Zula Sistem Gereksinimleri 2021 – Zula İçin Bilgisayar Özellikleri

FPS kategorisinde yer alan Zula oyunu, Türk yapımı ilk FPS oyunu olduğu için ülkemiz açısından önemli bir yere sahiptir. Türk yapımı en iyi oyunlardan olan Zula, Türk oyun stüdyosu MadByte Games tarafından üretilmiştir. Oyunun yayımcılığını ise yine Türk firması olan Lokum Games yapmaktadır. Bu içeriğimizde ise Zula Sistem Gereksinimleri 2021 ve Zula Oyun Tanıtımını inceleyeceğiz.

Zula Sistem Gereksinimleri 2021
Zula Sistem Gereksinimleri 2021

2014 yılında beta testlerine başlayan Zula, 22 Şubat 2015 tarihinde piyasaya çıkmıştır. Oyunu oynayabilmek için 15 yaş sınırı bulunmaktadır. Oyun FPS oyunu olmasına rağmen ciddi bir şiddet içeriğine sahip değildir.

Dünyanın en popüler FPS oyunu olan CS:GO ile Zula’yı karşılaştırmak abes olur. CS:GO’nun arkasında yılların FPS oyun üreticisi Valve şirketi bulunmaktadır. Zula ise Valve’ye oranla daha kısıtlı bütçeyle oluşturulmuş bir oyun olduğu için Point Blank oyunu ile kıyaslamak daha doğru olur. Oyunun giriş ve arayüzü oldukça başarılı ve ilgi çekici bir bekleme alanına sahip.

Zula Sistem Gereksinimleri 2021

Zula online bir FPS oyunudur yani Free To Play kategorisinde yer almaktadır. Diğer yandan oyunda avantaj sağlamak için para yatırmanız da gerekmektedir. Bu nedenle Pay To Win kategorisinde de değerlendirilebilir. Grafik olarak CS:GO oyuncularını tatmin etmese de, birçok oyuncuyu tatmin edecek özelliklere sahiptir.

Oyun sadece ülkemizde değil, Brezilya’da ve Avrupa’da da yayın hayatına devam etmektedir. Brezilya’daki dağıtıcılığı Playspot, Avrupa’daki dağıtıcılığını ise IDC Games şirketleri üstlenmektedir.

Zula Sistem Gereksinimleri 2021
Zula Sistem Gereksinimleri 2021

Zula Sistem Gereksinimleri 2021 – Minimum

 • İşlemci: Dual Core CPU 2.4 GHz
 • Bellek: 2 GB DDR3 RAM
 • Ekran Kartı: Intel HD Graphics 4000 veya AMD Radeon R5 M320
 • DirectX: 9.0
 • Depolama: 10 GB

Zula Sistem Gereksinimleri 2021 – Tavsiye Edilen

 • İşlemci: Dual Core CPU 3.0 GHz
 • Bellek: 4 GB DDR3
 • Ekran Kartı: Graphics Intel HD 520 veya Radeon R7 M260
 • DirectX: 9.0
 • Depolama: 10 GB

Zula İçin Bilgisayar Özellikleri

Türk yapımı Zula oyununun sistem gereksinimlerine baktığımızda, yüksek bir donanım özelliğine ihtiyaç duymadığını söyleyebiliriz. İşlemci olarak çift çekirdek ve 3.0 GHz işlemci, bu oyunu oynamak için yeterlidir. İşin RAM tarafına baktığımızda ise, 4 GB DDR3 RAM’in oyun için yeterli olduğunu söyleyebiliriz.

Oyunun ekran kartı noktasında, HD 520 veya R7 260 ekran kartları oyunu oynamak için yeterlidir. İki ekran kartı da 2014 ve 2015 yılında üretilmiş, eski ekran kartlarıdır. 2 GB 128 Bit donanım özelliklerine sahip bu ekran kartlarının ikinci el piyasa değeri 500 TL’den fazla değildir ve kolaylıkla bulunabilen ekran kartlarıdır. 2 GB 128 bit donanım özelliğine sahip her ekran kartıyla Zula oyunu en yüksek grafiklerde oynanabilmektedir.

Zula Nasıl Oynanır?

Zulaoyun.com adresine girdikten sonra sağ üst kısımda oyuna kayıt olabilirsiniz. Kullanıcı adı ve şifre oluşturmanız, oyunda hesap açmanız için yeterlidir. Yine sağ üst kısımda “Hemen İndir” butonuna tıklayarak oyunu 4 GB’lık tek parça dosyası olarak indirebilirsiniz.

Oyun Steam platformu üzerinde de yayın hayatına başlamış ancak 2017 tarihinde kural ihlali sebebiyle platformdan kaldırılmıştır. Oyunda asker ve istihbaratçılardan oluşan Zula grubuyla, paralı askerlerden oluşan Gladyo adında iki farklı grup bulunmaktadır. Oyunda yerli yapım silahlarda yer almaktadır.

Zula Oyun Modları

 • Ölüm Maçı
 • Sabotaj
 • Sancak Savaşı
 • Aranıyor
 • Herkes Tek
 • Kartopu Savaşı
 • Eleme

olmak üzere 7 farklı oyun modu bulunmaktadır. Oyun haritalarında ise ülkemizde yer alan gerçek şehirlerden ve sokaklardan esinlenilmiştir. Üsküdar, Trabzon, Safranbolu, Gaziantep ve Kıbrıs gibi ülkemizden yerlerle birlikte Kuzey Irak gibi operasyon bölgeleri de oyunun haritaları arasında yer almaktadır.

Zula ekibinin kurucusu Demir Erez’dir. Eski bir özel kuvvet askeri olan Erez’in ailesi Gladyo tarafından öldürüldüğü için Zula ekibini kurmuştur. Gladyo ekibini ise Ivan Vasilyev adlı bir eski bir Rus istihbaratçı kurmuştur.

zula için minimum ve önerilen sistem gereksinimleri
zula için minimum ve önerilen sistem gereksinimleri

Zula Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Son yılların en çok oynanan oyunlarından biri olan Zula, aynı zamanda Türk yapımı bir oyun olmasıyla da dikkatleri üzerine çekmiş durumdadır. MadByte tarafından geliştirilmiş olan bu oyun Lokum Games tarafından dağıtılmaktadır. Zula, MMOFPS türünde ücretsiz bir video oyunudur. 2015 tarihinde çıkmış olan oyun hala sevilerek oynanmaktadır. Peki, çok sevilen bu oyun aslında nasıl bir oyundur? Bu sorunun cevabı hep birlikte görelim…

Zula içinde barındırdığı benzersiz harita ve silahlarla oynanabilecek şekilde tasarlanmış bir tür silah oyunudur. Zula haritalarında birçok mekanla birlikte aynı zamanda Türkiye’nin bazı şehirlerine de yer vermiştir. Oyunda harita ve silahlara ek olarak birçok mod da bulunmaktadır. Ölüm maçı, sabotaj, sancak savaşı, aranıyor, herkes tek, kartopu savaşı, eleme, koruma ve patron gibi birçok modu bulunan Zula oyunu, her geçen gün daha çok beğenilerek ününü ülke sınırları dışına da taşımıştır. Peki, Zula oyunu her bilgisayarda oynanabilir mi? Bu sorunun cevabını öğrenmek için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Zula oyununu bilgisayarınıza yüklemek istediğinizde bilgisayarınızın bu oyun için yeterli olup olmadığını öğrenerek daha rahat bir oyun oynayabilirsiniz. Bunun için de Zula sistem gereksinimlerini bilmek gerekir. Zula için minimum sistem gereksinimlerini ve önerilen sistem gereksinimlerini öğrenmek için en doğru sayfadasınız. Sizleri Zula sistem gereksinimlerinin neler olduğu hakkında bilgililer vererek rahat bir oyun oynamanızı sağlayacağız. Zula sistem gereksinimleri  neler olduğunu öğrenmek için yazımızı mutlaka okuyunuz.

zula için minimum ve önerilen sistem gereksinimleri
zula için minimum ve önerilen sistem gereksinimleri

Zula Sistem Gereksinimleri;

Bilgisayarınızın oyunu kaldırıp kaldıramayacağını bilmeniz için işlemci, ekran kartı ve RAM gibi birçok bileşeni hakkındaki bilgilere oyunu yüklemeden önce bakmalısınız. Bu özelliklere baktıktan sonra bilgisayarınızın Zula oyununun istediği minimum ve önerilen sistem gereksinimlerine uyumlu olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Oyun oynarken hayal kırıklığı yaşamamak için sistem gereksinimlerini dikkate almanız gerekmektedir. Sistem gereksinimlerini öğrendikten sonra bilgisayarınızın özelliklerini düşünerek bu oyunu indirmeye ve oynamaya karar verebilirsiniz.

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 8,1 veya Windows 10 işletim sistemi,
 • Pentium 4 2,4 GHz ya da Athlon 2500 işlemci,
 • 2 GB RAM,
 • 2000 MB kullanılabilir depolama alanı
 • DirectX 9 ile uyumlu sistem,
 • GeForce 5730 ve Radeon 9003 ekran kartı olması gerekir.

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 8,1 veya Windows 10 işletim sistemi,
 • Pentium 4 3,0 GHz ya da Athlon XP 3000+ işlemci,
 • En az 4 GB RAM,
 • 6 GB kullanılabilir depolama alanı,
 • DirectX 9 ile uyumlu sistem,
 • Graphics Intel HD 4000 ekran kartı olması gerekir.

Zula önerilen sistem gereksinimleri sayesinde oyun oynarken daha çok keyif alabilir ve oyunun tadını çıkarabilirsiniz. Önerilen sistem gereksinimleri aynı zamanda maksimum sistem gereksinimleri de olmaktadır.

Zula Oyunu

Zula oyununun özellikleri ve sistem gereksinimlerini incelediğimizde Türk oyun dünyasının geliştiğini ve giderek daha iyi yerlere geleceğini düşünmemiz mümkündür. Türkiye sınırlarını aşarak dünyada da birçok kişi tarafından oynanan Zula oyunu, Türkiye’nin daha iyi oyunlar çıkararak daha çok tanınmasına yardımcı olacaktır.

Zula oyunu ve diğer oyunlar hakkında bilgi almak için sitemizi her zaman ziyaret edebilirsiniz. Oyunlarınızı daha iyi oynayarak daha çok keyif almak için bilgisayarınızla uyumlu olup olmadığına sitemizdeki bilgiler sayesinde ulaşabilirsiniz. Sizlere her zaman en iyi hizmeti sunarak yardımcı olmak en büyük amaçlarımızdan biridir. Sitemizde en güncel bilgilere doğru bir şekilde ulaşarak oyunlarınıza devam edebilirsiniz. Oyunlar hakkında tüm bilgilere ulaşmak için 7/24 ara vermeden sizler için çalışıyoruz. Sitemize uğramadan oynamak istediğiniz oyuna başlamayın.

Yorum yapın