Instagram Takip İsteği Gönderdiklerim – İptal Etme ✔️ 2023

2010 yılında yayın hayatına başlayan Instagram, Facebook şirketinin platformu satın almasıyla birlikte dünyanın en çok kullanılan üçüncü sosyal medya platformu haline geldi. 1 milyar kullanıcıya ulaşan platformun ziyaretçi kitlesinin çoğunluğunu ise 18 ile 34 yaş aralığındaki kitle oluşturmaktadır. Bu yazımızda ise Instagram gönderilen takip istekleri iptal etme işleminin nasıl yapıldığını detaylıca inceleyeceğiz. Instagram Takip İsteği Gönderdiklerim adı altındaki tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Instagram Takip İsteği Gönderdiklerim
Instagram Takip İsteği Gönderdiklerim

Instagram’da kullanıcılar birbirleriyle etkileşimde bulunmak için “takip et” butonunu kullanmalı yani ilgili kullanıcıyı takip etmelidir. Karşı taraf ise bu isteği kabul etmeyebilir veya isteği askıda bırakabilir.

Bir kişiyi takip etmek için istek gönderdiğinizde karşı tarafın sosyal medya hesabına bildirim düşmektedir. Kişi, bu bildirime tıkladığında direkt olarak sizin profilinize gitmektedir. Kişinin takip isteğini kabul edip etmemesi ise tamamen kişisel kararına bağlıdır.

Instagram Takip İsteği Gönderdiklerim

Bir kişiye takip isteği gönderdiğinizde hem karşı taraf hem de siz ilgili isteği görüntüleyebilirsiniz. Herhangi bir uygulama kullanmadan Instagram’ı bilgisayar ortamında açtıktan sonra profilinize giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra sağ kısımda yer alan profil resminize tıklayarak kişisel profilinize gidin.

Instagram Takip İsteği Gönderdiklerim

Profili düzenle sekmesinin yanında yer alan Tekerlek işaretine tıklayın. Gizlilik ve Güvenlik sekmesine tıklayın ardından da “Hesap Verilerini Görüntüle” sekmesine tıklayın. Sağ üstte yer alan Bağlantılar kısmının hemen altındaki Mevcut Takip İstekleri “Tümünü Gör” sekmesine tıkladığınızda sizin takip isteği attığınız hesapları görebilirsiniz.

Instagram Takip İsteklerini Toplu Silme

Instagram hesabınıza bilgisayar üzerinden erişim yaptığınızda ve yukarıda anlattıklarımızı yaptığınızda gönderilen ve alınan takip isteklerine ulaşabilirsiniz. Takip isteklerini toplu silme yöntemi bulunmamaktadır. Bu konuyla alakalı işlem yapmanız için Instagram Uygulamalarını kullanmalısınız. Android ve iOS işletim sistemindeki ücretsiz programlar pek güvenilir değildir. Hesabınızı profesyonel olarak yönetmek için ücretli uygulamaları tercih etmelisiniz.

Instagram Takip İsteği Gönderdiklerim
Instagram Takip İsteği Gönderdiklerim

Instagram Hesap Verileri

Instagram Hesap Verileri sekmesinden;

  • Mevcut takip istekleri
  • Seni takip eden hesaplar
  • Takip ettiğin hesaplar
  • Takip ettiğin konu etiketleri
  • Engellediğin hesaplar
  • Hikayeleri gizlediğin hesaplar

hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Burada görülmesini istemediğiniz bir hesap, konu etiketi varsa bunu kaldırabilirsiniz. Yine engellediğiniz hesapların engelini de buradan kaldırabilirsiniz.

Instagram Mevcut Takip İstekleri Silme

Instagram uygulaması sizi takip etmeyen kişileri veya takip edip takibi bırakanların verilerini size vermemektedir. Takipçi sayısı noktasında detaylara takılan biriyseniz bunun için uygulama kullanmak zorundasınız.

instagram

iOS için Reports Pro, Android için ise FollowMeter uygulamalarını indirip telefonunuza kurmalısınız. Uygulamayı kurduktan sonra hesabınıza erişim yetkisi verin ve hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Bu tür uygulamalara tam olarak güvenemezsiniz. Eğer sahte bir hesabınız var ise bu hesap ile giriş yapmayı deneyin. Hesaplar genelde bu yüzden kapatılmaktadır. Bu içeriklere göz atarak daha fazla bilgi alabilirsiniz:

Programların Unfollowers ve New Followers sekmelerinden sizleri kimin takip etmediğini ve yeni takipçilerinizi listeleyebilirsiniz. Reports Pro ve FollowMeter uygulamaları üçüncü parti uygulamalar olduğu için pek güvenilir değildir.

Bu tarz uygulamaların güvenilir olmamasının sebebi ise çalışmadan önce sosyal medya profilinizin giriş yetkisini istemesidir. Reports Pro uygulamasının 5 üzerinden 4.1 yıldız ortalaması varken, FollowMeter uygulamasının 3.9 yıldız ortalaması vardır. Programları siz kullanacağınız için sorumluluğu da tamamen size aittir.

Instagram istek gönderdiklerim nerede görünür?

Instagram’ın herhangi bir sekmesinde istek gönderdikleriniz tam olarak görünmeyebilir. Eğer istek gönderdiğiniz profillerin linklerini bir yerde saklarsanız daha sonra takip etmesi kolay olacaktır. Eğer çok fazla kişiyi takip ediyorsanız excel ile takip ettiğiniz kişilerin kullanıcı adı ya da linkini saklamanızı öneririz.

Daha fazla Instagram içeriği:

Mevcut Instagram içeriklerimizi okuyarak Instagram ve Instagram güvenliği hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Yorum yapın