Watch Dogs 2 Sistem Gereksinimleri

Macera, aksiyon hikâyelerini sevenlerden misiniz? Öyle ise, heyecanlı, hareketli bu oyun size güzel vakit geçirtecektir. Watch Dogs 2, 2014 senesinde yayınlanan Watch Dogs oyun serisinin devamı olan bir video oyunudur. Watch Dogs 2, Windows, XBox One, Play Station 4 için piyasaya sürülmüştür. Oyunu geliştiren Ubisoft Montreal’dir. Yayımcısı Ubisoft, tasarımcı Alexandra Pedneault’tur. Tek oyuncu ya da çok oyuncu ile oynanabilir. Sorunsuz bir oyun deneyimi yaşamak için Watch Dogs 2 sistem gereksinimleri hakkında bilgiler verdiğimiz bu yazıya hoşgeldiniz…

Watch Dogs 2 Sistem Gereksinimleri
Watch Dogs 2 Sistem Gereksinimleri

Oyunu verimli bir şekilde oynayabilmek için cihazda bazı donanım özellikleri yeterli olmalıdır. Watch Dogs 2 sistem gereksinimleri sıralanacak olursa şu şekilde sıralanabilir;

Watch Dogs 2 Minimum Sistem Gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi:  Windows 7 / Windows 8.1 / Windows 10 64-Bit
 • İşlemci: Intel Core i5-2520M @ 2.50GHz / AMD FX-6300 Six-Core
 • Ekran Kartı: GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870
 • RAM: 6 GB RAM
 • Gerekli Depolama Alanı: 50 GB
 • Directx: 11

Watch Dogs 2 Önerilen Sistem Gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: Windows 7 / Windows 8.1 / Windows 10 64-Bit
 • İşlemci: Intel Core i5-650 @ 3.20GHz / AMD FX-6350 Six-Core
 • Ekran Kartı:  GeForce GTX 780 / Radeon R9 290
 • RAM:  8 GB RAM
 • Gerekli Depolama Alanı: 50 GB
 • Directx: 11

Full HD çözünürlük ile oyun 8,5 GB bellek miktarında gayet iyi performansla çalışır. Video Belleği ne kadar geniş ise bilgisayarın diğer donanımlarına düşen grafik yükü o kadar azalır. Bilgisayardaki işlemci altı ve sekiz çekirdekli olursa, oyun seri bir şekilde, takılmadan devam edecektir.

Watch Dogs 2 Oyun Özellikleri

Bu oyun, heyecanlandıran olayların yaşandığı San Francisco’da bir bölgede geçer. Watch Dogs 2 ana karakteri Marcus Halloway, 34 yaşında bir bireydir. Josh, Stara, Wrench ‘de oyunun diğer 3 üyesidir. Bu oyuncuların her birinin kendine özgü görevleri bulunmaktadır. İnsanların şahsi bilgilerini ele geçirip satan Blume ile bu yanlış durumu ortadan kaldırmak isteyen Dedsec arasında geçen olaylar üzerine kurgulanmış bir oyundur. Marcus, oyunda tehlikeli aksiyonların içinde olan karakterdir. Watch Dogs 2 araba çağırma ile oyuncular motosiklet, araç, kamyon ile seyahat edebilirler. Ve araç hareket halinde iken etrafa ateş etme özelliği oyuna kazandırılmıştır. Oyunda kullanılan silahlar 3D ile yazdırılıp, kullanılabilmektedir. Oyunda şehrin görüntüleri tamamen şehrin içinde gibi hissettirebiliyor.

watch dogs 2
watch dogs 2

Oyunda çok karakterin olduğu sürümde Watch Dogs 2 drone alma özelliği ile karakterler bitiş çizgisine daha kolay ulaşmaya çalışır.  Oyun 30- 45 FPS değerleri arasında çalışabilmektedir. Bu da düşük sistemli donanımlarda oynanabilme ihtimalini arttıran bir durumdur. Watch Dogs 2 oynanırken, Play Station 4 ve Play Station 4 Plus arasında çok fark hissettiren bir oyun değildir. Watch Dogs 2 oyunu önerilen sistem gereksinimlerinde belirlenen depolama alanından daha fazlasına gerek duyabiliyor. Tablolarda belirlenen veriler bu nedenle değişiklik gösterebiliyor. Çoklu oyuncu formu ile istediğiniz oyuna dahil olup, arkadaşlarınızı davet edebilir ve savaşlara girebilirsiniz.

Oyun hazırlık aşamasında, gerçekliği tam olarak yansıtmak için bilgisayar korsanlarından destek alınmış ve San Francisco bölgesi gezilerek keşif yapılmıştır. Oyun içeriğindeki çeviriler bazı hatalar nedeni ile küçük bir program ile yamalanır. Watch Dogs 2 Türkçe Yama, oyunun Türkçe versiyonunu aktif etmek için uygulanan bir ayardır. Öncelikle Türkçe yama dosyalarını indirin. İndirilen zip dosyaları içindekileri bir klasöre aktarın. Oyunun kurulmuş olduğu klasöre, zip dosyasından çıkardıklarınızı atın. Değişiklik onayı yapıldıktan sonra kurulum tamamlanmış olacaktır.

watch dogs 2
watch dogs 2

Watch Dogs serisinin devamı niteliğinde olan Watch Dogs Leigion Ubisoft tarafından geliştirilmiştir. Oyun 18 yaş üstü için uygun oyun çeşitleri arasındadır. Karakterlerin kıyafetleri, sokakların görsel zenginliği ile oyun oynarken heyecanın yanı sıra büyük keyif alacağınız görüntülere oyun içerisinde bolca yer verilmiştir. Bilgisayarların yönlendirdiği bir dünya, size oyun içerisinde yansıtılır. Çoklu oyuncu modu ile gerçekten San Francisco’da yaşadığınızı düşündürür. Görsel zenginlik, kıyasıya savaş ile karakterlerin yanında  yerinizi alabilirsiniz. Başarılı ve eğlenceli bir oyun çıkarmanız dileğiyle.

Diğer oyunların sistem gereksinimlerini görmek için aşağıdaki ilgili bağlantılara tıklayabilirsiniz:

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın