İsme Göre Instagram Kullanıcı Adları Önerisi

İsme Göre Instagram Kullanıcı Adları iyi bir kullanıcı adı seçmek için oldukça gerekli olabilir. İsme göre belirlenecek olan Instagram kullanıcı adı uzun vadede profilinizin daha prestijli görünmesini sağlayabilir. Ayrıca belirlenen kullanıcı adları gizli bir espri ile süslenip sıradan olmaktan uzaklaşır ve daha çok dikkat çeker. Bu da profilinizin daha çok insana ulaşmasına yardımcı olur.

instagram
instagram kullanıcı adları önerileri

İsme Göre Instagram Kullanıcı Adları Önerisi

Instagram kullanıcı adlarının çeşitli formatlarda olması durumu son derece alışık olunan bir durum. En sık kullanılan Instagram kullanıcı adı yapısı ad ve soyad temeline dayanıyor. Fakat sadece ad ve soyad kullanmak istemeyen milyonlarca kullanıcı var.

Özellikle kısa kullanıcı adları bulmak günümüzde bulunmaz bir nimet. Ünlülerin Instagram kullanıcı adlarını olabildiğince kısa ve öz tuttuğuna dikkat etmişsinizdir. Bu kullanıcı adları hem akılda kalıyor hem de ünlülerin karakterlerini ya da şahsiyetlerini yansıtıyor.

Threads ve Instagram Kullanıcı Adları Birleşti!

Yakın zamanda kullanıma sunulan Threads ve Instagram kullanıcı adları birleşti. Artık Threads üyeliği oluşturan kullanıcılar Instagram profilindeki tüm bilgileri kopyalayarak Threads kullanabiliyor. Bu bilgilere kullanıcı adı da dahil edilmiş durumda. Yani, Instagram kullanıcı adınız neyse Threads’i de eğer başkası almamış ise o kullanıcı adı ile kullanabilirsiniz.

Instagram kullanıcı adı önerileri

Kullanıcı adı belirlerken bu önerileri göz önünde bulundurarak kendi kullanıcı adınızın sizi daha iyi yansıtmasını sağlayabilirsiniz. En iyi Instagram kullanıcı adı önerileri en iyi kullanıcı adını bulmanıza yardımcı olur.

Sizin için Dünyanın en ünlü Instagram kullanıcılarının kullanıcı adlarını inceledik. Bu fenomenler kullanıcı adı önerileri belirlememizde önemli derecede etkili oldu. Öncelikle bu fenomenlerin kullanıcı adlarını inceleyelim. Daha sonra ise Instagram kullanıcı adı önerilerine geçelim…

Instagram kullanıcı adı örnekleri:

 • @cristiano
 • @therock
 • @leomessi
 • @beyonce
 • @natgeo
 • @jlo
 • @nike
 • @shakira
 • @nasa
 • ve diğerleri…

Instagram Kullanıcı Adı Belirlerken Dikkat Edilmesi Gerekenler;

Bu örneklerde gördüğünüz gibi kısa ve öz kullanıcı adları tercih edilmiş. Listenin tepesinde dünyanın en popüler futbolcusu Cristiano Ronaldo var. Instagram hesabının kullanıcı adını @cristiano olarak belirlemiş. @cristianoronaldo olarak da belirleyebilirdi.

Üstelik Cristiano adı Türkiye için Mehmet isminden farksız. Sayısız Cristiano isminde insan varken bu ismi telaffuz ettiğimizde aklımıza Ronaldo geliyor. Bu tamamen marka olmakla ilgili bir durum. Bu markayı da Ronaldo var etti.

therock
therock

Kısa ve öz kullanıcı adının avantajları diğer ünlüler tarafından da tercih ediliyor. Listedeki @Therock bunlardan sadece biri. Dwayne Johnson adıyla bilinen ünlü oyuncunun bir o kadar ünlü Instagram hesabı @therock. Instagram’da son derece aktif olan Dwayne Johnson‘da kişisel Instagram hesabını çok kısa ve öz olan kullanıcı adı ile oluşturmuş. Lionel Messi de hesabını kısa isimle oluşturanlardan.

Buraya kadar olan kısımda kullanıcı adının kısa olmasının neden önemli olacağından bahsetmeye çalıştım. Özetle kısa ve öz olan kullanıcı adları akılda kalıcıdır. Kolay yazılır ve profile girerken kimse üşenmez. Fakat kısa kullanıcı adları önceden kapıldığı için günümüzde kısa kullanıcı adlarını bulmak imkansıza yakın. Bu durumda adımıza espri katmamız gerektiğini anlıyoruz.

Kullanıcı adımıza espri katarken pek çok kritere dikkat edebiliriz. Örneğin mesleğimize…

Instagram kullanıcı adı önerileri
Instagram kullanıcı adı önerileri

Mesleki ve Esprili Instagram Kullanıcı Adı Önerileri

Bir grafik tasarımcı özellikle Photoshop ve Illustrator ile ilgileniyor ise isminin sonuna .psd ya da .ai dosya uzantısını ekleyebilir. Örneğin mehmet.psd gibi. Bu kullanıcı adı mutlaka alınmıştır fakat bir grafiker olsaydım adımın sonuna kesinlikle bir dosya uzantısı koymayı düşünürdüm.

Üstelik herhangi bir isme uymama riski de yok. Ahmet.psd, mustafa.psd, aysel.psd, harun.psd ya da jale.psd… Grafik tasarım Photoshop’tan ibaret değil elbette. Bu yüzden mehmet.ae de düşünülebilir. İyi bir film yapımcısı olma hayalleriniz var ise mustafa.pproj olarak da kullanıcı adınızı belirleyebilirsiniz. Dosya uzantılarını sadece ilgililer anlayabilir bu hem gizemli hem de etkileyici bir yöntemdir.

Grafik, Video Kurgu vb. meslekler ile ilgili iseniz bu uzantıları adınızın sonuna ekleyip kullanıcı adı oluşturabilirsiniz;

 • .psd (mehmet.psd)
 • .ai (ahmet.ai)
 • .eps (mehtap.eps)
 • .pdf (selin.pdf)
 • .jpg (mustafa.jpg)
 • .gif (sezer.gif)
 • .tif (melisa.tif)
 • .png (yeliz.png)

Mesleki Instagram kullanıcı adlarına kendi mesleğinizle ilgili dosya uzantılarını da eklemeyi düşünebilirsiniz. Makine mühendisleri için birkaç dosya uzantısı (CAD program uzantıları);

 • .DWG (ali.dwg)
 • .SLDPRT (yavuz.sldprt)

Bu her meslek için uygulanabilecek oldukça iyi bir fikirdir. webdeyazilim.com okurlarına özel isme göre Instagram kullanıcı adları önerisine devam edelim.

Resmi Instagram Kullanıcı Adı Önerileri

Yaygın olarak kullanılan bir Instagram kullanıcı adı çeşidi de resmi kullanıcı adı ekleridir. Örneğin mehmetofficial ve mehmetresmi gibi kullanıcı adları oldukça yaygın kullanılır. Bu kullanıcı adlarını genelde tanınmış hesaplar tercih eder. Çünkü bir topluluğa hitap eden kullanıcılar, takipçilerine resmi bir hesap sunarak kendilerini sahte ve fan hesaplarından soyutlar.

Tarkan’ı ele alalım. Kaç tane Tarkan hesabı olduğunu bir düşünün. Bir tanesi resmi olmalı ki gerçekten takipçileri o hesabı takip edebilsin. Tam da bu duruma yönelik bir Instagram özelliği mevcut. Instagram mavi tik.

İsme Göre Instagram Kullanıcı Adları
tarkan

Ayrıca Tarkan’ın kullanıcı adına da dikkat edin. @tarkan olarak belirlenmiş sade, kullanışlı ve bir o kadar da kaliteli bir kullanıcı adı. Official ya da resmi ifadesi, bir hesabın Instagram doğrulama ekibine bırakılan bir mesaj niteliği taşıyor. Bir hesabın resmi olduğunu anlamanın en iyi yolu o hesabın içerisinde resmi ya da official ifadesinin geçip geçmediğine bakmaktır.

Tabii ki bu durum son zamanlarda oldukça manipüle ediliyor. Fakat bir birey kendi kişisel hesabının da resmi olduğunu bildirmek isteyebilir. Tek fark normal bireylerin tanınmış kişi olmamaları. Bu durumda da Instagram doğrulama ekibi bu hesapları es geçebiliyor.

Özgün ve Kreatif Instagram Kullanıcı Adı Oluşturun!

Instagram’da adınızla bir kullanıcı adı oluşturmak istiyorsanız üretken olmak zorundasınız. Ünlüler kendi adlarını ya da mahlaslarını en kısa şekilde alıp sosyal mecralarda imza gibi profillere sahip olmuşlar. @Nasa kullanıcı adı NASA’dan başkasına yakışmazdı. Bu yüzden seçtiğiniz kullanıcı adının sizi yansıtıyor olduğundan emin olmalısınız. Sadece kısa diye ya da sadece sizin adınız diye bir kullanıcı adını seçmenize gerek yok. @TheRock buna en iyi örneklerden biri.

Türkçe (Özel) Karakter Kullanmamaya Dikkat Edin!

Instagram kullanıcı adları bildiğimiz üzere özel karakterleri desteklemiyor. Yani adı Ahmet olan biri @ahmet kullanıcı adını alabiliyor. Fakat adı Ömer olan biri kullanıcı adını sadece @omer gibi ifadeler ile alabiliyor. Yani Türkçe’de bulunan bazı desteklenmeyen karakterleri Instagram kullanıcı adımızda geçirmememiz önemli bir kriter.

Instagram kullanıcı adı değiştirme
Instagram kullanıcı adı değiştirme

Örneğin @fenerbahce kullanıcı adı ile @galatasaray kullanıcı adı Türkçe karakter bakımından ele alındığında bu durumu oldukça iyi açıklıyor. @besiktas kullanıcı adı da aslında Beşiktaş olan ismin besiktas olarak güncellenmesinden ortaya çıkmış. Çünkü @beşiktaş ifadesi Türkçe ya da özel karakterler içerdiği için desteklenmiyor. Ve Instagram bizleri bu karakterleri kullanmamaya itiyor.

İlgini Çekebilir: İnstagram Profil Fotoğrafı İndirme Yöntemleri

Tüm bu kriterleri göz önünde bulundurarak adımızın sonuna bazı kalıpları getirerek kendi adımıza özgü bazı kullanıcı adlarını da elde etmemiz son derece mümkün. O kullanıcı adlarını ise şu şekilde sıralayabiliriz:

İsme Göre Instagram Kullanıcı Adları Önerisi

Buradaki Mehmet isminin yerine kendi isminizi getirerek kendi tarzınıza ve zevkinize uygun bir kullanıcı adı belirleyebilirsiniz.

 • mehmetinsozleri
 • mehmetingozunden
 • mehmettenoneriler
 • mehmetingunlugu
 • mehmetinthehouse
 • mehmetio
 • mehmetinden
 • mehmetindusleri
 • mehmetinruyasi
 • mehmetinnotlari
 • mehmetintarifleri
 • mehmetce
 • mehmetoloji
 • mehmeting
 • mehmeteor
 • mehmetist
 • mehmetonline
 • mehmetemhem

Buradaki kullanıcı adları neredeyse sonsuza kadar türetilebilir. Kendi adınıza uygun daha farklı ve daha üretken kullanıcı adlarını daha fazla isim ve nesneyi harmanlayarak keşfedebilirsiniz. Kendi kullanıcı adı önerilerinizi de yorum yaparak bize ve diğer kullanıcılarımıza ulaştırabilirsiniz.

Instagram kullanıcı adı ile ilgili sıkça sorulan sorular;

Instagram kullanıcı adı oldukça önemli bir Instagram konusu. Kullanıcı adınızın güzel olması, akılda kalıcı olması, kısa olması, dikkat çekici olması ve mantıklı olması gerekir. Tüm bunları birleştirdiğinizde iyi bir Instagram kullanıcı adının neler ifade ettiğini daha iyi anlayabilirsiniz.

Instagram kullanıcı adları ile ilgili en sık aldığımız soruları sizler için listeledik. Bu sorulardan başka sorunuz var ve yanıt arıyorsanız içeriğin altındaki kısımdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Instagram kullanıcı adı değiştirme işlemi nasıl yapılır?

Instagram’daki kullanıcı adınızı değiştirmek için Profili Düzenle > kullanıcı adı yolunu izleyin. Kullanıcı adı yazan kısma yeni kullanıcı adını yazın. Müsait olan hemen her kullanıcı adını sorunsuz alabilirsiniz.

Instagram Kullanıcı adı değiştirme işlemi nasıl yapılır?
Instagram Kullanıcı adı değiştirme işlemi nasıl yapılır?

Instagram kullanıcı adı önerileri nerede bulunur?

İçeriğimizde kullanıcı adı önerileri yer alıyor. Önerilerin yanı sıra kullanıcı adınızı nasıl oluşturabileceğinizi daha iyi anlamanız için çeşitli ipuçları yer alıyor.

Instagram kullanıcı adları İngilizce olarak nerede bulunur?

İngilizce kullanıcı adlarını bulmanın pek çok yolu var. Bazı İngilizce kelimelerin başına ya da sonuna adınızı ekleyerek İngilizce Instagram kullanıcı adınızı oluşturabilirsiniz. İşte sizin için 100 adet İngilizce Instagram kullanıcı adı önerisi;

İNGİLİZCETÜRKÇE
AilurophileKedi sever
AssemblageToplantı
BecomingÇekici
BeleaguerEtrafını sarmak
BroodTek başına düşünmek
BucolicGüzel bir kırsal ortamda
BungalowKüçük, şirin bir yazlık
ChatoyantKedinin gözü
ComelyÇekici
ConflateHarmanlamak
CynosureBir hayranlığın odak noktası
DallianceKısa aşk ilişkisi
DemesneEgemenlik, bölge.
DemureUtangaç ve çekingen
DenouementBir gizemin çözümü
DesuetudeKullanmamak
DesultoryYavaş, durgun
DiaphanousFilm gibi
DissembleGizlemek
DulcetTatlı, şekerli
EbullienceCoşku
EffervescentKöpüren
EfflorescenceÇiçek açma
Elision DroppingBir kelimede bir ses veya hece
Elixirİyi iksir
EloquenceKonuşmada güzellik ve ikna
Embrocationİlaçla ovma
EmollientYumuşatıcı
EphemeralKısa ömürlü
EpiphanyAni bir ifşa
ErstwhileEskiden, bir zaman
EtherealGaz halinde, görünmez ama algılanabilir
EvanescentÇabuk kaybolan, çok kısa süren
EvocativeMüstehcen
FetchingTatlı
FelicityHoşluk
ForbearanceProvokasyona Tepki Göstermemek
FugaciousKısa süren
FurtiveSinsi
GambolSevinçle atlamak veya zıplamak için
GlamourGüzellik
GossamerEn iyi iplik parçası, bir örümceğin ipeği
HalcyonSakin, dingin
HarbingerHaberci
ImbricationÜst üste binen ve düzenli bir desen oluşturan
ImbroglioKarışıklık
ImbueAşılamak
IncipientBaşlangıç, erken bir aşamada
IneffableSöylenemez, ifade edilemez
IngénueNaif genç kadın
InglenookOcağın yanında rahat bir köşe
Insoucianceİlgisizlik
InureYorgun hale gelmek
LabyrinthineBüküm ve döndürme
LagniappeÖzel bir hediye türü
LagoonKüçük bir körfez veya giriş
LanguorKayıtsızlık, hareketsizlik
LassitudeYorgunluk, halsizlik
LeisureBoş zaman
LiltKıvraklık
Lissomeİnce ve zarif
Litheİnce ve esnek
Moietyİki eşit parçadan biri
MondegreenKulak kayması
MurmurousMırıldanma
NemesisYenilmez bir düşman
OffingUfuk ve açık deniz arasındaki deniz
OnomatopoeiaAnlamına benzeyen bir kelime
OpulentYemyeşil, bereketli
PalimpsestDaha öncekilerin üzerine yazılmış bir el yazması
PanaceaTüm sorunlara bir çözüm
PanoplyTam set
PasticheSeçkin bir sanat yapıtının taklidi
PenumbraYarı gölge
PlethoraBolluk
PropinquityBir eğilim
PyrrhicAğır kayıplarla başarılı
QuintessentialEn gerekli
RatatouilleBaharatlı bir Fransız güveci
RavelSökmek, sökülmek
RedolentKokulu
RiparianBir derenin kıyısında
RippleÇok küçük bir dalga
ScintillaBir kıvılcım veya çok küçük bir şey
SempiternalSonsuz
SeraglioZengin, lüks doğu sarayı veya harem
SerendipityBaşka bir şey ararken güzel bir şey bulmak
SummeryHafif, narin veya sıcak ve güneşli
SumptuousYemyeşil, lüks
SurreptitiousGizli, sinsi
SusquehannaPennsylvania’da bir nehir
SusurrousFısıltı, tıslama
Talismanİyi şanslar tılsımı
TintinnabulationÇınlama
UntowardUygunsuz
VestigialKörelmiş
WanderlustYolculuk tutkusu
WherewithalAnlam
WoebegoneÜzgün, mahzun
Instagram İngilizce Kullanıcı Adları Önerileri

Instagram kullanıcı adları Türkçe olarak nerede bulunur?

Türkçe Instagram kullanıcı adlarının bir listesini bulmak için biraz sözlük karıştırmanız gerekebilir. Kendi isminizi bir kelime ile birleştirerek yeni bir kelime üretebilir ve bu yeni kelimeyi Instagram kullanıcı adınız olarak kullanabilirsiniz.

Instagram kullanıcı adı alma işlemi nasıl yapılır?

Instagram’da bir kullanıcı adını almak için o kullanıcı adının müsait olması gerekir. Müsait olmayan kullanıcı adları alınamaz. Belli şartlarda ise daha önce alınmış kullanıcı adları alınabilir. Eğer bir kullanıcı adı sadece kayıt edilmişse, etkin değilse ve güncellenmiyor ise bir süre sonra alınmaya müsait olabilir.

Instagram kullanıcı adı oluşturucu önerir misiniz?

Instagram için kullanıcı oluşturucu araçlar mevcut. Fakat biz bu içerikte size kendi kullanıcı adınızı bulmak için çeşitli tavsiyeler veriyoruz. Bu sayede araçlarla oluşturulmuş kullanıcı adlarının yapaylığından korunmuş oluyorsunuz.

Yine de tatmin olmadınız mı? Instagram için şu kullanıcı adı oluşturucu aracını deneyebilirsiniz: Instagram username generator

Instagram kullanıcı adımı unuttum ne yapmalıyım?

Instagram kullanıcı adınızı unuttuysanız hesabınıza kayıtlı telefon numarası ya da e-posta adresi ile giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

İsme Göre Instagram Kullanıcı Adları

Eğer hesabınıza kayıtlı e-posta ve telefon adresinizi bilmiyorsanız, erişemiyorsanız ya da kaybetmişseniz işler sizin için biraz zorlaşmış olabilir. En azından hesabın içinde kayıtlı olan e-posta adresini bilmeniz oldukça faydalı olacaktır.

Instagram eski kullanıcı adlarını görme işlemi nasıl yapılır?

İsme Göre Instagram Kullanıcı Adları
instagram önceki kullanıcı adları

Instagram kullanıcılarının önceki kullanıcı adlarını görmek mümkün. Bilgilerini herkese paylaşan kullanıcıların profiline girip sağ üst köşeden üç noktaya dokunduğunuzda “Bu hesap hakkında” diye bir seçenek belirir. Bu ifade yok ise bu hesabın önceki kullanıcı adlarını göremezsiniz.

Bu hesap hakkında‘ya dokunarak önceki kullanıcı adlarını görebilirsiniz.

İsme göre Instagram kullanıcı adları ile ilgili sorulan bazı sorulara ayrıca buradan ulaşabilirsiniz. Instagram kullanıcı adı önerileri sayesinde elde ettiğiniz kullanıcı adlarını buradaki soru ve yanıtlara bakarak son haline getirebilirsiniz. En nihai sonucu aldığınızda ilgili Instagram kullanıcı adını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Instagram kullanıcı adı ne olmalı?

İçeriğimizin detayında kendinize en uygun Instagram kullanıcı adını nasıl seçeceğiniz hakkında bazı ipuçlarına yer verdik. Bu bilgilere dayanarak kendinize en uygun kullanıcı adını oluşturabilirsiniz.

Instagram takma ad nasıl yapılır?

Instagram’da takma adınızı kullanıcı adınızın üzerine yazmak istiyorsanız Instagram isim değiştirme işlemlerini yapmanız gerekir. İsim yerine adınızı ve takma adınızı yazabilirsiniz. Ya da adınız ve soyadınız alanlarından birine takma adınızı yazabilirsiniz.

Instagram kullanıcı adı kaç harf olmalı?

Instagram kullanıcı adı 30 karakterden fazla olamaz. Olabildiğince kısa ve anlamlı kullanıcı adları tercih etmeniz önerilir.

Instagram kullanıcı adı alınırken nelere dikkat edilmeli?

Instagram kullanıcı adı belirlerken birkaç kritere dikkat etmek gerekir. Instagram Kullanıcı Adı Nasıl Olmalı? ✔️ başlıklı konumuzda bu konuyla ilgili detaylı bilgiler bulunur.

Instagram kullanıcı adı ne zaman boşa düşer?

Instagram kullanıcı adları boşa düşmez. Hesaplar pasif olarak durmaya devam eder ve ilgili kullanıcı adı orada öylece durur. Fakat ticari hesaplar için hak sahipliği doğrulama işlemi Ticari Marka Şikayet Formu üzerinden yapılabiliyor.

Bu formu doldurarak eski bir kullanıcı adını almanız muhtemeldir.

Instagram kullanıcı adı hangi harf ve rakamlardan oluşabilir?

Instagram kullanıcı adınızda Türkçe gibi dillerin özel karakterleri bulunamaz. Örn: Ayşemenekşe ismini kullanıcı adı olarak şu şekilde alabilirsiniz: aysemenekse
Ayrıca istediğiniz rakamı kullanıcı adınızda kullanabilirsiniz. Nokta işaretini de Instagram kullanıcı adınızda kullanabilirsiniz.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

“İsme Göre Instagram Kullanıcı Adları Önerisi” üzerine 17 yorum

Yorum yapın