Başlangıç Oyun The Forest Sistem Gereksinimleri – The Forest Oyun

The Forest Sistem Gereksinimleri – The Forest Oyun

0

2014 yılında çıkan oyunun geliştiricisi Endnight Games’tir. Windows ve Playstation 4 platformlarında oynanabilir. Hayatta kalma oyunudur. Tek oyunculu ya da çok oyunculu modda oynanır. Oyunun yayımcısı da Endnight Games’dir. FPS(First Person Shoter) yani oyuncunun kendi görüş açısı ile oynadığı oyundur. Bu oyun şeklinde odaklanmak, silah toplamak daha kolaydır. FPS türü oyunlarda olan şiddet unsurları, diğer oyun türlerini de etkilediğinden oyunlarda gerçeğe yakın tasarlanmıştır. Sorunsuz bir oyun deneyimi için The Forest Sistem Gereksinimleri karşılanıyor olmalıdır.

The Forest Sistem Gereksinimleri - The Forest Oyun
The Forest Sistem Gereksinimleri – The Forest Oyun

The Forest sistem gereksinimleri için uyumlu bir cihaz ile yüksek performansta, akıcı oyun oynama şansı olacaktır.

The Forest Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7
 • İşlemci: Intel Pentium E2220 @ 2.40GHz / AMD Athlon II P360 Dual-Core
 • RAM: 4 GB RAM
 • Ekran Kartı: GeForce 8800 GT / Radeon HD 4850
 • Gerekli Depolama Alanı: 5 GB
 • DirectX: 9
The Forest
Hayatta kalmaya çalışın!

The Forest Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7
 • İşlemci: Intel Core i5-2400 @ 3.10GHz / AMD PRO A12-8870
 • RAM: 4 GB RAM
 • Ekran Kartı: GeForce GTX 560 / Radeon HD 6970
 • Gerekli Depolama Alanı: 5 GB
 • DirectX: 9

The Forest Sistem Gereksinimleri

Oyuncular, bir uçak kazası sonrası Eric’in kaçırılan oğlu Timmy’i bulabilmek amacı ile ormanlık bir yarımada içinde silah, barınak ve diğer hayatta kalma gereçleri ile hayatta kalabilmelidir. Ada içinde yamyam kabile vardır. Yamyamların oyuncuya tehlike oluşturup oluşturmayacağını, oyuncuların tespit etmesini ister. Yamyamlar oyuncuyu görünce, direk saldırmayıp, uzaktan bakabilir ya da heykel yolu ile oyuncuları ile bağlantı kurabilirler.

The Forest
Uçak kazasından sonra hayatta kalmak gerekiyor

Oyunda çeşitli eşya craftları vardır. Silah craftları, silah yükseltme craftları, zırh, mermi craftları, tüketim maddeleri, eşya craftları vardır.

Oyun içerisinde ilerleme oldukça mağaralar ve garip mutantlar oyuncular ile karşılaşacaklar. Oyunda gece ve gündüz döngüsü vardır. Gündüz barınak inşa edip, gece mutantlara karşı oyuncular kendini korur.

Oyuncular için hayatta kalma rehberi vardır, bu çok önemlidir. Bu rehberle bir yapı inşa edilebilir ve dünyaya yerleştirmek adına bir yer seçilebilir. Barınaklar ilerlemeyi kaydedebilmeyi sağlar. Oyunda bir envanter bulunur. Ekranın alt kısmında açlık, susuzluk, dayanıklılık düzeylerinin olduğu bir ekran vardır. HUD ekranı adı verilen kullanıcı ara yüzüdür. İsmini uçaklarda bulunan göstergelerden almıştır.

The Forest
The Forest Oyun

Çok oyunculu modda, aynı anda pek çok kişi aynı anda oyunu yerel olarak oynayabilir. Oyuncuların birbiri ile rekabet ve ortaklık kurması için iletişim kurmasını sağlar.

Don’t Strave ve Cannibal Holocast filmlerinden ilham alan The Forest, oyun boyunca karamsar bir hava istemediklerini ifade eder.

The Forest, hayatta kalabilme ve yaratıklardan, yendiğiniz oyunculardan, evlerden düşen eşyaları toplama temelinde bir oyundur. Bu oyunda görev yapmak durumunda değilsiniz. Adayı gezip, ev inşa etmeye devam edebilirsiniz. Oyun içerisinde bulunan korku ögeleri minecraft seviyesindedir. Oyuna arkadaşlarınızla girip oynayabileceğiniz, multiplayer sistem bulunmaktadır. Oyunda ölürseniz eşyalarınız gider. Oyunda ilk yapılması gereken arınacak yer inşa etmek için malzeme toplamaktır.

Oyunu PS5 ile oynayabilmek için sistemin, en yeni yazılıma güncellenmesi gerekecektir. Kanada merkezli geliştirici firma Endnight Games eski görsel efekt sanatçılarından oluşan firmadır.

The Forest
Minimum ve önerilen sistem gereksinimleri

The Forest, Don’t Starve oyunundan ilham almıştır. Oyunda uzun süre hayatta kalma önemlidir. Oyun The Descent ve Canninal Holocaustn filminden da feyz almıştır. Filmde bir gezi sırasında mağarada kapalı kalan kadınların heyecanlı hikâyesi anlatılır. Mağarada insana benzer yaratıklar vardır.

Cannibal Holocaust filminde ise bir ormanda kabileler ile röportaja giden ekipten haber alınamaz ve belgesel çeken ekibin film kayıtlarını görünce, uğradıkları vahşeti görürler.

The Forest grup halinde oynandığı zaman, daha eğlenceli hale gelmektedir. Açık dünya oyunlarından hayatta kalma oyunları, aksiyon oyunlarına benzer ve heyecan sevenlere The Forest tavsiye edilen oyunlardandır.

Diğer oyunların sistem gereksinimlerini görmek için aşağıdaki ilgili bağlantılara tıklayabilirsiniz:

Yanıt Ver

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!