PUBG Hesap Çalma: Hesap Nasıl Çalınır?
Güvenlik, Haber, Oyun

PUBG Hesap Çalma: Hesap Nasıl Çalınır? ✔️ 2022

PUBG Hesap çalma yöntemlerini bilerek hesabınızın güvenliğini sağlayın!

PUBG ve PUBG mobil oyuncularının en çok merak ettiği konulardan biri de PUBG hesap çalma konusudur. Milyonlarca PUBG kullanıcısının hesabını ele geçiren hackerlardan nasıl korunuruz, PUBG Hesap çalma yöntemleri nelerdir, bu yöntemleri bilerek neler kazanırız bu yazıda enine boyuna öğreneceğiz.

Herhangi bir siteye, oyuna ya da uygulamaya kaydolduğunuzda üyelik bilgileriniz sunucularda genellikle güvenli ortamlarda depolanır. Bu bilgilerin ele geçirilmesi sonucunda hesap çalma ya da ele geçirilme gibi sorunlarla karşılaşılabilir. PUBG hesap çalma yöntemleri de aslında diğer site üyeliklerinde olduğu gibi belli başlı güvenlik önlemleri alınmadığında gerçekleşir.

PUBG Hesabınızı güvene almak için ilk yapmanız gereken PUBG hesap çalma yöntemlerini bilmeniz gerekiyor. Bu sayede hesabınızı daha iyi koruyabilirsiniz. Daha önce yayınlamış olduğumuz şifre kırma yöntemleri adlı içerikte benzeri konulara değinmiştik.

PUBG hesaplarınızın çalınmasına engel olun!
PUBG hesaplarınızın çalınmasına engel olun!

Eğer şifre güvenliğini sağlamak istiyorsanız iyi bir şifre kırıcı olmanız gerekir. Eğer PUBG hesabınızı güvene almak istiyorsanız da tüm PUBG hesap çalma, şifre kırma yöntemlerini biliyor olmanız gerekir.

PUBG Hesap Çalma: Hesap Güvenliği Nasıl Sağlanır?

PUBG hesaplarını ele geçirmek isteyen kötü niyetli saldırganlar birçok yöntem kullanarak pek çok kişiye maddi manevi zarar veriyor. Eğer PUBG hesabınızın ele geçirilmesini, çalınmasını, kapatılmasını ya da zarara uğramasını istemiyorsanız tüm PUBG hesabı ele geçirme yöntemlerini biliyor olmalısınız.

Bu sayede hesabınızı kimsenin ele geçirmemesini sağlayabilir, çok daha güvenli bir PUBG hesabına sahip olabilirsiniz. Böylelikle hesabınıza aldığınız kıyafetler, UC’ler ve diğer skiller uzun süre boyunca hesabınızda güvenle saklanır.

1. PUBG Hesabı çalmanın en kolay yolu Phishing:

PUBG Hesabı çalmanın en kolay yolu Phishing
PUBG Hesabı çalmanın en kolay yolu Phishing

PUBG hesaplarını ele geçirmenin ve çalmanın en kolay yollarından bir tanesi insanların en çok inandığı yöntemlerden biri olan phishig saldırısı ile yapılır. PUBG oyununa ait giriş ekranının sahtesi ile kullanıcıya yem atılır. Eğer kullanıcı bu linke tıklayıp PUBG hesap bilgilerini bu linkteki alanlara girerse PUBG hesap bilgileri saldırganın eline geçer.

Kendi eli ile kendi hesap kullanıcı adı ve şifresini giren kullanıcı hesabı saldırgana teslim etmiş olur. Bu tür durumlarda hesabınızı daha korunaklı hale getirmek için gönderilen linklere tıklamamalısınız. Ayrıca hesap bilgilerinizi bir yere girmemeli, sadece PUBG mobile resmi mobil uygulamaları üzerinden giriş yapmalısınız.

PUBG Mobile resmi uygulamaları:

Eğer Windows üzerinde Android Emülatör çalıştırıyor iseniz yine resmi web sitesi üzerinden APK indirmeniz gerekiyor.

Resmi uygulamaları ve kaynakları kullanmak PUBG hesabınızın çalınmaması ve ele geçirilmemesi için son derece önemlidir. Eğer Modlu PUBG APK ya da hileli farklı uygulamalar kullanırsanız PUBG hesabınıza erişim vermiş olursunuz. Hesabınız kesinlikle çalınacak ve karakteriniz soyulacaktır.

2. Facebook Hesabınızın Ele Geçirilmesi (Çalınması)

Facebook Hesabınızın Ele Geçirilmesi (Çalınması)
Facebook Hesabınızın Ele Geçirilmesi (Çalınması)

PUBG hesaplarının en yaygın şekilde çalınabildiği, ele geçirilebildiği bir diğer yöntem ise PUBG hesabının bağlı olduğu Facebook hesabının ele geçirilmesi yöntemidir.

Eğer PUBG hesabınıza bağlı bir Facebook hesabınız varsa, PUBG mobile’a bu Facebook hesabı ile giriyorsanız, bu Facebook hesabı ele geçirildiğinde ve çalındığında PUBG hesabınız da çalınmış olur. Bu yüzden saldırganlar Facebook hesabınızı bulurlarsa Facebook hesabınızı ele geçirerek PUBG hesabınızı çalabilir.

Bunun olmasını engellemek için Facebook hesabınızı gizli tutmalı ve daha güvenli hale getirmelisiniz. Eğer bir PUBG mobile hesabı ile Facebook hesabı arasındaki ilişkiyi kurabiliyor olsaydınız, o PUBG hesabını çalmanız ve ele geçirmeniz bir o kadar muhtemel olurdu. Bu sebeple PUBG hesabınıza giriş yaptığınız Facebook hesabınızı asla afişe etmeyin.

Facebook hesabınızın güvenliğini sağlamak için ise şunları yapın:

  • Facebook hesabınıza bağlı E-Posta adresiniz güncel olsun. E-Posta hesabınıza 2 faktörlü kimlik doğrulama kurun ve etkinleştirin. (SMS doğrulama ile giriş)
  • Facebook hesabınıza telefon numaranızı ekleyin ve 2 faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirin.
  • Facebook hesabınızdaki uygulamaları temizleyin ve yayıncısını bilmediğiniz, güvenmediğiniz, doğrulanmamış uygulamalara izin vermeyin. Detaylar

Bu sayede Facebook hesabınızı güvene almış olursunuz ve saldırganlar Facebook hesabınızı ele geçiremez. Böylece PUBG hesabınızı çalmak için Facebook hesabınızı ele geçirememiş olurlar. Dolaylı yoldan PUBG hesap güvenliğini sağlamış olursunuz.

3. Hesap Çalma için Sahte Uygulama ve Siteler

Hesap Çalma için Sahte Uygulama ve Siteler
Hesap Çalma için Sahte Uygulama ve Siteler

Bir diğer PUBG hesap çalma yöntemlerinden biri de hesap çalma vaadinde bulunan uygulama ya da sitelerdir. Bu tür uygulamalar ya da siteler, istediğiniz herhangi bir PUBG hesabını çalmanızı ve ele geçirmenizi ücretli ya da ücretsiz olarak yapabildiğini iddia eder.

İşlem yapıyormuş gibi sizden çeşitli bilgiler talep edilir. Bu bilgiler genellikle PUBG hesabınızın bilgileri ya da kredi kartı bilgileridir. Bazen de paycell gibi mobil ödeme hizmetleri üzerinden ödeme alabilmek için telefon numaranız istenir.

Tüm bu bilgiler sizin PUBG hesabınızı ele geçirmek için sizden talep ediliyor. Ava giden avlanır sözü ne kadar doğru bir söz değil mi?

PUBG hesabı çalan uygulama ya da site ifadesi başlı başına sorunlu bir ifadedir. Kimse bir hesabı birkaç tıklama ile ele geçiremez. Bunun için önceden araştırma ya da çalışma yapmak gerekir. Eğer siz birilerinin PUBG hesabını kolaylıkla çalabiliyor olsaydınız, sizin hesabınızı da kolaylıkla çalabilirlerdi. Bu ne anlama geliyor? Dünyada herkes bu PUBG hesap çalma uygulaması ya da sitesi yardımı ile birbirinin hesabını çalardı. Bu çok anlamsız…

Bu tür uygulama ya da siteleri kullanarak başkasının PUBG hesabını ele geçirmeye çalışmak hem etik değil hem de güvenli değil. Unutmayın: ava giden avlanır…

PUBG Hesabınızın çalınmasına engel olun!

PUBG Hesabınızın çalınmasına engel olun!
PUBG Hesabınızın çalınmasına engel olun!

PUBG hesabınızın çalınmasına engel olmak için alınması gereken birden fazla güvenlik önlemi var. Bu önlemleri yukarıda sizin için listeledik. Bu güvenlik önlemlerinin yanı sıra çeşitli sosyal medya saldırıları ya da bireysel saldırılar ile karşılaşmanız mümkün.

İnternette güvende olmanın yolları başlıklı yazımızda sizler için genel olarak nasıl güvende olabileceğinizi anlattık. Şifre kırma yöntemleri başlıklı yazımızda ise şifre güvenliği hakkında detaylı ve kapsamlı bilgilere yer verdik. Bu iki konuyu da okuyarak PUBG hesap güvenliği hakkında daha fazla bilgi alabilir ve hesabınızın güvenliğini sağlayabilirsiniz.

PUBG hesap çalma ile ilgili sıkça sorulan sorular;

PUBG hepimizin yakından tanıdığı popüler bir oyun. Bu kadar popüler olan oyunda hesap çalma olayları da bir hayli fazla. Hesapların nasıl çalındığını öğrenmek kendi hesaplarınızı daha güvenli hale getirip başkalarına kaptırmamak anlamına geliyor.

PUBG oyunu hesap çalma ile ilgili bize iletilen bazı soruları bu kısımda yanıtlıyoruz. Benzeri sorunları yaşayan üyelerimize faydası olması adına sizler de sorularınızı yorum bölümünden iletebilirsiniz.


PUBG Mobile Bedava hesap bulabilir miyim?

Bedava peynir sadece fare kapanında olur diye bir söz var. Bu durumu çok iyi açıklıyor. Ücretsiz ve bedava olan pek çok premium özellik genellikle tuzak olur. Herhangi bir PUBG hesabını ücretsiz almanız çok zor. Özellikle de karakter giydirilmiş ve geliştirilmiş ise.


PUBG Hesap çalma Telegram grupları güvenilir mi?

Bu tür Telegram grupları genellikle hesapları ele geçirmek için kuruluyor. Grup içerisine giren kişilerin PUBG hesap bilgileri alınıyor ve hesap boşaltılıyor. Bu tür gruplara girmenizi pek önermiyoruz.


Hesap 2.0 Pubg mobile hesap çalma – apk indir güvenli mi?

Hesap 2.0 adında bir uygulama var. Bu uygulama hesapları çaldığını iddia eden bir uygulama. PUBG hesaplarını çaldığını iddia eden bu uygulama, içerisine manuel olarak eklenmiş birkaç hesabı çalınmış gibi gösteriyor. Aslında herhangi bir hesabı çalmıyor.

Hesap 2.0 Pubg mobile hesap çalma - apk indir
Hesap 2.0 Pubg mobile hesap çalma – apk indir

Bu yalanı neden atıyor?

Bu tür uygulamalar genellikle virüs yayma amacı ya da reklam geliri elde amacı güder. Yani bu tür uygulamalar güvenli değildir ve bir işe yaramazlar.


PUBG hesap çalma Yopmail ile yapılıyor mu?

Yopmail daha önceki yazılarımızda bahsettiğimiz gibi anonim bir mail servisi. Buradan elde edilen PUBG hesaplarını ele geçirmek mümkün. Korumasız ve zayıf PUBG hesaplarının Yopmail gibi geçici E-Posta hesapları ile açılması sebebi ile çalınması oldukça muhtemel.

Sadece PUBG değil, güvenliği sağlanmamış herhangi bir kullanıcı hesabı bu tür mail adresleri ile açılırsa kolaylıkla ele geçirilebilir. PUBG hesaplarınızın güvenliği için E-Posta adresinizin de güvenli olmasına özen göstermelisiniz.


PUBG hesap çalma sitesi gerçekten çalışıyor mu?

Bu tür siteler %99 ihtimalle işe yaramaz. Bu kadar büyük bir oran vermemizin mantıklı bir sebebi var. Eğer böyle siteler çalışsaydı kimse bu oyunu oynayamazdı. Herkes herkesin hesabına girebilirdi.

Hesapların güvenliği için milyarlarca dolar yatırım yapılıyor. Herhangi bir site herhangi bir PUBG hesabının şifresini ele geçiremez.

Bu tür siteler daha çok ziyaretçi çekmek için çeşitli aldatmacalar yapabiliyor.


PUBG Mobile hesap çalma Gmail ve Şifre gerektirir mi?

PUBG Mobile hesap çalma işlemlerinde sizden Gmail hesabı ve şifreniz isteniyor ise sizin PUBG hesabınız ele geçirilebilir. Ava giden avlanır sözündeki ava giden av olmamak için bu tür sitelerden uzak durmanızı tavsiye ederiz.

PUBG hesaplarına ait Gmail adresi ve şifreyi gönüllü paylaşan bazı siteler var. Hesapları kendileri oluşturup ziyaretçilerine hesap sağlamış oluyorlar. Fakat herkes kendi hesabını rahatlıkla oluşturabiliyor iken böyle hesaplara da gerek yoktur.


PUBG hesap çalma Facebook ile yapılıyor mu?

Eğer PUBG hesabınıza Facebook ile giriş yapıyorsanız Facebook üzerinden her zaman hesabınız ele geçirilebilir. Dijital alemde her türlü güvenlik zaafiyeti her an belirebilir. Hiçbir güvenlik duvarı tam koruma sağlamaz. Bu yüzden PUBG hesap çalma işlemi Facebook üzerinden de yapılabilir.

Facebook hesabınızın güvenliğini kesinlikle sağlayın. Detay için İnternette Güvende Olmanın +14 Yolu ✔️ (%99 Güvenlik) adlı içeriğimize göz atabilirsiniz.


PUBG Mobile hesap çalma script kodları işe yarar mı?

Bu tür kodlar genellikle işe yaramazlar. Bir hesabı ele geçirmek için bir dizi kod yığınından fazlası gerekir. Sadece script ile PUBG hesap çalma işlemi yapılamaz. Sosyal mühendislik ve çeşitli saldırılarla ancak PUBG hesapları ele geçirilebilir.


PUBG Mobile Lite hesap çalma ile normal hesap çalma aynı mı?

İki farklı hesap gibi görünse de PUBG Mobile Lite ile normal PUBG hesaplarının çalınma metotları aynıdır. Bir hesabın bilgilerini ele geçirmek için geliştirilmiş pek çok teknik vardır. Bu teknikler PUBG mobile lite için de geçerlidir.


PUBG hesap çalma programı indirmek güvenli mi?

Bu tür programların kullanımı güvenli değlidir. Genellikle içerisinde virüs barındırırlar. Bu virüslerin nasıl oluşturulduğunu ve hangi programların kullanıldığını teorik olarak görmek isterseniz Android RAT Programları ⚠️ En iyi 5 Android RAT başlıklı içeriğimizi okuyabilirsiniz.


PUBG ID ile hesap çalmak işlemi nasıl yapılıyor?

PUBG ve diğer üyelikli sistemlerde ID denen benzersiz kimlik yapısı bulunur. PUBG’de ise bu durum kullanıcı adı oluşturmaya dayanıyor. Yani, TC kimlik numarası gibi PUBG üzerinde benzersiz kimlik numarası var. Bu benzersiz kimlik yapısı da kullanıcı adıdır. Nasıl ki Twitter, Instagram ve diğer siteler için kullanıcı adı bir tane alınabiliyorsa, aynı kişi onu kullanamıyor ise PUBG ID de öyledir.

Bu tür saldırılara maruz kalmamak için PUBG hesabınızla ilgili fazla bilgi ve detay vermeyin. Hesaplarınızın afişe olması tehlikeye girebileceği anlamına gelir.


PUBG Mobile hesap çalma şifreleri işe yarıyor mu?

Hazır şifreler hesaplar ile uyuşmayacağı için PUBG Mobile hesap çalma şifreleri olarak dağıtılan şifreler işe yaramayacaktır. Bu hazır şifreler herhangi bir hesap ile eşleşiyor olsaydı hesaplara şifre koymanın bir anlamı kalmazdı.


Daha fazla PUBG içeriği:

PUBG hesap çalma hakkındaki söyleyeceklerimiz şimdilik bu kadar. Eğer bu konuda herhangi bir sorunuz olursa çekinmeden sorun. Kısa sürede yanıt vereceğiz ve gerektiğinde bu içeriği güncelleyeceğiz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[3 kişinin oyu: 5]
Posted by
Bilir Kişi

Bilgi paylaştıkça çoğalır. Bilgi, belirli bir ücret karşılığında herhangi bir mahzene tıkılmamalı. (World Wide Web) Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir yanıt var: PUBG Hesap Çalma: Hesap Nasıl Çalınır? ✔️ 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.