GTA 6 Sistem Gereksinimleri – Donanım Özellikleri

Grand Theft Auto oyunu ya da diğer bir adıyla GTA 6 oyunu, henüz piyasaya çıkarılmamış olup duyurulduğu ilk günden itibaren merakla beklenen bir oyundur. Piyasaya çıkacağı tarih henüz belli olmasa da muhtemel GTA 6 sistem gereksinimleri konuşulmaya devam etmektedir. Eski adıyla DMA Design olarak bilinen Rockstar North tarafından geliştirilmiş olup, Rockstar Games tarafından yayımlanmıştır. Serinin oyunlarında yer alan hayali mekanlar için Amerika’nın şehirlerinden esinlenilmiştir.

GTA 6 Sistem Gereksinimleri - Donanım Özellikleri
GTA 6 Sistem Gereksinimleri – Donanım Özellikleri

Gerçek dünyanın kurgulanmış hali olarak karşımıza çıkan GTA 6 oyunu içerisinde farklı görevler yer almaktadır. Oyunculara yüklenen görevlerin yanında; otobüs kullanma, helikopter kullanma, uçak kullanma, taksi kullanma ve sokak yarışı yapma gibi pek çok aktiviteye de yer verilmiştir. GTA oyununun kullanıcılarına sunulmuş olan son serisi olarak bilinen GTA 5 oyunu, 2013 yılında piyasaya sürülmüştür. GTA 6 oyunu ise halen büyük bir heyecanla beklenilmekte olup GTA 6 sistem gereksinimleri hakkında sızan her türlü bilgi de merakla takip edilmektedir.

GTA 6 Sistem Gereksinimleri – Donanım Özellikleri

Grand Theft Auto 5. Oyunu ile oldukça olumlu sonuçlar almış ve satış grafiklerini zirveye çıkarmıştır. Rockstar Games GTA 6 oyunu hakkında kara kutu gibi davranmış ve piyasaya herhangi bir bilgi sızdırmamıştır. GTA 5 oyununda sunulan karakter zenginliği özelliğinin, GTA 6 oyunu için de sunulması düşünülmektedir. Oyun içerisinde oyunculara özgür bir deneyim yaşatmak isteyen firmanın, oyuncuları görevi yapmaya zorlamayacağı da konuşulan haberler arasındadır.

GTA 6 Minimum Sistem Gereksinimleri
GTA 6 Minimum Sistem Gereksinimleri

Oyunun ilk olarak Xbox Series XIS ve PlayStation platformlarında yayınlanacağı, ancak daha sonra PC’ye geçiş yapacağı düşünülmektedir. Bu aşamada ise karşımıza sistem gereksinimleri çıkmaktadır. Kesin bilgiler olmamakla birlikte yüksek ihtimali bulunan iddialara yer verdiğimiz bu yazımızda GTA 6 tahmini sistem gereksinimlerini sizin için derledik.

GTA 6 Oyununun Donanım Gelişmeleri

Dünya üzerinde en çok sevilen ve tercih edilen oyunlar arasında gelen GTA serisinin altıncı oyunu olup henüz oyun severler ile buluşturulamayan GTA 6 oyununu, kasmadan ve donmadan oynayabilmek için birtakım sistem gereksinimlerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Windows 10/ 64 bit yazılımın bu oyun için yeterli gelmesi beklenirken, bellek olarak da 8 GB RAM kullanılacağı da çıkan haberler arasında yer almaktadır. Birçok yeni özelliğin ekleneceği düşünülen oyun için sızdırılmış olan GTA 6 sistem gereksinimleri olarak sizlere sunabileceğimiz bir diğer özellik ise; oyunun sağlıklı şekilde oynanabilmesi için Intel Core i7-8700K 3,7 GHz ya da AMD Ryzen R7 1700X işlemciye sahip olması gerektiğidir.

GTA 6 Önerilen Sistem Gereksinimleri
GTA 6 Önerilen Sistem Gereksinimleri

GTA 6 Oyunu Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri

Her geçen gün daha fazla merak edilen GTA 6 oyunu, kullanıcıları ile tanıştırıldığı günden beri üzerindeki ilgiyi hiç kaybetmemiştir. Oyun tutkunlarını kendisine hayran bırakan GTA serisi, şüphesiz ki bu oyunu ile de dikkatleri üzerine çekecektir. GTA sistem gereksinimleri önerilen ve minimum olmak üzere iki farklı şekilde gruplandırılmıştır.

Grand 6 minimum sistem gereksinimleri şunlardır;

 • Depolama alanı: 100 GB depolama alanı
 • Sistem Yazılımı: 64 bit Win 10
 • Direct X versiyonu: Direct 12
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 4 GB / AMD Radeon R9 390
 • İşlemci: AMD FX-8350 / Intel Core i5-4460 3,2 GHz
 • Bellek: 8 GB RAM
 • VRAM: 4 GB
GTA 6
GTA 6

Grand Theft Auto 6 oyunu önerilen sistem gereksinimleri şunlardır;

 • Depolama Alanı: 100 GB
 • İşletim Sistemi: 64 bit Windows 10
 • Direct X Versiyonu: Direct 12
 • Ekran Kartı: NVIDIA Ge Force GTX 1080 Ti
 • İşlemci: AMD Ryzen R7 1700X / Intel Core i7-8700K 3,7 GHz
 • Bellek: 16 GB RAM
 • VRAM: 8 GB

Oyun dünyasında en çok tercih edilen oyun serilerinden biri hepimizin bildiği gibi GTA’dır. Call of Duty gibi seri olarak piyasaya hakim olan GTA, milyonlarca oyun severin beklediği 6. serisini ilerleyen zamanlarda duyuracak. Sistem gereksinimleri ise şimdiden araştırılıyor. Bizler de bu araştırmaya karşılık bilgi sunmak amacı ile GTA 6 sistem gereksinimlerini listeliyoruz. Diğer oyunların sistem gereksinimleri hakkında bilgi sahibi olmak için aşağıdaki bağlantıları ziyaret edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=krEI0kQ83Gc

Diğer oyunların sistem gereksinimlerini görmek için aşağıdaki ilgili bağlantılara tıklayabilirsiniz:

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın