Başkasının İnstagram Hikayesini Telefona İndirme Yöntemi

Başkasının İnstagram hikayesini telefona indirme özelliği İnstagram’ın kendisinde bulunmaz. Hikayeler yayınlandıktan 24 sonra kaybolacaktır. Kullanıcılar genellikle hikayelerden ekran görüntüsü almak, galeriye kaydetmek gibi yöntemler denenir. Ancak bunlar her zaman işe yaramaz. Bir videoyu indirmek, fotoğraf kalitesinden ödün vermemek isteyenler için indirme özelliği şarttır. İşte bu özelliği size sağlayan bazı uygulamalar mevcuttur.

başkasının instagram hikayesini telefona indirme
başkasının instagram hikayesini telefona indirme

Başkasının İnstagram Hikayesini Telefona İndirme

Instagram’ın modifiye edilmiş hali diyebileceğimiz İnstagram plus ekstra özelliklerle donatılmıştır. Bu uygulama ile fotoğraflar iki kere tıklayarak yakınlaştırma, fotoğraf indirme, URL paylaşma gibi özellikler sunulur. Videolar açıldığı zaman direkt olarak sesli bir şekilde çalmaya başlar. Bir İnstagram uygulaması olsa da İnstagram’dan çok daha fazla özellik sunar. Başkasının İnstagram hikayesini telefona indirme için ilk başvurulan yol Instagram plus diyebiliriz.

İnstagram Plus web, Android ve ios için mevcuttur. Web versiyonunu indirip kurarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Andorid için maalesef Google Play üzerinde uygulama mevcut değildir. APK indirmeniz gerekir. Harici kaynaklardan APK indirmeden önce Google Play olmadan uygulama indirme hakkında bilgi sahibi olmanızı tavsiye ederiz. İphone cihazlarda instagram plus kullanmak için jailbreak yapmak gerekir. Jailbreak sonrasında ise tweak yükleyerek plus özellikleri kullanılabilir olacaktır.

Android İçin İnstagram Hikayesi İndirme

İnstagram hikayesi indirmek için Google Play Store üzerinden Story Saver indirmeniz yeterlidir. Uygulama indirilince İnstagram hesabınızla giriş yapın. Böylece İnstagram hikayelerinizi uygulamada görme imkanınız olacaktır. Bunlardan hangisini indirmek istiyorsanız seçip kaydedebilirsiniz. İsterseniz arama butonu ile hikayesini indirmek istediğiniz kişiyi kolaylıkla bulup indirebilirsiniz. Save butonuna basarak story indirilir ve galerideki story saver klasörüne kaydedilir.

İlgini çekebilir: Başkasının Instagram hesabı nasıl KAPATILIR

İos iPhone İçin İnstagram Hikayesi İndirme

Başkasının İnstagram hikayesini telefona indirmek için İos kullanıcıları Repost Stories uygulamasını kullanacaktır. Bunun için öncelikle App Store üzerinden uygulamayı indirmeliler. Uygulamaya İnstagram hesabınızla giriş yapın. Galeriye erişim izni istenecektir, bu izni vermeniz gerek. Sonrasında kullanıcı adını yazarak uygulamayı kullanmaya başlayın. İnstagram hikayeleriniz uygulamada görünecektir. İstediğiniz hikayeyi cihazınıza indirebilirsiniz.

Bilgisayara İnstagram Hikayesi İndirme

İnstagram hikayelerini isterseniz bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Story downloader ya da story saver weynstag gibi siteler bu iş uygun güvenilir sitelerdir. Bu sitelere İnstagram kullanıcı adınızla girmek yeterlidir. Sonrasında hesabınızdan seçtiğiniz hikayeleri bilgisayara indirebilirsiniz. Bu siteler İnstagram tarafından geliştirilmediği için güvenliğe dikkat etekte yarar vardır. Şifrenizi isteyen sitelerden indirme yapmamalısınız.

Güvenliğinize Dikkat Edin!

İnstagram story indirme uygulamalarında işlem yapmak için İnstagram giriş bilgilerinizi uygulama ile paylaşmanız gerekir. İşte bu durum bir güvenlik zafiyetine neden olabilir. İos güvenlik konusunda sıkı denetimlere sahip olduğu için hikaye indirme uygulamalarının sayısı oldukça azdır ve uygulamalar güvenilirdir. Ancak Google Play Store için aynısını söyleyemeyiz.

Play Store’da birbirine benzeyen çok sayıda uygulama göreceksiniz. Bunların içinden mutlaka indirme sayısı ve kullanıcı puanı yüksek olan uygulamaları tercih etmeye çalışın. Aynı şekilde başkasının İnstagram hikayesini telefona indirme için tercih ettiğiniz web sitelerinde de seçici davranmanız gerekir. Böylece hesabınız tehlikeye atmadan istediğiniz stroyleri indirebileceksiniz.

Yorum yapın