Başlangıç Oyun Valorant Sistem Gereksinimleri – Valorant Oyun

Valorant Sistem Gereksinimleri – Valorant Oyun

0

Birinci şahıs nişancı oyunu meraklıları için, Valorant tercih edilen oyunlar arasına girecektir. Oyun, Riot Games tarafından geliştirilmiş ve 2020 yılında Anna Dollon, John Goscicci tarafından yayımlanmıştır. Windows platformunda oynanan oyun, çok oyunculu moddur. Valorant sistem gereksinimleri dikkate alınarak, uyumlu bir bilgisayarda iyi bir performans ile çalışacaktır.

Valorant Sistem Gereksinimleri - Valorant Oyun
Valorant Sistem Gereksinimleri – Valorant Oyun

Oyuncular çeşitli ülke ajan karakterleri olurlar. Ana oyunda oyuncular her takımda 5’er oyuncu olmak üzere savunan ve savaşan takım vardır. Her oyuncu, ölüm, öldürme ve anlık hareketler ile hücum etme gibi yeteneklere sahiptir. Oyuncular turlara silah ve yetenekleri ile başlar. Yetenek ücretleri ve silahlar , bir önceki yarışın sonucu ile oyuncunun sorumluluğunda olan  eyleme bağlı olarak, oyun içerisinde kurulan sistemle alınır.

Oyunda nişancı tüfeği, silah, saldırı tüfeği gibi  silahlar vardır. Odin, Spector gibi silahlar doğru nişan alıp ateş etmek için geri tepme modellerine sahiptir. Kazanma kuralları modlara göre değişir. Derecesiz modda oynanıyor ise 13 turu kazanan takım oyunu alır. Hücum modunda ise 4 turu kazanan ilk takım maçı kazanır.

Valorant Oyun
Sıra Dışı Grafikler

Valorant Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7 / Windows 8 / Windows 10 64-Bit
 • İşlemci: Intel Core2 Duo E8400 @ 3.00GHz / AMD Phenom II X4 940
 • RAM: 4 GB RAM
 • Ekran Kartı: Intel HD 4000 / Radeon HD 6450
 • Gerekli Depolama Alanı: 10 GB
 • DirectX: 11
Valorant Oyun
Minimum sistem gereksinimleri

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64-Bit
 • İşlemci: Intel Core i5-4460 @ 3.20GHz / AMD Ryzen 3 1200
 • RAM: 4 GB üzeri
 • Ekran Kartı: GeForce GTX 1050 Ti / Radeon R9 380
 • Gerekli Depolama Alanı: 10 GB
 • DirectX: 11
Valorant Oyun
Önerilen Sistem Gereksinimleri

Valorant sistem gereksinimlerinden minimum olan özellikleri taşıyan cihaz olması, oyunun seri oynanması için avantajlı olacaktır.

Riot Games tarafından geliştirilen Valorant, yine Riot Games tarafından geliştirilen Overwatch oyununa benzer. Oyunda çeşitli karakterler var. Bunlardan biri Breach, duvarlardan geçip kör eden atış yapar. Brimstone, yangın bombası atan karakterdir. Chiper gözcü görevindedir. Jett öncü görevinde, görüşü sınırlayan sis bulutu atıyor, Omen gölge küresi atıyor. Phoneix  düellocu, Rate patlayıcı çanta fırlatıyor.

İnternet hızı düşük ise Valorant oyununda, karakterlerinin akıcı hareketini sağlayacaktır. Riot Games hile koruma programı geliştirmiştir ve sürekli güncellenmektedir. Valorant sistem gereksinimleri ile düşük kalite bilgisayarda dahi oyun iyi bir performansla çalışabilir.

Valorant Oyun
Valorant Sistem Gereksinimleri

Oyunda saldırı takımı, bombayı A ve B bölgelerine taşır. Savunma takımının amacı, Spike bombasını bulmaktır. Oyunda rekabetçi mod vardır. 20 maç sonunda, seçim ekranında maç aktif olmaktadır.  Türkçe oynanabilen bir oyundur. Ücretsiz oynanan bir oyundur ama oyun içerisinde satın almalar olmaktadır.

Oyunu rakip takım etkisiz hale getirerek oynayabilir ya da Spike’ı kurup rakip takımın çözmesine fırsat kalmadan patladığına emin olabilirsiniz. Oyunun her aşaması 30 saniyelik satın alma ile başlıyor. Satın alma sonrasında, oyuncuların Spike’ı kurmak için 1 dakika kadar zamanı oluyor. 10 ajanın yarısı ücretsiz yarısı oyun içi para birimi ile alınır.  Takımlar ajanları bir kereliğine seçebilir. Aynı ajan her takımda oynayabilir. Ajanlar bütün silahları kullanabilir ama ajanlar ölürse, silahlar kaybolur. Oyunda uyguladığınız taktiklerde kazanmanız için bir avantaj oluşturuyor.

FPS türünde bir oyun olan Valorant, oyuncu karakterin gözü ile dünyayı görür. Yun içerisinde sis, flash bombası kullanan karakterler kullanışlıdır. Karşılıklı yaralama ve öldürme içerikli bu oyunda birinci şahıs nişancı oyunu olması yani karakterin gözünden etrafı görmek, üçüncü şahıs nişancı oyununda karakterin arka tarafından oynatılan oyuna göre daha avantajlıdır.

Bu oyunlar ile dikkati refleks gibi özellikler gelişiyor. Nişan oyunlarını seviyorsanız Valorant, gerek karakterleri ve silahları gerek bir kovalamaca tadında oyun yaşatacaktır. Riot Games League of Legends ile kazandığı başarıyı Valorant ile devam ettirmiştir.

Diğer oyunların sistem gereksinimlerini görmek için aşağıdaki ilgili bağlantılara tıklayabilirsiniz:

Yanıt Ver

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!