Call Of Duty Modern Warfare Sistem Gereksinimleri ✔️ 2023

Savaş oyunları kategorisindeki video oyunlarının en üst sıralarda yer alan oyunlardan biri  Call Of Duty Modern Warfare olarak karşımıza çıkıyor. Call Of Duty Modern Warfare sistem gereksinimleri ve özellikleri, oyun dünyasının en çok merak edilen konulardan biridir.

Oyun severler tarafından, en sevilen oyunlar listelerinde Call Of Duty adını sıkça görmek mümkün. Bunun birkaç sebebi var. Bunlardan ilki, uzun yıllar önce çıkmış olmasına rağmen çok iyi senaryosu ve hikayesinin olmasıdır. Birçok kişi internet kafelerde saatlerce Call Of Duty oynayarak çocukluğunu daha eğlenceli hale getirmiştir. Serinin devam oyunlarından biri olan Call Of Duty Modern Warfare için de benzeri şeyleri söylemek mümkün…

Call Of Duty Modern Warfare Sistem Gereksinimleri
Call Of Duty Modern Warfare Sistem Gereksinimleri

Mekanikler konusunda piyasanın üstünde özellikler çıkartan Call Of Duty Modern Warfare, oyunculardan beklenilen dönütü almış gibi durmaktadır. Bu geri dönüşler sayesinde yıllardır hayatımızda olmayı sürdürmektedir. Lafı fazla uzatmadan oyun hakkında bazı bilgiler vermeye başlayalım…

Oyunumuz Gürcistan’da geçiyor. Arap halkın Rusya tarafından asimile edilmesine ve zorbalığına maruz kalışı, bu iğrenç olaylara baş kaldıran ve aynı zamanda ana karakterlerimiz olan Farah ve Hadir’in gözünden anlatılmaktadır.

Call Of Duty Modern Warfare Sistem Gereksinimleri

Oyunu güzel kılan özelliklerden bahsettik; fakat oyunu çalıştırabilmek için gerekli olan gereksinimleri göz ardı etmemek gerekir. Gereksinim, oyunun çalışabilmesi için ihtiyaç duyduğu bazı özelliklere denir.

Call Of Duty Modern Warfare için gerekli donanımlar ise çoğu kişi için oldukça yüksektir. Fakat bunun da elbette bir sebebi var. Ultra gerçekçi grafikler ve savaş oyunu olmasından dolayı ihtiyaç duyulan sistem gereksinimleri oldukça yüksektir. Oyunu açabilmeniz için gerekli minimum özellikleri ise sizler için aşağıda listeledik;

 • İşletim Sistemi: 64 Bit Windows 7 veya Windows 10
 • İşlemci: Intel Core i3 4340 ya da AMD FX 6300
 • RAM: 8 Gigabayt
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 670 2 GB, GTX 1650 4 GB veya AMD Radeon HD 7950
 • Gerekli Depolama Alanı: 175 GB
 • DirectX: 12 Desteği gerekmektedir

Minimum olan bu sistem özellikleri oyunu düşük ayarlarda oynamanıza izin verir. Fakat daha detaylı görüntü kalitesi isteniyor ise kesenin ağzını biraz açmak gerekiyor.

Call Of Duty Modern Warfare Minimum Sistem Gereksinimleri
Call Of Duty Modern Warfare Minimum Sistem Gereksinimleri

Yukarıda belirtmiş olduğumuz özellikler minimum sistem gereksinimleridir. Call Of Duty Modern Warfare sistem gereksinimleri başlığının altında iki tane gereksinim türü bulunmaktadır. Bunlardan biri üstte belirttiğimiz üzere minimum sistem gereksinimleridir.

İkincisi ise amaçları birbirinden farklı olarak, önerilen sistem gereksinimleridir. Önerilen sistem gereksinimleri oyunun sunmuş olduğu maksimim verimi almak için oyun firması tarafından belirlenmiş olan sistem gereksinimleridir. Sizler için hazırlamış olduğumuz, önerilen sistem gereksinimlerini alt kısımda bulabilirsiniz.

Call Of Duty Modern Warfare Önerilen Sistem Gereksinimleri;

 • İşletim Sistemi: Windows 10-64 Bit
 • İşlemci: Intel Core i5 2500K veya AMD R5 1600X
 • RAM: 12 Gigabayt
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 4 GB, GTX 1660 6 GB, AMD Radeon R9 390 ya da AMD RX 580
 • Gerekli Depolama Alanı: 175 GB
 • DirectX: 12 Desteği gerekmektedir
Call Of Duty Modern Warfare Önerilen Sistem Gereksinimleri
Call Of Duty Modern Warfare Önerilen Sistem Gereksinimleri

Neden Call Of Duty Modern Warfare?

Yukarıda adından fazlaca bahsetmiş olduğumuz oyunu neden oynamalıyım demiş olabilirsiniz. Aklınızda takılan bu soruya verilecek oldukça fazla yanıt bulunmaktadır. Bunlardan ilki yukarıda da bahsettiğimiz üzere ultra gerçekçi grafiklerdir. Grafiklerin ve çözünürlüğün yüksek olması hayattan bir kesit izliyormuş hissi vererek sizleri oyunun içine taşır. Bu sayede oyun sizler için bambaşka bir hal alır.

Oyunda yaşanan olayların gerçek hayattan alıntı olması da bir diğer sebeptir. Bu durum video oyun severlerin oldukça hoşuna giden bir durum. Oyunu oynarken her bir ayrıntısına adeta hayran kalmaktasınız. Gerçek hayata benzerliğinden de bahsettiğimize göre, gerçekçi mekaniklerden bahsetmesek olmaz. Silah ateşlendiğinde geri tepmesi, gerçekçi yürüyüş animasyonları, koşma, araba sürme gibi pek çok konu ince eleyip sık dokunularak oyuna eklenmiş.

Tüm bunları zaten biliyor olanların sayısı da oldukça fazla elbette. Her oyun kendi kitlesine sahip. Bu yüzden her oyunu herkesin sevmesi mümkün değil. Call of Duty kendi kitlesine sahip olan başarılı oyunlardan. Siz de bu oyunu  minimum ve maksimum ayarlarda oynamak isteyebilirsiniz. Bu durumda sistem gereksinimlerini bilmeniz gerekiyor. Bu yazıda bu sistem gereksinimlerinden bahsettik. Umarım faydalı olmuştur. Diğer oyunlar için oluşturduğumuz sistem gereksinimleri içeriklerini aşağıdan inceleyebilirsiniz. Keyifli oyunlar…

Diğer oyunların sistem gereksinimlerini görmek için aşağıdaki ilgili bağlantılara tıklayabilirsiniz:

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın