Red Dead Redemption 2 Sistem Gereksinimleri

Serisinin ilk oyunu olan Red Dead Redemption’ ın devamı olan RDR 2, ilk oyundan 12 yıl öncesini anlatan ve serinin devam niteliğini taşıyan bir oyun olarak piyasaya sürülmüştür. RDR oyunu ilk başta oyuncular ile buluştuğunda oldukça yoğun ilgi görmüştür. Adını GTA serisinin yapım şirketi olarak duymaya aşina olduğumuz Rockstar Games, aynı zamanda Red Dead Redemption’ ın da yapım şirketidir. Arkasında Rockstar Games olmasının da oyuncuya verdiği güven ile kuvvetli bir ivme yakalayan oyunumuz, grafikleri ile adeta bizleri içine çekiyor. Tabii ki bu grafikleri çalıştırmak için gerekli olan Red Dead Redemption 2 Sistem Gereksinimleri hakkında detaylı bilgilere de yine bu yazı içerisinde değineceğiz.

Red Dead Redemption 2 Sistem Gereksinimleri
Red Dead Redemption 2 Sistem Gereksinimleri

İlk oyun olan Red Dead Redemption, 1911 yılında Amerika ile Meksika arasında, Vahşi Batı’da geçiyordu. İkinci oyun olan Red Dead Redemption 2 ise 1899 yılında, yani ilk oyunun 12 yıl öncesinde geçiyor. Ana karakterimiz John Marston, asabi, sert tavırları ile bir çete mensubunu canlandırmakta. Başarılı bir şekilde tasarlanmış olan karakter, o kadar gerçekçi ki, çoğu insan onun gerçek hayattan biri olduğunu düşünebiliyor. Oyunu sanal oyun marketlerden bulabilir ve indirip oynayabilirsiniz. Fakat bilgisayarınızın, Red Dead Redemption 2 sistem gereksinimleri açısından yeterli olduğunu teyit etmenizde fayda var.

Red Dead Redemption 2 Sistem Gereksinimleri

Öncelikle sözünü ettiğimiz oyunun gerçekçi ve kaliteli olması, bazı sistem gereksinimlerini ve ihtiyaçlarını da beraberinde getirmektedir. Bu bahsettiğimiz gereksinim ise oyunu oynayabilmek için gerekli sistem gereksinimleridir. Red Dead Redemption 2 sistem gereksinimleri minimum ve önerilen sistem gereksinimleri olarak ikiye ayrılır. Minimum sistem gereksinimleri, oyunu oynamak isteyen fakat oyun için yeterli oranda donanıma sahip bilgisayarı olmayanlar için belirlenmiş olan sistem gereksinimleridir. Bu gereksinimlerde, oyundan istenilen verim alınmaz fakat oyun oynanabilecek seviyededir.

Red Dead Redemption 2 Minimum Sistem Gereksinimleri 
Red Dead Redemption 2 Minimum Sistem Gereksinimleri

RDR 2 minimum sistem gereksinimleri hemen aşağıda belirtildiği gibidir;

 • İşletim Sistemi: Windows 7-64 Bit ve üzeri
 • İşlemci: Intel Core i5 2500K 3.3 GHz veya AMD FX-6300
 • Ekran Kartı: AMD Radeon R9 280 veya NVIDIA GeForce GTX 770
 • VRAM: 2 GB
 • RAM: 8 GB
 • Gerekli Depolama Alanı: 150 GB depolama alanı

Yukarıda belirtilenler minimum sistem gereksinimleridir. Yukarıda bahsettiğimiz diğer gereksinim ise önerilen sistem gereksinimleridir. Önerilen sistem gereksinimleri oyunun sunmuş olduğu tüm özelliklerden faydalanmak isteyenler için sunulan gereksinimlerdir. Aşağıda sizlere önerilen sistem gereksinimlerini listeledik. Red Dead Redemption 2 sistem gereksinimleri özellikleri ve içeriklerine sahipseniz, oyunu sağlanan tüm özellikleri ile oynayabilirsiniz.

Red Dead Redemption 2 Önerilen Sistem Gereksinimleri 
Red Dead Redemption 2 Önerilen Sistem Gereksinimleri

RDR 2 önerilen sistem gereksinimleri hemen aşağıda belirtildiği gibidir;

 • İşletim Sistemi: Windows 10 (64 Bit) işletim sistemi
 • İşlemci: Intel Core i7 4770K 4 Core 3.5 Gigahertz / AMD Ryzen R5 1500X
 • Ekran Kartı: AMD Radeon RX 480 4 Gigabayt veya NVIDIA GeForce GTX 1060
 • VRAM: 6 GB
 • RAM: 12 GB
 • Gerekli Depolama Alanı: 150 GB depolama alanı.
RDR 2
RDR 2

Red Dead Redemption 2’yi Farklı Kılan Özellikleri

Derin ve gerçekçi olduğundan bahsettiğimiz oyun, oyun severlerin dikkatini çekmeye başlı başına yetmektedir. Gerçekçiliği, adeta hayattan bir kesiti yaşıyormuşçasına hissettirmektedir. Oyunu oynarken içinde kayboluyor, karakterin yaşamış olduğu duyguları dahi kendi içinizde hissediyorsunuz. Oyuncuların aramış olduğu özelliklerin başında yer alan, oyunda sürükleyicilik RDR 2 oyununda kusursuza yakın bir şekilde sağlanmış.

Gerçekçi hikayesinin yanı sıra hikâyeyi işlerken karakterin hareketleri ve tavırları yani mekanikleri de gerçek hayata oldukça yakın. Karakterin derin hayat hikayesinin anlatıldığı oyunu oynadıktan sonra sizde bırakacağı duygu inanılmaz. Dünya sıralamasında en iyi oyunlar listesinin en başlarında gelen Red Dead Redemption 2, kullanıcılardan gelen geri dönüşlere bakıldığında, bulunduğu konumu gayet hak ediyor. Oyun dili İngilizce olarak gelmiş olsa da Red Dead Redemption 2 Türkçe yama sayesinde oyun dilini Türkçe yapabilir ve oyunun hikayesini hiç kaçırmadan takip edebilirsiniz. İyi oyunlar dileriz…

RDR 2
RDR 2

Red Dead Redemption 2

Sitemizde yer alan diğer sistem gereksinimleri içeriklerini inceleyerek merak ettiğiniz diğer oyunların minimum ve önerilen sistem gereksinimlerini öğrenebilirsiniz. Bir oyunu oynamadan önce bilgisayarınızın ya da oyun konsolunuzun sistem özelliklerini bilmenizde fayda var. Oyunları daha rahat ve akıcı oynayabilmek adına her oyun kurulmadan önce kaynakların durumu bir kere kontrol edilmeli.

Diğer oyunların sistem gereksinimlerini görmek için aşağıdaki ilgili bağlantılara tıklayabilirsiniz:

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın