Fifa 16 Sistem Gereksinimleri – FIFA 2016

Electronic Arts firması tarafından üretilmiş olan FIFA 2016 oyunu, yine kullanıcılarının gönlüne giden yolu bulmayı başardı diyebiliriz. FIFA 2016 beklenirken en çok araştırılan hususların başında Fifa 16 oyunu sistem gereksinimleri gelmektedir. Müdavimlerinin hiçbir surette başından ayrılamadıkları; adeta bağımlılık yapan oyunların başında FIFA oyunları gelir. Hal böyle olunca, kullanıcılar çıkacağı zamanı merakla bekledikleri FIFA 2016’yı sahip oldukları cihazlarda rahatlıkla oynayıp oynayamayacaklarını araştırmaktadır. FIFA gibi sürekli kendini geliştiren oyunlara yönelik en büyük araştırma konuları, bunlardır. Bu hususların, oyunun hayranları tarafından araştırılması da son derece olağandır. Gelin, merakla beklenen oyuna yönelik bu sistem gereksinimlerini beraberce inceleyelim.

Fifa 16 Sistem Gereksinimleri - FIFA 2016
Fifa 16 Sistem Gereksinimleri – FIFA 2016

FIFA 16 Sistem Gereksinimleri – Donanım Özellikleri

Kullanıcılar açısından her yıl eylül ayında demosunun piyasaya sürülmesine alışık olunan FIFA oyunları, 2016 yılında da büyük bir heyecanla beklendi ve EA Sports firması tarafından hayranlarının beğenisine sunuldu. Demo sürümüyle birlikte Fifa 16 oyunu sistem gereksinimleri de ortaya çıkmış oldu. Böylece FİFA oyuncuları açısından da büyük bir belirsizlik tamamıyla ortadan kalkmış oldu.

FIFA 2016 oyunu için sayılabilecek en önemli özellik, diğer oyunlardan farklı olarak kadın futbol liginin de oyuna eklenmiş olmasıdır. Kadın liginde Almanya, Brezilya, Kanada, ABD, Fransa, İsveç, İngiltere, Avusturalya, İspanya, Çin, İtalya ve Meksika gibi milli takımlar yer almaktadır.

fifa 16 minimum sistem gereksinimleri
fifa 16 minimum sistem gereksinimleri

Oyunda 30 farklı futbol ligine yer verilmektedir. Bu ligler arasında Avrupa’nın 5 büyük ligi ve bu liglere ait alt ligler, Türkiye Süper ligi, MLS (ABD) ligi, Suudi Arabistan ALJ League, Scottish Premiership (İskoçya), Polonya Ekstraklasa, Portekiz Liga NOS, İrlanda SSE Airtricity League, Kolombiya Liga Dimayor, Russian League (Rusya), Kore K LEAGUE Classic, Danimarka Alka Superliga, İsveç Allsvenskan, İsviçre Raffeisen SL gibi daha pek çok lig bulunmaktadır.

FİFA 2016 Özellikleri

FIFA 2016 oyununun diğer oyunlara nazaran sayılabilecek diğer farklı özelliklerini sıralamak gerekirse; savunma oyununun yani defansın güçlenmesi, topa dokunulmadan topun sürülebilmesi ve hakemlerin daha duyarlı hareket etmesi söylenebilir. FİFA 2016’da tüm bu özellikler eksiksiz bir biçimde ve tüm detaylarıyla yer almaktadır.

fifa 16 önerilen sistem gereksinimleri
fifa 16 önerilen sistem gereksinimleri

FIFA oyunları her zaman için oyunlara getirmiş olduğu yeni özelliklerle kullanıcılarını büyülemekte; onların gözünde çok büyük mesafeler kat etmektedir. Yeni oyunun merakla beklenmesindeki temel sebeplerden biri, oyuna getirilen yeni özelliklerin yanı sıra oyunun grafik özelliklerinin de her geçen gün geliştirilmesidir. Bu bakımdan FİFA 2016, yine görsellik açısından kullanıcılarını cezbetmekte ve estetik bir görünüm arz etmektedir.

FIFA 16 Sistem Gereksinimleri – Donanım Özellikleri

PES 2016 gibi benzeri bir oyuna nazaran daha farklı boyutlarda sistem gereksinimi isteyen FİFA 2016 sistem gereksinimleri, kullanıcılar tarafından tüm boyutlarıyla incelenmektedir. FİFA 2016 minimum sistem gereksinimleri arasında 4 GB RAM olması dikkat çekiyor ancak FİFA 16 önerilen sistem gereksinimleri arasında sayılan gerekliliklerden biri olan cihazın 8 GB RAM sahibi olması, oyunun 8 GB RAM’in altında istenilen performansı yakalayamayabileceğini gösteriyor.

FIFA 2016
FIFA 2016

Fifa 16 sistem gereksinimleri (minimum);

 • İşletim Sistemi: Windows V/7/8/8.1 – 64-Bit
 • İşlemci: Intel Core2 Quad 2.4 GHz
 • RAM: 4 GB
 • Gerekli Depolama Alanı: 15 GB
 • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 650 veya ATI Radeon HD 5770
 • DirectX: 11.0

Fifa 16 sistem gereksinimleri (Önerilen)

 • İşletim Sistemi: Windows V/7/8/8.1 – 64-Bit
 • İşlemci: Intel i5-2550K 3.40 GHz
 • RAM: 8 GB
 • Gerekli Depolama Alanı: 15 GB
 • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 460 veya ATI Radeon HD 6870
 • DirectX: 11.0

Yukarıda bahsi geçen minimum sistem gereksinimleri, oyunun en alt düzeyde nasıl oynanacağını göstermektedir. Önerilen sistem gereksinimleri ise minimum özelliklere göre daha iyi bir oyun deneyimi sunmaktadır. Siz de bu özelliklerden herhangi birine sahip cihaza sahipseniz oyunun keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Diğer oyunların sistem gereksinimlerini görmek için aşağıdaki ilgili bağlantılara tıklayabilirsiniz:

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın