Battlefield 1 Sistem Gereksinimleri

Battlefield 1 oyunu, ilk çıktığı tarihten itibaren büyük ses getiren ve geçen zaman ile beraber tarihe karışmayıp, bunun aksine tarihi gerçeklikleri arkasına alarak, seri haline dönüşen bir oyundur. Battlefield, ezeli rakibi olan birçok yapımın arasından Battlefield 1 oyunu ile sıyrılmayı başarmıştır. Oyun severler tarafından oldukça ilgi çekici bir oyun olan Battlefield 1 sistem gereksinimleri konusunda bilgi vermeden önce, oyun hakkında merak edilenleri yazımızda bulabilirsiniz.

Battlefield 1 Sistem Gereksinimleri
Battlefield 1 Sistem Gereksinimleri

Battlefield 1 Sistem Gereksinimleri

21 Ekim 2016 yılında, Electronic Arts tarafından piyasaya sunulan Battlefield 1 oyunu, birinci şahıs nişancı oyunu olarak bilinmektedir. Birinci Dünya Savaşı’nı konu alan oyunda; yakın dövüş sanatları ve makineli silahlar kullanılmaktadır. Bunun yanında oyun içerisinde; uçaklar, orta gelişmiş tanklar, atlar ve gemiler de sürülebilir ya da binilebilir araç seçenekleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Oyunun içinde birden fazla sayıda I. Dünya Savaşı ülkesi ve birden fazla sayıda dil seçeneği de bulunmaktadır. Battlefield 1 oyununda bulunan çok oyunculu oyun seçeneği 64 kişiye kadar çıkarılabilmektedir. Oyunda kullanılan haritalar Gelibolu, Fransa, Alpler ve Orta Doğu’da geçmektedir. Bu oyunun yüksek çözünürlükte oynanabilmesi için Battlefield 1 sistem gereksinimi PC özelliklerinin bilinmesinde fayda vardır.

Battlefield 1 Hangi Tür Bilgisayarlarda Çalışıyor?

Oyun eleştirmenlerinden ve otoritelerinden geçer puan alan ve AAA düzeyde bulunan bir oyunun yapamadığını yapan ve bu konuda oldukça cesur davranan Battlefield 1 oyunu, “They Shall Not Pass” ve “In The Name Of” olarak dört farklı genişleme paketi almıştır.

Oyunun ilk çıktığı zamanlarda önerilen 50 GB’lık depolama alanının, bu genişleme paketleri ile birlikte ihtiyacı karşılamadığı bilinmektedir. Battlefield 1 sistem gereksinimleri 2021 yılı için 60 GB’lık bir depolama alanının üzerinde olduğunu söyleyebiliriz. Hala güncelleme alan ve birçok yama desteği ile sürekli iyileştirilen oyunu, mekanik bir diske kurmak cihazınız için daha yararlı olacaktır.

Oyunun geliştiricileri, Battlefield 1 sistem gereksinimleri içeriğinde bulunan işlemcinin AMD FX-6350 veya Intel Core i5-6600K olması gerektiğini belirtmiştir. Minimum sistem gereksinimlerinden biri olan 8 GB bellek ve 2 GB VRAM desteği oyunun oynanabilmesi için idealdir.

Battlefield 1 sistem gereksinimleri minimum düzeydeki verileri şunlardır:

 • AMD FX-6350 işlemciye sahip olması
 • Core i5 6600K işlemcinin varlığı
 • Windows 10, Windows 8.1 ve 64-bit Windows 7 işletim sisteminin varlığı
 • AMD Radeon HD 7850 2GB ekran kartına sahip olması
 • Nvidia GeForce GTX 660 2GB ekran kartı opsiyonu
 • 8GB RAM’in bulunması
 • DirectX’in sürüm 11.0 versiyonun varlığı
 • 50GB HDD boş depolama alanının bulunması gerekmektedir. (Güncellemeler alınacak ise +60GB HDD)

Çoklu Oyuncu Haritaları ile Battlefield 1

Oyun geliştiricisinin yayınladığı verilere sahip olan cihazlarda, Battlefield 1 oynayabilmek mümkündür. Ancak her yeni gün ile birlikte sürekli geliştirilen ve güncellemeler eklenen bu oyunu uzun süreli oynayabilmek için Battlefield 1 sistem gereksinimleri konusunda önerilen veriler de dikkate alınmalıdır.

Battlefield 1 Sistem Gereksinimleri
Battlefield 1 Sistem Gereksinimleri

Battlefield 1 önerilen sistem gereksinimleri şunlardır:

 • AMD FX 8350 Wraith işlemciye sahip olması
 • Intel Core i7 4790 ya da denk bir işlemcinin varlığı
 • 64 bit/ Windows 10 ya da üstü işletim sisteminin varlığı
 • AMD Radeon RX 480 4GB ekran kartına sahip olması
 • Nvidia GeForce GTX 1060 3GB ekran kartı opsiyonu
 • 16 GB RAM’in bulunması
 • DirectX’in sürüm 11.1 versiyonun varlığı
 • 50GB boş depolama alanının bulunması gerekmektedir.

Oyun, Nvidia GeForce GTX 1060 3GB ya da AMD Radeon RX 480 4GB ekran kartları ile Full HD çözünürlükte oynama imkanını oyuncusuna sunmaktadır. 60 fps seviyelerinde oynamanın mümkün kılınabilmesi için işlemci olarak AMD FX 8350 Wraith önerilenler arasındadır. Oyun tam bir işlemci bağımlısı olduğundan, soğutucu ile birlikte çalışmadığı zamanlarda performans kayıplarına neden olmaktadır. Bu yazımızda sizlere bu oyunun sistem gereksinimlerini ve nasıl çalıştığını anlattık. Daha fazlası için diğer yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

Diğer oyunların sistem gereksinimlerini görmek için aşağıdaki ilgili bağlantılara tıklayabilirsiniz:

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın