FIFA 21 Sistem Gereksinimleri – Bilgisayarım Fifa 2021 Kaldırır mı?

Herkes FIFA oynamak için can atsa da bu heves bilgisayarım Fifa 2021 kaldırır mı sorusu ile kursaklarda kalabilir. Maalesef oyun ne kadar kusursuzsa istediği teknik donanım da o kadar yüksek oluyor. Bu nedenle oyunu satın almadan önce cihazlarınızı oyuna hazır hale getirmek gerekebilir. FIFA 21 Sistem Gereksinimleri oyunu indirmeden önce mutlaka araştırılmalı.

FIFA 21 Sistem Gereksinimleri
FIFA 21 Sistem Gereksinimleri

Dünyada oynanma rekorları kıran FIFA’nın 2021 versiyonu 9 Ekim 2020’de piyasaya sürüldü ve oyunculardan da tam not almayı başardı. Yenilik ve değişiklikler sayesinde kullanıcılara istedikleri deneyim sunuldu. Ancak bu değişiklikler cihazlarınızda da bazı sistem gereksinimlerini yetersiz kılmış olabilir. Lafı uzatmadan FIFA 21 sistem gereksinimleri nedir paylaşalım. Böylece siz de kendi cihazlarınızla karşılaştırabilir ve oyunu oynama şansını görebilirsiniz.

FIFA 21 Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

FIFA oynayıp oynamayacağınızı öğrenmek için sahip olmanız gereken 2 temel bilgi olduğunu söyleyebiliriz. İlki FIFA 2021 sistem gereksinimleri nelerdir? İkincisi ise benim bilgisayarımın sistem özellikleri nelerdir? İşte bu iki veriye sahipseniz artık sorunuzun cevabını bulacaksınız.

FIFA 2021 minimum sistem gereksinimleri şunlardır:

 • İşlemci olarak Intel Core i3-6100 3.7 GHz ya da AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz
 • İşletim sistemi olarak Windows 10 – 64 bit
 • Bellek için 8 GB RAM
 • Ekran kartı olarak NVIDIA GTX 660 2 GB ya da AMD Radeon HD 7850 2 GB
 • Depolama alanı 50 GB kullanılabilir alan
 • Online Bağlantı Gereksinimi ise 512 KBPS veya yukarısı olmalıdır.

Yukarıdaki sistem gereksinimleri oyunu oynamak için gerekli olan asgari şartlardır. Ancak oyunu daha iyi koşullarda kusursuz şekilde oynamak istiyorsanız daha fazlasına ihtiyacınız vardır. FIFA 2021 sistem gereksinimleri için önerilen özellikler şunlardır:

 • İşlemci olarak Intel i5-3550 3.4 GHz ya da AMD FX 8150 3.6 GHz
 • İşletim sistemi olarak Windows 10 – 64 bit
 • Bellek için 8 GB RAM
 • Ekran kartı olarak NVIDIA GeForce GTX 670 ya da AMD Radeon R9 270X
 • Depolama alanı 50 GB kullanılabilir alan
 • Online bağlantı gereksinimi isegeniş bant bağlantısı olmalıdır.

Bilgisayarım Bu Gerekleri Nasıl Sağlar?

bilgisayarınızın başlat menüsünden özelliklere giderek kendi bilgisayarınızın sistem özelliklerini kolaylıkla öğrenebilirsiniz. FIFA için gerekli özelliklerle karşılaştırdıktan sonra oyun için uygun olup olmadığını göreceksiniz. Eğer bilgisayarınız yeterli ise hemen ilk oyun deneyimini yaşayabilirsiniz. Ancak yetersizse bilgisayarınızda bir takım iyileştirmek yapmak ya da cihazı değiştirmek gerekebilir. Böylece bilgisayarım Fifa 2021 kaldırır mı sorusuna yanıt bulacaksınız.

Minimum ve önerilen sistem gereksinimleri karşılaştırıldığı zaman ekran kartı ve işlemcide farklılık olduğu görülmektedir. FIFA görsel olarak olağanüstü zengin bir oyun olduğu için ekran kartının ne kadar iyi olduğu yaşanılan deneyimin kalitesi ile doğrudan ilişkilidir.

İşlemci ise hız denilince akla gelen temel unsurdur. FIFA gibi kapladığı alan yüksek ve özellikleri fazla olan bir oyun cihazınızda donma, kasma gibi sorunlara neden olabilir. Dolayısıyla işlemci ne kadar iyiyse o kadar hızlı ve akıcı bir oyun deneyiminden bahsedilecektir.

FIFA 2021 sistem gereksinimleri bilgisayarınız tarafından karşılanmıyorsa ekran kartı değişimi ya da işlemciyi yükseltmek gibi revizeler yapabilirsiniz.

Diğer oyunların sistem gereksinimlerini görmek için aşağıdaki ilgili bağlantılara tıklayabilirsiniz:

Yorum yapın