi hack uygulamasına ihtiyacınız var. Böyle bir uygulama, WiFi hacklemenin nüanslarını öğrenmenize izin vermenin yanı sıra, kendinizi korumanızı sağlayacaktır.

Popüler güvenlik aracı aircrack-ng, birçok Android geliştiricisi ve güvenlik meraklısı tarafından Android’e taşınan sağlam bir araçtır. Android’de aircrack-ng çalıştırmak pek sorun değil ancak zor olan, monitör modunu destekleyen bir WiFi yonga setine sahip olmak.

Aircrack-ng bağlantı noktalarını indirin: GitHub , XDA Developers

Shark For Root

en iyi wifi şifre kırıcı
en iyi wifi şifre kırma uygulaması

Çoğunuzun zaten tahmin edeceği gibi Shark For Root, ağ trafiğini ve iletişim protokolü geliştirmeyi analiz etmek için yaygın olarak kullanılan popüler Wireshark açık kaynaklı paket analizörünün bir Android bağlantı noktasıdır. Adından da anlaşılacağı gibi, bu tcpdump tabanlı uygulama Shark For Root, kök erişim izni olan yani rootlu Android telefonlarda çalışır.

Bu apliksyon çıktılarını açmak için bilgisayarınızda Wireshark‘a ihtiyacınız olacağını lütfen unutmayın; Android akıllı telefonunuzu kullanarak hareket halindeyken aynısını önizlemek isterseniz Shark Reader‘ı kullanabilirsiniz.

Shark For Root’u İndir!

Zanti

wifi şifre kırma programı

Zimperium‘un geliştirdiği Zanti, güvenlik yöneticilerinin bir ağdaki risk seviyelerini analiz etmesine olanak tanıyan, oldukça popüler bir WiFi hack uygulamasıdır. Bu kullanımı kolay mobil penetrasyon araç seti, WiFi ağ değerlendirmesi ve penetrasyon testleri için kullanılabilir.

WiFi tarayıcısı, yeşil renkte bilinen bir varsayılan anahtar yapılandırmasına sahip erişim noktalarını gösterir. Hedefin herhangi bir web sitesine veya sunucuya erişmesini önlemek ve bağlantıları kesmek için bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Siber saldırganlar tarafından kullanılan bu tür yöntemleri yansıtarak, ağınızdaki boşlukları belirleyebilir ve düzeltebilirsiniz.

Tüm bu işlemleri yaparak WiFi şifre kırma sürecinize destek olan bu uygulamanın indirme bağlantısına buradan ulaşabilirsiniz:

zAnti’Yi İndirin!

Reaver

en iyi wifi şifre kırıcı
en iyi wifi şifre kırma uygulaması

Kısaca RfA olarak da adlandırılan Android için Reaver, Android akıllı telefonlar için kullanımı kolay bir Reaver-GUI olan WiFi şifre kırma uygulamasıdır. İstediğiniz zaman etkinleştirilebilen ve devre dışı bırakılabilen monitör modu desteğiyle sunulan Reaver, WPS özellikli kablosuz yönlendiricileri kendi başına algılar. GUI’si ile tüm Reaver ayarları mevcuttur.

Bu WiFi şifre kırma uygulaması, WPS kayıt şirketi PIN’lerine karşı bir kaba kuvvet saldırısı başlatır ve WPA / WPA2 şifrelerini kurtarır. Çok çeşitli cihazlarda test edilen Reaver, AP’nin düz metin WPA / WPA2 şifresini 2-5 saat içinde alabilir. Son olarak, Android için Reaver ayrıca harici komut dosyalarını da destekler.

Android için Reaver’ı indirin!

Android için Netcut Pro

wifi şifre kırma programı
wifi şifre kırma programı

Arcai‘nin Netcut uygulaması, Windows işletim sistemi gibi masaüstü platformları için güvenilir bir WiFi şifre kırma uygulaması olarak bilinir. Bilmiyor olabileceğiniz şey, Arcai‘nin ayrıca yerleşik Netcut-Defender ile birlikte gelen Android için Netcut Pro‘yu da sağlamasıdır. Lütfen uygulamanın root iznine ihtiyacı olduğunu unutmayın.

Bu uygulama ile neler elde edebileceğinize ve Netcut kullanarak Android’de WiFi’yi nasıl hackleyeceğinize sosyal mühendislik yöntemleri ile karar verin.

Android RAT Programları

İlgili İçerik

WiFi üzerindeki tüm ağ kullanıcılarını tespit etmenizi sağlayan Netcut‘un çalışması için herhangi bir WiFi’ye bağlı kalmanız yeterlidir ve iki kullanıcı arasındaki ağı rahatlıkla kesebilir. Telefon türlerini sizin için listeler ve cihazı, ağa tekrar bağlandığında kullanıcıyı tanımanıza izin vermek için hatırlar.

Son olarak, Netcut Pro, birisi sizi kandırmaya çalıştığında sizi uyardığı için Android’iniz için bir kalkan görevi görebilir.

Netcut Pro’yu İndirin!

Nmap

en iyi wifi şifre kırıcı
en iyi wifi şifre kırıcı uygulama ve program

Android için Nmap, WiFi şifrelerini kırmak ve mevcut ana bilgisayarlara, hizmetlere, paketlere, güvenlik duvarlarına vb. Göz atmak için kullanışlı bir uygulamadır. Android için Nmap, hem rootlu hem de rootsuz Android cihazlar için yararlıdır.

Ancak, rootlu olmayan kullanıcılar SYN taraması ve işletim sistemi parmak izi gibi gelişmiş özellikleri kullanamazlar. Bu WiFi şifre kırma uygulamasının geliştiricileri, Nmap‘in önceden derlenmiş ikili sürümlerini OpenSSL desteğiyle paylaştı. Nmap ayrıca Windows, Linux gibi diğer platformlarda da mevcuttur.

Android için Nmap’i İndirin!

WPA WPS Test Cihazı

wifi şifre kırma programı
wifi şifre kırma programı

WPA WPS Tester Android uygulaması, WiFi ağlarını güvenlik açıklarına karşı taramak amacıyla geliştirilen en popüler WiFi şifre kırma araçlarından biridir.

Bu kötü şöhretli bilgisayar korsanlığı uygulaması, güvenliği kırma kabiliyetiyle bilinir. Bu uygulama, Zhao, Blink, Asus, Arris, vb. Gibi çeşitli algoritmalar kullanılarak hesaplanan WPS PIN ile Erişim Noktalarına olan bağlantıyı test eder. Bu uygulamanın çalışması için Android 4.0 ve üstü gerekir.

WPA WPS Test İndir

WiFi Kill

en iyi wifi şifre kırıcı
en iyi wifi şifre kırma programı

Çoğu etik hacker için WiFi Kill, gerçekten çalışan WiFi şifre kırma uygulamalarından biridir. Adından da anlaşılacağı gibi WiFi Kill, bir cihazın internet bağlantısını devre dışı bırakmanıza izin veren bir uygulamadır. Basit bir arayüzle, ağdaki gereksiz kullanıcılardan kurtulmak için WiFi Kill‘i kullanabilirsiniz.

Diğer özellikleri arasında, bir cihaz tarafından kullanılan trafiği, ağ adlarını gösterme ve diğer cihazlar tarafından ziyaret edilen web sitelerinin trafiğini alma yer alır. WiFi Kill şifre kırma uygulamasının çalışması için root erişimine ihtiyacı olduğunu lütfen unutmayın. Uygulamayı çalıştırdığınızda, ağı taradıktan sonra bağlı olan farklı kullanıcıları gösterir. İnternet bağlantısını sonlandırmak için basitçe kill düğmesini kullanabilirsiniz.

WiFi Kill’i İndir!

WPS Connect

en iyi wifi şifre kırıcı
en iyi wifi şifre kırıcı rootsuz

WPS Connect, yükleyebileceğiniz ve çevredeki WiFi ağlarıyla oynamaya başlayabileceğiniz Android akıllı telefonlar için popüler bir WiFi şifre kırma uygulamasıdır. Rootlu bir Android cihazda çalışan bu uygulama, diğer kullanıcıların internet bağlantısını devre dışı bırakmanıza yardımcı olur.

Oluşturucusu, WPS Connect’in öncelikle WiFi yönlendiricinizin güvenli olup olmadığını doğrulamak için kullanıldığını söylüyor. Varsayılan PIN’lerin yanı sıra, WPS Connect ayrıca Zhao Chesung (ComputePIN) veya Stefan Viehböck (easyboxPIN) gibi algoritmaları da içerir. Android için bu WiFi hackleme uygulamasının Android 4.0 veya üstü ile çalıştığını lütfen unutmayın.

WPS Connect’i indirin 

WIBR +

en iyi wifi şifre kırma programları
en iyi wifi şifre kırma programları

WIBR +, WiFi ağlarının güvenliğini ve bütünlüğünü test etmek için oluşturuldu. Brute force ve sözlük saldırılarını kullanarak, bu uygulama “WiFi nasıl hacklenir” sorularınızı yanıtlar. Dahası, WiFi şifrelerini kırmak için WIBR + uygulaması ayrıca özel sözlükler kullanmanıza izin verir.

Önceliğinize ve ağınıza bağlı olarak, saldırıyı gerçekleştirmek için farklı seçenekler (küçük harf, büyük harf, sayılar ve özel karakterler) seçebilirsiniz. Parolanızın gücüne bağlı olarak, WIBR zaman alır ve parolayı kırar.

WIBR + ‘ı indirin

Netspoof

en iyi wifi şifre kırıcı uygulaması
en iyi wifi şifre kırıcı uygulaması

Android cihazları kullanarak birinin WiFi’sini nasıl koklayacağımız hakkında herhangi bir tartışmaya başladığımızda, Netspoof veya NetwoSpoofer’dan bahsetmemek olmaz. Akıllı telefonunuzu kullanarak başkalarının cihazlarında web siteleriyle oynamanıza izin veren bir WiFi korsan uygulaması. GNU GPNv3 altında lisanslanan bu mobil uygulama, rootlu cihazlarda kolaylıkla çalışır.

Bu uygulamayı kullanmak için CyanogenMod gibi özel donanım yazılımını da kullanabilirsiniz. Bu uygulamanın temel özelliklerinden bazıları, web sitelerini başka sayfalara yönlendirmek, web sitelerinden rastgele kelimeleri silmek, tüm resimleri trol yüzüne dönüştürmek vb. dir.

Netspoof’u indirin

Arpspoof

en iyi wifi şifre kırıcı uygulaması
en iyi wifi şifre kırıcı uygulaması

Size anlatacağım Android WiFi hacker uygulaması, Dug Song’un orijinal Arpspoof hackleme aracının bir türevidir. Beklendiği gibi Android için Arpspoof, ARP yanıtlarını taklit ederek ağınızdaki trafiği yeniden yönlendirmenize olanak tanır.

Bağlantı noktasının resmi GitHub sayfası, kuruluma hazır bir APK sağlamaz. Bunun yerine, APK’yi kendi başınıza oluşturma veya doğrudan bir terminal öykünücüsünde kullanılabilen C tabanlı ikiliyi kullanma seçeneğiniz vardır.

Arpspoof’u indirin

WiFi Warden

en iyi wifi şifre kırma programları
en iyi wifi şifre kırma programları

Bu WiFi hackleme uygulaması, paradan tasarruf etmek ve bir kuruş harcamadan çevrimiçi olmak istediğinizde size yardımcı oluyor. WiFi Warden, çevrenizdeki en yakın ücretsiz WiFi bağlantı noktalarını taramak için minimum hücresel veri kullanır. Diğer özellikleri arasında internet hızını test etme, yönlendiriciler için WPS Pinlerini alma, kendi ağınıza kimin bağlı olduğunu görme ve diğer yaygın WiFi analiz görevlerini en iyi şekilde yerine getiriyor.

Lütfen WiFi Warden’ın Android 9 veya sonraki sürümünü çalıştıran rootlu bir cihaza ihtiyacı olduğunu unutmayın. Gerçek WiFi hackleme uygulamalarından biri olmasa da, yine de kullanışlıdır.

WiFi Warden’ı indirin

Kablolu ağlarla karşılaştırıldığında, WiFi ağları, sinyallerine halk tarafından erişilebildiği için ekstra bir güvenlik sorunu oluşturur. WPA2 gibi farklı güvenlik özellikleri trafiği şifreleyebilir, ancak güvenliğinize müdahale etme gücüne sahip teknikler vardır. Bu nedenle, WiFi güvenliğinizi sağlamak için farklı araçlar ve yöntemler kullanmaya devam etmeniz gerekir.

En iyi WiFi Şifre Kırma Uygulamaları 2023

Bu içerikte sizlere en iyi wifi şifre kırma uygulamaları hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Bağlı olduğunuz wifi ağını ya da kendi oluşturduğunuz bir wifi ağını bu listedeki wifi şifresi kırma uygulamaları ile analiz edip daha güvenli hale getirebilirsiniz.

Bu sayede saldırganların ağınıza erişerek güvenliğinizi tehdit etmesine engel olabilirsiniz. Daha fazla bilgi için internette güvende olmanın yolları ve şifre kırma yöntemleri başlıklı içeriklerimizi de dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.

Bu Wi-Fi Şifre Kırma Eğitiminde ele alınan konular;

 • Kablosuz ağ nedir?
 • Kablosuz bir ağa nasıl erişilir?
 • Kablosuz Ağ Kimlik Doğrulaması WEP & WPA
 • WiFI (Kablosuz) Ağları Nasıl Kırılır
 • Kablosuz ağların güvenliğini sağlama
 • WiFi Şifresi Nasıl Hacklenir

Kablosuz ağ (WiFi) nedir?

Kablosuz ağ, bilgisayarları ve diğer cihazları birbirine bağlamak için radyo dalgalarını kullanan bir ağdır. Uygulama, OSI modelinin Katman 1’inde (fiziksel katman) yapılır.

wifi kablosuz ağ

Kablosuz bir ağa nasıl erişilir?

Dizüstü bilgisayar, tablet, akıllı telefonlar vb. gibi kablosuz ağ özellikli bir cihaza ihtiyacınız olacak. Ayrıca bir kablosuz ağ erişim noktasının iletim yarıçapı içinde olmanız gerekecektir. Çoğu cihaz (kablosuz ağ seçeneği açıksa) size kullanılabilir ağların bir listesini sağlar. Ağ parola korumalı değilse, bağlan’a tıklamanız yeterlidir. Parola korumalıysa, erişim elde etmek için parolaya ihtiyacınız olacaktır.

Kablosuz Ağ Kimlik Doğrulaması

Ağ, kablosuz ağ özellikli bir cihazla herkes tarafından kolayca erişilebilir olduğundan, çoğu ağ parola korumalıdır. En sık kullanılan kimlik doğrulama tekniklerinden bazılarına bakalım.

WEP

WEP, Kabloluya Eşdeğer Gizliliğin kısaltmasıdır. IEEE 802.11 WLAN standartları için geliştirilmiştir. Amacı, kablolu ağlar tarafından sağlanana eşdeğer bir mahremiyet sağlamaktı. WEP, gizlice dinlenmesini önlemek için ağ üzerinden iletilen verileri şifreleyerek çalışır.

WEP Kimlik Doğrulaması

Açık Sistem Kimlik Doğrulaması (OSA) – bu yöntemler, yapılandırılmış erişim ilkesine göre istenen istasyon kimlik doğrulamasına erişim sağlar.

Paylaşılan Anahtar Kimlik Doğrulaması (SKA) – Bu yöntem, erişim isteyen istasyona şifreli bir sorgulama gönderir. İstasyon, meydan okumayı anahtarıyla şifreler ve ardından yanıt verir. Şifrelenmiş sorgulama AP değeriyle eşleşirse erişim verilir.

WEP Zayıflığı

WEP’in önemli tasarım kusurları ve güvenlik açıkları vardır.

 • Paketlerin bütünlüğü, Döngüsel Artıklık Kontrolü (CRC32) kullanılarak kontrol edilir. CRC32 bütünlük denetimi, en az iki paket yakalanarak tehlikeye atılabilir. Şifreli akıştaki bitler ve sağlama toplamı, paketin kimlik doğrulama sistemi tarafından kabul edilmesi için saldırgan tarafından değiştirilebilir. Bu, ağa yetkisiz erişime yol açar.
 • WEP, akış şifreleri oluşturmak için RC4 şifreleme algoritmasını kullanır. Akış şifre girişi, bir başlangıç ​​değerinden (IV) ve bir gizli anahtardan oluşur. Başlangıç ​​değerinin (IV) uzunluğu 24 bit, gizli anahtar ise 40 bit veya 104 bit uzunluğunda olabilir . Hem başlangıç ​​değerinin hem de sırrın toplam uzunluğu 64 bit veya 128 bit uzunluğunda olabilir. Gizli anahtarın olası düşük değeri, onu kırmayı kolaylaştırır .
 • Zayıf Başlangıç ​​değerleri kombinasyonları yeterince şifrelemez . Bu onları saldırılara karşı savunmasız hale getirir.
 • WEP, parolalara dayalıdır; bu onu sözlük saldırılarına karşı savunmasız hale getirir .
 • Anahtar yönetimi yetersiz uygulanıyor . Özellikle büyük ağlarda anahtar değiştirmek zordur. WEP, merkezi bir anahtar yönetim sistemi sağlamaz.
 • İlk değerler yeniden kullanılabilir

Bu güvenlik kusurları nedeniyle WEP, WPA lehine kullanımdan kaldırılmıştır.

WPA

WPA, Wi-Fi Korumalı Erişimin kısaltmasıdır . WEP’te bulunan zayıflıklara yanıt olarak Wi-Fi Alliance tarafından geliştirilen bir güvenlik protokolüdür. 802.11 WLAN’lardaki verileri şifrelemek için kullanılır. WEP’in kullandığı 24 bit yerine daha yüksek Başlangıç ​​Değerleri 48 bit kullanır. Paketleri şifrelemek için geçici anahtarlar kullanır.

WPA Zayıf Yönleri

 • Çarpışmadan kaçınma uygulaması bozulabilir
 • Hizmet reddi saldırılarına karşı savunmasızdır
 • Ön paylaşım anahtarları parolaları kullanır. Zayıf parolalar sözlük saldırılarına karşı savunmasızdır.

WiFi (Kablosuz) Ağların Şifresi Nasıl Kırılır?

WEP kırma

Cracking, kablosuz ağlardaki güvenlik zayıflıklarından yararlanma ve yetkisiz erişim elde etme sürecidir. WEP kırma, güvenlik kontrollerini uygulamak için WEP kullanan ağlardaki istismarları ifade eder. Temel olarak iki tip kırma metodu vardır;

 • Pasif kırma – bu tür kırmanın, WEP güvenliği kırılana kadar ağ trafiği üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Tespit etmek zordur.
 • Aktif kırma – bu tür bir saldırının ağ trafiği üzerinde artan bir yük etkisi vardır. Pasif kırmaya kıyasla tespit edilmesi kolaydır. Pasif kırmaya göre daha etkilidir.

WiFi Şifre Hack (WEP Kırma) Araçları

WPA Kırma

WPA, kimlik doğrulamaları için önceden paylaşılan 256 anahtar veya parola kullanır. Kısa parolalar, sözlük saldırılarına ve parolaları kırmak için kullanılabilecek diğer saldırılara karşı savunmasızdır. Aşağıdaki WiFi şifre kırma çevrimiçi araçları, WPA anahtarlarını kırmak için kullanılabilir.

Genel Saldırı türleri

 • Sniffing – bu, paketlerin bir ağ üzerinden iletilirken ele geçirilmesini içerir. Yakalanan veriler daha sonra Cain & Abel gibi araçlar kullanılarak çözülebilir.
 • Ortadaki Adam (MITM) Saldırısı – bu, bir ağda gizlice dinlemeyi ve hassas bilgileri yakalamayı içerir.
 • Hizmet Reddi Saldırısı – bu saldırının ana amacı, meşru kullanıcıların ağ kaynaklarını reddetmektir. FataJack bu tür bir saldırıyı gerçekleştirmek için kullanılabilir. Bu konuda daha fazlası şifre kırma yöntemleri

Kablosuz ağ WEP/WPA anahtarlarını kırma

Bir kablosuz ağa erişim sağlamak için kullanılan WEP/WPA anahtarlarını kırmak mümkündür. Bunu yapmak, yazılım ve donanım kaynakları ile sabır gerektirir. Bu tür WiFi şifre kırma saldırılarının başarısı, hedef ağ kullanıcılarının ne kadar aktif ve pasif olduğuna da bağlı olabilir.

Başlamanıza yardımcı olabilecek temel bilgileri sağlayacağız. Backtrack, Linux tabanlı bir güvenlik işletim sistemidir. Ubuntu’nun üzerine geliştirilmiştir. Backtrack, bir dizi güvenlik aracıyla birlikte gelir. Geri izleme, diğer şeylerin yanı sıra bilgi toplamak, güvenlik açıklarını değerlendirmek ve istismarlar gerçekleştirmek için kullanılabilir.

Geri izlemenin sahip olduğu popüler araçlardan bazıları;

 • metasploit
 • tel köpekbalığı
 • Aircrack-ng
 • NMap
 • opcrack

Kablosuz ağ anahtarlarını kırmak, sabır ve yukarıda belirtilen kaynakları gerektirir. En azından aşağıdaki araçlara ihtiyacınız olacak

Paketleri enjekte etme özelliğine sahip bir kablosuz ağ bağdaştırıcısı (Donanım) (Wifi Adaptör)

 • Kali İşletim Sistemi . https://www.kali.org/downloads/ adresinden indirebilirsiniz.
 • Hedef ağın yarıçapı içinde olun . Hedef ağın kullanıcıları aktif olarak onu kullanıyor ve ona bağlanıyorsa, onu kırma şansınız önemli ölçüde artacaktır.
 • Linux tabanlı işletim sistemleri hakkında yeterli bilgi ve Aircrack ve çeşitli komut dosyaları hakkında çalışma bilgisi.
 • Sabır, anahtarları kırmak, bazıları kontrolünüz dışında olabilecek bir dizi faktöre bağlı olarak biraz zaman alabilir. Kontrolünüzün dışındaki faktörler arasında, veri paketlerini koklarken (sniffing) aktif olarak kullanan hedef ağ kullanıcıları yer alır.

Kablosuz ağların güvenliğini sağlama

Kablosuz ağ saldırılarını en aza indirmede; bir kuruluş aşağıdaki politikaları benimseyebilir

 • Donanımla birlikte gelen varsayılan şifreleri değiştirme
 • Kimlik doğrulama mekanizmasını etkinleştirme
 • Ağa erişim, yalnızca kayıtlı MAC adreslerine izin verilerek kısıtlanabilir.
 • Güçlü WEP ve WPA-PSK anahtarlarının kullanımı , sembollerin, sayıların ve karakterlerin bir kombinasyonu, anahtarların sözlük ve kaba kuvvet saldırıları kullanılarak kırılma olasılığını azaltır.
 • Güvenlik Duvarı Yazılımı , yetkisiz erişimin azaltılmasına da yardımcı olabilir.

WiFi Şifresi Nasıl Kırılır?

Bu pratik senaryoda, WiFi şifresini nasıl kıracağımızı öğreneceğiz. Windows’ta saklanan kablosuz ağ şifrelerini çözmek için Cain ve Abel’ı kullanacağız . Ayrıca kablosuz ağların WEP ve WPA anahtarlarını kırmak için kullanılabilecek faydalı bilgiler de sağlayacağız .

Windows’ta depolanan Kablosuz ağ parolalarının kodunu çözme

Adım 1) Cain and Abel aracını indirin

 • Yukarıda verilen bağlantıdan Cain & Abel’ı indirin.
 • Cain And Abel’ı açın

Adım 2) Dekoderler sekmesini seçin ve Kablosuz şifreleri seçin

 • Dekoderler sekmesinin seçili olduğundan emin olun ve ardından sol taraftaki gezinme menüsünden Kablosuz Şifreler’e tıklayın.
 • Artı işareti olan düğmeye tıklayın

Adım 3) Şifreler gösterilecek

 • Daha önce güvenli bir kablosuz ağa bağlandığınızı varsayarsak, aşağıda gösterilenlere benzer sonuçlar elde edeceksiniz.

Adım 4) Şifreleme türü ve SSID ile birlikte şifreleri alın

 • Kod çözücü size şifreleme türünü, SSID’yi ve kullanılan parolayı gösterecektir.

Özet

 • Kablosuz ağ iletim dalgaları dışarıdan gelenler tarafından görülebilir, bu birçok güvenlik riskine sahiptir.
 • WEP, Kabloluya Eşdeğer Gizliliğin kısaltmasıdır. Diğer güvenlik uygulamalarına kıyasla kırılmayı kolaylaştıran güvenlik kusurlarına sahiptir.
 • WPA, Wi-Fi Korumalı Erişimin kısaltmasıdır. WEP’e kıyasla güvenliği vardır
 • İzinsiz Giriş Tespit Sistemleri, yetkisiz erişimin tespit edilmesine yardımcı olabilir
 • İyi bir güvenlik politikası, bir ağın korunmasına yardımcı olabilir.

WiFi Şifre Kırma ve Şifre Kırıcı hakkında sıkça sorulan sorular;

WiFi şifresi kırmak için kullanılan uygulamalar ve programlar sizin yeteneğiniz ve bilginiz ile daha işlevsel hale gelebilir. Bu programların kullanımı konusunda çeşitli sorular ve yanıtlar bulunur. Bu soruların bir kısmını sizler için bu bölümde yanıtlıyoruz. Kendi merak ettiğiniz sorular ve yanıtlar bu bölümde yer almıyor ise sayfanın en altından yorum yaparak sorunuzu bize ve diğer ziyaretçilerimize ulaştırabilirsiniz.

Komşu WiFi kırma girişiminden haberdar olur mu?

Bu sorunun cevabı size bağlıdır. Bazı saldırılar aktif, bazı saldırılar ise pasif olarak yapılır. Aktif saldırılarda komşunuzu işleme dahil edersiniz ve şifreyi onun girmesini sağlarsınız. Böylece şifreyi kırmak yerine komşunuzdan alırsınız. (Phishing)

Pasif saldırılarda ise komşu WiFi kırma girişiminden haberdar olmayacaktır. Tabii komşunuz bir güvenlik uzmanı değilse. 🙂

2 dk da wifi şifre kırma ne kadar mümkün?

Şifre kırma işlemini bir süreye bağlamak doğru değil. Süre sınırı ile garanti vermek de doğru değil. Her ağın güvenlik yapısı farklıdır. Güvenlik zafiyetleri de farklı olacağı için süre vermek yanlış olur. Lakin 2 dk da wifi şifresinin kırıldığını görmek oldukça mümkün.

En iyi WiFi şifre kırıcı (rootsuz) hangisidir?

Şifresini kırmaz istediğiniz WiFi ağına, modem güvenliğine, şifreleme türüne, internetin sahibine ve sizin bu konudaki yeteneklerinize bağlı olarak bu sorunun yanıtı değişkenlik gösterir.

Her koşulda, WiFi şifrelerini kırmak için uygulama aradığınızda bu içerikteki uygulamalarla karşılaşırsınız. Yani en iyileri aslında bu içerikteki uygulamalardır.

Telefondan WiFi şifresi kırma işlemi nasıl yapılıyor?

Bu listede yer alan uygulamalar Android telefonlar için kullanılabilir. WiFi şifrelerinin güvenliğini test etmek için geliştirilen bu uygulamalar ile telefon üzerinden WiFi şifrelerini kırma denemeleri yaparak ağınızı daha güvenli hale getirebilirsiniz.

Wifi kırıcı – dumpper hakkında bilgi verir misiniz?

AndroDumpper erişim noktanızın WPS protokolüne karşı savunmasız olup olmadığını bulmak için kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Genelde uygulama bu kontrolü herhangi bir ağda uygulayabilir ancak özellikle kendinizinkinde kullanmanız tavsiye edilir.

Uygulamayı doğru şekilde kullanmak için rootlanmış bir cihaza ve Busybox uygulamasının yüklenmiş olmasına ihtiyacınız vardır. Böyle olmasa bile uygulamayı kullanabilirsiniz ancak rootlanmış cihaz olmadan kontrol etmek daha az güvenilirdir.

AndroDumpper gerçekten ilginç özellikleri olan bir dünyadır. Sadece erişim noktanızın güvenliğini onaylamakla kalmaz aynı zamanda Android cihazınızdan bağlandığınız bütün WiFi ağlarının şifrelerini görmenizi sağlar. Dosyayı indirmek için buraya tıklayın.

Android wifi şifre kırma işlemi nasıl yapılır?

Bu listedeki uygulamalar Android için çalışır durumdadır ve en çok tercih edilen WiFi şifre analiz ve kırma araçlarıdır. Bu araçlar sayesinde Android üzerinden Wifi şifrelerini kırabilir ya da güvenliklerini test edebilirsiniz.

Wifi şifre kırma programı %100 kesin işe yarar mı?

Hayatta hiç bir şey kesin değil. Özellikle bilgi teknolojileri ve güvenlik söz konusu olduğunda her şey mümkün. Her şeyin mümkün olduğu yerde hiç bir şey de mümkündür. Yani bir wifi ağının şifresini kırmak, kıramamak ile aynı ihtimalde olasıdır.

Şifre kırma konusunda daha fazla araştırma yaparak kendinizi geliştirdiğinizde %100’e daha çok yaklaşırsınız. Eğer aradığınız yanıt “şu programı indir, şuraya tıkla ve wifi şifresini kır” ise maalesef aradığınız yanıtı alamayacaksınız. Çünkü şartlar her zaman değişir.

Bilinmeyen wifi şifresi nasıl kırılır?

Wifi şifrelerinin kırılma amacı farklı farklıdır. Sizin şifre kırmadaki amacınız nedir? Ücretsiz internet kullanabilmek mi? Hedef ağa sızıp veri sızdırmak mı? Ya da kendi şifrenizi öğrenmek mi?

Eğer kendi şifrenizi öğrenmek istiyorsanız bunun birkaç yöntemi var.

Kendi Wifi şifrenizi belirleyebileceğiniz, sıfırlayabileceğiniz ve görebileceğiniz içeriklerimize göz atabilirsiniz.

Wifi şifre kırma PC ile nasıl yapılır?

PC’de Wifi şifrelerini kırmak için birkaç donanım ve birkaç yazılıma ihtiyaç var. En çok kullanılan WiFi hack araçlarını öğrenmek için daha önce yayınladığımız listeyi mutlaka inceleyin.

WiFi şifre kırma APK dosyası nereden indirilir?

Bu listedeki uygulamaların APK dosyası indirilebilir durumdadır. Bu uygulamalar market üzerinde yer almazlar. Bu yüzden Google Play olmadan uygulama indirme ve yükleme yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.

Gerekli ayarları yaptıktan sonra WiFi şifrelerinin kırılmasında ve güvenlik testlerinin yapılmasında kullanılan uygulamaların APK dosyalarını indirebilir ve çalıştırabilirsiniz.

En iyi wireless şifre kırma programı hangisidir?

Pek çok wifi şifre kırma programı vardır. Bu programlar WiFi ağının türüne ve güvenliğine göre tercih edilir. Her program her WiFi ağında şifre kırma işine yaramayabilir. Bu yüzden programların ne tür saldırıları desteklediğini ve şifresini kırmak istediğiniz ağın ne tür yapılandırmaya sahip olduğunu bilmeniz gerekir.

Bunları bilerek tercih ettiğiniz wifi şifre kırma programları sizin için en iyisi olabilir.

İnternet şifresini kırmak mümkün mü?

İnternet şifresi wifi şifresini ifade etmek için kullanılıyor ise kısa cevap evettir. İnternet şifreleri kırılabilir. Fakat Wifi şifresi kırmak için teknik bilgi ve beceriye sahip olmak gerekebilir.

Ağ ne kadar korunaklı ise şifre kırmak o kadar güçleşir. Ağı iyi tanımak şifre kırmak için yapılması gereken ilk işlemlerdendir.

İnternet şifresi nasıl sıfırlanır?

İnternet şifresi sıfırlamak için modem resetlemek yeterli olur. Modemi müşteri hizmetlerinizi arayarak ya da modem reset düğmesine uzun süre basarak resetleyebilirsiniz.

İnternet şifresini sıfırlamak için modem resetleme işlemi yaygın olarak yapılır.

Ek bilgi: WiFi Şifre Değiştirme ✔️ Modem Şifre Değiştirme

Wi-Fi şifre kırma programı işe yarıyor mu?

WiFi şifre kırma programları genellikle işe yarar. Çünkü bu programlar kendi işlerini yapabilmek için programlanmışlardır. Modem üzerinde çeşitli faaliyetlerde bulunarak işlem yapan bu programlar size sağladıkları bazı bilgiler ile şifre kırmanıza yardımcı olabilir.

Wifi şifre kırma programları şifrelerin kırılacağını vaat etmez. Çeşitli testleri yapmak için programlanmışlardır. Dolayısı ile WiFi şifresi aslında sizin bilgi ve becerinizle kırılır. Programlar sadece yardımcı araçlardır.

WPA 2 kırıldı mı?

WPA 2 (Wi-Fi Protected Access 2 Türkçesi: Wi-Fi Korumalı Erişim 2) olarak bilinen bu şifreleme türü 1. versiyon göre oldukça korunaklıdır. WPS (Wi-Fi Protected Setup) türüne göre WPA ve WPA 2 daha güvenli, daha karmaşıktır.

WPA sistemi tamamen kırılamaz değildir. Fakat standart düzeyde güvenlik sağlar.

WiFi Dumpper nedir?

WiFi şifrelerini kırmaya yaran bir programdır. İnternette en çok karşımıza çıkan programlardan biridir. Yakınlardaki WPS kullanan ağları bularak çeşitli saldırılar yapar ve bu WiFi ağlarının şifrelerini bulur.

WiFi Warden ne işe yarar?

Wifi şifre havuzu olarak adlandırabileceğimiz WiFi Warden, Android için en iyi wifi şifre kırma araçlarından biridir. Herkesin, şifresini bildiği mekanların ya da ağların şifresini paylaştığı bir alan olan WiFi Warden, bu şifre ağı sayesinde pek çok şifreyi kırmaya yardımcı oluyor.

WiFi Şifre Kırma video uygulamalı anlatım:

WiFi Şifre Kırma video uygulamalı anlatım
Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

“WiFi Şifre Kırma 2023 ✔️ WiFi Şifresi Kıran +14 Program” üzerine bir yorum

 1. abi ben şimdi ınstabridge diye bi program yükledim ana ekran değişti uygulamalar yerleri ana ekranda mesela insta varsa başka ekrana gitmiş ekran bozuldu bildiğin nasıl düzeltcem yardım et nolur annem beni öldürür yardım ettt

  Cevapla

Yorum yapın