Başlangıç Oyun Forza Horizon 3 Sistem Gereksinimleri – Forza Horizon 3

Forza Horizon 3 Sistem Gereksinimleri – Forza Horizon 3

0

Araba yarışı sevenler için tavsiye edebileceğimiz bir oyundur. Playground Games tarafından 2016 yılında geliştirilmiştir. Yayıncısı Microsoft Studios şirketidir. Microsoft One ve XBox One platformlarında tek ya da çok oyunculu olarak oynanabilir. Forza Horizon 3 sistem gereksinimleri ile ilgili detaylara uygun cihazlar oyundan alınan verimi artıracaktır.

forza horizon 3 sistem gereksinimleri
forza horizon 3 sistem gereksinimleri

Forza Horizon 3 oyununda 500 adet araç ve gerçekçi görsellikte yağmur efektleri vardır. Araba yarışı oyunlarında köklü bir geçmişi bulunmaktadır. Şenlik havasında bir araba yarışı ile oyun severlerin en sevdiği oyun yapımlarından olmuştur. Araçlar Avustralya arazilerinde bazen de çölde yarışmaktadır. Oyun Avustralya’nın kurallarına göre sol şeritte ilerlemektedir. Oyunda drift, rampadan uçuş, sokak turları gibi özellikler vardır. Festival düzenleyerek yarış organizatörü olarak oyuna dahil olabiliyorsunuz. Sürüş keyfini oyunculara tam anlamı ile yaşatan bir yarış oyunudur. Oyunun tam performans ile çalışması için, Forza Horizon 3 sistem gereksinimleri ile 1080 çözünürlükte oynama şansı elde edersiniz. Ayrıca bilgisayar programı da oyunla uyumlu olmalıdır.

Forza Horizon 3 Önerilen Sistem Özellikleri

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64-Bit
 • İşlemci: Intel Core i7-3820 @ 3.60GHz / AMD FX-8370 Eight-Core
 • RAM: 12 GB
 • Ekran Kartı: GeForce GTX 970 / Radeon R9 290X
 • Gerekli Depolama Alanı: 55 GB
 • DirectX: 12

 

En iyi yarış oyunlarından biri
En iyi yarış oyunlarından biri
Forza Horizon 3 Minimum Sistem Gereksinimleri
 • İşletim Sistemi: Windows 10 64-Bit
 • İşlemci: Intel Core i3-4170 @ 3.70GHz / AMD FX-8120 Eight-Core
 • RAM: 8 GB
 • Ekran Kartı: GeForce GT 740 / Radeon R7 250X
 • Gerekli Depolama Alanı: 55 Gb
 • DirectX: 12

Forza Horizon 3 Özellikleri

Oyun içerisinde 350 adetten fazla araç vardır ve çoğu 3 boyutlu olarak tasarlanmıştır. Oyuncu araçları modifiye edebilir, rüzgârlık, kaput gibi seçenekler dışında sadece boyama da yapılabilir. Araçların görünümü anlamında modifiye sınırlı iken performans olarak aracın sınıfını yükseltebilirsiniz. Oyun içerisinde sürüşe başlandığında aracın gerçekten pistte olduğunu hissedersiniz.

En iyi araba yarış oyunları listelerinin vazgeçilmezi
En iyi araba yarış oyunları listelerinin vazgeçilmezi

Forza Horizon 3 oyunu XBOX One ve ve PC’de rahatlıkla oynayabilirsiniz. Oyunu bu platformlardan biri için aldı iseniz, ikisi üzerinde de ekstra herhangi bir işlem gerekmeden rahatlıkla oynayabilirsiniz.

Oyunda çevrimiçi bölümde dilerseniz konvoy oluşturur gezer ya da yarışabilirsiniz. Oyunda araçlarınızı satabilirsiniz. Su birikintilerinden geçerken, aracın çıkardığı sesler, motorun sesi gerçekten bir pistte yarışıyor hissi verir. Oyun içerisinde dış kamera ile aracın  hareketleri izlenebiliyor. Oyunda yarışma içerisinde olmak, hız yapmak gibi durumlarda oyun kendini hep hatırlatıyor. Oyun içerisinde rüzgâra karşı tedbirli olup, işaretlere dikkat ederek güzel bir yarış çıkarabilirsiniz. Kazandığınız kredilerle tekerlek alabilirsiniz. Deneyim noktalarını atladıktan sonra, yarışacağınız harita  büyür.

Göz alıcı grafikler
Göz alıcı grafikler

Forza Horizon 3 bir önceki oyunla karşılaştırılır ise oyunun 2 katı büyüklüğünde olduğu söylenebilir. Oyunda yükseltmeler ve araçlar herhangi bir festival noktasına gelindiğinde alınabilir. Forza Horizon 3‘te oyun parkları ile erken zamanda yeni deneyimler edinmenizi sağlar. Her araçta kokpit görüşü, silecek, lamba detayları vardır. Yarış esnasında aydınlatma efektleri, müzik oyuncuya ayrı bir keyif katıyor. Açık dünya oyunu olması da ayrı bir tercih nedenidir. Yani oyuncu sanal bir âlemde istediği gibi gezebiliyor.

Forza Horizon 3 oyununu, Türkçe destekle oynayabilirsiniz. Kendine özgü gelişmiş özellikleri ile yarış oyunları ile ilgilenmeyenlerin bile dikkatini çeken Forza Horizon 3 oyununda, donanım özellikleri ortalama olan bir bilgisayar ile tüm görsel özelliklerin tadını çıkarabilirsiniz. 40-50 GB’lik bir depolama alanını oyun için ayırmalısınız. Oyunda kullanılan araçlar 1951 Sedan, Ferrari, Lotus Eleven, 1971 Chevrolet, 2013 Dodge modelleridir.

Süper arabaların yarışı
Süper arabaların yarışı

Forza Horizon 3 Türkçe yama versiyonu, şu an için sadece PC’de çalışabiliyor. Yarış tutkunları için pist ve görsellerin güzelliği haricinde, detaylı içeriği ile tavsiye edebileceğimiz en güzel yarış oyunlarından biridir.

Diğer oyunların sistem gereksinimlerini görmek için aşağıdaki ilgili bağlantılara tıklayabilirsiniz:

Yanıt Ver

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!