Başlangıç Genel Şekilli Sayılar Nasıl Yazılır? Klavyede Şekilli Sayı Yazma

Şekilli Sayılar Nasıl Yazılır? Klavyede Şekilli Sayı Yazma

0

Siz de sayılarla estetik bir görüntü yaratmak isteyenlerdenseniz klavyede şekilli sayılar nasıl yazılır sizin için araştırdık. Artık elle yazı yazma dönemi neredeyse kapandı ve online ortamlarda yazılar yazılıyor. Bu da maalesef ki tek düze bir yazı stiline bizi zorluyor. Siz bu tekdüzelikten sıkılanlardansanız şekilli harf ve sayılar ile farklılık yaratabilirsiniz.

Şekilli Sayılar Nasıl Yazılır
Şekilli Sayılar Nasıl Yazılır

Oyunlarda ya da sosyal medya hesaplarında kullandığınız nicklerde şekilli sayılarla farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Yapacağınız çalışmalarda şekilli sayılar ile farklı ve estetik bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Unicode ile Şekilli Yazılar Yazma

Klavye kullanarak şekilli harf ve yazıları yazmanın maalesef ki bir yolu yoktur. Zaten klavyede şekilleri ya da matematik simgelerini yazmak için bile kısayol gerekmektedir. Böyle bir ortamda şekilli harf ve sayıların klavyede yer alması lüks olacaktır. Nadiren kullanıldıklarını düşünürsek böyle bir şeyin klavyede yer almasına gerek yoktur. Sıklıkla kullanılan her öğe klavyede elimizin altındadır. şekilli harf ve sayılar içinse küçük bir web ziyareti yeterlidir.

Klavyede şekilli sayı yazma için web üzerinden size yardımcı olacak siteler mevcuttur. Bunların en kullanışlısı ise Unicode diyebiliriz. Burada çok sayıda şekilli harf, sayı ve simgeler mevcuttur. strars, hearts, arrows, alıntı işaretleri, süslü harfler, takma ad sembolleri, Yunan sembolleri ve matematiksel işaretler gibi pek çok kategori mevcuttur. Buradan seçiminizi yaparak istediğinizi kullanabilirsiniz. Site üzerinden istediğiniz metni oluşturur ve istediğiniz yere kopyalayarak hemen kullanabilirsiniz.

İlgini çekebilir: Yapay Zeka GPT-3 Bir Hafta Boyunca İnsanları Taklit Etti

Nick Oluşturma Siteleri

Klavyede şekilli sayı yazma için kullanabileceğiniz metinleri sunan Nick oluşturma siteleri mevcuttur. Şekilli nick oluşturan bu sitelerden istediğiniz metni kolaylıkla oluşturabilirsiniz. Oyunlarda ya da sosyal medya sitelerinde bu nickler ile farklı bir tarz yakalayabilirsiniz. Nick hazırlarken hem sayı hem de harf içeren, küçük büyük harfler içeren bir nick daha havalı olabilir. Bunun için kendi tasarımınızı yaratabilirsiniz. Aşağıdaki siteleri deneyebilirsiniz:

  • Sekillinickyazma.org
  • Sekillinick.net
  • Sekilliharfler.com

Bu sitelere girdiğiniz zaman karşınıza bazı seçenekler çıkacaktır. Sitelerde yer alan kategorilerden ulaşmak istediğiniz harf, sayı ya da simgeleri seçmelisiniz. Bunları kullanarak metninizi oluşturabilir, emoji ekleyebilirsiniz. isterseniz küçük resim ekleme gibi özellikler bile mevcuttur.

Şekilli Sayı Yazma Örnekleri

Eğer bu sitelerde uğraşmak istemiyorsanız ve şekilli sayılar nasıl yazılır diye merak ediyorsanız sizlere şablonları hazırladık:

Noktasal Sayılar:

⠂ ⠆ ⠇ ⠛  ⠟  ⠿  ⡿

Yanında Özel Karakteri Olan Sayılar:

㋀ ㋁ ㋂ ㋃ ㋄ ㋅ ㋆ ㋇ ㋈ ㋉ ㋊ ㋋

Özel Şekilli Sayılar:

𝟙ϩӠ५ƼϬ7𝟠९⊘

Daire İçinde Sayılar:

⓵ ⓶ ⓷ ⓸ ⓹ ⓺ ⓻ ⓼ ⓽ ⓾

Parantez İçinde Sayılar:

⑴ ⑵ ⑶ ⑷ ⑸ ⑹ ⑺ ⑻ ⑼ ⑽

Siyah Daire İçinde Sayılar:

❶ ❷ ❸ ❹ ❺ ❻ ❼ ❽ ❾ ❿

Roman Rakamları:

Ⅰ  Ⅱ  Ⅲ  Ⅳ  Ⅴ  Ⅵ  Ⅶ  Ⅷ  Ⅸ  Ⅹ  Ⅺ  Ⅻ

Biraz Havada Kalan Sayılar:

¹  ²  ³  ⁰   ⁴  ⁵  ⁶  ⁷  ⁸  ⁹

Biraz Aşağıda Kalan Sayılar:

₀  ₁  ₂  ₃  ₄  ₅  ₆  ₇  ₈  ₉

Dairesinin İçi Boş Olan Sayılar:

⓵ ⓶ ⓷ ⓸ ⓹ ⓺ ⓻ ⓼ ⓽ ⓾

Farklı Şekilde Olan Sayılar:

θ  Ι  2  Э  Ч  Ƽ  б  ל   ȣ  ף

૦ ١  Ձ   ૩  મ   Ƽ   6  7  Ց   ୨

Arapça Sayılar:

١  ٢  ٣  ٤  ٥  ٦  ٧  ٨  ٩  .

Hazır Kesirler:

½ ¼ ¾ ⅓ ⅔ ⅕ ⅖ ⅗ ⅘ ⅙ ⅚ ⅜ ⅛ ⅝ ⅞

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!