FM 2020 Sistem Gereksinimleri – Donanım Özellikleri

Football Manager 2020, SEGA ve Sports Interactive’in son oyunudur. Futbol oyunlarının senelerdir kaybetmediği bir oyuncu kitlesi bulunmaktadır. Özel bir hobi haline gelen bu oyunlar, Football Manager 2020’nin de çıkışıyla kullanıcı sayısını arttırmayı başardı. Nintendo Switch, Android, iOS, Microsoft Windows, macOS, Mac OS cihazlarında kullanılabilmektedir. Football Manager 2020 uzun zamandır yeni özellikleriyle herkesin beklentisini arttırmış bir oyundur. Peki bu yeni özellikler neler? FM 2020 nasıl bir oyun? Sistem gereksinimleri neler? Hepsini siz değerli okuyucularımız için yazımızda derledik.

FM 2020 Sistem Gereksinimleri - Donanım Özellikleri
FM 2020 Sistem Gereksinimleri – Donanım Özellikleri

Adından anlaşılacağı üzere, Football Manager 2020 kullanıcıları, kendilerini bir futbol takımının menajeri, diğer bir deyişle teknik direktörü haline getirmektedir. Oyunun amacı, teknik direktör olarak takımı yöneterek başarıya ulaştırmaktır. Bunun için ilk gereken elbette iyi bir kadro kurmak ve bu kadronun disiplinli ve düzgün bir şekilde antrenman yapmasını sağlamaktır. Bunlara ek olarak teknik direktör vasfında futbolcu kontratları, oyuncuların gelişiminin gözlenmesi, altyapı çalışmaları gibi birçok konuyla da ilgilenmek gerekiyor. Oyun boyunca maçlar yapılarak sezonlar ilerlemeye devam ediyor. Bu süreçte teknik direktör olarak saha içi ve saha dışı sorunlara odaklanmak ve çözmeye çalışmak gerekiyor. Ancak bu şekilde takımı başarıya ulaştırabilirsiniz.

FM 2020 Sistem Gereksinimleri – Donanım Özellikleri

Football Manager serisi her sene belirli güncellemeler ve yeni özellikler içemektedir. Fakat FM 2020’de açık ara en iyi özellik Kulüp Vizyonu özelliği oldu. Bu, teknik direktör olarak yeni bir takımın sorumluluğunu alacağımız zaman, bize takımın kültürü hakkında bilgi veren bir özellik olmuş. Kulübün kültürü, beş yıllık gelecek planı ve devam eden hedefler şeklinde üç ayrı konuyu içerisinde barındıran bu özellik sayesinde, takımımızı başarıya ulaştırmak çok daha kolay olacak. Diğer can alıcı özellik ise Geliştirme Merkezi. Bu merkezde geleceği parlak kişileri belirlemek ve onlara gelecek planı konusunda yardımcı olabilmek mümkün. Özellikle altyapıdan takıma seçilecek olan kişilerin yetenekleri bu merkez dahilinde gözlenmektedir. Ek olarak, Football Manager 2020 teknik heyetle ciddi bir iş birliği yürütmek de mümkün kılınmış. Taktik analizleri, form durumları gibi birçok yenilik de 2020 serisinde görülmektedir.

FM 2020 Minimum sistem gereksinimleri
FM 2020 Minimum sistem gereksinimleri

Minimum FM 2020 Sistem Gereksinimleri;

  • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1, 8/8.1, 10 – 64bit işletim sistemi
  • İşlemci: Intel Pendium 4 (64-bit), Intel Core 2 ya da AMD Athlon 64 -2.2 GHz
  • RAM: 2 GB RAM belleği
  • Ekran Kartı: Intel GMA X4500, NVIDIA GeForce 9600M GT ya da AMD/ATI Mobility Radeon HD 3650-256MB VRAM
  • Gerekli Depolama Alanı: 7 GB
FM 2020 önerilen sistem gereksinimleri
FM 2020 önerilen sistem gereksinimleri

Önerilen FM 2020 Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 10 işletim sistemi
  • İşlemci: Intel Core 2- 1.8 GHz +
  • RAM: 2 GB RAM belleği
  • Ekran Kartı: Intel GMA X4500, NVIDIA GeForce 9600M GT ya da AMD/ATI Mobility Radeon HD 3650 -256MB VRAM
  • Gerekli Depolama Alanı: 7 GB
FM 2020
FM 2020

Diğer oyunlarla kıyaslandığında, Football Manager 2020 sistem gereksinimleri oldukça düşük olan bir oyun. Dolayısıyla çoğu cihazda rahatlıkla oynanabilmektedir. Oyunu satın almak için FM resmi sitesini ya da Steam kanalını kullanabilirsiniz. Aynı zamanda telefonundan oynamak isteyen kişiler için Google Play Store’da da satışı yapılmaktadır. Eğer siz de teknik direktör olmayı deneyimlemek istiyorsanız, Football Manager 2020’yi satın alarak futboldaki en iyi 50 ülkeden kulübünüzü seçebilir, en iyi oyuncularla sözleşme imzalayabilir, kendi taktiklerinizi oluşturarak bunu antrenmanlara yansıtabilir, 2500 kulüpten birini seçerek her seviyede başarıya ulaşabilirsiniz.

Serisinin en iyi ve en yeni sürümü olan FM 2020’yi kullanmak için cihazınızın sahip olması gereken özelliklerden bahsettik. Kontrol edip, takımınızı başarıya ulaştırın! Diğer oyunlar ve sistem gereksinimleri için sitemize göz atmayı unutmayın.

FM 2020 Sistem Gereksinimleri

FM 2020 oyunu için gerekli olan sistem gereksinimlerini sizler için derledik. Diğer oyunlar için gereken sistem özelliklerini öğrenmek isterseniz aşağıda bulunan bağlantıları ve site arama kutusunu kullanabilirsiniz.

Diğer oyunların sistem gereksinimlerini görmek için aşağıdaki ilgili bağlantılara tıklayabilirsiniz:

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın