Fall Guys Sistem Gereksinimleri – Donanım Özellikleri

Fall Guys oyunu renkli grafiklerin hakim olduğu ve yeni çıkmış olan bir oyun olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Yeni çıkmış olmasına rağmen çoğu oyun severin ilgisini kendinde çekmiş ve ciddi bir oyuncu kitlesine ulaşmıştır. Full Guys sistem gereksinimleri sağlanarak renkli ve grafiti dolu oyun dünyasını yüksek kalitede keşfetmek mümkün. Parkurlardan geçen oyuncuların birinci olmak için verdiği bu mücadeleyi en iyi kalitede deneyimlemek için sistem gereksinimlerini karşılıyor olmanız gerekiyor. Bu yazıda sizler için Fall Guys için önerilen ve minimum sistem gereksinimlerinden bahsedeceğiz.

Fall Guys Sistem Gereksinimleri - Donanım Özellikleri
Fall Guys Sistem Gereksinimleri – Donanım Özellikleri

Fall Guys en fazla 60 kişi ile birlikte rekabet içinde oynayabileceğiniz bir oyundur. Oyunun amacı darbe almadan rakiplerinin arasından sıyrılmaktır. Hem tek hem de arkadaşlarınızla oluşturduğunuz takımlar ile oyunun dünyasına girme şansınız bulunur. Fall Guys oyunu hem telefon hem de bilgisayar üzerinden oynama fırsatını oyuncularına sunar.

En kaliteli ve en güzel grafikleri daha net şekilde görmek isteyen oyuncuların ise bazı sistem gereksinimlerini bilmesi ve bu sistem gereksinimlerini sağlaması gerekir. Oyunu indirmeden önce bilgisayarlarınızın oyun için uygunluğunu kontrol etmeniz gerekir.

Fall Guys Hangi Bilgisayarlar Donanımlarıyla Oynanabilir?

Fall Guys Minimum Sistem Gereksinimleri
Fall Guys Minimum Sistem Gereksinimleri

Fall Guys oyunu, sistem gereksinimlerini sağlayan bilgisayarlarda oynandığı zaman oyuncuların daha büyük bir keyif aldığı inkar edilemez bir gerçek. Oyunun oynanması için en uygun olan işletim sistemi ise Windows 10 olarak kayıtlara geçiyor. İşletim sistemi formatının 64 bit olması ise daha iyi bir oyun deneyimi yaşama imkanı sunuyor.

Oyun esnasında daha hızlı geçiş sağlamak isterseniz Intel Core i5 veya AMD aquivalent  CPU önerilir. Bu sayede oldukça keyifli bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. Sistem belleğinizin ise 8GB ve üzeri olmasına dikkat etmenizde fayda var.

Fall Guys oyununda en net ve kaliteli görüntüleri elde etmek ve oyun deneyimini en üst düzeye çıkarabilmek için ekran kartınızın NVIDIA GTX 660 ve üzeri bir model olması veya AMD Radeon HD 7950 veya üzeri bir model olması önerilir. Bu sayede tüm geçiş efektlerini ve oyun esnasında karşınıza çıkan görüntüleri daha net şekilde görüntüleyebilirsiniz.

Fall Guys Önerilen Sistem Gereksinimleri
Fall Guys Önerilen Sistem Gereksinimleri

Fall Guys oyunu bilgisayarınıza indirmeniz halinde belirli bir yer kaplayacaktır. 2 GB kullanılabilir alanı olan bilgisayarlara Fall Guys oyununu indirebilirsiniz.

Fall Guys oyununu oynarken en iyi performansı elde etmek için çok daha güncel donanımları tercih edebilirsiniz. Bütçesi olan tüm okurlarımıza bunu tavsiye ediyoruz. Donanıma yapılan yatırım geleceğe yapılmıştır.

Fall Guys Minimum Sistem Gereksinimleri;

Fall Guys oyununu indirmek için öncesinde donanım özellikleri ve ilgili oyunun sistem gereksinimleri araştırılmalıdır. Böylece donanım satın alınacaksa buna göre bütçe araştırması yapılabilir. Oyun bilgisayarı toplarken hangi oyunların oynanacağını bilmek, bütçeden feragat edilmesini sağlar. Fall Guys oyununu oynamak istediğiniz hali hazırda bir bilgisayarınız var ise oyunu indirmeden bilgisayarınızın bu oyunu kaldırıp kaldırmayacağını görmek isteyebilirsiniz. Her ne sebeple olursa olsun oyunun sistem gereksinimlerini bilmek sizin için her açıdan faydalıdır. Fall Guys oyununun sistem gereksinimleri şu şekildedir;

 • İşletim sistemi: Windows 10 (64 bit)
 • İşlemci: Intel Core i5 veya AMD karşılığı
 • RAM: 8 GB
 • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 660 veya AMD Radeon HD 7950
 • : Genişbant internet bağlantısı
 • Gerekli Depolama Alanı: 2 GB kullanılabilir alan

Bu sistem gereksinimleri minimum düzeyde sahip olmanız gereken sistemi temsil ediyor. Önerilen sistem gereksinimleri ise bu sistemin üzerindeki her sistem olabilir. Ekran kartınızın daha güçlü olması oyunu daha iyi ayarlarda daha uzun süre daha stabil ve kaliteli görüntüler ile oynayabileceğiniz anlamına gelir. Tabii ki işlemci, ram, disk ve ağ altyapınızın da minimum sistem gereksinimlerinden yüksek olması, diğer oyunlarda olduğu gibi Fall Guys oyununda da daha keyifli bir oyun deneyimi yaşamanızı sağlar.

Fall Guys Önerilen Sistem Gereksinimleri;

 • İşletim sistemi: Windows 10 (64 bit)
 • İşlemci: Intel Core i5 veya AMD karşılığı
 • RAM: 8 GB
 • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 660 veya AMD Radeon HD 7950
 • : Genişbant internet bağlantısı
 • Gerekli Depolama Alanı: 2 GB kullanılabilir alan
Fall Guys
Fall Guys

Minimum sistem gereksinimlerini sağlayarak daha düşük bir oyun deneyimi elde edebilirsiniz. Oyun esnasında donma veya kopma ile karşılaşılması halinde oyuncuların internet bağlantılarını kontrol etmesi gerekir.

Fall Guys minimum sistem gereksinimleri ile önerilen sistem gereksinimleri aynı özelliklere sahiptir. Bu durumun sebepleri arasında yeni çıkmış bir oyun olması vardır. Oyunu oynayan oyuncuların karakterlerini daha iyi bilmesi ve Gamepad ile birlikte oynanması önerilir. Arkadaşlarınızla kurduğunuz takımlar ile en eğlenceli anların yaşanması mümkün olur. Fall Guys sistem gereksinimleri uygun olan her bilgisayarda oynanabilir. Diğer oyunlar hakkında da bilgi almak istiyor iseniz sitemize bir göz atabilirsiniz.

Diğer oyunların sistem gereksinimlerini görmek için aşağıdaki ilgili bağlantılara tıklayabilirsiniz:

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın