Windows vs macOS (Bazı Doğru Bilinen Yanlışlar)

Windows vs MacOS kıyası yıllardır tartışma yaratan bir husus. Her ne kadar bu videoyla bu tartışmalara son verebilme gibi bir iddiam olmasa da elimden geldiğince farklı yönleriyle iki sistemin de güçlü yanlarını ele almak istedim…

Candaş Keskin izni ile paylaşılmıştır.

Apple Silicon ile Neler Değişecek?

Apple’ın Intel işlemcileri bırakıp kendi tasarladığı işlemcileri kullanacak olması yalnızca Apple kullanıcılarını değil tüm bilgisayar kullanıcılarını etkileyecek. Çıkacak cihazların performansıyla ilgili rivayetler bir yana, bu bölümde elimizdeki cihazlar üzerinden kıyaslamalarla da ilk çıkacak Apple Silicon Mac cihazların neler getireceğini beraber irdeliyoruz…

Candaş Keskin izni ile paylaşılmıştır.

RTX 3080 VS RTX 2080 Ti – Doom Eternal 4K Test

Nvidia’nın bugün yayınladığı Doom Eternal RTX 3080 VS RTX 2020 Ti – Doom Eternal 4K Testi oldukça dikkat çekiyor! Kıyaslanan iki ekran kartının arasında 500 dolarlık bir fiyat farkı bulunuyor. 500 Dolar daha ucuz olan RTX 3080’in 1200 Dolar olan RTX 2080 Ti’ı ezici farkla geride bıraktığı video uzun süre konuşulacağa benziyor…

Özellikle oyuncuların yakından takip ettiği Nvidia, RTX 3000 serisi kartları ile oldukça sağlam bir performans vaat ediyor. Gün içerisinde yayınlanan bir test videosu ile RTX 3080 ekran kartı ile RTX 2080 Ti ekran kartını kapıştıran Nvidia, oldukça farklı bir sonuçla yeni mimarisinin de reklamını yapmış oldu.

700 dolarlık piyasa değeri olan RTX 3080 ile 1200 dolarlık piyasa değerine sahip RTX 2080 Ti’ı parçalayan Nvidia, yeni nesil ekran kartlarının öncekilerden daha iyi olduğunu gösteriyor.

nvidia rtx 3080
nvidia rtx 3080

İzleyenlerin son derece etkilendiği RTX 3080 vs RTX 2080 Ti karşılaştırma videosu 4K çözünürlükte kaydedilmiş. 4K oyun desteğinin önümüzdeki günlerde yaygınlaşacağını ve RTX 3080’in bu teknolojiyi rahatlıkla destekleyeceğini video içerisinde rahatlıkla görüyoruz. RTX 2080 Ti’dan neredeyse %50 daha iyi performans gösteren RTX 3080, Doom Eternal 4K Test videosu ile aradaki farkı gözler önüne seriyor.

Test videosunda da görüldüğü gibi Nvidia’nın Ampere olarak bilinen mimarisi grafik kartlarına oldukça iyi performans desteği sunuyor. Yeni nesil oyunların teknolojilerini en iyi şekilde çalıştırmayı hedefleyen ve kararlılığını sürdürmeye çalışan Nvidia, RTX 3080 ile sektördeki yerini sağlamlaştırıyor.

RTX Voice | Nvidia RTX Voice Kurulumu [GTX Kartlar Dahil]

Herkese merhaba arkadaşlar. Bu video ve içerikte başlıktan anlayabileceğiniz üzere yayıncılık anlamında oldukça ses getiren bir yenilik hakkında detaylı bilgi veriyor olacağız. Bu yenilik gerçek zamanlı olarak seste bulunan arkaplan gürültülerini temizlemeye dayanıyor. Nvidia RTX Voice Kurulumu da ayrıca video içerisinde gösterilmiştir.

RTX Voice teknolojisi yapay zeka yardımı ile gerçek zamanlı olarak siz yayında ya da video kaydında konuşurken sesteki tüm gürültüleri temizliyor. O kadar başarılı bir ses temizleme yapıyor ki video içerisinde gördüğünüzde siz de şaşıracaksınız.

Video içerisinde sadece RTX ekran kartları ile ses temizlemenin yanı sıra RTX Voice’ın GTX Ekran kartlarına nasıl kurulabileceğini de anlattık. Bu sayede GTX 940M 960 ve 1050 Ekran kartlarında bile RTX Voice teknolojisini sorunsuz kullanabileceksiniz.

Siz de yayın yapıyor ya da ekran kaydı alıyor iken arkaplandaki gürültülerden yakınıyor iseniz ve donanımınız RTX Voice için yeterli ise bu teknolojiyi kesinlikle kullanmalısınız. Yayınlarınızda ve kayıtlarınızda tertemiz bir ses kullanmak hedef kitlenize oldukça faydalı içerikler sunmanıza yardımcı olacaktır.

Video içerisinde gördüğünüz RTX Voice yazılımını yorum yaparak talep edebilirsiniz. Yorum yaparken kullandığınız mail adresine dosya gönderilecektir. Lütfen Kanalımıza abone olmayı da ihmal etmeyin:

YouTube Kanalımıza Abone Olmak İçin Tıklayın

Güncelleme: Dosya linki güncellenmiştir. 15 Ağustos 16:24