Euro Truck Simulator 2 Sistem Gereksinimleri

Bu yazıda Sistem Gereksinimleri serimizin bir diğer yazısı olan ve Simülasyon oyunları denince akla ilk gelen oyunlardan olan, Euro Truck Simulator 2’ nin ana konusunu ve sistem gereksinimlerini anlatacağız. ETS 2, gerçeğe yakın ve bir o kadar kusursuz geliştirilmiş bir oyun. ETS 2’de, oyun başladığında sizlerden bir tır şirketi kurmanız istenir. Bu şirketin sahibi olarak hiçbir çalışanınız bulunmamaktadır. Oyun başlangıcında sıfırdan şirket kurulumu ve şoför olarak çalışma gibi süreçleri tamamladıktan sonra daha da keyif alabilirsiniz.

Euro Truck Simulator 2 Sistem Gereksinimleri
Euro Truck Simulator 2 Sistem Gereksinimleri

Oyun sayesinde zamanla serbest taşımacılık yaparak para kazanabilir ve kazandığınız paralarla; araç satın alma, dorse satın alma, aracın gücünü arttırma veya işçi alarak, şirketinizi büyütebilirsiniz. Oyunun içine banka hizmetlerini de dahil ederek faizli şekilde krediler çekebilir, şirketinizi daha da büyütebilirsiniz. Tabii bu kredileri faizi ile ödemeniz gerektiğini unutmayın 🙂 Hayatın içindeymişçesine hissettiren Euro Truck Simulator 2 oyunu, mekanikleri ile de gerçeğe bir o kadar yakındır. ETS 2 oyununu en iyi şekilde oynamak için donanım özelliklerinizin oyun için yeterli olması gerekir. Sistem gereksinimlerini karşılayan donanımlarda ETS 2 oyununu kalite kaybı olmadan oynayabilirsiniz. Aşağıda sizlere detaylı olarak Euro Truck Simulator 2 oyununun sistem gereksinimlerinden bahsedeceğiz.

ETS 2 (Euro Truck Simulator) Oynayabilmek İçin Minimum Sistem Gereksinimleri

Bu şekilde gerçeğe oldukça yakın simülasyon oyunlarının gereksinimleri de normalden biraz fazladır. Euro Truck Simulator 2, sistem gereksinimleri karşılandığında son derece rahat oynanabilir. Oyunu açabilecek minimum donanıma sahip olmak gerekir. Yani minimum sistem gereksinimleri karşılanmalıdır. Minimum sistem gereksinimleri oyun üreticileri tarafından belirlenen ve oyunu düşük ayarlarda da olsa açabileceğinize imkân sağlayan gereksinimlerdir. Aşağıda sizler için, ETS 2 sistem gereksinimlerini listeledik.

Euro Truck Simulator 2 Önerilen Sistem Gereksinimleri
Euro Truck Simulator 2 Önerilen Sistem Gereksinimleri
 • İşletim Sistemi: Windows XP/Vista/7/8
 • İşlemci: Intel Dual Core CPU 2.4 GHz
 • RAM: 2 GB
 • Ekran Kartı: 256 MB ekran kartı GeForce 7600 GT-class ya da daha üst seviyede olmalı
 • Gerekli Depolama Alanı: 4 GB
 • DirectX: 10
 • Ses: Direct-X uygun ses kartı

Yukarıda bahsettiğimiz özellikler oyunun minimum sistem gereksinimleridir. Oyun üreticileri tarafından açıklanan ve oyundan en iyi verim alınabilmesi için gerekli olan sistem gereksinimleri aşağıda verilmiştir. ETS 2, önerilen sistem gereksinimlerinde oynandığında, hiçbir özelliğinden feragat etmeden gayet akıcı ve istenilen şekilde oynanabilir. Euro Truck Simulator 2 sistem gereksinimleri önerilen seviyede şu şekildedir;

ETS 2 Minimum Sistem Gereksinimleri
ETS 2 Minimum Sistem Gereksinimleri
 • İşletim Sistemi: Windows 7 veya 8
 • İşlemci: Intel Dual core CPU 3.0 GHz
 • RAM: 4 GB
 • Ekran Kartı: 1024 MB GeForce GTS 450-class veya üzeri
 • Gerekli Depolama Alanı: 10 GB
 • DirectX: 10
 • Ses: Direct-X uygun ses kartı

Euro Truck Simulator 2 Oyununu Öne Çıkaran Özellikleri

Simülasyon oyunlarının önde gelen üyelerinden olan ETS 2 oyunu, oldukça büyük ses getirdi. Oyun, gelişmenizi sağlamak için çalışmanızı zorunlu tutmaktadır ve aynı zamanda bu serüvende eğlenmenizi sağlamaktadır. Şehirden şehre gezerek yük taşıdığınız oyunda; hafriyat makineleri, odun, petrol ve aklınıza gelebilecek daha onlarca yükün nakliyesini yapmanızı istemektedir. Bu taşınacak eşyaları, gerçek hayattan esinlenerek çizilmiş olan şehirlere ve ülkelere taşımanız istenilecektir. Bu ülkelerden bazıları; Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Almanya ve daha niceleri olarak sıralanabilir.

Aynı zamanda Euro Truck Simulator mod ile istenilen araçlar oyuna dahil edilmekte ve oyun zevkli bir hale gelebilmektedir. Oyuna yükleyeceğiniz modlar ile dilerseniz harita ekleyebilir ve istediğiniz ülkeyi oyuna dahil edebilirsiniz. Euro Truck Simulator Türkiye haritası ile yaşadığınız ülkeyi oyuna dahil edebilir ve Türkiye’nin şehirlerinde yük taşıyabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere bir simülasyon oyunu olan ETS 2’ yi tanıttık. Sizlere bilgi vermekten hoşnut olduğumuzu bilmenizi ister, iyi günler dileriz.

Diğer oyunların sistem gereksinimlerini görmek için aşağıdaki ilgili bağlantılara tıklayabilirsiniz:

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın