Instagram Hesap Kurtarma ✔️ Hesabı Geri Alma 2023

Instagram hesap kurtarma işlemi tüm detayları ile içeriğimizde anlatılmıştır. İçeriğimizdeki tariflere uyarak Instagram hesabı geri alma işleminizi halledebilirsiniz.

Kesin çözüm olarak bilinen bazı yöntemlerin de yer aldığı içeriğimizde hemen her hesap için hesap kurtarma yöntemi bulunuyor!

Sıklıkla Instagram hesap kurtarma işlemi bazı durumlarda son derece gerekli olabiliyor iken bazı durumlarda göz ardı edilebiliyor. Instagram hesapları genellikle bahis ve çeşitli illegal reklam yapan kişiler-çeteler tarafından hedef alınmaktadır.

Instagram Hesap Kurtarma

Gerçek kişilerin Instagram hesabı daha büyük hedeftir. Hem daha çok takipçisi olan hem de gerçek kişilerin kullandığı Instagram hesapları açık hedeftir. Bunun yanı sıra oltalama tekniği ile hemen herkese link gönderiliyor.

Oltalama (Phishing) dahil pek çok hesap çalma yöntemi ile ele geçirilen hesapların nasıl geri alınacağını size öğreteceğiz. Bu yöntemlerin her biri denenmiştir ve çalışır. Fakat sizin durumunuza hangisi daha iyi uyuyor bunu sizin anlamanız gerekir.

Instagram Hesap Kurtarma
Instagram Hesap Kurtarma

Konu Başlıkları

Öncelikle Instagram hesabı çalınan ve ele geçirilen kişinin ilk olarak siber suçlara ve savcılığa başvurmasını öneriyoruz. Hesabınızın ele geçirilmesi başınıza yasal sorunlar açabiliyor. Bu yüzden ilk olarak suç duyurusunda bulunmanız öneriliyor.

Instagram Hesabının Çalındığı Nasıl Anlarsın?

instagram hesap kurtarmak için öncelikle hatayı çözümleyin

Hesabın çalındığını anlamının çok basit bir yolu bulunmaktadır. Hesaba kullanıcı ve şifre girildiği halde “Girdiğin kullanıcı adı bir hesaba ait değil” uyarısı bulunuyorsa bu hesabın çalındığına veya Instagram tarafından silindiği anlamına gelebilir. Ya da hesabınızı dondurduktan sonra giriş yapmaya çalıştığınızda bu uyarıyı alıyor olabilirsiniz. (Detaylar) Kullanıcı adı veya şifrenin hatalı girilmesi durumunda bu uyarı değil, “Üzgünüz, şifren yanlıştı. Lütfen şifreni dikkatlice kontrol et.” Uyarısı ekrana gelmektedir.

Bildiğiniz gibi Instagram, bir hesabı silmeden önce hesap sahibini uyarır. Bu uyarı hem uygulama üzerinden hem de mail yoluyla hesap sahibine bildirilmektedir. Hesabınızın çalınıp çalınmadığını anlamanın bir diğer yolu da mail adresinizdeki mailleri kontrol etmektir. Hesabı çalan kişiler genellikle mail hesabını da değiştirmektedir ve bu durumda bilgi maili eski e-posta adresine gelmektedir. Bu doğrultuda E-Posta adresinizde Instagram hesap kurtarma adımları ile ilgili bir ileti görebilirsiniz.

Instagram Hesabım Çalındı! Ne Yapmalıyım?

Instagram hesaplarının çalınması ya da ele geçirilmesi son zamanlarda karşılaştığımız sorunlardan biri. Hesapların çalınması durumunda neler yapılması gerektiğini bu yazıda detaylı olarak açıklamaya çalışıyoruz. Aşamaları dikkatli şekilde okuyarak Instagram hesap kurtarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hesabınıza ait kayıtlı ilk mail adresi ve telefon numarası varsa hesabınızı geri almanın bir yolu vardır. Hesabı ele geçirilen pek çok kişi bu iki bilgiye sahip olduğu için hesabını geri almayı başardı.

 1. Instagram hesabınıza tanımlı e-posta hesabınıza giriş yapın ve şifre değişikliği ya da hesaba erişim için yapılan bildirimi görüntüleyin.
 2. E-Postada yer alan kurtarma linkini tıklayın.
 3. Şifre yenileme ve hesap kurtarma adımlarını tamamlayın.
 4. Instagram.com‘a giderek Şifremi Unuttum diyerek telefon numaranız, e-postanız ve kullanıcı adınız ile şifre sıfırlamayı deneyin.
 5. Her birini tek tek deneyin. Sonuç almanız muhtemel.

Eğer bilgilerinizi değiştirmişlerse Instagram hesap kurtarma için yazıyı okumaya devam edin.

Kullanıcıların Yaptığı Hatalar

Hesaplarını çaldıran kullanıcılar genellikle sahte link ve e-postalara tıklayarak hesaplarını çaldırmaktadır. Bu yönteme de “pishing” yani oltalama yöntemi adı verilmektedir. Bu yöntem birçok hacker tarafından kullanılmaktadır ve birçok deneyimsiz Instagram kullanıcısı bu yöntemin kurbanı olmaktadır.

Kullanıcıların Yaptığı Hatalar

Bu gibi yöntemler için daha önce pek çok sayıda içerik ürettik. İlgili konuları ziyaret ederek saldırılar, çözümler ve güvenlik hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için Şifre Kırma Yöntemleri içeriğimizi inceleyebilirsiniz. Ayrıca internette güvende olmanın yolları konumuzu da okuyarak güvenliğinizi arttırabilirsiniz. Diğer yandan Instagram şifre kırma yöntemleri içeriğimize göz atarak şifrelerin nasıl kırıldığı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. . Bu üç konuyu mutlaka inceleyin ve kişisel hesaplarınızı koruma altına alın.

Şifrenizi her site ya da uygulamaya girmeyin!

Hesabın çalınmasının bir diğer sebebi de Instagram uygulamalarıdır. Takipçi vadeden siteler veya uygulamaların birçoğu virüs içermekte ve kullanıcıların Instagram şifresini hedeflemektedir. Ayrıca sosyal mühendislik adı verilen bir yöntem de hackerlar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

Hacker DM veya diğer yollarla kullanıcıya ulaşarak onu istediği şekilde yönlendirir ve bu yönlendirmenin sonunda kişi bir hata yaparak şifresini karşı tarafın eline vermiş olur. Benzeri bir sorun olan Instagram A101 Hediye Çeki Dolandırıcılığı ile de cep telefonunuzdan +500 TL gibi tutarlarda harcama yapılabiliyor. Dikkatli olmakta fayda var…

Instagram hesap kurtarma

Instagram Hesap Kurtarma Kesin Çözüm

Hesap kurmak için mail adresiniz kilit rol oynamaktadır. Instagram’a giriş yapamıyorsanız “Şifreni mi Unuttun?” seçeneğine tıklayın. E-posta, kullanıcı adı veya cep telefonunuzu girerek şifre sıfırlama bilgisi almanız gerekmektedir. E-posta yazarsanız şifre sıfırlama maili e-postanıza gelecektir. E-postanıza girerek kolaylıkla şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Cep telefonunuzu yazarsanız da şifre sıfırlama linki cep telefonunuza gelecektir.

Tabii ki Instagram hesap kurtarma işleminde E-Posta adresinizi kullanabilmek için bu adresin hesaptan koparılmamış olması gerekiyor.

Hesabı çalan hackerlar genellikle e-posta hesabını da değiştirmektedir. Mail değiştirildiğinde sizin sahip olduğunuz maile bildirim gelmektedir. Bu bildirime tıklayarak “hesabınızı güvene al” yada “değişikliği geri al” linkine tıklayın ve aşağıdaki resimdeki gibi bir alanla karşılaşacaksınız.

Instagram Hesap Kurtarma Kesin Çözüm
Instagram Hesap Kurtarma Kesin Çözüm

Bu alanda yer alan bilgiler doğruysa “Evet, Doğru” butonuna tıklayın. Yoksa “Hayır, Hesabımı Güvene Al” butonuna tıklayın. Eğer hackerlar cep telefonunuzu ve mail adresinizi de değiştirdiyse ki (genellikle böyle yapmaktadırlar) bu noktada yapacak çok bir seçeneğiniz kalmamaktadır.

Instagram Hesap Kurtarma Linki

Son yöntem ise aşağıdaki linke tıklayarak işlem yapmaktır. Gerçek isim ve soy isminizi, e-posta adresinizi, Instagram kullanıcı adınızı, cep telefon numaranızı ve en aşağıdaki açıklama kısmını çok iyi doldurmalısınız. Bilgilerin herhangi birinin hatalı girilmesi durumunda hesabınızı geri alamayabilirsiniz. Yine bu formu dolduran kişilerin de birçoğu Instagram politikalarından dolayı hesaplarını geri alamamıştır.

Instagram Hesap Kurtarma Linki

Instagram hesap kurtarma linki sayesinde doğrudan hesabınız ile ilgili bilgileri Instagram destek ekibine ulaştırabilirsiniz. Bilgileriniz incelendikten sonra eğer haklı bulunursanız Instagram hesabınızı kurtarmış olursunuz.

Instagram Hesap Kurtarma Linki

Hesabınızı geri almak için buradaki formu doldurun!

Hesabınızı geri aldıktan sonra iki faktörlü doğrulama sistemini aktifleştirmeniz gerekmektedir. Çalınan hesapların kısa süre içerisinde tekrardan çalınma riski olduğu için iki faktörlü doğrulama sistemi en kısa sürede aktifleştirilmelidir. Bu sistem aktifleştirildiğinde cep telefonuna onay gelmeden giriş işlemi yapılamamaktadır.

Instagram hesap kurtarma linki birkaç farklı şekilde karşımıza çıkabilir. Hesapların kapatılma ve dondurulma sebebi birbirinden farklıdır. Bu yüzden hesabı geri almak ve kurtarmak için farklı formlar kullanılabilir. Bu formlardan biri de Instagram 38 Formu olarak bilinir.

Instagram Silinen Hesabı Kurtarma

Hesabınız Instagram tarafından silindiyse yapmanız gereken aşağıda paylaştığımız linke tıklayarak adımları takip etmektir.

Instagram silinen hesabı kurtarma linki

Silinen Instagram hesabını kurtarmak için bu linki kullanabilirsiniz.

Bu linke tıkladıktan sonra hesabınız bir işletmeyi veya ürünü temsil etmiyorsa “Hayır” seçeneğini işaretleyin. Nüfus cüzdanınızda yazan adınızı ve soyadınızı yazın. En son kullandığınız güncel e-posta adresini girin ve ülke yerine de Türkiye yazın. Bu bilgilerle formu doldurduktan sonra birkaç gün içerisinde Instagram tarafından bir mail gönderilecektir.

Size gönderilen sayıları boş bir A4 kağıdına yazın ve kağıtta kodlar da gözükecek şekilde selfie çekin ve ilgili maile bu fotoğrafı yükleyerek yanıtlayın. 48 saat içerisinde Instagram’dan gelen yeni maile tıklayarak yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz.

instagram hesap kurtarma yöntemleri
Instagram hesap kurtarma yöntemleri

Farklı bir hata:

Bir süredir yaşanan İnstagram Hesabını Güvene Almak İçin Şifreni Yeniledik” sorunu için ilgili bağlantıyı ziyaret edip bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Instagram hesabınızı kurtarmak için pek çok sebebiniz vardır. Instagram hesabının neden kurtarılması gerektiği çok önemlidir. Bu konuda yaşanan en yaygın sorunları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Şifresi unutulan Instagram hesabının kurtarılması
 • Geçici olarak kapatılan (Dondurulan) Instagram hesabını kurtarma
 • Kalıcı olarak kapatılan Instagram hesabını kurtarma
 • Instagram tarafından askıya alınan ya da devre dışı bırakılan Instagram hesabını kurtarma
 • Başkası tarafından ele geçirilen Instagram hesabını kurtarma

Instagram Hesabı Geri Alma

Başkası tarafından ele geçirilen Instagram hesabını geri almak için yapılabilecek birkaç dizi işlem bulunuyor. İçeriğimizde bu işlemler hakkında detaylı bilgilere yer vermeye çalışıyoruz.

Son güncellemelerle birlikte Instagram’a kaydolurken kullandığınız e-posta adresi ile Instagram hesabını geri almanın daha kolay olduğu biliniyor. Ayrıca Instagram’a kaydolurken kullandığınız cihaz ve IP adresi de Instagram hesabını geri alırken dikkat edilen kriterler arasında.

Instagram ekibinin çalınan ve ele geçirilen Instagram hesaplarının geri alınmasıyla ilgili çalışmaları devam ediyor. Yeni güncellemeleri içeriğimizden takip edebilirsiniz.

Çalınan Instagram Hesabı Kurtarma

Çalınan Instagram hesabını kurtarmak için yeni güncellemeler yayınlanmaya devam ediyor. Instagram destek sayfasında çalınan ve ele geçirilen Instagram hesabını kurtarmak için yeni seçeneklerin eklendiğini görmek mümkün.

Instagram hesap kurtarma adına yapılan bu güncellemeler her ne kadar faydalı olsa da %100 çözüm olmuyor. Instagram hesap kurtarma linki adı altında sunulan linklerdeki formlar da %100 kesin çözüm üretmiyor. Bu yüzden yeni güncellemeler ile çalınan Instagram hesabı kurtarma adımlarının daha kolay yapılmasını bekliyoruz.

Instagram çalınan hesap kurtarma

Çalınan hesabı kurtarmak ve geri almak sanıldığından daha zor bir işlemdir. Instagram hesabı kurtarma ve geri alma rehberimizde bunu sıklıkla dile getiriyoruz.

Normal bir Instagram kullanıcısı bu tür konularda hali ile bilgi sahibi olmaz. Instagram hesabını saldırganlara kaptıran kişiler aslında bu tür konularda bilgi sahibi olmayan kişilerdir. Hali ile bu kişilerden hesap çalmak daha kolaydır.

Fakat hesabı sizden çalan, ele geçiren kişiler bu işleri iyi bildiği için aynı yöntemler ile bu kişilerden hesabı geri almak çok ama çok zordur. Tam olarak burada devreye Instagram hesap kurtarma ve hesabı geri alma adımları devreye girer.

Instagram hesap kurtarma kesin çözüm

Maalesef Instagram hesap kurtarmanın kesin bir çözümü yoktur. Tüm hesabını çaldıran kişilerin hesapları geri alınacak diye bir kaide bulunmaz. Fakat bu içerikteki yöntemlerin hesabı geri alma ve kurtarma adına etkili olduğunu gözlemledik.

Bu sayfanın sonundaki yorumlara bakarak bu sayfadaki bilgiler sayesinde Instagram hesabını kurtaran kişilerin geri bildirimlerini görebilirsiniz. Instagram hesap kurtarma yöntemlerimizden siz de faydalandıysanız ilgili bölümden yorum yaparak diğer ziyaretçilerimize katkıda bulunabilirsiniz.

Hesap güvenliğinizi sağlamayı öğrenin!

Yukarıdaki sebepler en sık karşılaştığımız Instagram hesap kurtarma sebepleri. Bu konuda aldığımız binlerce yorumda gördük ki insanlar halen hesaplarının güvenliğini sağlayamıyor. Instagram gibi sitelerdeki üyeliklerimize ait kullanıcı verilerinin güvenliği sunucu tarafında sağlanır.

Fakat kişisel bilgileriniz (şifreniz, telefon numaranız, adınız ve güvenlik sorularınız gibi) sunucuda zaten şifreli olarak saklanır. Bilgileriniz şifresiz şekilde ele geçirilmişse hesabınız kolaylıkla ele geçirilmiştir. Sunucudan ele geçirilen veriler şifrelendiği için okunamaz haldedir.

Eğer birileri şifre kırma yöntemleri kullanarak şifrenizi kırmış ise Instagram hesabınız ele geçirilmiştir ve hesabınızı geri almak isteyebilirsiniz. Çalınan Instagram hesabını geri almak için yine farklı bir geri alma metodu kullanılmalıdır. Tüm bu maddelere aşağıda detay başlıkları eşliğinde yanıt vereceğiz.

Başkası tarafından ele geçirilen (çalınan) Instagram Hesabını Kurtarma

instagram hesabımı nasıl kurtarabilirim?
instagram hesabımı nasıl kurtarabilirim?

Başkası tarafından ele geçirilen Instagram hesabını kurtarmak için etmek gerekir. Bir hesap ele geçirildiğinde her ne şekilde yapılırsa yapılsın hesaba tanımlı e-posta adresine bir bildirim gider. E-posta adresinizin, telefon numaranızın ya da şifrenizin değiştirildiği bilgisi ilk olarak e-posta adresinize gidecektir.

Eğer e-posta adresiniz güncel ise bu bildirimi açıp içindeki “bunu siz yapmadıysanız buraya tıklayın” bağlantısına tıklamanız Instagram hesabınızı kurtarmaya yardımcı olacaktır. Güncel bir e-posta adresine sahip değilseniz işiniz daha da zorlaşacaktır. Bu gibi durumlarda Instagram Destek Ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

Instagram tarafından askıya alınan ya da kapatılan Instagram hesabını kurtarma

Eğer hesabınız Instagram tarafından devre dışı bırakıldıysa ya da kapatıldıysa bu durumda yapılması gereken ilk şey sebebini öğrenmek olacaktır. Biliyoruz ki telif bildirimi söz konusu olduğunda hesaplar geri alınamamakta ve kurtarılamamaktadır. Bu gibi durumlarda yine Instagram Destek Ekibi ile iletişime gçein. Son zamanlarda biraz daha geç yanıt veriliyor. Fakat bir süre sonra destek ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

Son zamanlarda bu konuda yaşanan ve sık gözlemlenen bir sorun var. Bu sorun, hesabınıza giriş yaptığınızda “akış yenilenemedi” ya da “Instagram hesabını güvene almak için şifreni yeniledik” gibi uyarılar görmemize sebep oluyor. Bu durumda ise yapılması gerekenleri ayrı bir yazıda anlatmaya çalıştık. Bu yazıdaki yönlendirmeleri kullanarak Instagram hesabınızı kullanmanız mümkün. Hesabını bizim yöntemlerimiz ile kurtarmış pek çok kişiyi yorumlarda bulabilirsiniz…

instagram hesabı tekrar alma
Instagram hesap kurtarma

Kalıcı olarak kapatılan Instagram Hesabını Kurtarma

Kalıcı olarak kapatılan bir Instagram hesabını kurtarmak bazı durumlarda imkansızdır. Bunun sebebi askıya alınan hesapların bir süre sonra kapatılıyor olmasıdır. İlgili hesaplara 1 ay, 3 ay ve 6 ay erişilmediğinde hesaplar kalıcı olarak kapatılabiliyor.

Bu gibi durumlarda Instagram sunucularına bu hesabın aktif olduğu bilgisini vermek gerekir. Ki bu da son derece zor bir iştir. Fakat, bağlı Facebook hesabı ile giriş yapılarak hesaba tekrar erişilebilir. Bu oldukça düşük bir ihtimal olsa da bazı durumlarda işe yaradığı görülmüştür.

Geçici olarak kapatılan ya da dondurulan Instagram hesabını kurtarma

Daha önce yaşanan büyük bir Instagram sorununa şahit olmuştuk. Bu sorun, dondurulan Instagram hesaplarının geri açılamıyor olması ile ilgiliydi. Nasıl çözüldüğünü ise dondurulan instagram hesabını açma yazımızda anlatmıştık. Instagram hesap kurtarma yöntemleri ile ilgili pek çok içeriği daha önce yazmış olsak da yeni hatalar çıktığı sürece bizim de bu hatalara çözüm içeriklerimiz sürekli devam edecek.

Instagram hesabınızı koruyun!
Instagram hesap kurtarma – Instagram hesabı geri alma

Şifresi unutulan Instagram Hesabını Kurtarma

Şifresi unutulan Instagram hesabını kurtarmak için cep telefon ve e-posta adresi güncel olmalıdır. Hesaba tanımlı cep telefon numarası ya da e-posta adresine erişiminiz yok ise zor durumda kalabilirsiniz. Çünkü Instagram 2 milyarı aşkın üyesi olan dev bir oluşum. Bu sebeple herkes ile tek tek ilgilenemez ve hesapların sahipleri tarafından mı yoksa başkaları tarafından mı kontrol edildiğini belli başlı yöntemler ile anlar.

Bu yöntemler temelde tarayıcı çerezleri, donanım kimliği, e-posta adresi ve cep telefon numarası üzerinden elde edilen bilgilere dayanır. Eğer bunların tümüne erişiminiz yok ise hesabın size ait olduğunu anlaması son derece güçtür. Bu yüzden şifre sıfırlama talebinizi her zaman iletebilmek ve yanıt alabilmek için özellikle cep telefon numaranıza ve e-posta adresinize erişebiliyor olmanız gerekiyor.

Instagram şifrenizi sıfırlamak için ise şu basit adımları takip edebilirsiniz: 

Instagram şifrenizi sıfırlamak için ise şu basit adımları takip edebilirsiniz: 
Instagram hesap kurtarma
 1. Instagram web sitesi ya da mobil uygulamasına giriş yapın
 2. Kullanıcı giriş ekranında altta bulunan “Şifremi Unuttum” bağlantısına tıklayın ya da dokunun
 3. Hesabınıza ait kullanıcı bilgilerinizi ilgili bölüme yazarak onaylayın
 4. Giriş bağlantısı gönder butonuna dokunun ya da tıklayın
 5. Hangi kanal ile giriş bağlantısı talep etmiş iseniz o kanalı kontrol edin. (E-posta ya da SMS)
 6. Gelen giriş bağlantısını açın ve yeni parola oluşturun.

E-Posta ve Telefonunuza erişimi asla kaybetmeyin!

Bu tür konularda her zaman yapmış olduğumuz hatırlatmayı tekrar yapmakta fayda var. Öncelikle herhangi bir üyeliğiniz için erişim sorunları yaşamak istemiyor iseniz hesabınıza ait eposta ve cep telefon numarasına kesinlikle erişiminiz olsun ve erişiminizi asla kaybetmeyin. Gelen mesajların çoğu “eski numara” ya da “eski e-posta adresi” ile ilgili. Hesaplarınız eğer eski ise yenileri ile güncellemeyi unutmayın.

instagram hesap kurtarma
Instagram hesap kurtarma

Ayrıca hesaplarınıza ait bu gizli bilgileri her yerde paylaşmayın. Hesabınızın bilgilerinin ele geçirilmesi, en önemli hacking yöntemlerinden biri olan bilgi toplama evresinin tamamlandığı anlamına gelir. İnternette güvende olmak için gerekenleri tümü ile yapmalısınız.

2023 Güncelleme:

Hacker'ları Anlatan En İyi 15 Hacker Filmi
Saldırganlara karşı dikkatli olun ve Instagram hesabınızı geri almak zorunda kalmayın!

Özellikle son zamanlarda en sık karşılaştığımız hesap ele geçirme, hesap çalma, hesabı hackleme gibi olayların arkasında hep oltalama dediğimiz yöntemler var. Size gelen bazı mesajlarda bulunan bağlantılara tıkladığınızda sizi Instagram giriş sayfasına benzetilmiş bir giriş sayfası karşılıyor. Bu sayfaya girdiğiniz bilgiler saldırganların eline geçiyor ve hesabınız belki de kurtarılamayacak şekilde sizin kontrolünüzden çıkmış oluyor.

Bu tür durumların önüne geçmek için onlarca yazı yayınladık. Bir nebze durdurabilsek de maalesef pek çok insan bu basit numaralara halen inanıyor. Size gelen herhangi bir link, herhangi bir hesabınıza giriş yapmaya zorluyor ise giriş yapmayın. 2023 yılında bile bu basit hesap ele geçirme yöntemleri pek çok insanı mağdur ediyor. Daha dikkatli olmakta fayda var.

Bunlara dikkat edin!

 • Instagram’dan telif bildirimi mesaj yolu ile gelmez. Bu mesajlar genellikle dolandırıcıdır. Instagram.com sitesinin dışındaki tüm siteler dolandırıcı ve saldırgandır.
 • Instagram size WhatsApp yolu ile telif gibi mesajlar göndermez. Bu tür mesajlar kesinlikle sahtedir. Resmi Instagram WhatsApp doğrulanmış profilden sadece hesabınıza giriş yapmak için kod gönderilebilir. Sizden kesinlikle şifre talep edilmez.
 • Herhangi bir kanal ile hesabınızla ilgili mesaj, mail ya da bildirim aldığınızda, buna tıklasanız bile giriş yapmayın.
 • Giriş yaptığınız alan sadece Instagram.com sitesi olsun. Ya da resmi Android ve iOs uygulamaları üzerinden sadece giriş sayfasında giriş yapın. Gelen linke tıkladığınızda yine Instagram’ın içinde bir web sayfası açılıyor. Instagram uygulama içinde açılan web sayfası, Instagram.com olmuş olmuyor. Buna dikkat edin.
 • Kesinlikle 2 aşamalı kimlik doğrulamasını hem Instagram hesabınız için hem de Instagram hesabınıza bağlı Facebook ya da mail adresiniz için aktifleştirin. SMS ile girişleri her hesabınızda etkinleştirin.
instagram hesap kurtarma
Instagram hesap kurtarma

Bunlara dikkat ettiğinizde Instagram hesabınızı geri almaya dahi gerek kalmayacaktır. Unutmayın, hesabı eğer bu işlerden anlamıyor iseniz sizden çalmak, ele geçirmek çok kolay. Fakat sizden alan kişilerden o hesabı geri almak, sizden hesap çalmak kadar kolay olmayabilir.

Çünkü onlar hesabı ele geçirdiğinde ilk olarak mail adresinizi ve telefon numaranızı kaldırıyor, kendi bilgilerini ekliyor. Tüm güvenlik önlemlerini alıp sizin hesabı geri almamanızı sağlıyorlar. Onlar güncel yöntemler deniyor. Siz de güncel kalmak zorundasınız. Her gün saatlerce kullandığınız bu uygulamaların tüm ayarlarını, tüm yönlerini, tüm özelliklerini takip etmenizi öneririz.

Instagram Hesap Kurtarma hakkında sıkça sorulan sorular;

Instagram hesap güvenliğini tam olarak sağlayamayan kullanıcıların başına sıkça gelen Instagram hesabının çalınması ya da ele geçirilmesi, pek çok soruyu da beraberinde getiriyor. Bu sorulardan birkaçını buraya ekleyip özet yanıtlar vermeye çalışacağız. Bu sorulara benzer sorularınız var ise lütfen yorum yapın.

Instagram hesabını kurtarmak için arayabileceğimiz telefon numarası var mı?

Instagram hesabınızda kayıtlı olan ya da olması gereken telefon numarasıdır. Eğer Instagram hesabınıza kayıtlı telefon numarasını bilmiyorsanız hesap kurtarma işlemi sizin için zora girebilir.

Instagram hesabınızın daha güvenli hale gelmesi için Instagram Hesap Güvenliği Nasıl Sağlanır? başlıklı içeriğimize göz atabilirsiniz. Burada telefon numarasının Instagram hesabına eklenmesinin ne kadar önemli olduğu ile ilgili bilgiler yer alıyor.

Instagram hesap kurtarma formu nedir?

Instagram ekibine hesabınızın ele geçirildiğine dair bir form gönderebilirsiniz. Bu form içerisinde mağduriyetinizi anlatıp hesabın size ait olduğunu belirtir materyaller kullanırsanız hesabınızı geri alma ihtimaliniz o kadar fazla olur.

Buradan Instagram hesap kurtarma formu bağlantısı ile ilgili forma ulaşabilirsiniz.

Instagram hesabım çalındı, telefon numaram değiştirildi…

Eğer Instagram hesabınız ele geçirildikten sonra telefon numaranız değiştirilmiş ise hesabınızı geri almak biraz daha zorlaşabilir. Bu gibi durumlarda ilk yapılması gereken yukarıdaki Instagram hesap kurtarma linkini denemektir. Instagram ekibi ile iletişime geçerek hesabınızı geri almaya çalışabilirsiniz.

instagram hesap kurtarma
Instagram hesap kurtarma

Bunun yanı sıra e-posta adresinize erişiminiz varsa numara değişikliğine dair bildirim olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Buradaki bilgiler ışığında telefon numaranızı tekrar hesabınıza eklemeniz ya da hesabınızı kurtarmanız mümkün olabilir.

Instagram hesabı Facebook üzerinden kurtarılabilir mi?

Eğer Instagram hesabınızı Facebook üzerinden açmışsanız hesap kurtarma işlemlerini Facebook üzerinden yapmanıza gerek yok. Instagram ve Facebook Meta’nın alt kuruluşudur. Bu yüzden ikisinin ekibi farklıdır. Söz konusu Instagram hesabı olduğu için Instagram ekibinden yardım talep etmek gerekir.

Instagram hesabı E-Posta olmadan da kurtarılabilir mi?

Eğer e-posta adresiniz değiştirilmişse belirli bir süre eski mail adresinizde kurtarma linki bulunur. Bu linke zamanında tıklayarak bu değişikliği geri alabilir ve hesabınızı güvenli hale getirme fırsatına kavuşabilirsiniz.

Fakat e-postanıza erişiminizi zaten kaybetmişseniz hesabı geri almak için için zor olabilir.

Instagram hesabım başkasının eline geçti ne yapmalıyım?

Bu sayfadaki bilgiler pek çok farklı saldırı ve hesabı geri alma senaryosu hakkında bilgi veriyor. Sorunuzun yanıtı bu sayfada bir yerlerde olmalı. Lütfen içeriği baştan sonra okuyun.

Instagram hesabını kurtarmanın kesin çözüm var mı?

Hayatta hiçbir şey kesin değil. Instagram hesabınızı ele geçiren kişiler bu konuda sizden daha deneyimli. Bu yüzden hesabınızı ele geçirebiliyorlar. Hesap çalmayı ya da ele geçirmeyi bilen birileri hesaplarını daha iyi korur. Bu yüzden hesabı ele geçiren kişilerden hesabınızı tekrar almak her zaman mümkün olmayabilir.

instagram hesap kurtarma
Instagram hesap kurtarma

Yani, Instagram hesabınızı kurtarmanın kesin bir çözümü yoktur. Her zaman %100 sonuç alınıyor diyemeyiz. Fakat pek çok hesabı bu bilgiler ile kurtardığımızı da göz ardı etmemek gerekiyor.

Çalınan Instagram Hesabını Kurtarmak

Instagram hesabınızı kurtarmak ve Instagram hesabınızı geri almak bilmek isteyecekleriniz bu kadarla sınırlı değil. Buna bağlı olarak Instagram kurtarma işlemi sandığınızdan daha karmaşık görünebilir. Bunun sebebi ise yazı içerisinde sıkça bahsettiğimiz gibi güvenlik önlemlerinizi yeterli şekilde almamanızdır.

Bu gibi durumlarda Instagram hesabınızı kurtarma linki arayışı içerisine girersiniz ve bu yazı gibi içeriklere ulaşırsınız. Her ne kadar Instagram hesap kurtarma kesin çözüm önerisi bulunmayan bir işlem olsa da Instagram geri alma ve Instagram çalınan hesabı geri alma işlemi çeşitli şartlarda mümkün olabilir.

Kullanıcıların en sık sorduğu sorular

Pek çok kullanıcımız bu konuda sorun yaşıyor ve soru soruyor. Bu soruların bazılarını bu alanda yanıtlıyoruz. Kendi sorularınız için lütfen sayfanın sonundan yorum yapın.

Instagram hesabı nasıl kurtarılır?

Instagram hesabınızı kurtarmak ve geri almak için elinizi çabuk tutmanızda fayda var. Instagram hesabınız ele geçirildiğinde mevcut e-posta adresinize kurtarma maili gönderilir. Eğer bu maili hızlı şekilde yanıtlarsanız ya da içerisindeki kurtarma linkine tıklarsanız hesabınızı geri alabilirsiniz.

Instagram hesabım çalındı nasıl geri alabilirim?

Instagram hesabınızı geri almak için kurtarma mailini hızlı şekilde açmanız gerekir. E-Posta adresinizdeki bu kurtarma mailini süresi geçmeden incelerseniz ve e-posta içerisindeki talimatları izlerseniz çalınan hesabınızı geri alabilirsiniz.

Instagram hesabımı sildim nasıl geri alabilirim?

Kalıcı olarak silinen Instagram hesabınızı geri almanın bir yolu yoktur. Bunun için kalıcı hesap silme işlemini yaparken pek çok onay vermeniz gerekir. Eğer geçici olarak sildiyseniz ya da silme işlemi tamamlanmadıysa hesabınıza giriş yaparak tekrar aktif edebilirsiniz.

Instagram hesabıma nasıl giriş yapabilirim?

Instagram.com adresine ya da Instagram mobil uygulamasına giriş yaparak kullanıcı adı ve şifreniz ile Instagram hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Hesap bilgilerinizin doğru olduğundan emin olun.

Instagram hesabım hacklendi ne yapmalıyım?

Instagram hesabınıza bağlı e-posta adresinizi kontrol edin. Burada kurtarma e-postası yer alıyorsa talimatları izleyin ve hesabınızı tekrar alın.
Hesabınızın hacklenmemesi için internette güvende olmanın yolları ve şifre kırma yöntemleri hakkında bilgi edinin. Ayrıca Instagram hesap güvenliği ve Instagram hesap çalma konularına da göz atabilirsiniz. Bu konular sayesinde Instagram şifre kırma gibi konularda daha deneyimli olursunuz. Böylece daha güvenli bir Instagram deneyimi yaşamış olursunuz.

Instagram hesabım başkasının eline geçti ne yapmalıyım?

Instagram hesabınıza bağlı e-posta adresinize girerek kurtarma mailindeki talimatları izlemelisiniz. Hesabınız başkasının eline geçtiğinde Instagram hesabınıza bağlı e-posta adresinize bir kurtarma iletisi gönderilir.

Instagram ile nasıl iletişim kurabilirim?

Instagram ile bireysel olarak iletişime geçmeniz çok zordur. Instagram herhangi bir sebepten dolayı sizinle mail üzerinden iletişime geçebilir. Detaylı bilgiye Instagram Destek Mail Adresi | Instagram Yardım Mail ve Instagram İletişim Mail & Numarası (Türkiye) başlıklı konularımızdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca Instagram Müşteri Hizmetleri Numarası Nedir? başlıklı içeriğimizden de iletim şansınızla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Photo of author

Burak Durmuş

Belgeli Web Tasarım, Grafik Tasarım ve Dijital Pazarlama uzmanı. Tecrübeli E-Ticaret Yöneticisi. Öğrendiklerini öğreterek pekiştirmeye çalışan gönüllü bir yazar. Kişisel Hesaplar: Instagram @oburakdurmus * Twitter @oburakdurmus

“Instagram Hesap Kurtarma ✔️ Hesabı Geri Alma 2023” üzerine 161 yorum

 1. Selam ben inesdegram şifremi unutdum hesabima giremiyorum beniçin çok önemli yardimci olsaniz sevinirim

  Cevapla
 2. ne yaptıysam instagram hesabımı geri alamadım. ilk mail adresimi de hatırlamıyorum. instagram hesabımı kurtarmak için bana yardımcı olur musunuz

  Cevapla
 3. Epostaya erişimim yok kullanıcı ve şifreyi hatırlıyorum giriş denemesi hatası geliyo sürekli lütfen yardımcı olun

  Cevapla
 4. Merhaba hesabım bir uygulama yüzünden e-posta istiyor e-postayı hatırlamıyorum nasıl giriş yapabilirim

  Cevapla
  • başka işletim sistemi ya da cihazlarla giriş yapmayı deneyin. herhangi birinde farklı bir girişe yönlendirme ihtimali var. eğer farklı bir seçenek sunmuyor ise mail adresinize erişmeniz gerekir. yoksa herkes herkesin hesabına girebilir.

   Cevapla
 5. Merhaba benim de hesabım çalındı. İnstagram’da denk geldiğim [sansür] 15 dakikada hesabı kurtardı.

  Cevapla
 6. Hesabım 5 gün önce dolandiricilar tarafından çalındı ve hesabımda kişisel fotograflarim vb.bulunmakta hesabımda benden habersiz story paylaşımlarıda yapılmakta e_posta ve şifrelerimide değiştirmiş yardım edin lütfen

  Cevapla
  • Telegram dan bana mesaj gönder [sansürlendiniz] kullanıcı adım bu ben hallederim, tamamen ücretsiz eğer ücret talep edersem buraya yazıp beni ifşa edebilirsin sadece sinirim bozuldu bu hesap çalan insanlara

   Cevapla

Yorum yapın