Instagram Şifre Kırma Yöntemleri: 7 Yöntem!

Instagram şifre kırma hakkında pek çok içeriğe rastlamışsınızdır. Bu içeriklerin pek azı size aradığınız bilgiyi ya da almanız gereken bilgiyi verebilir. Çünkü pek çok kaynağın bu alandaki tecrübesi, çalışmaları ve yetkinliği, Instagram şifre kırma yöntemlerini detaylandıracak kadar yeterli değildir.

Bu yüzden webdeyazilim.com olarak daha önce yayınladığımız Instagram ve şifre kırma yöntemleri içeriklerimizi birleştirdiğimiz bu rehberi sizler için hazırladık. Bu yazıda tam olarak Instagram şifre kırma yöntemlerini, bu yöntemlerin detaylarını, bu yöntemlerin ne kadar işe yaradığını, bu yöntemlere karşı nasıl korunacağınızı, nasıl önlem almanız gerektiğini ve Instagram şifre kırmaya karşı nasıl korunacağınızı, güvende olacağınızı anlatacağız.

Her ayrıntı sizin için çok önemli. Bu yüzden herhangi bir yeri atlamadan okumanızda fayda var. Deneyimlerimizden istifade etmenin en kolay yolu, bu içeriği tamamı ile okumak ve anlamadığınız kısımlar hakkında soru sormaktır. Bu yüzden hemen yazının başında belirtmek isteriz ki mutlaka ama mutlaka takıldığınız yerde yorum yaparak bize soru sorun.

Instagram Şifre Kırma Yöntemleri 2023 [Güncellendi]

Instagram Şifre Kırma Yöntemleri

Instagram hesaplarının ele geçirilmesinde kullanılan en yaygın Instagram şifre kırma yöntemleri teorik olarak şifre kırma yöntemleri yazımızdakilerle aynı. Fakat belli başlı özelleştirmeler var. Bu yazıda şifre kırma yöntemlerinin Instagram için uyarlanmış hali hakkında bolca detaya yer vereceğiz.

1. En yaygın Instagram şifre kırma yöntemi; Phishing

En yaygın Instagram şifre kırma yöntemi; Phishing
En yaygın Instagram şifre kırma yöntemi; Phishing

Son zamanlarda sıklıkla karşılaştığımız Instagram hesaplarının ele geçirilmesi sorununda en fazla gözlemlenen saldırı türü Phishing. Bu saldırı türü o kadar kolay ve etkili ki hemen her Instagram hesabının şifresi kırılabiliyor. Saldırının senaryosu oldukça anlaşılır ve basit;

Saldırgan Instagram giriş sayfasının aynısı olan bir giriş sayfası tasarlıyor. Kurbana ulaşıyor ve bir hikaye uyduruyor. Bu hikaye içerisinde bir link bulunuyor. Bu linke tıklayan kurban kendisini Instagram giriş sayfasında buluyor. Kurban böyle sanıyor fakat ilgili sayfa Instagram giriş sayfası değil, fake Instagram login (giriş) olarak tabir edilen sahte bir sayfa.

Kurban bu sayfaya girince içeriği görmek isteyerek kullanıcı adı ve şifresini yazıp girmeye çalışıyor. Çünkü bu link kurbana bir hikaye ile gönderildi. Genellikle telif ihlali bildirimi gibi sahte hikayeler ile bu linkler gönderiliyor. Kurbana “hesabında telif ihlali var, hemen itiraz et yoksa hesabın silinecek” gibi mesajlar gönderiliyor.

Kurban bu tür mesajları görünce ne yapar? Panikler. O panikle hesap bilgilerini saldırgana gönderir ve saldırgan hesaba giriş yapar. Eğer Instagram hesabı güvene alınmamışsa tabii.

Phishing saldırısından etkilenmemek için;

Instagram hesabınızı Phishing saldırısından korumanın en iyi yolları: alan adı yabancı olan ve güvenmediğiniz linklere tıklamamak ve hesabınızda güvenlik ayarlarını maksimum düzeye çıkarmak. Detaylar: Instagram Hesap Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Tıklamamanız gereken örnek bağlantı:

https://instagramdestekmerkezii.gg/telifbildirimi

Açıklama:

Hemen yukarıda gördüğünüz link Instagram’ın resmi linki gibi görünmeye çalışan ama asla resmi link olmayan bir link. Size sözümona güven vermek için instagramdestekmerkezii.gg olarak yazılmış. Destek merkezi ifadesinin sonunda iki tane “i” harfi var. Ayrıca alan adının uzantısı (.com .net .org ile biten) .gg ile bitiyor. Ki bu kullanımı yaygın olmayan ama fiyatı ucuz olan bir alan adı. Saldırı için özel olarak alındığı çok belli.

Bu yöntem her ne kadar şifre kırma yöntemi gibi görülse de aslında şifreyi ele geçirme yöntemidir. Bu saldırı türü (phishing) şifreyi kırmak yerine ele geçirmeye odaklanır. Dolayısı ile aktif bir saldırı yöntemidir. Şifre kırma saldırıları genellikle pasif saldırılardır. Detaylar için: Şifre Kırma Yöntemleri

Bu saldırıdan korunmanın en temel yolu sadece resmi Instagram uygulamalarını kullanmaktır. Bilgisayardan giriş yaptığınızda ise adres satırında instagram.com/ olduğuna emin olmanız gerekir.

2. En yaygın Instagram şifre kırma yöntemi; Brute Force

En yaygın Instagram şifre kırma yöntemi; Brute Force
En yaygın Instagram şifre kırma yöntemi; Brute Force

En çok tercih edilen şifre kırma yöntemlerinden biri de Brute Force (deneme yanılma) saldırılarıdır. Bu saldırı türünde Instagram hesabının şifresini kırmak için pek çok kere deneme yapılır. Bu deneme ise bir kelime listesinden yardım alır.

Instagram şifre kırma metodları içerisinde basit şifreler için en çok sonuç veren şifre kırma yöntemi budur. Bu saldırıda bir kelime listesi kullanılır. Kelime listesi pek çok olası şifreyi içerir. Kısa bir wordlist şifresi şu şekilde olacaktır:

 • 123456
 • 123.456
 • 654321
 • isim.1234
 • sifreyok
 • basitsifre

Bu listenin milyonlarca ifade aldığını düşünün. Brute force bu ifadelerin tek tek denenmesidir. Eğer bu listede bulunan şifre sizin Instagram şifreniz ise hesabınızın şifresi bulunmuş olacaktır. Bu yüzden güçlü şifre kullanımı son derece önemlidir. Eğer şifreniz rEf&XgCr7csh;F&~ böyle bir şifre olsaydı herhangi bir brute force saldırısına karşı çok daha güvenli olurdunuz.

Bu yüzden şifrelerin güçlü belirlenmesi, brute force gibi Instagram şifre kırma yöntemlerinden korunmak için son derece önemlidir.

3. En yaygın Instagram şifre kırma yöntemi; Manuel Deneme

En yaygın Instagram şifre kırma yöntemi; Manuel Deneme
En yaygın Instagram şifre kırma yöntemi; Manuel Deneme

Eğer saldırgan brute force saldırısı yapacak kadar teknik bilgiye sahip değilse şifrenizi tahmin etmeye çalışacaktır. Herhangi bir yazılım kullanmadan tamamen elle yapılan bu saldırı manuel brute force olarak tanımlanabilir. Eğer isminiz Ahmet ise, Beşiktaş takımını tutuyorsanız ve fanatikseniz, ilk denenecek şifre muhtemelen Ahmet1903 gibi bir şifre olacaktır. Bu tahminlere şu şekilde devam edilebilir:

 • Ahmet.1903
 • ahmet1903
 • ahmet.1903
 • soyadi.1903
 • gibi…

Buradaki tahmin tamamen hedef kişinin kişisel bilgilerine göre şekillenir. Özel ilgi alanları genellikle şifrelere etki eder. Bu yüzden şifre belirlerken karmaşık ifadeler kullanılması önerilir. Eğer güçlü bir şifre kullanırsanız bu saldırı türünden zarar almayabilirsiniz.

4. En yaygın Instagram şifre kırma yöntemi; Keylogger & Virüsler

En yaygın Instagram şifre kırma yöntemi; Keylogger & Virüsler
En yaygın Instagram şifre kırma yöntemi; Keylogger & Virüsler

Eğer Instagram hesabınıza güvenliği delinmiş bir cihazdan giriş yapıyorsanız şifrenizin kırılması ve çalınması son derece mümkün. Klavye girdileri kaydedilen bir telefondan Instagrama girerseniz, sadece şifreniz ve epostanız değil, tüm klavye dokunuşlarınız saldırganın eline geçecektir.

Bu saldırı türünde klavyede basılan her tuş saldırgana gönderilir. Sırası ile giden bu tuş vuruşları karşı tarafa düze ve anlamlı olarak gider. Sırası ile klavyeden a, 1, B, 2, C, 6, H tuşlarına bastığınızı düşünün. Bu ifadeler şifreniz olsun. Bu şifreyi tahmin etmek güç olacaktır. Fakat cihazda keylogger ya da truva virüsü varsa bu şifre ne kadar zor olursa olsun klavyeden tuşlandığı için saldırgana gidecektir.

Eğer şifreyi klavyeden tuşlamasak, bir yerde kopyalayıp şifre alanına yapıştırarak girsek ne olurdu?

Bunu denemek artı bir güvenlik önlemidir. Fakat siz akıllıysanız saldırganlar 2x akıllı. Şifrenizi panoya kopyaladığınız an panodaki verileri de okuyabilecekler. Çünkü keylogger’lar artık çok gelişti. Panodaki tüm metin, resim ve şifreleri toplayabilecekleri için bu önlem de geçersiz olacaktır.

Bilgisayar kullanıcıları bu gibi durumlarda ekran klavyesi kullanmayı tercih edebilir. Eğer saldırgan cihazınıza sızmamış ve ekranınızı izlemiyor ise ekran klavyesi ile şifrenizi girebilirsiniz. Hesabınıza girdiğinizde eğer daha önce yapmadıysanız hemen iki aşamalı kimlik doğrulamasını aktif etmenizde fayda var. Eğer şifre saldırganın eline geçse bile iki aşamalı doğrulama sayesinde sms onayı olmadan hesabınıza giriş yapamayacaktır. Tabii telefonunuza sızmamışlarsa…

Virüslere karşı dikkatli olun!

Virüslere karşı dikkatli olun!
Virüslere karşı dikkatli olun!

Telefonunuza sızılmış ise telefonunuzun virüslerinin temizlenmesi gerekir. Bu da çok dikkatli yapılması gereken ve teknik bilgiye sahip olmadan yapamayacağınız bir iştir. Bu durumda profesyonel destek almanızda yarar olabilir. Böyle bir durumda sadece Instagram hesabınız değil mobil bankacılık, diğer sosyal medya üyelikleri ve diğer tüm bilgileriniz sızıntıya maruz kalabilir.

5. Ağa sızarak Instagram şifresini kırmak mümkün!

Ağa sızarak Instagram şifresini kırmak mümkün!
Ağa sızarak Instagram şifresini kırmak mümkün!

Eğer ortak bir ağa bağlıysanız büyük ihtimalle bu ağda güvenlik duvarı bulunmuyordur. Ev ağlarında genellikle güvenlik duvarı bulunmaz. İş ağlarında her zaman olmasa da genellikle güvenlik duvarı vardır.

Güvenlik duvarı bulunan ağlarda ağ içeriside veri dinleme, ağ üzerinden veri koklama işlemleri daha zor yapılır. Güvenlik duvarları bu tür veri sızıntılarını engellemek için var olan hizmetlerdir.

Fakat genellikle ev ağlarında güvenlik duvarı bulunmaz. Bu da ağınızın güvenlik seviyesinin düşük olduğu anlamına gelir. Eğer böyle bir ağa bağlı iseniz ağınızın şifresinin herkeste olmadığına emin olmanız gerekir. Eğer bir saldırgan ağınıza girebiliyor ise, ağ üzerindeki hareketleri izleyip Instagram hesabınızın şifresini ele geçirebilir. Ağdaki tüm kullanıcılar için bu risk söz konusudur.

Böyle bir saldırıdan etkilenmemek için wifi şifrenizi düzenli olarak değiştirin ve güç şifreler koyun. Modeminiz eski ise yenisi ile değiştirin ve güncel saldırılara dayanıklı güncel donanımlar kullanmaya çalışın.

6. Kayıtlı şifreleri ele geçirerek Instagram şifrelerini kırmak mümkün!

Kayıtlı şifreleri ele geçirerek Instagram şifrelerini kırmak mümkün!
Kayıtlı şifreleri ele geçirerek Instagram şifrelerini kırmak mümkün!

Eğer şifrelerinizi Android ve iOS gibi platformlarda saklıyorsanız bunun potansiyel bir hata olduğunu bilmenizde fayda var. Şifreler düz karakterler olarak depolandığında eğer bu veriler ele geçirilirse şifreniz ele geçirilmiş olur. Bu da Instagram hesabınızın şifresinin kırıldığı ya da ele geçirildiği anlamına gelir.

Tarayıcı üzerinde ya da cihazda depolanan (beni hatırla, şifremi kaydet) şifreler genellikle şifrelenmeden depolanır. Fakat böyle durumlar için geliştirilmiş şifre yönetici programları tercih edilse bu şifreler şifreli olarak depolanacaktır. Bu tür şifre saklama programları şifreleri saklamak için oldukça güvenlidir.

Kayıtlı şifrelerinizin ele geçirilmesi Instagram hesabınızın ele geçirilmesidir. Bu yüzden şifrelerinizi güvenli ortamlarda saklamanızı rica ederiz.

7. Çerez (Cookies) Alma ile Instagram Şifre Kırma

Çerez (Cookies) Alma ile Instagram Şifre Kırma

İnternet siteleri bazı verileri web tarayıcılarında deporlar. Buradaki veriler depolama, hız ve güvenlik için daha sonra kullanılabilir. Web çerezleri yani Cookies olarak bilinen bu veriler kullanıcı verilerini de içerebilir. Kullanıcıya ait oturum açma bilgileri Sessions adı verilen oturum bilgilerini içerebilir. Bu bilgiler ele geçirildiği takdirde hesaba erişim elde edilebilir. Şifre kırmak yerine direkt hesaba giriş yapıp istenenler yapılabilir.

Sosyal medya panelleri (SMM Panel) bu bilgileri kullanarak havuzdaki kullanıcıların hesabında takip, beğeni, yorum ve benzeri işlemleri yapabilir. Üstelik çerezler ile login olunan Instagram hesabının şifresi değişse bile hesaba erişim kesilmez. Bu yüzden her cihazda ve ortamda Instagram hesabınıza giriş yapmamanız şiddetle tavsiye edilir.

ve diğer şifre kırma yöntemleri;

Instagram Şifre Kırma Yöntemleri
Instagram Şifre Kırma Yöntemleri

Bu yöntemlerin de ötesinde yeni yöntemlerin gelişebileceğini bilmenizde fayda var. Her zaman bir saldırı yöntemi daha çıkabilir. Bu tehlike her zaman var olmaya davam edecektir. Çünkü insan faktörü diye bir gerçek var.

Tüm bu ele geçirilen hesaplar hesap sahipleri tarafından bilgileri elle girilen hesaplar. Yani aslında Instagram teknik olarak yeterli, fakat sizin dikkat eksikliğiniz, şifreyi kaptırıyor olmanız bilinçli sosyal medya kullanımı konusunda yetersiz oluşunuz potansiyel tehlikedir.

Instagram şifrenizin kırılmaması için bu yazıdaki tüm tavsiyelere harfiyen uymanız gerekiyor. Instagram şifrelerinin nasıl kırıldığını bilerek şifrenizi daha güvenli ortamda saklayabilir ve koruyabilirsiniz. Sadece Instagram değil, pek çok anlamda güvende olmanın yolu bu tür araştırmaları daha sık yapmanızdan geçiyor. İşte sizin için harika bir içerik önerisi daha: İnternette Güvende Olmanın 14 Yolu

Instagram şifre kırma ile ilgili sıkça sorulan sorular

Pek çok nedenle Instagram şifrelerini kırmak isteyebilirsiniz. Fakat Instagram hesaplarının şifresini kırma girişiminiz her zaman istediğiniz gibi sonuçlanmayabilir. Bu gibi durumlarda aklımızda pek çok soru işareti belirir. Bu gibi durumlarda sorulan soruların ve yanıtların bir listesini sizler için oluşturduk.

Kendi sorularınızı sormak için sayfanın en sonundaki yorum alanını kullanarak bizlere yorum gönderebilirsiniz.

www.sifrelax.com Instagram şifre kırma çalışıyor mu?

www.sifrelax.com Instagram şifre kırma konusunda içerikler üreten aldatıcı bir sitedir. Sitedeki reklamlara tıklatmak için bu tarz içerikler üretilir. Bu içeriklerde şifrelerin nasıl kırıldığına dair teorik bilgiler bulunur. Bu bilgiler ise genellikle işe yaramaz ve güncelliğini yitirmiştir.

Instagram ayda birkaç kere güncellenirken bu tür içeriklerin 2 yıldan eski olmasından bile yöntemlerin geçersiz olduğunu anlamak mümkündür.

Instagram şifre kırma programı yükle

Instagram şifre kırma programları genellikle aldatıcı programlardır. Bir program doğrudan Instagram şifresini kıramaz. Fakat şifre kırma konusunda size yardımcı olacak bazı programlar vardır.

Bu programlar WordListlerdeki milyonlarca kelimeyi deneme yanılma yolu ile Instagram hesabı ile ilişkilendirmeye çalışır. Bu saldırıya Brute Force adı verilir. Detaylar için En Etkili Şifre Kırma Yöntemleri ✔️ Password Hacking içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Instagram şifre kırma programı telefon ile çalışır mı?

Telefon için Instagram şifre kırma programları olarak adlandırılan pek çok uygulama bulunur. Fakat bu programlar genellikle işe yaramazlar. Android için Şifre kırma uygulamaları bulunsa da bu uygulamalar belli başlı standartlara göre çalışırlar. Bu standartları biliyor olmalısınız. Ayrıca birkaç yöntem öğrenip bu yöntemleri nasıl uygulayabileceğinizi öğrenmelisiniz.

Herhangi bir program istediğiniz bir Instagram hesabının şifresini öylece kıramaz.

Sevgilimin Instagram şifresini nasıl kırabilirim?

Herhangi birinin Instagram şifresini kırmakla sevgilinizin Instagram şifresini kırmak arasında pek bir fark yoktur. Sosyal mühendislik yöntemleri ile yakınında olduğunuz kişilerin şifresini kırabilirsiniz.

Etik ve güven ilkelerini göz önünde bulundurduğunuzda bunun ne kadar doğru olduğunu sorgulamanızda fayda var.

Şifrelax Instagram nedir?

Şifreleri kırdığını iddia eden bir sitedir. Fakat herhangi bir gerçeklik payı bulunmaz. Sadece sitesindeki reklamlara tıklatmaya yönelik olan bu siteye herhangi bir bilginizi vermeyin.

Instagram şifre bulma işlemi nasıl yapılır?

Instagram şifre bulma işleminin birden fazla yolu vardır. Kendi şifrenizi unuttuysanız şifre sıfırlama işlemi yapmanız gerekir. Bu konuda detaylı bilgiye erişmek için içeriğimizi inceleyin:

Instagram şifre kırma telegram grupları güvenli midir?

Telegram’da pek çok grup bulunuyor. Hemen her konuda grup ve kanal bulmak mümkün. Bu kanallarda farklı farklı katılımcılar yer alıyor. Bu katılımcılar ise farklı kişiliklere sahip.

Instagram şifre kırma gibi riskli konularda bu tür gruplara ve kanallara güvenmeniz çok risklidir. Ayrıca bu tür işlemler yasal değildir. Güvenli olmayan bu tür girişimlerden kaçınmanızı öneririz. Telegram kanalları ve grupları ile Instagram hesabı çalma, şifre kırma gibi işlemler doğru değildir.

Sosyal medya uzmanı şifre kırma konusunda bilgili midir?

Sosyal medya uzmanları genellikle paylaşım, tanıtım ve pazarlama gibi konularda uzmanlaşır. Şifre kırma ise başka bir uzmanlık alanıdır. Güvenlik ile ilgili bu konu siber güvenlik uzmanları ve araştırmacıları tarafından daha iyi bilinir.

Sosyal medya uzmanı şifre kırma konusunda hem deneyimsiz hem de bilgisiz olacaktır. Bu yüzden bu tür konularda güvenlik amacı ile başvuracağınız en doğru kişiler beyaz şapkalı hackerlardır.

Instagram şifre kırma HackTeam ile mümkün mü?

HackTeam’ler genellikle sitelere saldırmak için toplanan kümeler. Fakat bazı hackteam’ler sosyal medya konusunda da uzmanlaşmıştır. Garanti olmamakla birlikte Instagram şifre kırma HackTeamler ile mümkün olabilir.

Şifre kırma ve hack konularında deneyimli olan belli başlı hacker grupları Instagram şifrelerini kırabilmekte ya da ele geçirebilmektedir.

Bu yazıda sizler için Instagram şifre kırma yöntemleri hakkında bazı bilgilere yer verdik. Bu bilgiler hakkında herhangi bir görüş bildirmek isterseniz aşağıdan yorum yaparak bizlere ulaşabilirsiniz. Hesabınızı daha güvenli hale getirmek için mutlaka Instagram Hesap Güvenliği Nasıl Sağlanır? başlıklı yazımızı okuyun.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

“Instagram Şifre Kırma Yöntemleri: 7 Yöntem!” üzerine 10 yorum

 1. Merhaba ******* isimli instagramımın şifresini unuttum ve mail adresim çok eski bir mail. Mailimi de hatırlamıyorum. Telefon numarama kayıtlı instagramım. Şifre yenileme linki telefonuma geliyor fakat linke tıkladığımda şifre yenileme sayfasına yönlendirmiyor. Lütfen yardımcı olabilir misiniz

  Cevapla
 2. Merhaba. şu anda sevgilime nasıl güvenecem. ınstagram bakman lazım şifre lazım ınstgram : [sansür]

  Cevapla
  • Sevgiline nasıl güveneceğini bana değil de ona sorsan daha sağlıklı bir ilişkiniz olabilir. İlişki terapisti değilim ama bunun denklemi böyle gibi.

   Cevapla
 3. Merhaba Instagram ekibi hesabım dün gece başkası tarafından ele geçirildi hesabım açıkçası çalındı kullanıcı adım değiştirildi mail adresim ver telefon numaram ile de giriş yapamıyorum hesabıma hesabımın şuan ki kullanıcı adı memo__0449 olarak gözüküyor ben hesabıma giriş yapamıyorum hiçbir şekilde yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar dilerim

  Cevapla

Yorum yapın