Başlangıç Sosyal Medya Instagram Hesap Kurtarma Yöntemleri – Hesabınızı Geri Almanın Yolları

Instagram Hesap Kurtarma Yöntemleri – Hesabınızı Geri Almanın Yolları

125

Instagram hesap kurtarma işlemi tüm detayları ile içeriğimizde anlatılmıştır. Hesabınızı kurtarmak için gereken her şey burada: ⭐⭐⭐⭐⭐

Instagram hesap kurtarma işlemi bazı durumlarda son derece gerekli olabiliyor iken bazı durumlarda göz ardı edilebiliyor. Instagram hesapları genellikle bahis ve çeşitli illegal reklam yapan kişiler-çeteler tarafından hedef alınmaktadır. Organik takipçiye sahip hesaplar çeşitli yöntemlerle çalınır ve kişinin hesabından herkesin göreceği şekilde hikaye veya gönderi paylaşım yapılır. Diğer yandan, Instagram hesabınıza girememeniz hesabınızın çalındığı anlamına da gelmeyebilir.

Instagram Hesap Kurtarma
Instagram Hesap Kurtarma

Hesabı çalınan kişilerin hesaplarının çalındığına kesin olarak kanaat getirmesi durumda en kısa sürede savcılığa gitmesi önemlidir. Çalınan hesaplardan genellikle illegal işlemler yapıldığı için kişi savcılıkta şikayet dilekçesi oluşturmaz ise ilgili paylaşımları kendisinin yaptığı düşünülebilir.

Instagram Hesabının Çalındığı Nasıl Anlaşılır?

Instagram Hesabının Çalındığı Nasıl Anlaşılır?
Instagram Hesabının Çalındığı Nasıl Anlaşılır?

Hesabın çalındığını anlamının çok basit bir yolu bulunmaktadır. Hesaba kullanıcı ve şifre girildiği halde “Girdiğin kullanıcı adı bir hesaba ait değil” uyarısı bulunuyorsa bu hesabın çalındığına veya Instagram tarafından silindiği anlamına gelmektedir. Kullanıcı adı veya şifrenin hatalı girilmesi durumunda bu uyarı değil, “Üzgünüz, şifren yanlıştı. Lütfen şifreni dikkatlice kontrol et.” Uyarısı ekrana gelmektedir.

Instagram herhangi bir hesabı silmeden önce uyarıda bulunur. Bu uyarı hem uygulama üzerinden hem de mail yoluyla hesap sahibine bildirilmektedir. Hesabınızın çalınıp çalınmadığını anlamanın bir diğer yolu da mail adresinizdeki mailleri kontrol etmektir. Hesabı çalan kişiler genellikle mail hesabını da değiştirmektedir ve bu durumda bilgi maili eski e-posta adresine gelmektedir.

Kullanıcıların Yaptığı Hatalar

Hesaplarını çaldıran kullanıcılar genellikle sahte link ve e-postalara tıklayarak hesaplarını çaldırmaktadır. Bu yönteme de “pishing” yani oltalama yöntemi adı verilmektedir. Bu yöntem birçok hacker tarafından kullanılmaktadır ve birçok deneyimsiz kullanıcı da anlık bir hatalarından dolayı bu linklere tıklayarak bilgilerini karşı tarafa göndermektedir. Detaylı bilgi için Şifre Kırma Yöntemleri içeriğimizi inceleyebilirsiniz. Bu alanda yazılmış en iyi içeriklerden biri de internette güvende olmanın yolları konumuzdur. Bu iki konuyu mutlaka inceleyin ve kişisel hesaplarınızı koruma altına alın.

Hesabın çalınmasının bir diğer sebebi de Instagram uygulamalarıdır. Takipçi vadeden siteler veya uygulamaların birçoğu virüs içermekte ve kullanıcıların Instagram şifresini hedeflemektedir. Yine sosyal mühendislik adı verilen yöntem de hackerlar tarafından kullanılmaktadır. Hacker DM veya diğer yollarla kullanıcıya ulaşarak onu istediği şekilde yönlendirir ve bu yönlendirmenin sonunda kişi bir hata yaparak şifresini karşı tarafın eline vermiş olur. Benzeri bir sorun olan Instagram A101 Hediye Çeki Dolandırıcılığı ile de cep telefonunuzdan +500 TL gibi tutarlarda harcama yapılabiliyor. Dikkatli olmakta fayda var…

Instagram Hesap Kurtarma Kesin Çözüm

Hesap kurmak için mail adresiniz kilit rol oynamaktadır. Instagram’a giriş yapamıyorsanız “Şifreni mi Unuttun?” seçeneğine tıklayın. E-posta, kullanıcı adı veya cep telefonunuzu girerek şifre sıfırlama bilgisi almanız gerekmektedir. E-posta yazarsanız şifre sıfırlama maili e-postanıza gelecektir. E-postanıza girerek kolaylıkla şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Cep telefonunuzu yazarsanız da şifre sıfırlama linki cep telefonunuza gelecektir.

Hesabı çalan hackerlar genellikle e-posta hesabını da değiştirmektedir. Mail değiştirildiğinde sizin sahip olduğunuz maile bildirim gelmektedir. Bu bildirime tıklayarak “hesabınızı güvene al” yada “değişikliği geri al” linkine tıklayın ve aşağıdaki resimdeki gibi bir alanla karşılaşacaksınız.

Instagram Hesap Kurtarma Kesin Çözüm
Instagram Hesap Kurtarma Kesin Çözüm

Bu alanda yer alan bilgiler doğruysa “Evet, Doğru” değilse de “Hayır, Hesabımı Güvene Al” butonuna tıklamalısınız. Eğer hackerlar cep telefonunuzu ve mail adresinizi de değiştirdiyse ki (genellikle böyle yapmaktadırlar) bu noktada yapacak çok bir seçeneğiniz kalmamaktadır.

Instagram Hesap Kurtarma Linki

Son yöntem ise aşağıdaki linke tıklayarak işlem yapmaktır. Gerçek isim ve soy isminizi, e-posta adresinizi, Instagram kullanıcı adınızı, cep telefon numaranızı ve en aşağıdaki açıklama kısmını çok iyi doldurmalısınız. Bilgilerin herhangi birinin hatalı girilmesi durumunda hesabınızı geri alamazsınız. Yine bu formu dolduran kişilerin de birçoğu Instagram politikalarından dolayı hesaplarını geri alamamıştır.

Instagram Hesap Kurtarma Linki 2021

Hesabınızı geri aldıktan sonra iki faktörlü doğrulama sistemini aktifleştirmeniz gerekmektedir. Çalınan hesapların kısa süre içerisinde tekrardan çalınma riski olduğu için iki faktörlü doğrulama sistemi en kısa sürede aktifleştirilmelidir. Bu sistem aktifleştirildiğinde cep telefonuna onay gelmeden giriş işlemi yapılamamaktadır.

Instagram Silinen Hesabı Kurtarma

Hesabınız Instagram tarafından silindiyse yapmanız gereken aşağıda paylaştığımız linke tıklayarak adımları takip etmektir.

Instagram silinen hesabı kurtarma linki 2021

Bu linke tıkladıktan sonra hesabınız bir işletmeyi veya ürünü temsil etmiyorsa “Hayır” seçeneğini işaretleyin. Nüfus cüzdanınızda yazan adınızı ve soyadınızı girin. En son kullandığınız güncel e-posta adresini girin ve ülke yerine de Türkiye yazın. Bu bilgilerle formu doldurduktan sonra birkaç gün içerisinde Instagram tarafından bir mail gönderilecektir.

Size gönderilen sayıları boş bir A4 kağıdına yazın ve kağıtta kodlar da gözükecek şekilde selfie çekin ve ilgili maile bu fotoğrafı yükleyerek yanıtlayın. 48 saat içerisinde Instagram’dan gelen yeni maile tıklayarak yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz.

instagram hesap kurtarma yöntemleri
instagram hesap kurtarma yöntemleri

Güncelleme:

Bir süredir yaşanan İnstagram Hesabını Güvene Almak İçin Şifreni Yeniledik” sorunu için ilgili bağlantıyı ziyaret edip bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Hesabınızı kurtarmak için pek çok sebebiniz olabilir. Instagram hesap kurtarma işlemi için öncelikle hesabın neden kurtarılmaya ihtiyacı olduğunu bilmek gerekiyor. Bu konuda yaşanan en yaygın sorunları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Şifresi unutulan Instagram hesabının kurtarılması
 • Geçici olarak kapatılan (Dondurulan) Instagram hesabını kurtarma
 • Kalıcı olarak kapatılan Instagram hesabını kurtarma
 • Instagram tarafından askıya alınan ya da devre dışı bırakılan Instagram hesabını kurtarma
 • Başkası tarafından ele geçirilen Instagram hesabını kurtarma

Yukarıdaki sebepler en sık karşılaştığımız Instagram hesap kurtarma sebepleri. Bu konuda aldığımız binlerce yorumda gördük ki insanlar halen hesaplarının güvenliğini sağlayamıyor. Instagram gibi sitelerdeki üyeliklerimize ait kullanıcı verilerinin güvenliği sunucu tarafında sağlanır. Fakat kişisel bilgileriniz (şifreniz, telefon numaranız, adınız ve güvenlik sorularınız gibi) sunucuda zaten şifreli olarak saklanır. Okunabilir şekilde sadece bildiğiniz bu bilgiler ele geçirilmiş ise sizden ele geçirilmiştir. Sunucudan ele geçirilen veriler şifrelendiği için okunamaz haldedir.

Eğer birileri şifre kırma yöntemleri kullanarak şifrenizi kırmış ise Instagram hesabınız ele geçirilmiştir ve hesabınızı geri almak isteyebilirsiniz. Çalınan Instagram hesabını geri almak için yine farklı bir geri alma metodu kullanılmalıdır. Tüm bu maddelere aşağıda detay başlıkları eşliğinde yanıt vereceğiz.

Başkası tarafından ele geçirilen (çalınan) Instagram Hesabını Kurtarma

instagram hesabımı nasıl kurtarabilirim?
instagram hesabımı nasıl kurtarabilirim?

Başkası tarafından ele geçirilen Instagram hesabını kurtarmak için ilk olarak aceleci davranmak faydalı olabilir. Bir hesap ele geçirildiğinde her ne şekilde yapılırsa yapılsın hesaba tanımlı e-posta adresine bir bildirim gider. E-posta adresinizin, telefon numaranızın ya da şifrenizin değiştirildiği bilgisi ilk olarak e-posta adresinize gidecektir. Eğer e-posta adresiniz güncel ise bu bildirimi açıp içindeki “bunu siz yapmadıysanız buraya tıklayın” bağlantısına tıklamanız Instagram hesabınızı kurtarmaya yardımcı olacaktır. Güncel bir e-posta adresine sahip değilseniz işiniz daha da zorlaşacaktır. Bu gibi durumlarda Instagram Destek Ekibi ile iletişime geçmeniz gerekebilir.

Instagram tarafından askıya alınan ya da kapatılan Instagram hesabını kurtarma

Eğer hesabınız Instagram tarafından devre dışı bırakıldıysa ya da kapatıldıysa bu durumda yapılması gereken ilk şey sebebini öğrenmek olacaktır. Biliyoruz ki telif bildirimi söz konusu olduğunda hesaplar geri alınamamakta ve kurtarılamamaktadır. Bu gibi durumlarda yine Instagram Destek Ekibi ile iletişime geçilmeli ve yanıt beklenmelidir. Pandemi sürecinde destek ekibi biraz daha geç yanıt verse de bir süre sonra destek ekibi ile iletişime geçmek ve sorunlara çözüm bulmak mümkündür.

Son zamanlarda bu konuda yaşanan ve sık gözlemlenen bir sorun var. Bu sorun, hesabınıza giriş yaptığınızda “akış yenilenemedi” ya da “Instagram hesabını güvene almak için şifreni yeniledik” gibi uyarılar görmemize sebep oluyor. Bu durumda ise yapılması gerekenleri ayrı bir yazıda anlatmaya çalıştık. Bu yazıdaki yönlendirmeleri kullanarak Instagram hesabınızı kullanmanız mümkün. Hesabını bizim yöntemlerimiz ile kurtarmış pek çok kişiyi yorumlarda bulmak mümkün…

instagram hesabı tekrar alma
instagram hesabı tekrar alma

Kalıcı olarak kapatılan Instagram Hesabını Kurtarma

Kalıcı olarak kapatılan bir Instagram hesabını kurtarmak bazı durumlarda mümkün olabilir fakat şansınız oldukça düşüktür. Çünkü askıya alınmış hesaplar bir süre sonra kapatılır ve ilgili hesaplara 1 ay, 3 ay ve 6 ay erişilmediğinde hesaplar kalıcı olarak kapatılır. Bu gibi durumlarda Instagram sunucularına bu hesabın aktif olduğu bilgisini vermek gerekir. Ki bu da son derece zor bir iştir. Fakat, bağlı Facebook hesabı ile yeniden bağlantı yapılarak hesaba tekrar erişim kazanılabilir. Bu oldukça düşük bir ihtimal olsa da bazı durumlarda işe yaradığı görülmüştür.

Geçici olarak kapatılan ya da dondurulan Instagram hesabını kurtarma

Daha önce yaşanan büyük bir Instagram sorununa şahit olmuştuk. Bu sorun, dondurulan Instagram hesaplarının geri açılamıyor olması ile ilgiliydi. Nasıl çözüldüğünü ise dondurulan instagram hesabını açma yazımızda anlatmıştık. Instagram hesap kurtarma yöntemleri ile ilgili pek çok içeriği daha önce yazmış olsak da yeni hatalar çıktığı sürece bizim de bu hatalara çözüm içeriklerimiz sürekli devam edecek.

Instagram hesabınızı koruyun!
Instagram hesabınızı koruyun!

Şifresi unutulan Instagram Hesabını Kurtarma

Şifresi unutulan instagram hesabını kurtarmak için cep telefon ve e-posta adresi güncel olmalıdır. Hesaba tanımlı cep telefon numarası ya da e-posta adresine erişiminiz yok ise zor durumda kalabilirsiniz. Çünkü Instagram 2 milyarı aşkın üyesi olan dev bir oluşum. Bu sebeple herkes ile tek tek ilgilenemez ve hesapların sahipleri tarafından mı yoksa başkaları tarafından mı kontrol edildiğini belli başlı yöntemler ile anlar.

Bu yöntemler temelde tarayıcı çerezleri, donanım kimliği, e-posta adresi ve cep telefon numarası üzerinden elde edilen bilgilere dayanır. Eğer bunların tümüne erişiminiz yok ise hesabın size ait olduğunu anlaması son derece güçtür. Bu yüzden şifre sıfırlama talebinizi her zaman iletebilmek ve yanıt alabilmek için özellikle cep telefon numaranıza ve e-posta adresinize erişebiliyor olmanız gerekiyor.

Instagram şifrenizi sıfırlamak için ise şu basit adımları takip edebilirsiniz: 

 1. Instagram web sitesi ya da mobil uygulamasına giriş yapın
 2. Kullanıcı giriş ekranında altta bulunan “Şifremi Unuttum” bağlantısına tıklayın ya da dokunun
 3. Hesabınıza ait kullanıcı bilgilerinizi ilgili bölüme yazarak onaylayın
 4. Giriş bağlantısı gönder butonuna dokunun ya da tıklayın
 5. Hangi kanal ile giriş bağlantısı talep etmiş iseniz o kanalı kontrol edin. (E-posta ya da SMS)
 6. Gelen giriş bağlantısını açın ve yeni parola oluşturun.

Bu tür konularda her zaman yapmış olduğumuz hatırlatmayı tekrar yapmakta fayda var. Öncelikle herhangi bir üyeliğiniz için erişim sorunları yaşamak istemiyor iseniz hesabınıza ait eposta ve cep telefon numarasına kesinlikle erişiminiz olsun ve erişiminizi asla kaybetmeyin. Gelen mesajların çoğu “eski numara” ya da “eski e-posta adresi” ile ilgili. Hesaplarınız eğer eski ise yenileri ile güncellemeyi unutmayın.

Ayrıca hesaplarınıza ait bu gizli bilgileri her yerde paylaşmayın. Hesabınızın bilgilerinin ele geçirilmesi, en önemli hacking yöntemlerinden biri olan bilgi toplama evresinin tamamlandığı anlamına gelir. İnternette güvende olmak için gerekenleri tümü ile yapmalısınız.

125 Yorum

 1. Hesabınız koşullarımızı ihlal ettiği için kapatılmıştır. Yapay olarak beğenme, takipçi veya paylaşım toplamak, aynı içeriği tekrar tekrar paylaşmak gibi bir uyarı aldım

 2. Merhaba dün telefonumu kırdım bugün başka bir telefonla instagramima girmek istiyorum kimlik dogrulamasi 6 haneli kod istiyor bu kod duo ya geliyormuş yada benim kaydetmem gerekiyormus ama bende bu kod. Ne geliyor ne de kayıtlı kod alamadığı için instagramima giremiyorum lütfen acil yardım edin

 3. Merhabalar,
  Instagram hesabım sözde ihlal sebebiyle kapatıldı tüm işlemleri gerçekleştirdim.En son kodla fotoğrafimi gönderdim 3 gün oldu henüz bir dönüş yapılmadı.Yapabilecegim başka bir öneriniz var mı?
  Kolaylıklar dilerim

  • Daha önce fotoğraflı onay alan pek çok ziyaretçimiz olmuştu. Gönderilen resimdeki bilgilerin okunaklı olduğundan emin olarak 7 günde 1 tekrar onay talep edebilirsiniz. Başlarda 3 günde onay geliyordu.

 4. Merhabalar instagram hesabim kurallari ihlal ettigimden dolayi donduruldu. Bunun üzerine form,mail üzerinden iletişime geçip kimlik doğrulaması yaptım 4 gün oldu hala geri dönüş olmadı. Bu sürecin uzun olabileceğini biliyorum fakat ne kadar uzun sürebilir onu bilmiyorum. Bir de buna ek olarak hiç geri dönüş yapmama ihtimalleri bulunuyor mu acaba?

  • geri dönüş yapmama ihtimalleri her zaman mümkün. önceliği mağdur olan üyelere veriyorlar. ihlalden dolayı kapanan hesaplar için iletişime süreci daha sancılı. birkaç kere şans denemekte fayda var.

   • Şans denemekten kastınız donduruldu formunu tekrar yollamak mı? Bir de benim hesabım da followers+ gibi bir uygulama yüklü olduğu için donduruldu.

    • üçüncü parti yazılımların yol açtığı bu sorunlar nadiren giderilebiliyor. formu haftada bir göndermeyi deneyebilirsiniz. pandemi döneminde bu tür talepler oldukça geç inceleniyor.

     • Kimlik doğrulama mailinin gelip kurtarma mailinin gelmemesinin sebebi nedir acaba bu konuda bi bilginiz var mıdır?

     • iletiler aynı hızda kontrol edilip yanıtlanmıyor. ilk olarak buna takılmış olabilirsiniz.
      kimlik doğrulama ve değerlendirme ekibi farklıdır. birimler arası gecikme yaşanıyor olabilir.
      genelde yaşanan takipsizlik sorunu yaşanıyor olabilir. maile olumsuz da olsa bir dönüş yapılmadığı için süreç devam da ediyor olabilir destek bileti kapatılmış da olabilir. çok fazla handikap var. bu yüzden haftada bir tekrar etmekte fayda var. tabii ki haklı iseniz.

 5. Merhabalar yaklaşık 1 ay önce bir linki tıkladım sonra hesabımdan birkaç ilden giriş oldu sonra iki faktörlü doğrulama istendi ancak güvenlik kodu bana gelmiyor ne kadar yazdıysam gelen kodla foto istendi yolladım ama dönüş olmadı ve hala iki faktörlü doğrulama var ne yapsam giremiyor ne emailime ne de telefon numarama gelmiyor kod şifre değiştirme talebi geliyor giriyorum ama yine iki taraflı doğrulama isteniyor kafayı yiyicem lütfen yardımcı olun😞

 6. Merhaba 7 gün önce instagramım çalındı herşeyimi değiştirdiler mail falan neyse bizde geri aldık form doldurduk onaylandı hala acılmasını bekliyoruz instagram incelemesinde 1 gün geçti şimdi instagram el yazısıyla yazı istyormuş o heaapta kayıtlı olan onların maile gidecek yani bu durumda ne yapmam gereyor zaten çalındığı ortada hala neyin açıklaması bekleniyor instagram kadar güvenilir olmayan bir uygulama görmedim

  • Ek güvenlik önlemleri almak sizin sorumluluğunuzda. +2 milyar kullanıcının hesabını tek tek takip edemezler. Güvenlik protokolleri dünya standartlarında fakat kullanıcılar kendi güvenlik önlemlerini almıyor. Bu durumda yapılabilecek pek de bir şey yok maalesef. Herkesin başına gelebilir. Ayrıca bilmeyenler için; Instagram hacklenmiyor, siz hackleniyorsunuz. Bir linke tıklayarak, bir uygulamaya izin vererek ya da virüs bulunan bir ortamda hesabınıza giriş yaparak bunu mümkün kılabilirsiniz. Dikkatli olmakta fayda var.

   İnternette Güvende Olmanın 14 Yolu

 7. Merhaba size Azerbaycandan yazirim 8 mays tarihinde Instagram hesabim malesef bir Türk tarafından çalındı.Nasil yardımcı olursanız.

 8. Merhabalar. Hesabım bu sabah bir anda açılmadı yüz tanıma istiyor akış yenilemiyor, yüz tanımayı kaç kez yaptığım halde açılmıyor ve herhangi bir mail vs gelmiyor. Yardımcı olur musunuz ?

 9. Merhaba

  Benim hesabım birden çalındı sonradan hesabıma erişmek istediğimde hesabım kapanmış bana mail geldi hesabım çalındığında
  Yeni şifre girdim ama hata verdi nasıl alabilirm.

  • bireysel destek veremiyoruz ama. diğer kullanıcılar gibi siz de talimatları izleyip uygulamaya geçebilirsiniz. gönül ister özel destek verelim ama 3-4 kişinin binlerce kişiye gece gündüz bu desteği vermesi mümkün değil. Bu yüzden zaten bu içeriği hazırlıyoruz. Bu da bir yardım, ve rica ederiz.

 10. Öncelikle herkese iyi bayramlar İnstgram hesabım çalındı telefon numarası ve e postayı değiştirmişler lütfen yardım edermısınız

 11. Hesabimi tekrar acabilene 1000TL verecegim,
  Hesabim kapatildi kurtarma raporu gonderemiyorum, once hesabinizi onaylayin diye hata veriyor. Instagrama girebilsem Rapor gondermeye ihtiyacim yok zaten 🙂
  Kullanici adimi tanimiyor
  Mailimi tanimiyor

 12. Merhabalar
  3 Mayıs tarihinde akşam saat 6 civarı instagram hesabından çıkış yaptınız olarak bir sorunla karşılaştım. Hesabıma tekrar giriş yapmayı denedim ama olmadı. Bununla ilgili instagrama şikayet talebinde bulundum.
  Bilgilerini verdiğin için teşekkürler bilgilerini inceleyeceğiz ve onaylayabildiğimiz taktirde yaklaşık 24 saat içinde yardım merkezinde bir değerlendirme talep edebileceksin olarak Bilgi geldi.
  24 saat bekledim ve bugün tekrar denedim
  Hata instagram hesabın koşullarımızı ihlal ettiğin için kapatıldı hesabını nasıl geri alabileceğini öğren dedi daha fazla Bilgi al bölümünden bilgilerimi doldurdum şikayet oluşturdum.
  Hesabımın instagram koşullarını ihlal ettiğini düşünmüyorum. Kendi şahsi hesabımdır 5 yıldan beri kullanıyorum mailime bir kod geldi bu kodu kağıda kullanıcı adımla yazıp gönderdim 2 gün önce dönüş olmadı anlayan arkadaşlar yardımcı olabilir mi

  • Son yaptığınız işleme geç dönüş yaşıyorlar. Buna kimlik onayı diyoruz. Kimlik onayı aldığınızda hesabınıza tekrar erişebilirsiniz. Üstelik hesabınız kimlik onaylı hesaplar arasına gireceği için sonraki hatalarda sorun yaşamazsınız.

 13. Merhaba Instagram çalınmış mail adresi kayitlamamistim cep numarası girmiştim bağlantı gönder diyorum hata veriyor ne yapmam lazım

 14. İnstagram hesabımın şifresini unuttum kayıtlı bir telefon numarası yok e postaya erişimim yok nasıl alabilirim ?

 15. Numaramı değiştirdim instagramdada değiştim ama suan eski numarama kod gidiyo ve giriş yapamıyorum hiç bi sekilde e postamıda kabul etmiyo ne yapmalıyım

 16. Merhabalar,hesabıma saatlerdir erişemiyorum,akış yenilenemedi sorunı yaşıyordum uygulamayı kaldırıp yeniden yükledim ve hesabıma giremiyorum,doğrulama kodu gelse bile girmiyordu şimdi kod da gelmiyor,talimalatların hepsini denedim maili elimde kağıtla yanıtladım,aynı numarayla başka instagram açtım ama olmuyor,başka cihazlardan da giremiyorum çünkü doğrulama kodu gelmiyor,yedek kodları giriyorum ekran dönüyor ama girmiyor yarım eder misiniz saatlerdir giremiyorum, başka hesaplara girebiliyorum ama ne yapmalıyım 🙁

 17. Instagram kadar dandik bir mecra görmedim. Hesabı kurtarmak için hiç bir seçenek sunmuyor. Annemi kandırarak kendi email adreslerini girdirmişler. Ne bir kurtarma adımı var, ne yardım sayfalarında bahsettiği şekilde “bu telefona veya emaile artık erişimim yok” gibi bir şey var. Facebook ve Hotmail hesaplarımızı eski bilgilerimizi girerek kurtarma şansımız oldu ama Instagram için bildiğiniz bir çözüm var mı? Facebook aynı firmanın ürünü olmasına rağmen Instagramı saçma sapan yapmışlar.

  Yukarıda veridğiniz link dondurulmuş hesap için. Oysa ki formu doldurduğumuzda hesap zaten aktif diyor. Yani bu link hacklenmiş hesap için geçerli bir link değil maalesef. Günün sonunda yine Instagramın dandik bir sistemi olduğuna geliyor konu.

  • 2 milyarı aşkın kullanıcıya yıllardır hizmet veren bir sistem ve illa ki sorunlar çıkacak. Bu sorunları engellemek için öncesinde yapılması gereken kullanıcı ayarları bulunuyor. Mesela hesabın hacklenmemesini sağlamak için belli başlı güvenlik önlemleri almak gerekiyor. Bu sizin sorumluluğunuzda. Hesabı elinizden kaçırırsanız peşine hiç bir sistem düşemez. 2 milyar kullanıcı ile 1 milyon personel bile ilgilenemez. Böyle durumlarda yapılması gereken şansınızı denemek. Böyle duruma düşmemek için ise İnternette Güvende Olmanın 14 Yolu ve WiFi Şifre Kırma: WiFi Şifre Kırma Programı başlıklı içeriklerimizi okuyup hesaplarımızı daha da güvenli hale getirmek.

   • Öncesinde yapmak gerekirdi evet, ancak yapmamış insanlara çözüm sunulması gerekiyor.

    Hotmail ve hatta yine kendi siteleri olan Facebook bile bu uygulamayı yapmışken 2 milyarı aşan kullanıcı ve yılların deneyimiyle becerememiş olmaları normal bir şey mi yani?

    • Pandemi sürecinde operasyonları en fazla sorun yaşayan ekiplerden biri facebook ekibi. Bu süreçte netflix birkaç ay yayın sorunları yaşadı. Youtube da benzeri şekilde sorunlar yaşadığı için kalite kısıtlaması getirdi. Facebook ekibi de son zamanlarda aşırı çözümden uzak bir tutum sergiliyor. Destek vermeliler tabii ki. Ama ilk sektede dünyanın en saçma platformu olduğunu da söylemek doğru olmayabilir. Konularımız yardımı ile hesabını geri almış kullanıcılarımız bulunuyor. Umarım size de faydası olur. İyi günler dileriz.

 18. Eski hesabımı şifresini mail adresini bilmiyorum herkese açık hesabım bunu nasil kapatabilirim yardımcı olurmusunuz hayat meselesi

 19. Instagram hesabım kitlenmiş. Yüzümü yuvarlak halka içine koyup selfi yaptırıyor. Ondan sonra Instagram durduruldu diye yanıt veriyor. Hesaba erişemiyorum. İlk defa karşılaştım böyle durumla yardımcı olursanız sevinirim

 20. Instagram hesabım 17 Nisan tarihinde Taklit sebebiyle kapandı , kimlik fotoğrafımı atmama rağmen elimde kodla fotoğraf paylaşmama rağmen herhangi bir dönüş alamıyorum . Instagram maillere yaklaşık ne zaman dönüş yapıyor ? Eğer durum olumsuz olsa bile cevap verirler mi ?

 21. Merhaba iyi günler hesabım çalındı açamıyorum şifrem e postamla giremiyorum eposta ve şifrem değiştirilmiş ne yapmam gerekiyor

 22. Merhaba. İnstagram hesabımı sileli 30 gün oldu ancak kuzenimin mesajlarında hala kullanıcı adım gözüküyor. Kullanıcı adım silinir mi yoksa kalacak mı her zaman? Teşekkürler

  • eğer hesabınıza girip tekrar kullanıcı adınızı değiştirebiliyor iseniz değiştirip öyle silinmesini bekleyin. pasif bırakılan hesapların kullanıcı adları müsait olmayabiliyor.

 23. Merhaba ;
  Ben Facebook’un bana e posta doğrulaması için yapın dediği talimatları eksissiz bir şekilde tam 4 defa yaptım ama halen şifre yenileme linki veriyorlar. Onlara e posta üzerindende yazdım ama cevap vermiyo üstelik hesabımda 3 fotoğraf vardı ona rağmen Facebook bana yardımcı olmuyor sebebini açıklarmısınız lütfen?

  • facebook pandemi döneminde desteklere hızlı yanıt vermiyor. sizin gibi on belki yüz binlerce kişi bekliyor çözümü. gelişme olduğunda içeriği güncelleyeceğiz.

 24. Merhaba ben hesabıma ilk günlerde giriş yapmak istediğimde “Hesabınızı güvende tutmak amacıyla şifren yenilendi” diyordu bu ilk 3,4 gün böyle devam etti. Ve benim hesabımı kurarkenki e – posta değil. Ve dediğim gibi ilk 3, 4 gün şifren yenilendi derken sonraki gün hesabımın kullanıcı adını yazdığımda vr şifremi girdiğimde şifren yanlış dedi ama ben şifremi değiştirmedim. Bu neden oldu? Yardım edermisiniz?

  • Bazı hesapları bu şekilde şifresini değiştirmeye zorladı Instagram. Üçüncü taraf uygulama kullanmışsanız olabilir. Postegro gibi. Hesabınıza başka bir uygulamanın erişimi var ise olabilir. Şifrenizi çok eskiden değiştirdiyseniz olabilir. Şifrenizi birileri ele geçirdiyse farklı bir cihazdan yapmış ise güvenlik nedeni ile yapmış olabilir. Hesabınızda e-posta ya da telefon numarası yok diye ya da ikisinden biri yok diye olmuş olabilir. Liste böyle uzayıp gidiyor. neticede bu bir bug ve sebebini henüz bilen yok.

 25. Merhaba takip çıkıyordum 400 kişi falan çıktıktan sonra hesabın bir başkasının eline geçti görünüşe göre şifreni topluluk kurallarımıza aykırı bir şekilde daha fazla beğenme veya takipçi kazanmana yardımcı olması için bir hizmetle paylaştın. Yazıyor ama ben paylaşmadım çok kişi takipten çıkarken birden oldu . İnstagramı kullanmaya devam etmek için şifreni değiştir. Yeni şifreni bu hizmetlerin biriyle paylaştığın takdirde takip etmen beğenmen veya yorum yapman engellenebilir .yazıyor telefon numarama mesaj olarak bağlantı geliyor tıklıyorum hiç bir şey olmuyor bu yazı çıkıyor karşıma lütfen yardımcı olur musunuz ?

 26. Merhaba, birden Instagram tarafından hesabım silindi. Yukarıda yazılan işlemi yaptım, adımı, gelen kodu ve hesabımın kullanıcı adını yazarak fotoğraf gönderdim. Ancak 10 günü geçmesine rağmen bir cevap gelmedi. Hiçbir aykırı davranışta bulunmadım, hesabım gizliydi, sadece arkadaşlarımdan oluşan 500 takipçilik şahsi bir hesaptı. Ne takipçi satın aldım ne Instagram kurallarını çiğnedim. Lütfen yardımcı olun boşu boşuna hesabım silindi.

  • Öncelikle geçmiş olsun. Bu bir Instagram güncellemesinden sonra oldu ve hatanın çözümünü henüz sunmuş değiller. Çözüm bulunduğunda içeriğimizi güncelleyeceğiz.

 27. İnstagramda duo mobile kullanarak çift taraflı doğrulama kullanıyordum bir problem var kod gelmesine rağmen kabul etmiyor, emaile gelen kodla beraber kendi fotomu gönderdim geri dönüş alamadım var mı bir çözümü

 28. Merhaba daha 2 saat önce bana da oldu üstelik hem telefon numaramı hemde e postamı kabul etmedi. Postegro kullanmışsanız hackerlar telefonunuzda ki instagramı kitliyo ama ben hesabımı geri alabildim facebook üzerinden geri aldım

 29. Iyi günler. Hocam benim e mail im de instagramimda yıllardır kullandigim hesaplar yalnız anlamadığım şekilde ben istememe rağmen instagrama girmek istediğim de sizin güvenliğiniz için şifrenizi değiştirdik mailinizden yeni şifrenizi oluşturun diyor. Tamam iyi güzelde 15 senelik mailim girdigim ettiğim yok bu sefer mailimden onaylatabilmem icin mailime giremiyorum. Mail kurtarma yapıyorum onuda kabul etmiyorlar ne oldu şimdi onca senelik instagramim gitti mi? Lütfen yardımcı olur musunuz.. Facebookla devam et dememe rağmen yeni şifre için mail e gir diyor

  • herhangi bir uygulamaya izin vermiş miydiniz?
   beğeni ya da takipçi satın aldınız mı?
   e-posta adresinizi ya da telefon numaranızı yakın zamanda değiştirmiş miydiniz?
   iki aşamalı giriş doğrulaması etkin miydi?
   telefon numarası ve e-posta adresi kayıtlı ve güncel miydi?
   farklı telefon ve bilgisayarlardan giriş yapmış mıydınız?
   VPN kullanarak Instagram hesabınıza erişmeye çalıştınız mı?

 30. Merhaba hesabım bu sabah instagram tarafından şifresi değiştirilerek çıkış yapıldı. Mail üzerine açmamıştım hesabı telefon numaram üzerineydi ancak numara üzerinden erişim izni vermiyor instagram mail olmadığı için giriş yapamıyorum. Yardımcı olur musunuz?

 31. Merhabalar ben instagrama giremiyirum sabh uyandigimda guvenliginiz icin sifrenizi degistirdik diyor sifremi unuttuma tiklayip telfon numaradindan kod aldim kodu girincede olmadi sonra kod istedim cok istedgim icin kod gelmiyor ne yapmam lazim yardimci olurmusunuz

 32. Bi anda hesabım kapatıldı.kulanıcı adımla şifremi giriyorum.hesabiniz güvene almak için şifrenizi değiştirdik diyo bi daha da giremedim ne olur yardım edin

 33. İnstagram güvenlik nedeniyle şifremi yenilemiş ama yeni şifreye ulaşamıyorum. E postam hesabımda eklin değil galiba ve sms ile şifre istediğimde ise göndermiyi napmam lazım

 34. Hiç bir sebep yokken instagram adresime giremiyorum ” hesabını güvene almak için şifreni değiştirdik”yazısı çıkıyo mailime kod gönderdiğim halde kodu göremiyorum(spam kutusunada düşmüyo) telefon numarasıda o hesaba bağlı telefon numarasına kod gönderiyorum yine aynı cümleyi görüyorum.

 35. Hiç bir sebep yokken instagram adresime giremiyorum ” hesabını güvene almak için şifreni değiştirdik”yazısı çıkıyo mailime kod gönderdiğim halde kodu göremiyorum(spam kutusunada düşmüyo) telefon numarasıda o hesaba bağlı telefon numarasına kod gönderiyorum yine aynı cümleyi görüyorum. yardım eder misiniz lütfen

 36. merhaba instagram hesabım çalındı şifre değişikliği yapılmış kullancı adı vs aynı fakat eski telefın numaram kayıtlı bağlantı o numaraya gönderiliyor ne yapabilirim bu durumda

 37. Hesabıma giriş yapamıyorum. Numaram ve e postam bilgim dışında talep gönderilmemiş olmasına rağmen değiştirilmiş ya da kaldırılmış. Güvenlik açısından şifre yeniledik talebi çıkıyor sürekli. Yardım almak isteyince de hesap bulunamadı diyor. Sorun ne tam olarak? Nasıl çözeceğiz?

 38. Merhabalar ,instagramım çalındı daha sonra e postayı kurtardım fakat bu sefer giriş butonuna bastıktan sonda karşıma, kimlik uygulamandaki kodu gir diye bir sayfa çıkıyor , kod yok bilmiyorum ve destek al diyorum , ilgili yerleri dolduruyorum detaylı açıklamada yazıyorum sonra gönderildi diyor fakat birşey yok 20 kere yaptım , tam bir haftadır hesabıma ulaşamıyorum, yardımcı olursan çok sevinirim teşekkürler

 39. merhaba benim hesabımı üzerine actığım mail adresim kapanmış. hesaba girmem için onay kodu isteniyo Ne yapmalıyım

  • mail adresinize erişmeniz gerekiyor. Mail adreslerinizin aktif olması ve aktif kalmasını sağlamak da sorumluluğunuzda. Telefon ve eposta doğrulaması olmadan hesabın size ait olduğunu anlayamazlar. Bu yüzden kod ve erişim bağlantısı gönderemezler.

 40. Merhaba ben hesabımın şifresini unuttum ve mail hesabımı da hatırlamıyorum telefon numarası ile de açmamıştım hesabımı ne yapmam gerekiyor yardım eder misiniz

  • Instagram’a yardımcı olmalısınız böyle bir durumda. “Hesabımın telefon numarası yok, email yok, çerez yok ama ben hesabımı istiyorum” deme şansımız yok maalesef. Hesabınızın güvenlik ayarlarındaki telefon, e-posta ya da izin verilen uygulamalarından birine erişiminizin olması gerekiyor. Aksi halde Instagram hesabın size ait olduğunu anlayamaz. +2 milyar hesabın olduğunu düşünürseniz hak verebilirsiniz.

 41. Ben 3 yıldır hesabıma giremiyorum hesabım duruyor ama giriş yapamıyorum epostam ve telefon numaram erişimim kesildi hesabıma girmek istiyorum ınstagram bana yardımcı olmuyor lütfen siz olun

  • bu tür durumlarda Instagram’a hak vermek lazım. Sizin siz olduğunuzu anlaması için telefon numarası ya da eposta erişiminizin olması gerekiyor. Sizin yerinize birisi sizin adınızla şifremi unuttum diyerek hesabı sizmiş gibi alabilirdi yoksa. bu tür güvenlik aşamalarının bir sebebi var. Maalesef bunlar hesap elden gidince öğreniliyor. Daha önce kayıt olurken sözleşmeleri okumakta fayda var. Eski numara ya da epostaya erişmeniz gerekiyor bu durumlarda.

 42. Merhaba
  İnstagram şifremi unuttum, e mail im çok eski giriş yapamıyorum. Cep telefonuma yeni SMS kodu istiyorum fakat gönderildi demesine rağmen gelmiyor. Masaüstü pc den de yeni giriş linki istiyorum cep telefonu numaram ama lütfen birkaç dakika bekleyip tekrar deneyiniz uyarısı alıyorum.
  Nasıl çözebilirim?

  • İşlem birkaç gün hesabınız için bloklanmış olabilir. 24 saat işlem yapmadan hücresel veri üzerinden mobil uygulamayı kullanarak talepte bulunmayı deneyebilirsiniz. Sonuç alamazsanız destek ekibine ileti göndermenizi tavsiye ederim.

 43. Ben hesabımı başka numarala açtım numara deşince şifreyide unutunca kayboldu hesabım ve geri almak isdiyorum

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!