YouTube MP3 İndirme Programı – MP3 İndirme

YouTube MP3 İndirme Programı sayesinde YouTube üzerindeki müzikleri .mp3 dosyasına çevirebilir ve bilgisayarımıza ya da telefonumuza indirebiliriz. Bu işlemi en kolay yoldan yapmak için çeşitli programlardan yardım alıyoruz. Fakat tek indirme yöntemi programlar değil. MP3 indirme işini bizim için yapan belli başlı siteler de bulunuyor. Bu yazıda sizler için tüm YouTube MP3 İndirme yöntemlerine bakacağız. Bu yöntemler, Program ile bilgisayara müzik indirme, uygulama ile telefona müzik indirme ve online olarak bilgisayara ya da telefona YouTube üzerinden müzik indirme olacaktır.

YouTube MP3 İndirme Programı - MP3 İndirme
YouTube MP3 İndirme Programı – MP3 İndirme

YouTube MP3 İndirme Yöntemleri

YouTube üzerinden MP3 indirmek için birden fazla yöntem bulunuyor. Bu yöntemlerin tamamına bu yazı içerisinde değineceğiz. Fakat öncesinde bu yöntemlerin neler olduğunu, bu yöntemlerin hangi durumlarda kullanıldığını ve diğer detayları inceleyelim.

İlk olarak YouTube üzerinden MP3 indirmek için kullanılan en temel yöntemleri listeleyelim:

 • YouTube MP3 İndirme Programı ile bilgisayara MP3 indirme
 • YouTube MP3 İndirme Uygulaması ile akıllı telefona MP3 indirme
 • Online YouTube MP3 İndirme araçları ile hem akıllı telefona hem de bilgisayara MP3 indirme

Bu üç temel başlık altında YouTube MP3 indirme yöntemlerini detaylı olarak ele alacağız. Hemen öncesinde, zaten arşiv olarak sunulan müzikleri indirmek isteyebileceğiniz için sizlere bir listemizi önermek istiyoruz. En iyi Müzik İndirme Sitesi / Ücretsiz ve Yasal Siteler adındaki bu listemizden istediğiniz gibi müzik indirebilirsiniz. Fakat spesifik olarak YouTube üzerinden müzik indirmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Şimdi, YouTube MP3 İndirme Programı ve Uygulaması için bilgi vermeye başlayabiliriz.

YouTube MP3 İndirme Programı

YouTube Müzik İndirme Programları
YouTube Müzik İndirme Programları

YouTube üzerinden MP3 indirmek için en sık kullanılan yöntemlerden biri YouTube MP3 İndirme Programı kullanmaktır. Bilgisayarınıza YouTube üzerinden müzik indirmek için kullanabileceğiniz en iyi, ücretsiz ve en stabil programlar şu şekilde listelenebilir;

 • DVDVideoSoft MP3 Converter
 • Free Make YouTube Mp3 Dönüştürücü
 • NotMP3 Video & Ses İndirici
 • 4K Ücretsiz Video & Ses İndirici
 • aTube Catcher Video & Ses İndirici

1. DVDVideoSoft MP3 Converter – YouTube Mp3 İndirme Programı

DVDVideoSoft MP3 Converter
DVDVideoSoft MP3 Converter

Free YouTube to MP3 Converter, YouTube videolarından sesi çıkartmanın ve PC’nize MP3 formatında indirmenin ücretsiz ve kolay bir yoludur. Hem Windows hem de Mac platformlarında iyi çalışır. Bu dönüştürücüyü kullanmaya başlamak için yalnızca birkaç tıklamaya ihtiyacınız olacak.

Buna ek olarak, program, tekrar indirmeleri atlamak, video küçük resimlerini kaydetmek, yeni bir iTunes çalma listesine çıktı ses dosyaları eklemek, indirme tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı kapatmak, panodan URL’leri yapıştırmak gibi birkaç kullanışlı seçeneğe sahiptir. Otomatik olarak, bir proxy aracılığıyla indirme vb. gibi özellikleri de destekleyen kapsamlı bir YouTube MP3 indirme programı olarak bilinir.

Ancak ücretsiz sürümün tüm YouTube oynatma listesini veya kanalını indirme seçeneğini içermediğini belirtmek isterim. Toplu indirme olanağı arıyorsanız, Free YouTube to MP3 Converter’ın ücretli Premium sürümüne yükseltmeniz gerekir; bu sürüm, kullanıcı başına yıllık 69$ veya sınırsız bir süre için kullanıcı başına 99$’dır. Ülkemizde her ne kadar dolar yüksek olsa da dünya genelinde bu tutarı sorun etmeden karşılayan pek çok kullanıcı bulunur.

Artıları:

 • Kullanımı çok basit
 • İyi tasarlanmış arayüz
 • Birçok kullanışlı seçenek: otomatik kapatma, proxy, çıktı adları

Eksileri:

 • Can sıkıcı ‘Get Premium’ açılır pencereleri
 • Zayıf işlevsel deneme sürümü: azaltılmış indirme hızı, tek görev, 1 çıktı formatı

2. Free Make YouTube Mp3 Dönüştürücü – YouTube Mp3 İndirme Programı

Free Make YouTube Mp3 Dönüştürücü
Free Make YouTube Mp3 Dönüştürücü

En iyi hepsi bir arada YouTube müzik indirme yazılımı olan Freemake YouTube to MP3 Boom, YouTube parçalarını aramanıza, MP3’e dönüştürmenize, en sevdiğiniz parçaları Facebook veya Twitter üzerinden paylaşmanıza ve tüm müziklerinizi tek bir yerde dinlemenize olanak tanır.

Bu programı kullanmanın en iyi yanı, web tarayıcınızı açıp YouTube bağlantısını kopyalamanıza gerek olmamasıdır, çünkü programın arama çubuğuna sanatçının veya şarkının adını yazmanız yeterlidir ve olası tüm sonuçlar ana pencerede gösterilir. Ek olarak, popüler hashtag’leri (#top100, #rock, #pop vb.) kullanabilirsiniz.

Varsayılan olarak, Freemake YouTube to MP3 Boom, çıkış ses dosyasını MP3 formatında kaydeder, bu nedenle bir çıkış ses formatı seçme olanağından yoksundur. Yine de sunduğu ek özellikler onu en iyi YouTube MP3 İndirme Programı yapabilir.

Artıları:

 • Ücretsiz
 • Reklam yok
 • Entegre YouTube araması
 • YouTube oynatma listelerinin tamamını indirebilir

Eksileri:

 • Şık olmayan kullanıcı arayüzü stili
 • İsteğe bağlı ‘anonim kullanım istatistikleri’ hizmetini yükler
 • Yapılandırılabilir seçeneklerin yetersiz seçimi

3. NotMP3 Video & Ses İndirici – YouTube Mp3 İndirme Programı

NotMP3 Video & Ses İndirici
NotMP3 Video & Ses İndirici

YouTube’dan hızlı bir şekilde video ve ses indirmek için harika bir araç olan YouTube için Free Video Downloader, videoyu MP4 ve WEBM olarak ve sesi MP3 ve M4A olarak kaydetmenize olanak tanır. Program hem video hem de MP3 ses dosyalarını aynı anda indirmenizi sağlar, bu şekilde sadece video kaydetmeyi veya video ve MP3 ses dosyalarını birlikte kaydetmeyi seçebilirsiniz.

Bu YouTube MP3 İndirme Programı, reklam veya istenmeyen ekstra uygulamalar olmadan gelir. Ayrıca istediğiniz müziği kolaylıkla indirebilen net, basit ve iyi tasarlanmış bir araçtır. İndirmek için üç YouTube müzik bağlantısını sıraya koyma özelliğine sahiptir.

YouTube için Free Video Downloader’ın güzelliği, tek bir göreve odaklandığı ve bunu gerçekten iyi yaptığı için gereksiz ve kafa karıştırıcı hiçbir şey olmamasıdır. Tüm bunlar onu iyi bir MP3 İndirme Programı yapıyor.

Artıları:

 • Kesinlikle ücretsiz
 • Reklam veya paket yazılım yok
 • Basit kullanıcı arayüzü
 • Tüm oynatma listelerini ve kanalları indirebilir
 • Popüler ses formatlarına dönüştürür

Eksileri:

 • Temel seçenekler seti sunuyor olması, gelişmiş seçenekler içermemesi

4. 4K Ücretsiz Video & Ses İndirici – YouTube Mp3 İndirme Programı

4K Ücretsiz Video & Ses İndirici
4K Ücretsiz Video & Ses İndirici

4K Video Downloader, YouTube’dan MP3 İndirmek için de kullanılabilen, güçlü, son derece özelleştirilebilir ve kullanımı basit bir yazılım parçasıdır.

Temel YouTube seslerini indirmek için herhangi bir YouTube URL’sini yapıştırın, sesi saklamayı seçin, bir çıktı biçimi, kalite, konum gibi özellikleri seçin ve ‘Çıkar’ düğmesini tıklayın. MP4, MKV, 3GP, MP3, M4A ve OGG dahil olmak üzere hem video hem de ses olmak üzere pek çok çeşit biçimleri destekler.

4K Video Downloader ayrıca 24 videoya kadar tüm oynatma listelerini dönüştürebilir. Daha fazlasını dönüştürme özelliğinin kilidini açmak için, üç PC için ömür boyu lisans için 12 €’ya mal olacak bir Lisans anahtarını etkinleştirmeniz gerekecektir.

Ayrıca 4K Video Downloader, YouTube dışında Vimeo ve DailyMotion dahil birçok siteden indirmeyi destekler.

Artıları:

 • Ücretsiz sürüm oldukça işlevseldir
 • Mükemmel çıktı kalitesi ayarları seçeneği
 • Birden fazla web sitesinden indirmeyi destekler
 • YouTube oynatma listelerinin tamamını indirir
 • Proxy üzerinden çalışmayı destekler

Eksileri:

 • Yalnızca ücretli aboneler için tam işlevselliğe erişim
 • PC performansı için oldukça talepkar

5. aTube Catcher Video & Ses İndirici – YouTube Mp3 İndirme Programı

aTube Catcher Video & Ses İndirici
aTube Catcher Video & Ses İndirici

aTube Catcher, YouTube’dan MP3, FLAC, OGG, WMA veya WAV’dan istediğiniz formatta ses indirmenize izin veren çok yönlü başka bir YouTube MP3 İndirme Programı olarak bilinir. MP3 formatı için önceden ayarlanmış üç çözünürlük vardır, böylece dosya boyutu ve aslına uygunluk arasında doğru dengeyi seçebilirsiniz.

Çıkış ayarlarıyla ilgili olarak, varsayılan kaydetme konumunu değiştirmek, etkin indirme sayısını ayarlamak, turbo modunu etkinleştirmek ve görev tamamlandığında bilgisayarı kapatmak mümkündür.

Ancak ne yazık ki, can sıkıcı bazı reklamlar içerebilir. Bu nedenle kurulum sırasında dikkatli olun ve istemediğiniz ek parça ve parçaların işaretini kaldırın. Her kurulumda nelere onay verdiğinize dikkat etmeniz gerekir.

aTube Catcher, çeşitli özelliklerini hem yeni başlayanların hem de uzmanların hizmetine sunar ve YouTube sesini kaydetme seçeneği, yapabileceklerinin yalnızca bir parçasıdır.  aTube Catcher kesinlikle mevcut en iyi ücretsiz YouTube’dan MP3’e Dönüştürme programları arasında yer alır.

Artıları:

+ %100 ücretsiz
+ Çok sayıda dışa aktarma biçimi
+ YouTube’a ek olarak çok çeşitli web sitelerini destekler
+ Yalnızca YouTube’dan MP3 indirme değil, birden çok benzeri işlevi bulunur.

Eksileri:

– Yükleyicide reklam yazılımı
– Kullanıcı arayüzü biraz karmaşık
– Oynatma listesi indirmesi yok

Windows ve MacOS için en iyi YouTube MP3 İndirme Programı

Bu YouTube MP3 İndirme Programı listesi Windows ve MacOS bilgisayarınıza hitap eden bir listeydi. Şimdi ise akıllı telefonlar için bulabileceğiniz en iyi MP3 indirme uygulamalarını inceleyelim…

Android için en iyi YouTube MP3 İndirme Programı

Android akıllı telefonlar ve tabletler için geliştirilmiş en iyi YouTube MP3 İndirme Programı, Google Play Store üzerinde en çok indirme ve olumlu yorum alan programlar arasından seçilebilir. Bu programlardan en çok tercih edileni Bedava Müzik İndirici MP3; YouTube Müzik Çalar adlı uygulama.

Android için en iyi YouTube MP3 İndirme Programı
Android için en iyi YouTube MP3 İndirme Programı

50.000.000+ yüklemesi bulunan uygulama için bu yazının tarihi itibarı ile 417.395 kullanıcı oy kullanmış. Ve bu oylamalar 5 yıldız üzerinden ortalama 4 yıldız değerine sahip. YouTube Non-Stop özelliği sayesinde kesintisiz müzik dinlemenize, çevrimdışı müzik indirip daha sonra internetsiz müzik dinlemenize ve müzikleri YouTube üzerinden kaydetmenize, indirmenize yardımcı olan oldukça başarılı bir program.

iOS için en iyi YouTube MP3 İndirme Programı

iOS akıllı telefonlar ve tabletler için geliştirilmiş en iyi YouTube MP3 İndirme Programı, APPStore üzerinde en çok indirme ve olumlu yorum alan programlar arasından seçilebilir. Bu programlardan en çok tercih edileni Music Downloader & Player adlı uygulama.

iOS için en iyi YouTube MP3 İndirme Programı
iOS için en iyi YouTube MP3 İndirme Programı

On milyonlarca iOS kullanıcısının tercih ettiği bu Müzik indirici ve oynatıcı uygulama, Müzik çalar, mp3 müzik indirme, arka planda dinleme ve çevrimdışı dinleme gibi özellikleri ile öne çıkıyor. Ücretsiz olarak sunulan bu MP3 indirme programı, çeşitli video özelliklerinin yanı sıra sesten müzik tanıma özelliğine de sahip. Tüm bu farklı özellikleri bir arada barındırıyor olması onu iyi bir MP3 indirme uygulaması yapıyor. 16.600 Kullanıcı değerlendirmesinden 5 üzerinden 4.4 puan alan bu başarılı uygulamayı YouTube müzikleriniz indirmek için kullanabilirsiniz.

YouTube MP3 İndirme Online

YouTube MP3 Dönüştürme ve indirme işlemlerini Windows, MacOS, Android ve iOS için program önerileri ile anlattık. Peki, şimdi de en kolay ve garanti olan yöntemi öğrenmek ister misiniz? Cevabınız “Evet” ise yazımızın devamı tam size göre bilgilerle dolu…

YouTube üzerinden ücretsiz olarak müzik indirmenin en kolay yolu online dönüştürücüleri kullanmaktır. YouTube üzerinde bulunan müziğin bağlantısını kopyalayarak bu tür online .mp3 dönüştürücüler üzerinden mp3’e çevirebilirsiniz. Bu tür online MP3 dönüştürücülerin genelinde müzik arama kutucuğu bulunur. Bu sayede müziğin bağlantısını YouTube üzerinden kopyalamanıza gerek kalmaz. Ayrıca playlist indirme gibi ek özellikleri olan bu online MP3 dönüştürücü sitelerini incelemeye başlayalım…

1. MP3 YouTube Dönüştürücü

MP3 YouTube Dönüştürücü
MP3 YouTube Dönüştürücü

MP3 YouTube Dönüştürücü sitesi sayesinde YouTube müzik videolarını MP3 dosyası olarak bilgisayarınıza ve akıllı telefonunuza indirebilirsiniz. YouTube videolarını dönüştürmek için öncelikle YouTube üzerinden istediğiniz müziğin linkini kopyalamalı ve bu sitedeki “Videonun url bağlantısını buraya yapıştırın…” alanına yapıştırmalısınız. Daha sonra indirme işlemi başlayacaktır.

2. YT1s.com

YT1s.com
YT1s.com

YouTube müzik videolarını ses dosyalarına dönüştürmenin online çözümlerinden bir diğeri de YT1s.com aracıdır. Bu online dönüştürücü sayesinde istediğiniz müzik videosunun sesini bilgisayarınıza ya da akıllı telefonunuza ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Genelde YouTube üzerinden müzik indirmek için yaptığınız işlemi bu sitede de yapmanız gerekir. Önce müziğin bağlantısını kopyalayıp sitedeki alana yapıştırmalı ve MP3’e dönüştür butonuna tıklamalısınız.

YouTube MP3 İndirme Programı

Bu yazıda sizler için pek çok YouTube MP3 indirme yönteminden bahsettik. YouTube üzerindeki müzikleri indirebiliyor olmak bazı durumlarda oldukça kolaylık sağlayan bir durum. Müzik hayatımızın vazgeçilmez parçalarından biri. Bu yüzden konunun önemi de bir o kadar büyük. Elimizden geldiğince detaylı bilgilere yer vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Konu hakkındaki soru, görüş ve önerileriniz için lütfen yorum yapmaktan çekinmeyin.

Benzer İçerikler;

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın