Fortnite Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

2017 yılında ilk olarak demo sürümüyle karşımıza çıkan daha sonra yapımcıları tarafından sürekli geliştirilen Fortnite oyunu, en popüler hayatta kalma oyunlarından biri haline gelmeyi başardı. Oyun çıktıktan sonra kısa süre içerisinde birçok kişi tarafından oynanmaya başladı ve şu anda 200 milyonu aşan oyuncu sayısına ulaşarak kitlesini oldukça genişletti. Bu kadar popüler olan bu oyunu bilgisayarınıza indirip oynamak isteyeceğiniz için sistem gereksinimleri de yayınlandı. Bu sistem gereksinimlerinin niçin bilinmesi gerektiğini ve sistem gereksinimlerinin neler olduğunu sizler için bu yazımızda derledik.

Fortnite Sistem Gereksinimleri Nelerdir?
Fortnite Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Bilgisayarınızda hangi oyunu oynarsanız oynayın zevk alarak oynamak istersiniz. Bilgisayarınızın oynayacağınız oyuna uyumlu olup olmadığını öğrenerek oyunu kaldırıp kaldıramayacağını veya oyunu kasıp kasmayacağını öğrenebilirsiniz. İşte tüm bunları öğrenmek için de sistem gereksinimlerini bilmeniz gerekmektedir. Sistem gereksinimleri sayesinde Fortnite oyununu rahatlıkla oynayıp oynayamayacağınızı anlarsınız. Fortnite oyunu oynamak için minimum sistem gereksinimleri, önerilen sistem gereksinimleri ve mobile sistem gereksinimleri için şunlar söylenebilir:

Fortnite Sistem Gereksinimleri (Minimum & Önerilen)

Bilgisayarınızda veya telefonunuzda Fortnite oyununu oynamak istediğinizde cihazınızın bazı teknik özelliklerinin bu oyun için yeterli olup olmadığını bilmeniz gerekir. Cihazlarınızın işlemcisi, ekran kartı ya da RAM’i gibi birçok özelliğini öğrenerek oyunun sizin cihazınıza uygun olup olmadığına bakabilir ve oyunu indirmeye karar verebilirsiniz. Cihazınızın bu özelliklerine baktıktan sonra sizlerle paylaşacağımız Fortnite oyununun sistem gereksinimlerinden herhangi biriyle uyumlu olup olmadığını anlayabilirsiniz. Oyun sırasında hayal kırıklıkları yaşayıp sinirlenmemek için oyunu indirmeden önce sistem gereksinimlerine mutlaka bakmalısınız. Fortnite sistem gereksinimleri ise şu şekildedir:

Fortnite Önerilen Sistem Gereksinimleri
Fortnite Önerilen Sistem Gereksinimleri

Fortnite Minimum Sistem Gereksinimleri;

 • İşletim Sistemi: 64 bit Windows 7, Windows 8 veya Windows 10 işletim sistemi,
 • İşlemci: Intel Core i3-4330TE 2,4 GHz ya da AMD Phenom II X4 805 işlemci,
 • RAM: 4 GB RAM,
 • Gerekli Depolama Alanı: 30 GB kullanılabilir depolama alanı,
 • DirectX: 11 ile uyumlu sistem,
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GT 520 V2 ya da Intel HD Graphics 4000 (Minimum 1 GB bellek) ekran kartı olması gerekir.

Fortnite Önerilen Sistem Gereksinimleri;

 • İşletim Sistemi: 64 bit Windows 7, Windows 8 veya Windows 10 işletim sistemi,
 • İşlemci: Intel Core i5-4690K @3,50 GHz ya da AMD FX-8370 @ 3,4 GHz işlemci,
 • RAM: 8 GB RAM,
 • Gerekli Depolama Alanı: 30 GB kullanılabilir depolama alanı,
 • DirectX: 11 ile uyumlu sistem,
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 ya da AMD Radeon HD 7870 (Minimum 2 GB bellek) ekran kartı olması gerekir.
Fortnite Minimum Sistem Gereksinimleri
Fortnite Minimum Sistem Gereksinimleri

Bilgisayarınız için minimum veya önerilen sistem gereksinimlerine bu bilgilerle ulaşabilirsiniz. Eğer telefonunuzda oynamak isterseniz de bunun için mobile sistem gereksinimlerine bakmanız ve oyunu telefonunuza indirip indirmeyeceğinize karar vermeniz gerekmektedir. Mobile sistem gereksinimleri ise şu şekildedir:

Fortnite Mobile Sistem Gereksinimleri;

 • 64 bit Android 5,0 Lollipop veya üstü işletim sistemi,
 • Mali-G72 MP12 veya üstü, Adreno 530 veya üstü, Mali-G71 MP20 işlemci,
 • 3 GB veya daha yüksek RAM olması gerekir.
Fortnite Oyunu
Fortnite Oyunu

Fortnite Oyunu

Fortnite oyunu için gerekli sistem gereksinimlerini öğrenmek için sitemizi her zaman ziyaret edebilirsiniz. Hayatta kalma oyunları, savaş oyunları ya da futbol oyunları fark etmeksizin tüm oyunlar hakkındaki en doğru bilgilere sitemiz sayesinde ulaşabilir ve oyunlarınızı keyifli bir şekilde oynayabilirsiniz. Oyunlar hakkındaki bilgilere en güncel şekilde ulaşmak için sitemizi kullanabilirsiniz. Sitemize uğramadan oyununuzu indirmeyin. Hayal kırıklıkları yaşamadan bir oyun oynamak için önce gerekli bilgileri kontrol edin daha sonra cihazınızla uyumlu olup olmamasına göre oyunu indirin. Oyunlardan keyif almanız için en doğru bilgilerle sizlerin hizmetinizdeyiz. Keyifli oyunlar oynamanızı dileriz.

Diğer oyunların sistem gereksinimlerini görmek için aşağıdaki ilgili bağlantılara tıklayabilirsiniz:

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın