Instagram Gizli Hesabı Görmek Mümkün Mü?

Instagram Gizli Hesabı Görmek bir çok kişinin merak ettiği önemli bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Aktif kullanıcısının her geçen gün arttığı Instagram uygulaması, bu kadar yoğun kullanılıyor olması sebebi ile artık hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. Her gün pek çok paylaşımda bulunup başkalarını takip ettiğimiz bu platformdan beklentilerimiz bazı durumlarda normalin dışında olabiliyor. Bu taleplerden bir tanesi de gizli hesapları görmek. Bu yazıda sizlere Instagram gizli hesabı görmek ne kadar mümkün bundan bahsedeceğiz.

Instagram Gizli Hesabı Görmek Mümkün Mü
Instagram Gizli Hesabı Görmek Mümkün Mü

Instagram Gizli Hesabı Görmek Mümkün Mü?

Instagram üzerindeki gizli hesapları görmek bazı koşullarda mümkün, bazı koşullarda namümkündür. Eğer yardımcı uygulamalar kullanarak gizli bir instagram hesabını görüntülemek istiyorsanız kişisel verilerinizin güvende olduğuna emin olmalısınız. Çünkü bu tür uygulamalar görmek istediğiniz profile erişmek için, görmek istediğiniz hesabı takip eden kişilerin verilerine erişir. Gizli Hesabını görmek istediğiniz kişinin takipçilerinden herhangi biri bu uygulamayı kullanıyor ise bu uygulama o kişinin gözünden size görmek istediğiniz hesabı apaçık şekilde gösteriyor.

Yani bu uygulamayı kullandığınız ve bu hesabı kullanmak için uygulamaya giriş yaptığınız instagram hesabınızda kimleri takip ediyorsanız bu kişiler de bu uygulama tarafından herkese servis edilebiliyor. Kendi tanıdıklarınızı bu servise ifşa etmek bu durumda başınıza gelebilecek en kötü şeylerden biri olsa da en kötüsü değil. Çünkü bu tür uygulamaları kullandığınızda artık onların uygulamalarına erişim vermiş olursunuz. Bu erişim sayesinde sizin adınıza paylaşım yapma, profil görüntüleme, hikaye görüntüleme, kişi takip etme, gönderi beğenme ve gönderiye yorum yapma gibi pek çok işlemi sizin adınıza yapabilir.

Instagram Gizli Hesabı Görmek İçin Ne Yapılmalı?

En kötüsü de sizin asla yapmayacağınız etkinlikleri sizin adınıza yapan bir uygulamaya erişim vermiş olmaktır. Fakat diğer yandan bu uygulamalar hesabındaki paylaşımları görmek istediğiniz kişilerin paylaşımlarını görmenize gerçekten yardımcı olur. Her ne kadar kişisel verilerin korunması kanununa ve gizlilik ilkelerine aykırı olsa da bu yöntem oldukça yaygın olarak kullanılır. Bu durum karşısında henüz resmi bir önlem bulunmuyor.

Bu tür güvenlik düzeyi düşük uygulamalar sayesinde pek çok hesabın erişimi kaybediliyor. Bu durumda çalınan instagram hesabını geri alma süreçlerine giriliyor ve genelde başarısız olunuyor. Çünkü bir hesabın erişimini kaybeden kişi, o hesabın erişimini alan kişiden daha az donanımlı olduğu için hesabın erişimini genelde geri alamıyor. Bu tür sorunların önüne geçmek için başkasının instagram hesabını kapatma hakkında bilgi sahibi olmalı, buradaki bilgileri kullanarak hesabımızı güvende tutmalıyız. İnternette güvende olmanın yolları hakkında bilgi sahibi olup şifre kırma yöntemleri ile ilgili araştırma yapmalı, bu araştırmalar sonucunda hesabımızı oldukça sıkı şekilde korumalıyız.

Tüm bunlara rağmen yine de bu tür uygulamaları kullanarak gizli profilleri görmek istiyorsanız Instagram Gizli Hesap Görme Uygulaması (Kapalı Hesapları Görme) adlı yazımızı okumanızı şiddetle tavsiye ederiz. Uygulama ile sitemizin herhangi bir bağı bulunmuyor. Haricen kullanılan bu uygulamaları kullanmanın sorumluluğu her zaman sizin elinizdedir. Tüm olası sorunlardan yine kendinizin sorumlu olduğunu lütfen unutmayın.

Yorum yapın