Call Of Duty Modern Warfare 2 Sistem Gereksinimleri ✔️ 2023

Çocukluğumuzun vazgeçilmez oyunlarından biri Call of Duty oyunudur. Bu yazımızda Infinity Ward yapımcılık şirketinin sunmuş olduğu birinci şahıs video oyunu olan Call of Duty Modern Warfare 2 sistem gereksinimleri ve hikayesine göz atacağız. Koca bir nesli internet kafelere alıştıran ve saatlerce bilgisayardan kalkmamasını sağlayan bir oyundur kendileri.

Gerçekçi ve çağının çok üstünde grafikleri ile hayatımıza giren Call Of Duty, seri haline getirdiği oyunları çıkarmaya devam etmektedir.

Call Of Duty Modern Warfare 2 Sistem Gereksinimleri
Call Of Duty Modern Warfare 2 Sistem Gereksinimleri

Call of Duty Modern Warfare 2, Modern Warfare serisinin ikinci oyunudur. Oyunun yapımını İnfinity Ward ve Beenox gibi büyük yapım şirketleri üstlenmiştir. Modern Warfare 2, ilk oyundan tam 5 yıl sonrasını anlatmaktadır ve günümüz dünyasında geçmektedir.

Terör ve anti terör gruplarını da işleyen oyunumuz bir first person shooter yani birinci şahıs oyunudur. Oyuna başlayıp bitirdikten hemen sonra hiç vakit kaybetmeden bir sonraki oyunu indirmeye başlayacağınız nadir oyunlardandır Call Of Duty Modern Warfare 2. Oyun, yorumcular tarafından tam not almayı başarmış ve başarılarını devam ettirmiştir.

Call Of Duty Modern Warfare 2 Sistem Gereksinimleri

Bu denli gerçekçi ve ayrıntılı oyunu oynayabilmek için, donanımsal olarak belirlenen özellikleri karşılamanız gerekmektedir. Call of Duty Modern Warfare 2 sistem gereksinimleri yüksek olsa da belirlenen minimum özelliklerde oyunu çalıştırmak mümkün. Bu minimum özellikler yetkili kişiler tarafından belirlenmekte ve oyunu açabilmek için donanım olarak minimum özellikler istenilmektedir. Minimum sistem gereksinimleri altta listelendiği şekildedir;

  • İşletim Sistemi: Windows 8, Windows 7 ya da Windows 10
  • İşlemci: AMD FX-6300 ya da Intel Core i3-4340
  • RAM: 8 Gigabayt
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1650, NVIDIA GeForce GTX 670, ya da AMD Radeon HD 7950.
  • Gerekli Depolama Alanı: 80 Gigabayt
Call Of Duty Modern Warfare 2 Önerilen Sistem Gereksinimleri
Call Of Duty Modern Warfare 2 Önerilen Sistem Gereksinimleri

Call Of Duty Modern Warfare 2 Önerilen Sistem Gereksinimleri

Yukarıda belirtmiş olduğumuz özellikler minimum sistem gereksinimleridir. Call of Duty Modern Warfare 2 sistem gereksinimleri olarak bir diğer gereksinim ise, önerilen sistem gereksinimleridir. Önerilen sistem gereksinimleri, oyunun sağlamış olduğu tüm özelliklerden yararlanabilmek adına belirtilen gereksinimlerdir.

Bu özelliklere sahip bir bilgisayarınız varsa Call Of Duty oyununu, kusursuz şekilde oynayabilirsiniz. Önerilen sistem gereksinimleri ise şu şekildedir;

  • İşletim Sistemi: Windows 8, Windows 7 ya da Windows 10
  • İşlemci: AMD Ryzen R5 1600X veya Intel Core i5-2500K,
  • RAM: 12 Gigabayt
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1660, NVIDIA GeForce GTX 970, AMD Radeon R9 390 veya AMD Radeon RX 580
  • Gerekli Depolama Alanı: 80 Gigabayt

Call Of Duty Modern Warfare 2 Oyunu ve Özellikleri

Bir FPS oyunu olarak karşımıza çıkan Call Off Duty, savaş oyunları kategorisinde oldukça iyi. Özgün hikayesi ve mekanikleri konusunda oyun yorumcuları tarafından geçerli not almayı başarmış durumda.

Oyuncu kitlesi ise oldukça geniş. 15 yaşındaki bir bireyden 30 yaşındaki bireye kadar birçok yaştan oyuncusu bulunmaktadır. Oyun dili varsayılan ayarlarında İngilizce olarak gelmektedir ve dünya dillerinin çoğunu desteklemektedir.

Call Of Duty Modern Warfare 2 Minimum Sistem Gereksinimleri
Call Of Duty Modern Warfare 2 Minimum Sistem Gereksinimleri

Call Of Duty Modern Warfare 2 Türkçe yama indirerek oyununuzu Türkçe yapabilir, sunmuş olduğu hikâye ve arayüzü gayet anlaşılır şekilde oynayabilirsiniz. Oyunun Türkçe olmasının artılarından biri de hikâyeye tam anlamıyla hâkim olabilmenizdir.

Bu sayede oyunun hiçbir detayını kaçırmadan, oyundan aldığınız zevki daha da arttırabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere Call Of Duty Modern Warfare 2’ nin hikayesini ve oynanabilmesi için gerekli olan gereksinimleri listeledik. Bu yazıyı yazarken sizlerin faydasını ve ihtiyacınızı karşılayabilmesini göz önünde bulundurduk.

Sitemizdeki diğer sistem gereksinimlerini inceleyerek oynamak istediğiniz oyunlar için donanım özelliklerini öğrenebilirsiniz. Farklı oyunlar için farklı sistem gereksinimlerine ihtiyaç duyulduğunu unutmamanız gerekiyor.

Diğer oyunların sistem gereksinimlerini görmek için aşağıdaki ilgili bağlantılara tıklayabilirsiniz:

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın