Mafia 2 Sistem Gereksinimleri – Donanım Özellikleri

2K Czech (Eski adı Illusion Softworks) tarafından geliştirilen Mafia 2 oyunu, 2K Games tarafından yayımlanmıştır. Oyuncu karakterini değişik biçimlerde gösteren 3 boyutlu bilgisayar ve video oyunudur. 2010 senesinde piyasaya sürülmüştür. Mafia oyun serisinin devamıdır. Sicilya’dan Amerika’ya gelen Vita Scaletto’nun hikâyesini anlatır. Oyun Microsoft Windows, Play Station 3, XBox 360 platformlarında oynanır. Çoklu oyuncu modu ile diğer oyuncularla da oynanabilir. Oyunu oynayabilmek için Mafia 2 sistem gereksinimleri bilinmelidir. Bu yazıda sizlere tam olarak bu gereksinimlerden bahsediyor olacağız.

Mafia 2 Sistem Gereksinimleri - Donanım Özellikleri
Mafia 2 Sistem Gereksinimleri – Donanım Özellikleri

Oyun kurgusal bir şehirde bir gangsterin çeşitli silahlar ile mücadelesi üzerine kuruludur. Üçüncü şahıs nişancı oyunlarından en eskisi Tomb Raider oyunudur. Üçüncü şahıs oyuncu olduğunda hareketler arkadan görülür, birinci şahıs nişancı oyununda, karakterin gözünden çevre takip edilir. Grafik güncellemeleri yapılmış, yeni teknolojilere uyarlanmış bir oyundur. Mafia 2 sistem gereksinimleri minimum sağlandığında, hatasız çalışan bir oyundur. Kaçma, kovalama, ateş etme eylemlerini oyun esnasında hissettirir.

Oyunun sorunsuz çalışması için sistemle ilgili özelliklerin uyum sağlaması gerekecektir.

Mafia 2 Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows XP ve üstü
 • İşlemci: Intel Pentium D 3 GHz/AMD Athlon 64 X2 3600+ (Dual core)
 • RAM: 1,5 GB
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 8600/ATI HD2600
 • Gerekli Depolama Alanı: 8 GB
 • DirectX: 9c
Mafia 2 Önerilen Sistem Gereksinimleri
Önerilen Sistem Gereksinimleri

Mafia 2 Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows XP ve üstü
 • İşlemci: 2,4 GHz dört çekirdekli işlemci
 • RAM: 2 GB
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 9800 GTX/ATI Radeon HD 3870
 • Gerekli Depolama Alanı: 10 GB
 • DirectX: 9c
Mafia 2 ile aksiyonu hissedin!
aksiyonu hissedin!

Mafia 2 Oyun Özellikleri

Mafia 2 oyunu aynı zamanlarda çıkan Theft  Auto 3 oyununa göre yüksek düzeyde oyuncularla gerçeğe yakın bir aksiyon sunar. Theft Auto 3’te açık dünya video oyunudur. Mafia 2’nin ilgi görme nedeni, o anki atmosfere uygun müzikler, başarılı grafiklerdir. Günümüz bilgisayarları ile iyi performansta oynanması için, Mafia 2 sistem gereksinimleri doğrultusunda özellikler taşımalıdır.

İlgini Çekebilir: Mafia 3 Sistem Gereksinimleri / Donanım Özellikleri

Oyun süresi yaklaşık olarak 30 saatin üzerindedir. Mafia 2 giriş düzeyindeki bilgisayarlarda çalışabilme özelliğine sahiptir. Oyunda yönlendirilen karakter Vito Scaletta 1925 doğumludur.1933 senesinde Empire Bay’a göç etmiştir. Seslendiren sanatçı Rick Pasqualone’dir. Amerikalı seslendirme sanatçısı Mafia 3’te yan karakteri seslendirmiştir. Oyundaki karakter Vito Scaletta gerçek bir karakterdir. Babasının borçlarını ödemek için organize suç örgütüne girmek zorunda kalır. Oyuncular mafyanın dehşet verici ve gösterişli dünyasına şahit olur.

Mafia 2 Oyunu
Mafia 2 Oyunu

Oyunda seslendirme, İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Almanca ve İtalyanca olarak yapılır. Altyazılar da yine bu dillerde hazırlanmıştır. Ünlü yapıt “Godfather” serisinin bilgisayar oyununa dökülmüş halidir.

Oyunda Vito adında bir gazi bulunuyor. Vito, iyi dostluklar kazansa da mafyaya bulaşarak birçok düşman da ediniyor.1950’li yılların araçları, sokakları, evleri. Serbest bir haritada oynayabilirsiniz. Mafyanın ilk oyunu City Of Lost Heaven dönemine göre oldukça başarılı idi. Mafya 2 oyunu 15 bölümden oluşuyor. Şehir içerisindeki gezintiler ve görevler eklenirse bu süre uzayabilir.

Oyunda araba çatışma sahneleri haricinde yüz yüze çatışmalarda yer alır. Kapalı alanlarda da geçen çatışma için siper alma sistemi olacaktır. Oyunda düşmanlarda yapay zeka ile taktik uygulayacak ve oyuncuları zorlayacaktır. Mafia 2, ilk seriye göre küçük performans problemleri dışında epeyce  beğenilmiştir. Eleştirmenlerden yüksek puanlar almıştır. IGN, Pc Gamer gibi ünlü oyuncu platformları yüksek puan veren eleştirmenlere örnek verilebilir.

Orjinali değişmeyen Mafia 2 grafik, oyun mekanikleri  ve görsel güncellemeleri ile yenilenmiştir. Hikayenin geçtiği Empire Bay, kurmaca bir şehirdir ve Newyork şehri temel alınır. Oyunda araba modifiye etme şansı vardır. Hikayedeki tarih 1950’li yıllar ve o yıllara  ait müzikler duyulabilecek. Oyuncu karakterler ile şehri gezebilir, bir durakta bekleyebilirsiniz. Restoranlardan alışveriş yapılabilecek

Mafya filmlerine ilgi duyanlar için sürekli  heyecan dolu dünyayı aratmayan bir oyun olarak tavsiye edilebilir.

Diğer oyunların sistem gereksinimlerini görmek için aşağıdaki ilgili bağlantılara tıklayabilirsiniz:

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın