Crysis 3 Sistem Gereksinimleri Nedir? ✔️ 2023

Crysis 3, Crytek oyun şirketi tarafından geliştirilmiştir. Bilimkurgu oyun kategorisinde yer almaktadır. Crysis 3’te olaylar, uzaylı işgaline karşı koymaya çalışan Prophet oyun karakteri etrafında gerçekleşiyor. Crysis 3, Cyrsis 2’de gerçekleşen olayların devamını anlatmaktadır. Grafik bakımından kendi kategorisinde bulunan oyunların önünde yer alır. Crysis 3 Sistem Gereksinimleri içeriğimizin devamında…

Grafik kalitesi, oyun akıcılığı, oyun içi nesnelerin gerçekçiliği ile kendine hayran bırakan bir oyundur. Bu oyuna hayran kalan her oyun sever için farklı sistemlerde, kısıtlı imkanda da oyun oynanabilir. Oyun severler için yazdığımız bu yazımızda Crysis 3 sistem gereksinimlerinin nasıl olması gerektiğini ve önerilen sistem gereksinimleri neler bunlardan bahsedeceğiz…

Crysis 3 Sistem Gereksinimleri - Önerilen ve Minimum
Crysis 3 Sistem Gereksinimleri – Önerilen ve Minimum

Crysis 3 Minimum Sistem Gereksinimleri Nasıl Olmalıdır?

Crysis 3 minimum sistem gereksinimleri nelerdir sorusu, bu oyunu oynamak isteyen kişilerin cevabını araştırdığı genel bir sorudur. Kısıtlı donanıma sahip olan ziyaretçilerimizin bu macera dolu oyundan geri kalmamaları için aşağıdaki minimum sistem gereksinimlerini bilmeleri son derece önemli.

Bu sayede kendi sistemlerinin Crysis 3 oyununu kaldırıp kaldıramayacağını bilebilirler. Oyunu indirip kurduktan sonra bunu öğrenmek ne kadar acıdır biliriz… Crysis 3 Minimum Sistem Gereksinimleri;

 • İşletim Sistemi: Windows Vista, Windows 7, Windows 8 işletim sistemi olmalıdır.
 • İşlemci: 2 GHz. Dual Core (Core 2 Duo 2.4 GHz. ya da Althon X2 2.7 GHz.)
 • RAM: 2 GB Ram , Windows Vista sistemlerde 3 GB Ram olmalıdır.
 • Ekran Kartı: Nvidia ve Intel sistemleri kullananlar için işlemci özellikleri: Nvidia GTS 450 ve Intel Core2 Duo 2.4GHz8 E6600) işlemci özellikleri olmalıdır. AMD sistemleri kullananlar için: AMD Radeon HD5770 ve AMD Athlon64 X2 2.7 GHz (5200+) işlemci özellikleri olmalıdır.
 • Gerekli Depolama Alanı: 20 GB

Yazımızın bu bölümünde bahsettiğimiz  minimum sistem gereksinimleri ile Crysis 3 oyunun heyecanını idare edecek kadar da olsa yaşayabilirsiniz.

Crysis 3 Önerilen Sistem Gereksinimleri
Crysis 3 Önerilen Sistem Gereksinimleri

Oyunu akıcı bir şekilde oynamak için Crysis 3 önerilen sistem gereksinimleri karşılanmalıdır. Siz de bahsedeceğimiz sistem gereksinimleri sayesinde oyunun heyecanından geri kalmayıp en az sorun ile oyunu oynayabilirsiniz. Oyunu akıcı ve sağlıklı şekilde oynayabilmek için gereken sistem özellikleri;

 • İşletim Sistemi: Windows Vista, Windows 7, Windows 8 işletim sistemi
 • İşlemci: 4 çekirdekli bir işlemci yada üzeri
 • RAM: 4 GB
 • Ekran Kartı: Nvidia GTX 560 Intel Core i5-750 /AMD Radeon HD 5870 AMD Phenom II X4 805
 • Gerekli Depolama Alanı: 20 GB

Crysis 3 Önerilen Sistem Gereksinimleri Nasıl Olmalı?

Bu aksiyon, heyecan dolu oyunu en iyi grafiklerde, en yüksek ayarlarda oynamak her oyuncunun isteğidir. Oyuncuların bu isteklerinin yerine gelmesi için oyunu çalıştıracak donanımın, önerilen sistem gereksinimlerini karşılaması gerekmektedir. Oyun severler için  Crysis 3 önerilen sistem gereksinimleri hakkında şunları söyleyebiliriz;

Crysis 3 Minimum Sistem Gereksinimleri
Minimum Sistem Gereksinimleri
 • İşletim Sistemi: Windows Vista, Windows 7, Windows 8 işletim sistemi.
 • Nvidia ve Intel sistemler:
 • – İşlemci: Core i7-2600k
 • – Ekran Kartı: Nvidia GTX 680
 • AMD sistemler :
 • – İşlemci: AMD Bulldozer FX4150
 • – Ekran Kartı: AMD Radeon HD7970
 • RAM: 8 GB
 • Gerekli Depolama Alanı: 20 GB

Crysis 3 Sistem Gereksinimleri Sonuç

Crysis gibi eski ve köklü oyunları oynamak için bilgisayarınızın kaynaklarının yeterli seviyede olması son derece önemli. Oyun, daha keyifli vakit geçirmek için günümüzde en çok tercih edilen aktivitelerden biri. Bu vakti en iyi şekilde değerlendirmek için bilgisayar donanımımızın yeterli düzeyde olması şart.

Yeterlilik düzeyi ise bu yazıda sistem gereksinimleri olarak detaylandırılıyor. Diğer oyunlar için sistem gereksinimi yazıları yayımlıyoruz. Bunlara göz atmak isterseniz bağlantılarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Crysis gibi oyunların kendine has hikayesi ve senaryosu bulunuyor. Bu tür oyunlar oynarken genelde saatlerce kendimizi kaybederiz. Oyunların evrenine girdiğimizde oyunun bir parçası oluruz. Crysis 3 de bu tür oyunlardan biri. Bu sebeple uzun süre oynadığımız Crysis 3 oyunu sistemde bazı kasılmalara sebep olabilir. Bu durum pek çok oyun için geçerlidir.

Bunu bir nebze engellemek için sisteme RAM takviyesi yapılabilir. RAM takviyesi yapılan bilgisayarlar, oyunları ve programları daha uzun süre çalıştırabilirler. Her çalışan program, zaman geçtikçe bilgisayar içinde daha fazla bellek kullanmaya başlar.

Diğer oyunların sistem gereksinimlerini görmek için aşağıdaki ilgili bağlantılara tıklayabilirsiniz:

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın