Instagram’da Beni Engelleyenlerin Engelini Kaldırmak ✔️ 2023

Instagram’da beni engelleyenlerin engelini kaldırmak ne kadar mümkün? sorusunu oldukça sık almaya başladığımız için sizlere bu içeriği hazırlamaya karar verdik. Tüm detayları ile Instagram’da beni engelleyenlerin engelini kaldırmak ne kadar mümkün gelin hep birlikte inceleyelim.

+2 milyarın üzerinde kullanıcısı olan Instagram günden güne büyümeye devam ediyor. Kullanımının tüm dünyada ve ülkemizde artmış olması ile özel koşullar meydana gelebiliyor. Bu özel koşullara bağlı olarak başkasının Instagram hesabını kapatmak ne kadar mümkün merak edilebiliyor. Bu konuda daha önce bir yazı yayınlamıştık. Bu sefer de Instagram’da beni engelleyenlerin engelini kaldırma mümkün mü sorusu üzerinde duracağız…

instagram'da beni engelleyenlerin engelini kaldırma
instagram’da beni engelleyenlerin engelini kaldırma

Instagram’da Beni Engelleyenlerin Engelini Kaldırma

Instagram’da sizi engelleyen birinin engelini kaldırmak oldukça sık araştırılan bir konu. Kullanıcılar pek çok sebepten dolayı birbirilerini engelliyor ve bu engeli bir süre sonra kaldırmak istiyor. Fakat karşı tarafın da kendini engellemiş olması durumun seyrini değiştiriyor. Bazı durumlarda tek taraflı engellemelerin kaldırıldığını biliyoruz.

Öncelikle kendi engellediğimiz kullanıcıların hesaplarındaki engeli kaldırmak için şu yöntemleri uygulamamız gerekiyor:

Instagram'da Beni Engelleyenlerin Engelini Kaldırma

iPhone için Instagram Engel Kaldırma;

 • Profilinize gidin,
 • Sağ üstte bulunan hamburger menü ikonuna dokunun,
 • Ayarlar’a girin,
 • Gizlilik ayarlarına girin,
 • En aşağıda bulunan Engellenen Hesaplar bölümüne girin.

Bu yolu izleyerek iPhone telefonunuzda Instagram uygulaması üzerinden engellemiş olduğunuz kişilerin engelini kaldırabilirsiniz.

Android İçin Instagram Engel Kaldırma;

Instagram'da beni engelleyenlerin engelini kaldırmak
 • Profilinize gidin,
 • Sağ üstte bulunan hamburger menü ikonuna dokunun,
 • Ayarlar’a girin,
 • Gizlilik ayarlarına girin,
 • En aşağıda bulunan Engellenen Hesaplar bölümüne girin.

Bu yolu izleyerek Android telefonunuzda Instagram uygulaması üzerinden engellemiş olduğunuz kişilerin engelini kaldırabilirsiniz.

Bu şekilde engelini kaldırdığınız kişilerin de sizi engelli listesinden çıkarabileceğini bilmeniz gerekiyor. Instagram uygulaması güncellendikçe hataları da ortadan kalkıyor. Önceki sürümlerde eğer sizin engellediğiniz bir kullanıcı sizi engellemiş ise engelini kaldıramıyordunuz. Aynı şekilde karşı taraf da sizin engelinizi kaldıramıyordu. Karşılıklı olarak engel kaldıramama sorunu son güncellemeler ile çözülmüş oldu.

Instagram'da beni engelleyenlerin engelini kaldırmak
Instagram’da Beni Engelleyenlerin Engelini Kaldırma

Instagram’da sizi engelleyen birinin bu engeli kaldırmasını istiyorsanız şunları deneyebilirsiniz;

 • Engellemenizi kaldırmasını istediğiniz kişi sizin hesabınızda engellenmiş ise engelini kaldırın,
 • Karşı tarafa başka bir hesap üzerinden mesaj gönderip hesabınızın engellemesini kaldırmasını rica edin. (Bu da bir seçenek)
 • Eğer 2 kişi aynı anda birbirini engellemiş ise bir taraf diğerinin engelini kaldıramayabiliyor.

Eğer karşı tarafın telefonu sizde olsaydı telefonunu izinsiz kullanıp kendi engelini kaldırır mıydınız? Bunu yapmak için karşı tarafın telefonuna erişim sağlamanız gerektiğini bildiğinizi düşünüyorum. Ama herhangi birinin telefonuna erişim sağlamak yasa dışıdır ve etik değildir. Bu yüzden sizi Instagram’dan engelleyen kişilerin bu engelini kaldırmanın yasal bir yöntemi yoktur. Zaten olsaydı sizin de birilerini engelleyemiyor olmanız gerekirdi. Çünkü kimse kimseyi engelleyemezdi.

Fakat tüm bunların aksine yasa dışı yöntemler ile başkasının Instagram hesabına erişip kendinizi engelli listesinden çıkarmanız da mümkün. Eğer bu etik olmayan yöntemi yapmaya karar vermişseniz bu sizin sorumluluğunuzdadır ve karşı tarafın size açacağı davaları peşinen kabul etmiş sayılırsınız.

Engelleyen kişinin profilini görmek mümkün mü?
Instagram’da engelleyenleri görme uygulaması çalışıyor mu?

NOT: Bazı uygulamalar ile sizi engelleyen kullanıcıların bir listesini bulabildiğiniz iddia edilir. Bu tür uygulamalara giriş yaparken hesabınıza erişim verdiğinizi asla unutmayın!

Bu tür uygulamalar kendisini kullanan ve kendisine yetki veren profiller arasında bir rapor çıkarır. Sadece bu kişiler üzerinden size bilgi verebilir. Eğer engelini kaldırmak istediğiniz kişi bu tür uygulamaları kullanmıyor ise engelini kaldırmanız mümkün değildir. Ve bu yöntem teoriktir. Pratik örneğine rastlanılmamıştır.

Eğer sizin hesabınıza birinin girmesini istemiyor ve sizin engellediğiniz hesapların engelini kaldırmasını istemiyorsanız bunu karşı tarafa da yapmamalısınız. Bu tür işlemler genellikle Android RAT uygulamaları ile yapılıyor. Ayrıca şifre kırma teknikleri ile hesapların şifreleri kırılabiliyor. Tüm bunlardan korunmak için internette güvende olmanın yollarını iyi bilmeniz gerekiyor. Kullanıcı verilerinin önemi hakkında da araştırma yaparak hem kendi verilerinizin hem de başka insanların verilerinin gizliliğine daha çok hakim olabilirsiniz.

Instagram'da engelleyenleri görme uygulaması çalışıyor mu?
Instagram’da engelleyenleri görme uygulaması çalışıyor mu?

Instagram’da Beni Engelleyenlerin Engelini Kaldırmak ile ilgili sıkça sorulan sorular;

Instagram hemen hepimizin sıklıkla kullandığı bir sosyal medya platformu. Bu kadar yoğun kullanılan bir uygulama olması sebebi ile çeşitli soru ve sorunları da beraberinde getirmesine şaşmamalı. Bu soruların bir kısmını sizler için yanıtlıyoruz. Bu yanıtlar sizi tatmin etmiyor ise lütfen bu sayfanın en sonundan yorum yaparak bize sorularınızı iletin.

Instagram’da engelleyenleri görme uygulaması çalışıyor mu?

Bu tür uygulamaları kullanmak hesap güvenliğiniz açısından son derece büyük sorunlara sebebiyet verir. Bu tür uygulamaları kullanan hesaplar bir gün mutlaka kapatılır, ele geçirilir ya da askıya alınır. Uzun vadede büyük sorunlarla karşılaşırsınız.

LiLi APP ve Postegro gibi birkaç uygulamayı kullanan milyonlarca hesap yakın zamanda askıya alındı ya da kapatıldı. Daha küçük çaptaki Instagram’da engelleyenleri görme uygulaması olduğunu iddia eden bazı uygulamaları kullanan kişilerin de hesapları bloke edildi.

Bu tür uygulamaları kullanmamanızı şiddetle tavsiye ederiz. Bu uygulamalar sizi engelleyen kullanıcıların bir listesini gösteremez. Eğer milyonlarca kişi bu uygulamayı kullanmayı kabul eder, uygulamaya erişim verir ise ancak o zaman sadece o kullanıcılar birbiri arasındaki engel durumlarını görebilir. Bu uygulamalar da verilerinizle neler yapıyor bilseniz hiç kullanmazsınız.

Instagram engelleyenleri görme programı ücretsiz mi?
Instagram’da beni engelleyenlerin engelini kaldırmak

Instagram engelleyenleri görme programı ücretsiz mi?

Sizi engelleyenlerin listesini görme vaadi ile sizi kandıran bu uygulamalar genellikle ücretsizdir. Çünkü bir işe yaramazlar. Ücretli olanlar da muhtemelen sizi aldatıyordur. Çünkü böyle bir uygulama herhangi birinin sizi engellediği bilgisini size veremez.

Ancan milyonlarca kişiyi kendine erişim vermeye ikna etmek zorundadır ya da Instagram sunucularına erişim veri sızdırması gerekir. Ki bu olduğunda zaten böyle bir app geliştirip kimsenin birkaç paket satın almasına ya da uygulamayı satın almasına gerek kalmaz.

Engelleyen kişinin profilini görmek mümkün mü?

Sizi engelleyen kişinin profilini görmek mümkündür. Başka bir hesap ile sizi engelleyen kullanıcının profilini görebilirsiniz. Ama sizi engellediği hesap ile sizi engelleyen kişilerin profillerini göremezsiniz.

Eğer farklı bir hesap ile sizi engelleyen birinin profilini takip ederseniz, sizi engellemiş olan kişinin gizli olan profilini de görebilirsiniz.

Instagram’da beni engelleyeni nasıl anlarım?

Sizi Instagram’da engelleyenlerin bir listesini görebileceğiniz bir alan bulunmaz. Fakat şüphelendiğiniz kişilerin profillerine girerek ya da onları arayarak sizi engelleyip engellemediğini öğrenebilirsiniz.

Sizi engellediğinden şüphe duyduğunuz birinin Instagram profiline girin. Eğer görüyor iseniz engellenmemişsinizdir. Eğer görmüyor iseniz, başka bir hesaptan ya da internet tarayıcınız üzerinden kişinin profiline bakarak kontrol edebilirsiniz.

Bir kişinin Instagram profiline bakmanın basit bir yolu vardır. İlgili kişinin username olarak adlandırdığımız kullanıcı adını instagram.com/burayakullaniciadi şeklinde yazarak profiline girebilirsiniz.

Instagram'da beni engelleyenlerin engelini kaldırmak

Kullanıcı adı ile hesap sahibinin profilindeki isim genellikle karıştırılır. Bu ikisi birbirine karıştırılmamalıdır. Örneğin, Webde Yazılım hesap adıdır. webdeyazilim hesabın kullanıcı adı yani username‘idir. Ve tarayıcıda bu profili görüntülemek için instagram.com/webdeyazilim şeklinde link açılır ve profile erişilir. Test etmek için tıkla ve linki incele.

Instagram engelleyenleri görme yöntemleri nelerdir?

Instagram’da sizi engelleyenlerin bir listesini görebileceğiniz bir uygulama, bir program ya da bir site bulunmaz. Bunu yaptığını iddia eden uygulama, program, site ya da kişi illaki olacaktır. Fakat sizin hesabınıza erişmek için bu senaryoyu kullanıyor olduğunu ya da paranızı almak için sizi kandırıyor olduğunu söylemek mümkün. Dikkatli olmakta fayda var.

Diğer Instagram içeriklerimizi buradan inceleyebilirsiniz:

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

“Instagram’da Beni Engelleyenlerin Engelini Kaldırmak ✔️ 2023” üzerine bir yorum

Yorum yapın