Şekilli Sayılar Nasıl Yazılır? Klavyede Şekilli Sayılar ✔️ 2023

Siz de sayılarla estetik bir görüntü yaratmak isteyenlerdenseniz klavyede şekilli sayılar nasıl yazılır sizin için araştırdık. Artık elle yazı yazma dönemi neredeyse kapandı ve online ortamlarda yazılar yazılıyor. Bu da maalesef ki tek düze bir yazı stiline bizi zorluyor. Siz bu tekdüzelikten sıkılanlardansanız şekilli harf ve sayılar ile farklılık yaratabilirsiniz.

Şekilli Sayılar Nasıl Yazılır
Şekilli Sayılar Nasıl Yazılır

Oyunlarda ya da sosyal medya hesaplarında kullandığınız nicklerde şekilli sayılarla farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Yapacağınız çalışmalarda şekilli sayılar ile farklı ve estetik bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Unicode ile Şekilli Yazılar Yazma

Klavye kullanarak şekilli harf ve yazıları yazmanın maalesef ki bir yolu yoktur. Zaten klavyede şekilleri ya da matematik simgelerini yazmak için bile kısayol gerekmektedir. Böyle bir ortamda şekilli harf ve sayıların klavyede yer alması lüks olacaktır. Nadiren kullanıldıklarını düşünürsek böyle bir şeyin klavyede yer almasına gerek yoktur. Sıklıkla kullanılan her öğe klavyede elimizin altındadır. şekilli harf ve sayılar içinse küçük bir web ziyareti yeterlidir.

Klavyede şekilli sayı yazma için web üzerinden size yardımcı olacak siteler mevcuttur. Bunların en kullanışlısı ise Unicode diyebiliriz. Burada çok sayıda şekilli harf, sayı ve simgeler mevcuttur. strars, hearts, arrows, alıntı işaretleri, süslü harfler, takma ad sembolleri, Yunan sembolleri ve matematiksel işaretler gibi pek çok kategori mevcuttur. Buradan seçiminizi yaparak istediğinizi kullanabilirsiniz. Site üzerinden istediğiniz metni oluşturur ve istediğiniz yere kopyalayarak hemen kullanabilirsiniz.

Nick Oluşturma Siteleri

Nick Oluşturma Siteleri Şekilli Sayılar

Klavyede şekilli sayı yazma için kullanabileceğiniz metinleri sunan Nick oluşturma siteleri mevcuttur. Şekilli nick oluşturan bu sitelerden istediğiniz metni kolaylıkla oluşturabilirsiniz. Oyunlarda ya da sosyal medya sitelerinde bu nickler ile farklı bir tarz yakalayabilirsiniz. Nick hazırlarken hem sayı hem de harf içeren, küçük büyük harfler içeren bir nick daha havalı olabilir. Bunun için kendi tasarımınızı yaratabilirsiniz. Aşağıdaki siteleri deneyebilirsiniz:

  • Sekillinickyazma.org
  • Sekillinick.net
  • Sekilliharfler.com

Bu sitelere girdiğiniz zaman karşınıza bazı seçenekler çıkacaktır. Sitelerde yer alan kategorilerden ulaşmak istediğiniz harf, sayı ya da simgeleri seçmelisiniz. Bunları kullanarak metninizi oluşturabilir, emoji ekleyebilirsiniz. isterseniz küçük resim ekleme gibi özellikler bile mevcuttur.

Şekilli Sayı Yazma Örnekleri

Eğer bu sitelerde uğraşmak istemiyorsanız ve şekilli sayılar nasıl yazılır diye merak ediyorsanız sizlere şablonları hazırladık:

Noktasal Sayılar:

⠂ ⠆ ⠇ ⠛  ⠟  ⠿  ⡿

Yanında Özel Karakteri Olan Sayılar:

㋀ ㋁ ㋂ ㋃ ㋄ ㋅ ㋆ ㋇ ㋈ ㋉ ㋊ ㋋

Özel Şekilli Sayılar:

𝟙ϩӠ५ƼϬ7𝟠९⊘

Daire İçinde Sayılar:

⓵ ⓶ ⓷ ⓸ ⓹ ⓺ ⓻ ⓼ ⓽ ⓾

Parantez İçinde Sayılar:

⑴ ⑵ ⑶ ⑷ ⑸ ⑹ ⑺ ⑻ ⑼ ⑽

Siyah Daire İçinde Sayılar:

❶ ❷ ❸ ❹ ❺ ❻ ❼ ❽ ❾ ❿

Roman Rakamları:

Ⅰ  Ⅱ  Ⅲ  Ⅳ  Ⅴ  Ⅵ  Ⅶ  Ⅷ  Ⅸ  Ⅹ  Ⅺ  Ⅻ

Biraz Havada Kalan Sayılar:

¹  ²  ³  ⁰   ⁴  ⁵  ⁶  ⁷  ⁸  ⁹

Biraz Aşağıda Kalan Sayılar:

₀  ₁  ₂  ₃  ₄  ₅  ₆  ₇  ₈  ₉

Dairesinin İçi Boş Olan Sayılar:

⓵ ⓶ ⓷ ⓸ ⓹ ⓺ ⓻ ⓼ ⓽ ⓾

Farklı Şekilde Olan Sayılar:

θ  Ι  2  Э  Ч  Ƽ  б  ל   ȣ  ף

૦ ١  Ձ   ૩  મ   Ƽ   6  7  Ց   ୨

Arapça Sayılar:

١  ٢  ٣  ٤  ٥  ٦  ٧  ٨  ٩  .

Hazır Kesirler:

½ ¼ ¾ ⅓ ⅔ ⅕ ⅖ ⅗ ⅘ ⅙ ⅚ ⅜ ⅛ ⅝ ⅞

Farklı rakam stilleri ile dikkatleri üzerinize çekin!

Farklı rakam stilleri ile farklı şekilde numara yazabilirsiniz. Bu rakam stilleri normal rakamlarından daha farklı ve dikkat çekicidir. Rakam yazı stilleri olarak geçen bu şekilli sayılar, Pubg ve sosyal medya gibi alanlarda kullanılmak üzere yoğun şekilde tercih ediliyor. Küçük rakamlar da oldukça popüler farklı rakam stillerinden.

Farklı rakam stilleri ile dikkatleri üzerinize çekin!

Şekilli rakam yazma programı kullanmak yerine online şekilli yazma sitelerini tercih edebilirsiniz. Kullanımı daha rahat, kolay ve hızlıdır.

⓪ ① ② ③ ④ ⑥ ⑦ ⑧ ⑨ ⑩ ⑪ ⑫ ⑬ ⑭ ⑮ ⑯ ⑰ ⑱ ⑲ ⑳ ㉑ ㉒ ㉓ ㉔ ㉕ ㉖ ㉗ ㉘ ㉙ ㉚ ㉛ ㉜ ㉝ ㉞ ㉟ ㊱ ㊲ ㊳ ㊴ ㊵ ㊶ ㊷ ㊸ ㊸ ㊹ ㊺ ㊻ ㊼ ㊽ ㊾ ㊿

⓵ ⓶ ⓷ ⓸ ⓹ ⓺ ⓻ ⓼ ⓽ ⓾

⓿ ❶ ❷ ❸ ❹ ❺ ❻ ❼ ❽ ❾ ❿ ⓫ ⓬ ⓭ ⓮ ⓯ ⓰ ⓱ ⓲ ⓳ ⓴ ㉈ ㉉ ㉊ ㉋ ㉌ ㉍ ㉎ ㉏

⑴ ⑵ ⑶ ⑷ ⑸ ⑹ ⑺ ⑻ ⑼ ⑽ ⑾ ⑿ ⒀ ⒁ ⒂ ⒃ ⒄ ⒅ ⒆ ⒇

𝟎 𝟏 𝟐 𝟑 𝟒 𝟓 𝟔 𝟕 𝟖 𝟗

𝟘 𝟙 𝟚 𝟛 𝟜 𝟝 𝟞 𝟟 𝟠 𝟡

𝟢 𝟣 𝟤 𝟥 𝟦 𝟧 𝟨 𝟩 𝟪 𝟫

𝟬 𝟭 𝟮 𝟯 𝟰 𝟱 𝟲 𝟳 𝟴 𝟵

𝟶 𝟷 𝟸 𝟹 𝟺 𝟻 𝟼 𝟽 𝟾 𝟿

⁰ ¹ ² ³ ⁴ ⁵ ⁶ ⁷ ⁸ ⁹

₀ ₁ ₂ ₃ ₄ ₅ ₆ ₇ ₈ ₉

Küçük ve şekilli sayıları panoya kopyalayarak istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Pek çok alanda desteklenen bu karakterleri oyun nicklerinde de kullanabilirsiniz. webdeyazilim.com olarak size en güncel ve şekilli sayıları sunuyoruz. Sitemizde şekilli harfler de bulunuyor. Sitemizi yer imlerinize ekleyerek bu ve benzeri daha fazla içerikten istifade edebilirsiniz.

Yorum yapın