Fifa 19 Sistem Gereksinimleri – FIFA 2019

Ülkemiz ve dünya genelinde en çok oynanan oyunlardan biridir. Bu oyunun sürümleri uzun yıllardır devam etmektedir. Ancak bu oyunu herkes oynayamaz. Öncelikle Fifa 19 sistem gereksinimleri hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Kişiler tarafından çok merak edilen Fifa 19 sistem gereksinimleri konusunu iki noktaya ayırabiliriz. Bunlar: Fifa 19 için minimum sistem gereksinimleri ve Fifa 19 için önerilen sistem gereksinimleri.

Fifa 19 Sistem Gereksinimleri - FIFA 2019
Fifa 19 Sistem Gereksinimleri – FIFA 2019

FİFA 19 Minimum Sistem Gereksinimleri

Çıktığı anda ortalığı yakıp kavurmayı başaran Fifa 2019 hakkında kişilerin merak ettikleri birçok konu bulunmaktadır. Bunlardan birisi de Fifa 2019 sistem gereksinimleri olarak ele alınabilir. Fifa 19 için minimum sistem gereksinimleri sağlandığında oyun rahat bir şekilde oynanabilecektir. Eğer siz de Fifa 2019 oynamaya çok meraklıysanız bunun öncesinde oyunu kurmadan bilmeniz gerekenler mevcuttur. Bilinmesi gereken Fifa 2019 için minimum sistem gereksinimleri şu şekilde listelenebilir;

Fifa 19 Minimum sistem gereksinimleri
Fifa 19 Minimum sistem gereksinimleri
 • Öncelikle FİFA 2019 için minimum sistem gereksinimleri başında Windows işletme sisteminizin önemli olduğunu bilmelisiniz. Bilgisayarınız Windows 7/8.1/10 – 64-Bit olmalıdır.
 • Ardından Core sistemi de oyunun gereksinimleri arasında yer almaktadır. Buna da ayrı bir dikkat edilmesi gerekir. Bilgisayarınız Core i3-2100 @ 3.1GHz veya AMD Phenom II X4 965 @ 3.4 GHz özelliklerine sahip olmalıdır.
 • Aynı zamanda bilgisayarınızın sahip olduğu RAM de büyük önem taşımaktadır. Oyunun donmaması adına RAM’in 8 gb olduğundan emin olmalısınız.
 • Bir diğer husus da bu oyunu yüklemek için bilgisayarınızda bulunan alan çok önemlidir. FİFA 2019 için bilgisayarınızda en az 50 Gb boş alan bulunmalıdır.
 • Aynı zamanda bilgisayarınızın sistemsel özellikleri de şu şekilde olmalıdır; NVIDIA GTX 460 1GB veya AMD Radeon R7 260.
 • Dahası ve son gereksinim de elbette bilgisayarınızın bu tarz kurulumlar için uyumlu olup olmaması olmaktadır. DirectX 11 uyumlu (DirectX 11 için 7 gerekmektedir.)
Fifa 19 önerilen sistem gereksinimleri
Fifa 19 önerilen sistem gereksinimleri

FİFA 19 Önerilen Sistem Gereksinimleri

Son dönemlerde birçok insanın deliler gibi oyun oynadığını söyleyebiliriz, hatta kişiler o kadar gelişti ki bu oyunlar üzerinden çeşitli turnuvalara katılarak ya da yayınlar açarak para kazanan insanlar bile var. Ama eğer siz sıradan bir oyuncu iseniz ve zevk için oyun oynamak istiyorsanız muhtemelen dikkatinizi çekecek oyunlardan birisi Fifa 19 olacaktır. Ancak bu oyunu kurmadan önce Fifa 19 için önerilen sistem gereksinimleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Çeşitli profesyonel oyuncu tarafından Fifa 19 için önerilen sistem gereksinimleri de şu şekilde listelenebilir;

FIFA 2019
FIFA 2019
 • Öncelikle bu oyun sistemini kurup kullanabilmeniz için Windows sisteminizin seviyesi çok büyük önem taşımaktadır. Windows sisteminiz; Windows 10 – 64-Bit olmalıdır.
 • İkinci olarak işletim sisteminiz de oyunun kasmaması ve sağlıklı bir oyun zevki sunabilmesi açısından çok önemlidir. Intel i3 6300T ya da dengi boyutlarda olan cihazınıza kuracağınız oyun sizin açınızdan çok daha iyi olacaktır.
 • Üçüncü nokta da en çok dikkat etmeniz gereken şeylerden birisidir. Bu oyuna sahip olmak için RAM’inizin güçlü olduğuna güvenmelisiniz. FİFA 2019 için önerilen sistem gereksinimleri arasında 8 GB ram da önerilmektedir.
 • Bilgisayarınızdaki alan da bu oyunu yüklemek ya da oynamak için çok büyük bir önem teşkil etmektedir. Bu yüzden oyuna sahip olmadan önce kesinlikle cihazınızda 50 GB boş yer bulunduğundan emin olmalı, daha sonrasında oyunu kurmaya girişmelisiniz.
 • Aynı zamanda oyun oynayacağınız cihazınızda işletim sisteminiz de çok önemlidir. Önerilen özellikler de şu şekildedir; NVIDIA GeForce GTX 670 ya da AMD Radeon R9 270X
 • Son olarak cihazınızın DirectX 12 uyumlu olması gerekmektedir.

Ülkemizde ve dünyada çok fazla oynayanı olan FİFA 2019’u en iyi şekilde oynamak sizlerin elindedir. FİFA oyununun diğer sürümleriyle birlikte başka oyunlar hakkında da bilgi almak için sitemizi takip edebilirsiniz. Sitemiz sizler için her zaman en doğru ve en güncel bilgilerle yanınızda olmaktadır. Sistem gereksinimleri hakkında çoğu oyunun bilgileri sitemizde mevcuttur. Oyun oynarken keyif almak için sitemizdeki bilgileri okumadan oyunu indirmeyin. Keyifli oyunlar oynamanızı dileriz.

Diğer oyunların sistem gereksinimlerini görmek için aşağıdaki ilgili bağlantılara tıklayabilirsiniz:

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın