Birinin Instagram Hikâyesine Gizlice Bakma ✔️ 2023

Birinin İnstagram hikâyesine gizlice bakma, o kişinin paylaşımlarını merak eden fakat bu merakının bilinmesini istemeyen kullanıcıların uygulamış olduğu bir yöntemdir. Yapmış olduğu hikâye paylaşımını görüntüleyenleri sürekli olarak kontrol eden hesap sahibi, bu yöntem sayesinde hikâyesinin görüntülendiğini fark etmeyecektir.

Birinin İnstagram hikâyesine gizlice bakma
Birinin İnstagram hikâyesine gizlice bakma

İnstagram, insanların hikâye ve gönderi şeklinde iki farklı biçimde paylaşım yapabilmesine olanak sağlamaktadır.

Gönderi ile paylaşım yapma biçimini tercih eden kullanıcılar, gönderiyi görüntüleyenleri göremezken, hikâye ile paylaşım yapma biçimini tercih eden kullanıcılar görebilmektedir. Hesabını sıklıkla takip eden, paylaşımlarını merak eden kişileri tespit etmek isteyen kullanıcılar bu sebepten ötürü hikâye paylaşımlarına daha fazla ilgi göstermektedir.

Bu durum, paylaşımı yapan kişi için avantaj sağlasa da paylaşımı görüntülemek isteyen kişi için dezavantaj sağlamaktadır. Dezavantaj durumundan etkilenmemek için birinin İnstagram hikâyesine gizlice bakma mümkün mü soruları sorulmakta ve kapsamda araştırmalar yapılmaktadır.

Birinin İnstagram Hikâyesine Gizlice Bakma Mümkün Mü?

İnstagram paylaşımlarının görüntüleyebilmek için bazı durumlarda birbirini takip etmek gerekirken bazı durumlarda takip etmeye gerek bulunmamaktadır. Eğer bir hesap gizlilik tercihini herkese açık olarak belirlemişse o hesabı takip etmeden de paylaşımlarını görüntülemek mümkün olmaktadır.

Eğer bir hesap gizlilik tercihini gizli olarak belirlemişse o hesabı takip etmek gerekmektedir. Gizli durumda olan bir hesabın hikâye paylaşımlarının hiçbir yöntemle görüntülenebilmesi mümkün değildir.

Yalnızca takip edilerek görüntülenebilmektedir. Gizli bir hesaba sahip olan kişinin hikâyelerini, kimliğini belli etmeden takip etmek için sahte bir hesap oluşturmak gerekmektedir. Aksi durumda hikâyeleri görmek mümkün olmayacaktır.

Herkese açık bir hesaba sahip olan birinin İnstagram hikâyesine gizlice bakma ise mümkündür. Sahte bir hesap kullanılarak yapılabilmesinin yanında bu alanda hizmet veren siteler kullanılarak da yapılabilmektedir.

Birinin İnstagram Hikâyesine Gizlice Bakma – instadp.com

instagram gizlice hikayeye bakma yöntemi
instagram gizlice hikayeye bakma yöntemi

İnstagram ile ilgili bazı konularda ek hizmet sunan mobil uygulamaların kısa bir süre içerisinde kapatıldığı bilinen bir konudur. Son zamanlarda bu durum internet siteleri için de geçerli olmaktadır.

Özellikle hikâyelere bakma ve indirme konusunda hizmet veren birçok site yapılan değişiklikler sonucunda iş göremez duruma gelmektedir. İnstagram, sisteminde yapmış olduğu değişikliklerle bu alanda verilen ek hizmetlerin iş göremez duruma gelmesini sağlamaktadır.

Sitelerin birçoğu bu durumdan olumsuz anlamda etkilense de birinin İnstagram hikâyesine gizlice bakma konusundaki etkilenmeyen birkaç site bulunmaktadır. İnstaDP olarak adlandırılan site de bu durumdan etkilenmeyen siteler arasında yer almaktadır. Kullanımı ise şu şekildedir:

 • İnternet gezintilerinizi gerçekleştirdiğiniz tarayıcınızı kullanarak instadp.com adresine giriniz.
 • Sitenin üst bölümünde “Search username” olarak nitelendirilen kutucuğa kullanıcı adını yazınız.
 • Kullanıcı adını yazarken sağ kısımda ekrana gelen arama simgesine tıklayınız.
 • Hikâyesine bakmak istediğiniz hesap ekrana geldiğinde “Stories” yazan bölüme tıklayınız.
 • Son 24 saat içerisinde yayınlanan hikâyelerden oluşan bir liste ekrana gelecektir.
 • İndirmek istediğiniz hikâyeleri alt kısımlarında bulunan “Download” butonlarını kullanarak indirebilirsiniz.

Bu yöntem kullanılarak görüntülenen İnstagram hikâyeleri, hesap sahibinin hiçbir şekilde dikkatini çekmeyecektir. Sahte hesap açılarak görüntülendiğinde, sahte hesabın hikâyeyi görüntülediğini fark edebilen hesap sahibi, bu yöntem kullanıldığında hiçbir şekilde fark edememektedir. Hikâyeyi görüntüleyen kişilerin isimlerinin listelendiği menü içerisinde herhangi bir şekilde görüntülenmemektedir.

Instagram Story izleyip Görünmeme – Greatfon.com

instagram gizlice hikayeye bakma yöntemi
Instagram Story izleyip Görünmeme

İnstagram hikâyelerini görüntülemek için kullanılan birçok site ve mobil uygulamanın şu sıralar görevini yerine getiremediği açıkça görülmektedir. İnstagram hikâyelerini izlemek adına Google üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda ilk sayfalarda çıkan otoriter sitelerin bile bu kapsamda hatalı sonuçlar verdiği görülmektedir.

Bu durumdan etkilenmeyen, görevini başarıyla sürdüren siteler nadir de olsa bulunmaktadır. Fakat bu siteler ön sıralarda yer almadığı için kolaylıkla tespit edilememektedir. Yoğun denemeler sonucunda başarılı sonuç veren GreatFon adında bir site olduğu tespit edilebilmiştir. Birinin İnstagram hikâyesine gizlice bakma konusunda hizmet sunan site şu şekilde kullanılmaktadır.

 • İnternet tarayıcınızın adres katırına greatfon.com yazarak giriş yapınız.
 • Ana sayfada bulunan “Search instagram profile, location or tag” kutucuğuna kullanıcı adını yazınız.
 • Devamında ise arama simgesine tıklayınız.
 • Yazmış olduğunuz kullanıcı adına yönelik olarak sonuçlar alt kısımda yer alacaktır. Kullanıcı adını yazmış olduğunuz hesaba tıklayınız.
 • Hesap profili açıldıktan sonra profil bilgilerinin hemen alt kısmında paylaşılan hikayeler yer alacaktır.
 • Hikâyelerden herhangi birine tıklamanız durumunda ekranın sağ üst kısmında mavi renkli bir indirme butonu yer alacaktır. O butonu kullanarak hikâyeleri cihazınıza indirmeniz mümkündür.

İlgini Çekebilir: Instagram Gizli Hesabı Görmek Mümkün Mü?

İnstagram gibi yasal bir platformun bilgisi dışında verilen hizmetlerin hiçbirinin güvencesi bulunmamaktadır. İnstagram’ın izni olmaksızın verildiği için illegal olarak nitelendirilebilecek olan bu hizmetler, kişisel bilgilerin ele geçirilmesi hususunda endişe yaratmaktadır. Bu sebepten ötürü bu tarz hizmetler kullanılırken kesinlikle hesap bilgilerine yer verilmemelidir.

Hesaba giriş yapmadan hizmet sunan site ve uygulamalar öncelikli olarak tercih edilmelidir. Bu şekilde hizmet sunan bir site veya uygulama bulunamaması durumunda ise birinin İnstagram hikâyesine gizlice bakma gibi eylemlerden vazgeçilmelidir. Hesabın içerisinde bulunan kişisel bilgilerin güvenliğini sağlamak, başkasının hikâyesine gizlice bakmaktan daha önemlidir.

Diğer Instagram içeriklerimiz:

Yorum yapın