Bannerlord Sistem Gereksinimleri – Donanım Özellikleri

Bannerlord, sürükleyici oyunlardan olup aynı zamanda heyecan verici yönüyle öne çıkan oldukça popüler bir video oyunu. Bannerlord sistem gereksinimleri birçok açıdan farklılığa sahiptir. Önerilen yönlerinin yanı sıra devamlı güncellemelerin gelmesi de ekstra saklama alanı ihtiyacını ortaya çıkarır. Bununla birlikte yüksek ekran kartlarında çok daha kaliteli bir grafik hizmeti sunulurken, yine RAM özelinde de oyundan alınacak zevk değişkenlik gösterir. Tüm bu durumlarla beraber sizler için derlediğimiz mount and blade bannerlord sistem gereksinimleri şu şekildedir;

bannerlord sistem gereksinimleri
bannerlord sistem gereksinimleri
  • Minimum çerçevede bakıldığında işletim sistemi Windows 7 64 bit
  • İşlemci özelinde intel Core i3 8100 veya yine aynı minimum sistemi sağlayabilecek AMD Ryzen 3 1200
  • 6 GB bellek ve 60 GB depolama alanı
  • Ekran kartı olarak İntel UHD Graphics 630 veya alternatifi olarak Nvidia GeForce GTX 660
  • Söz konusu bu sistem gereksinimleri final sürümü için yeterli olmayabilir, güncellemelerle ekstra alan ihtiyacı ortaya çıkabilir.

Son derece iyi bir senaryoya sahip olup aksiyonu yüksek oyunda depolama alan karmaşası çokça yaşanır. Burada 60 GB seviyesinin üstünde depolama alanı öneriliyor fakat, oyunun güncellemelerden sonraki depolama sorunları yaşanmaması için 70-80 GB HDD alanına sahip olmalısınız. Oyunun sadece 64 bit işletim sistemlerinde oynanabildiği de unutulmamalıdır. Sistem belleğinin çok daha rahat ve sorunsuz kullanımı adına bu tercih edilir. Her ne kadar belleğin 6 GB olması minimum seviye açısından yeterli görülse de 8 GB sorunsuz oyun adına gereklidir. İşlemci tarafında zorlanmalar, oyunun ilk bölümlerinde pek de belli olmayabilir. Fakat ilerleyen süreçlerde bu durum değişebilir. Söz konusu Bannerlord sistem gereksinimleri karşılandığında pek çok kasma sorunu ortadan kalkabilir. Ancak, savaşlar sırasında işlemci kullanımının, kaynağın hangi işlemlerde daha çok kullanıldığını görmenizi sağlar.

bannerlord
bannerlord

Bannerlord Sistem İncelemesi

Söz konusu İntel Core i3 altındaki bilgisayarda oyundaki akıcılık kaybolabilmektedir. Var olan etkileyici grafik kalitesi ise oyunun gücünü tek başına gösterir niteliktedir. Standart bir ekran kartının bulunması bile oyun performanslarında rol oynar. Ancak var olabilecek üst düzey bir ekran kartında oyundan alınacak keyif çok daha ileri boyutlara taşınır. İntel UHD Graphics 630 standart nitelikler açısından ortalamayı temsil eder. Yine aynı şekilde Nvidia GeForce GTX 660 2 GB ve AMD Radeon HD 7850 2 GB sistem gereksinimleri arasında sayılabilir. Ancak en azından 3 GB olmasıyla yüksek grafik ayarlarında oynanması söz konusudur. VRAM düzeyinde 2,5 GB yeterli olduğu ise gerçekçi değildir, 4 GB seviyesi istenirken grafiklerin önemi de büyüktür.

bannerlord sistem gereksinimleri
bannerlord sistem gereksinimleri

Bannerlord sistem gereksinimleri (Önerilen Donanım Özellikleri) ;

  • İşletim sistemi Windows 10
  • İşlemci İntel Core İ5 9600 K veya AMD Ryzen 5 3600X
  • RAM 8 GB
  • Depolama 60 GB
  • Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX 1060 3 GB/ AMD Radeon RX 580

Hangi Bilgisayarlar Bannerlord Sistem Gereksinimlerini Karşılar?

Bannerlord oyununu takılmadan oynamak için bannerlord sistem gereksinimlerini karşılayan bir donanıma ihtiyacınız olacak. Bilgisayarın yeterli olup olmadığını birkaç testle hemen anlayabilir, neler yapılması gerektiğine kolayca göz atabilirsiniz. İşlemci hızıyla birlikte RAM özelliklerinin de öne çıkıyor. Ayrıca ekran kartının belleği ve frekansı da son derece önemli. Canavar seçimleriyle başlayan oyunda iyi bir deneyim için mutlak surette sistem gereksinimlerini karşılayan bilgisayarlar tercih edilmelidir.

Minimum sistem gereksinimlerini karşılamak sizi bir seviyeye kadar idare ederken, oyunun daha rahat oynanması adına bellek artışındaki performans artışını da test edebilirsiniz. 6 GB ile 8 GB arasında oyunun performansındaki artışı gözlemlemek mümkün. Entegre grafik işlemci destekleri alabilir, sistemde fazla bellek bulundurarak bannerlord sistem gereksinimleri konusunda endişe yaşamanıza gerek kalmaz. Depolama alanında 60 GB depolama alanı yeterlidir fakat sonraki güncellemeler için daha fazla alana ihtiyacınız olacaktır.

bannerlord
bannerlord

Sistem gereksinimlerine dikkat edilerek donanım seçimleri yapılmalıdır. İlerleyen güncellemelerle oyunun daha fazla depolama alanı talep edeceği de mutlaka aklınız bir köşesinde bulunmalıdır. Size bu yazımızda, Bannerlord sistem gereksinimleri ile ilgili gerekli olacak tüm bilgileri aktarmaya çalıştık. Buna benzer konularda da yardım almak için sitemize göz atabilirsiniz.

Diğer oyunların sistem gereksinimlerini görmek için aşağıdaki ilgili bağlantılara tıklayabilirsiniz:

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın