Far Cry 4 Sistem Gereksinimleri – Minimum & Önerilen

Bu yazımızda sizlerle, ortalığı kasıp kavuran ve seri haline gelmiş olan, Far cry 4 sistem gereksinimleri ve hikayesine göz atacağız. Far Cry, Crytek firması tarafından geliştirilmiş olan ve Ubisoft firması tarafından da yayınlanan bir video oyunudur. Söz ettiğimiz oyun genetik mühendisliğinde silahlanma olaylarının tehlikelerini de işlemektedir. Far Cry 4 Ajay Ghale adına sahip olan kurgusal karakterimizin başından geçen olayları ele almaktadır.

Far Cry 4 Sistem Gereksinimleri - Minimum & Önerilen
Far Cry 4 Sistem Gereksinimleri – Minimum & Önerilen

Himalayalar’ın, adı Kyrat olan kurgusal bir şehrinde geçen oyunumuz, başkaldırıcı ana karakterin kendisini kral ilan eden bir despota karşı olan mücadelesini konu ediyor. Annesinin son arzusunu yerine getirmek adına gittiği Himalayalar’da kendini savaşın tam ortasında savaşır halde bulur. Bu savaşta sizi de oyuna dahil eden ve oyunun bazı yerlerinde sizi oldukça zor kararlar vermeye iten bir süreçle karşılaşacaksınız. Oyunun fabrika ayarlarındaki dili İngilizce olsa da indirebileceğiniz Far Cry 4 Türkçe yama ile oyunun hikayesini kavrayabilir ve oyun içindeki zevkinizi arttırabilirsiniz.

Far Cry 4 Sistem Gereksinimleri – Minimum & Önerilen

Bildiğiniz üzere bilgisayarların oyunları açabilmesi için bazı özellikleri karşılıyor olması gerekir. Bu özelliklere oyun gereksinimleri denmektedir. Şu an bahsedeceğimiz gereksinimler ise Far Cry 4 sistem gereksinimleri olacak. Sistem gereksinimlerini ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan ilki; oyunu açabilmek için gerekli olan minimum gereksinimlere verilen ad yani minimum sistem gereksinimleridir.

Far Cry 4 Önerilen Sistem Gereksinimleri
Far Cry 4 Önerilen Sistem Gereksinimleri

Altta da belirtildiği üzere Far Cry 4’ ün minimum sistem gereksinimleri şu şekildedir;

 • İşletim Sistemi: Windows® 7 (SP1), Windows® 8, Windows® 8.1/10
 • İşlemci: 2.6 GHz Intel® Core™ i5-750 ya da 3.2 GHz AMD Phenom™ II X4 955
 • RAM: 4 GB
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 460 veya AMD Radeon HD5850
 • DirectX: 11 Sürüm
 • Gerekli Depolama Alanı: 30 GB

Yukarıda belirttiğimiz kısımlar oyunu açabilecek minimum sistem gereksinimleridir. Gereksinim olarak bahsedeceğimiz ikinci kısım ise, önerilen sistem gereksinimleridir. Önerilen sistem gereksinimleri oyunun tasarlayıcıları tarafından belirlenen ve oyunu takılma olmadan, gayet akıcı ve oyunun sunmuş olduğu tüm özellikleri alabilme adına belirlenmiş olan özelliklerdir.

Far Cry 4 Minimum Sistem Gereksinimleri
Far Cry 4 Minimum Sistem Gereksinimleri

Alt kısımda sizlere bahsedeceğimiz kısım ise Far Cry 4 sistem gereksinimleri başlığı altında, önerilen sistem gereksinimleridir;

 • İşletim Sistemi: Windows® 7 (SP1), Windows® 8, Windows® 8.1/10
 • İşlemci: 2.5 GHz Intel® Core™ i5-2400S ya da 4.0 GHz AMD FX-8350 ve üstü
 • RAM: 8 GB
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 680 ya da AMD Radeon R9 290X ve üstü
 • DirectX: Sürüm 11
 • Gerekli Depolama Alanı: 30 GB

Far Cry 4 Oyununu Özel Kılanlar

Yukarıda bahsettiğimiz özelliklerin yanı sıra mekaniklerinde de gerçekçilikten şaşmayan oyunu oynarken sizler de gerçekçiliğini hissedeceksiniz. Araba sürmeye, yürüme ve koşmaya da izin verilen oyunun her köşesinde, belirlenen yan görevler bulunmaktadır. Bu yan görevler konudan bağımsız olmamakla beraber karakterin kişiliğini ve oyunu tanımanıza olanak sağlıyor.

Far Cry 4 Minimum Sistem Gereksinimleri
Far Cry 4 Donanım Özellikleri

Ultra gerçekçi grafikleri ile kendinizi Himalaya dağlarının tepesinde hissedeceksiniz. Oyunun görevlerini bitirmek için, yapımcılarının tahmin ettiği süre 36 saattir. Görevler bittiğinde oyunun yan görevleri ve sürmekte olan hikayesi ile oyunda kalmaya devam edecek ve oyunu tam anlamıyla bitirdiğinizde bir boşluğa düşme hissine kapılacaksınız. Sizlere bu yazımızda video oyunlarının en başlarında yer alan Far Cry 4 oyununu özel kılan durumlar ve eşsiz hikayesinden bahsettik. Bu yazıyı yazarken, sizlere bir şeyler katmak için çabaladığımızı ve sizlere değer verdiğimizi bilmenizi istiyor, iyi dileklerimizi sizlere sunuyoruz.

Sitemizdeki diğer içerikleri inceleyerek farklı oyunların sistem gereksinimleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Konu hakkındaki soru, görüş ve önerileriniz için lütfen yorum yapmayı ihmal etmeyin…

Diğer oyunların sistem gereksinimlerini görmek için aşağıdaki ilgili bağlantılara tıklayabilirsiniz:

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın