Call of Duty Warzone Sistem Gereksinimleri

Oyun piyasasında en çok beğenilen ve kitlesini giderek arttıran oyunlardan biri Call of Duty Warzone ile karşımıza çıktı. Call of Duty Warzone sistem gereksinimleri, boyutu ve özellikleri nelerdir? İşte merak edilen tüm detaylar…

Call of Duty Warzone Sistem Gereksinimleri
Call of Duty Warzone Sistem Gereksinimleri

Call of Duty oyunu 10 Mart 2020 tarihinde çıkmış ve çok oyunculu birinci şahıs Battle Royale Shooter türünde bir oyundur. Geliştiricisi Infinity Ward ve yayıncısı Activision’dur. Call of Duty oyununa eklenen Warzone modu, hayatta kalma oyunları listesinde bulunan ücretsiz moddur ve oyundan bağımsız şekilde indirilebilir. Battle Royale oyunları sizin ve grup arkadaşlarınızın hayatta kalan son takım olması için büyük bir çatışma içine girilen oyunlardır.

Call of Duty Warzone Sistem Gereksinimleri

Birçok yeni özellik bulunan ve mekanik barındıran Warzone modunda oyun deneyimini en iyi şekilde yaşamak için yüksek yenileme hızına sahip G-SYNC bir monitör kullanılmalıdır. Hızlı ve net görüntü sunan monitörün yanında 144 + FPS hız sağlayan bir Ge-Force RTX ekran kartı kullanıldığında yüksek kare hızında oynayacağınız oyun size avantaj sağlayacak.
Call of Duty’nin ilk oyunları hemen hemen her bilgisayarda oynanabiliyordu ancak oyunların görsel olarak gelişmesiyle güçlü bilgisayarların kullanılmasını zorunlu kıldı. Oyunu oynamak için bilgisayarda işlemci, RAM ve ekran kartı başta olmak üzere bazı bileşenlerin uygun olup olmadığına bakılır.

Call of Duty Warzone Minimum Sistem Gereksinimleri
Call of Duty Warzone Minimum Sistem Gereksinimleri

Call of Duty Warzone Hangi Bilgisayarlarda Oynanabilir?

Son günlerde çıkan oyunların grafik kaliteleri, silah ve kostümler bakımından büyük bir alan kapladığı için her bilgisayarda oynamak pek mümkün değildir. Belli sistem gereksinimlerini sağlayan bilgisayarda oynanabilen oyun için detaylı inceleme yapıldığında;

 • İşletim Sistemi: Windows 7 64 bit veya Windows 10 64 bit işletim sistemi,
 • İşlemci: Intel Core i3-4340 veya AMD FX-6300 işlemci,
 • RAM: 8 GB RAM,
 • Ekran Kartı: NVDIA GeForce GTX 670 /GeFroce GTX 1650 veya Radeon HD 7950 video desteği,
 • Gerekli Depolama Alanı: 175 GB depolama alanı
 • DirectX: 12 ile uyumlu sistem,
 • DirectX uyumlu ses sistemi,
 • Geniş internet bağlantısı gerekir.

Bahsedilen özellikler, Call of Duty Warzone oyunu oynama için minimum sistem gereksinimleridir. Ancak daha iyi bir oyun deneyimi yaşamak için önerilen özelliklere göre işletim sistemi Windows 10 64 bit olmalı ve Intel Core i5 işlemciye sahip bilgisayarlar kullanılmalıdır. RAM kapasitesi 12 GB olan bilgisayarlarda da oyun daha keyifli hale gelecektir.

Call of Duty Warzone Önerilen Sistem Gereksinimleri
Call of Duty Warzone Önerilen Sistem Gereksinimleri

Ultra RTX Özellikler ile Call of Duty Warzone

Ray Tracing, görsel olarak en yoğun oyunlarda bile gerçek zamanlı ve sinema kalitesinde oyun deneyimi sunmak için kullanılır ve ışığın fiziksel davranışını simüle eden bir sistemdir. Ray Tracing ile Call of Duty Warzone oyununu 4K çözünürlükte, yüksek FPS değerinde çalıştırmak için gerekli olan teknik özellikler;

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64 bit,
 • İşlemci: Intel i7-9700k,
 • RAM: 16 GB RAM,
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER
 • Gerekli Depolama Alanı: 175 GB depolama alanı,
 • DirectX: 12 ile uyumlu sistem.

GeForce RTX ekran kartına sahip bir bilgisayarda oynayacağınız Call of Duty Warzone, en iyi atışları beraberinde getirecek. Bu anları yakalamak için NVIDIA Highlights kullanabilir ve kaydedebilirsiniz. Etkinleştirmek için GeForce Experience yükleyebilir ve ayarlar kısmından “oyun içi yer paylaşımı” özelliğini açmalısınız. Maçların ve oturumun sonunda videoları düzenleyebilir ve YouTube veya sosyal medyada paylaşabilirsiniz.

Bu yazımızda sizler için Call of Duty Warzone sistem gereksinimleri hakkında bilgi verdik. Oyun için gerekli olan sistem özellikleri, oyunun daha iyi oynanması için şarttır. Eğer bu oyunu oynamaya karar verdiyseniz bu yazımızı okuyarak oyunun sistem gereksinimleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Diğer oyunların sistem gereksinimlerini görmek için aşağıdaki ilgili bağlantılara tıklayabilirsiniz:

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın