Başlangıç Nintendo FIFA 2018 Sistem Gereksinimleri – FIFA 18

FIFA 2018 Sistem Gereksinimleri – FIFA 18

0

Futbol meraklıları için tasarlanan Fifa 2018, EA Canadia şirketi tarafından geliştirilmiştir. Yayıncısı Electronic Arts şirketidir. EA, 1982 senesinde kurulmuştur, kurucusu  da Trip Hawkins’ tir. İlk zamanlar bilgisayar satışı piyasasında yer alır iken oyun piyasasına 1990’lı yıllarda girmiştir. Yayımcısı EA Sports’tur. EA Sports, Electronic Arts’ın markalarından biridir. Alanı spor oyunlarıdır. Fifa oyunları,  oyuncuları geçmişte oynanan büyük maçları hatırlatan geniş bir seridir. Ağır ve taktiksel bir oyun şekli sunan Fifa 2018 ara pas efekti üzerinde çalışmış, daha kullanışlı hâle getirmiştir. Tüm bunların keyfini tam anlamı ile çıkarabilmek için Fifa 2018 sistem gereksinimleri karşılanıyor olmalıdır. Bu yazıda sizler için sistem gereksinimlerinden bahsediyor olacağız.

FIFA 2018 Sistem Gereksinimleri - FIFA 18
FIFA 2018 Sistem Gereksinimleri – FIFA 18

Fifa 2018 maçı esnasında seyirciler daha aktif hal gelmiştir. Gol sonucu seyircilerin verdikleri tepkiler, gerçek maçtaki tepkiler ile aynı havayı vermektedir. Oyunda yer alan 360 derecelik kamera özelliği ile futbolcunun gol esnasında hareketlerini, tüm ayrıntıları ile görme fırsatı yakalamak mümkündür. Oyuna getirilen journey modu ile oyuncunun fiziksel özelliklerinde değişiklikler yapabilirsiniz. Ayrıca aynı cihaz üzerinden bir arkadaşınızla oyun oynayabilme özelliği gelmiştir. Oyun XBox One, Play Station 3, Play Station 4, Nintendo Switch platformlarında oynanabilir. Frostbite3 oyun motoru kullanılır. Takım formaları güncellenmiştir. Tek ya da çok oyunculu modda oynanır.

Fifa 2018 Sistem Gereksinimleri

Bir bilgisayar oyununun, yüksek performansta çalışması için, cihazın donanım özelliklerinin, oyuna uyum sağlaması gerekir.  Fifa 2018 sistem gereksinimleri ile ilgili detayları öğrenerek, gerekli donanımı sağlamak kesintisiz, duraksama yaşamadan oyun oynayabilmek için önemlidir.

Gerçekçi Futbol Oyunu
Gerçekçi Futbol Oyunu

Fifa 2018 Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi:  Windows 7 / Windows 8.1 / Windows 10 64-Bit
 • İşlemci: Intel Core i3-2100 @ 3.10GHz / AMD Phenom II X4 965
 • RAM: 8 GB
 • Ekran Kartı: GeForce GTX 460 / Radeon R7 260
 • Gerekli Depolama Alanı: 50 GB
 • DirectX: 11

Fifa 2018 Sistem Gereksinimleri (Önerilen)

 • İşletim Sistemi: Windows 7 / Windows 8.1 / Windows 10 64-Bit
 • İşlemci: Intel Core i5-3550 @ 3.30GHz / AMD FX-8150 Eight-Core
 • RAM: 8 GB
 • Ekran Kartı: GeForce GTX 660 / Radeon R9 270
 • Gerekli Depolama Alanı: 50 GB
 • DirectX: 11
Önerilen ve Minimum sistem gereksinimleri
Önerilen ve Minimum sistem gereksinimleri

Oyunda 82 adet stadyum vardır.  Yorumcu, spiker kadrosu içinde Martin Tyler, Alan Smith, Ron Atkinson bulunur. Oyunda yolculuk modu özelliği vardır. Bu mod tamamlanmış ise Fifa 2018, Premier Leauge ve FA Club ile sürer. Yeni başlayanlar var olan Premier Leauge takımını seçer. Transfer ve sözleşme için diyalog kurabildiğiniz görüşmeler yapılabilir. Oyunda 3 boyutlu imza töreni de yapılabilmektedir. Oyuncuların kariyerine yön verilir ve bu oyuncuların dünyanın en iyi futbolcuları olması oyuna ayrı bir keyif katar.

Fifa 2018 sistem gereksinimleri için uygun bilgisayar donanımı ile oyuna getirilen yenilikleri iyi bir performans ile kullanabilirsiniz. Ayrıca yeni gelen bir özellik olan Squad Batless ile offline maç yapılabilmektedir. Oyunda kullanılan görsel özellikler ile maç keyfi sahadaymışçasına yaşanmaktadır. Nitendo Switch üzerinden istediğiniz kişi ile istediğiniz gibi oynama şansınız vardır. Switch sürümü TV’ye bağlandığında son derece iyi bir çözünürlükte çalışacaktır.

Üst düzey grafikler
Üst düzey grafikler

Fifa tutkunları, oyunun her sene getirdiği yenilikleri ile Fifa 2018 vazgeçilmez olmuştur. Play Station içinde ikon olarak ünlü oyunculardan Nazario, Maradona, Henry, Pele vardır. Fifa 2018 ‘de animasyon moduna daha çok ağırlık verilmiştir. FİFA 2018 oyun içeriğinde Bundesliga 3.lig , Super Lig vardır. Aynı zamanda Forsbite oyun motoru kullanılmıştır. Fifa  2018’de hızlı oyuncu değiştirme sistemi de vardır. Oyun sayfasında oyun ile ilgili yön verici komutlarla karşılaşırsınız ve böylece takılmadan oyuna devam etme şansını yakalarsınız.

FIFA 2018
FIFA 2018

ES Sports getirdiği yenilikler ile futbol severlerin en iyi şekilde ve keyifle oynamalarını sağlıyor. Fifa 2018 ile ünlü futbolcular ile futbol heyecanını tribünde yaşarcasına hissedeceksiniz. Zenginleştirilmiş görseller, yeni modlar ile her yeni futbol oyunundan ayrı bir zevk alacaksınız.

Diğer oyunların sistem gereksinimlerini görmek için aşağıdaki ilgili bağlantılara tıklayabilirsiniz:

Yanıt Ver

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!