Instagram kaybolan mesaj nedir nasıl kullanılır?

Instagram uygulaması günden güne güncellenmeye devam ediyor. Bu sefer de kaybolan mesajlar ile karşımıza çıkan uygulama, bu özellik ile bizlere neyi vaat ediyor hep birlikte öğrenelim… Instagram kaybolan mesaj ile stalk yapmak artık daha da zorlaşacak gibi!

Instagram Kaybolan Mesaj Nedir?

Kaybolan mesaj, Instagram üzerine bulunan bir sohbetin içindeyken yukarı kaydırma hareketi yapılarak aktif edilen mesajlardır. Kaybolan mesaj modu sayesinde bir mesajın görüldükten sonra silinmesi sağlanır.

instagram kaybolan mesaj
instagram kaybolan mesaj

“Instagram kaybolan mesaj modunu açmak için yukarı kaydır” özelliği sayesinde görülen bir mesajın silinmesi ne gibi durumlarda tercih edilecek?

Bu özellik bir mesaj gönderirken karşıdaki alıcının yetkilerini kontrol etmeye dayalı bir özelliktir. Mesajı gönderirken kaybolan mesaj olarak gönderirseniz o mesaj karşı taraf gördüğünde silinecektir. Karşı taraf mesajın ekran videosunu ya da görüntüsünü kayıt ederse de bildirim alacaksınız. Aynı şekilde karşı taraf size mesaj attığında ekran kaydı ya da videosu alırsanız yine karşıdaki kişiye bildirim gidecektir.

Instagram Kaybolan Mesaj Modu Nasıl Açılır?

Kaybolan mesajları etkinleştirmek için bir sohbet listesi içerisindeyken ekranı kuyarı doğru kaydırmak gerekir. Ekranın alt kısmından bir arayüzün gelmesi için yapacağımız yukarı doğru bir kaydırma ilgili ayarları karşımıza getirecektir.

Kaybolan mesaj modunu etkinleştirdiğinizde ise ekran resmi aldığınız konuşmalarda karşıdaki kişiye bildirim gidiyor. Aynı şekilde karşıdaki kişi de ekran resmi alırsa sizin telefonunuza bildirim geliyor. Bu özelliği Snaptchat üzerinde nasıl kapatabileceğinizi Snapchat Gizlice Ekran Görüntüsü Alma başlıklı içeriğimizde bulabilirsiniz.

instagram kaybolan mesaj
kaybolan mesaj

Instagram’da Kaybolan Mesaj Gönderme Nasıl Yapılır ?

  • Instagram uygulamasını açın ve ekranı sola doğru kaydırın.
  • Normal fotoğraf veya video gönderdiğiniz gibi fotoğrafı veya videoyu çekin.
  • Açılan ekranda sayfanın sağ alt köşesindeki OK işaretine dokunun.
  • Kaybolan fotoğrafı/videoyu göndermek istediğiniz kişileri seçin ve altta yer alan Gönder butonuna dokunun.

Bu şekilde gönderilen mesajlar karşı tarafa iletildiğinde eğer mesaj görüntülenmişse otomatik olarak silinecektir. Eğer karşıdaki kişi mesajın ekran videosunu ya da ekran resmini çekmiş ise size bildirim gelecektir ve bu şekilde bilgi sahibi olabileceksiniz.

Daha önce bu gibi işlemler mesaj içerisinde gönderilen hikayelerde yapılabiliyordu. Tek seferlik oynatılan medyalar gönderdiğimizde o medya tekrar olarak oynatılamıyordu. Bunun gibi bir özelliğin tüm gönderilen mesajlar için yapılmasını faydalı bulduk.

Instagram ile ilgili daha fazla içerik:

Instagram uygulamasının pek çok açıdan özelleştirilmiş halini kullanarak sadece tasarım odaklı değil kullanış odaklı farklılıkları da deneyimlemeniz mümkün. Bu tür köklü değişiklikler yapmak için instagram plus uygulamasını kullanmanız gerekir. Sürekli olarak güncellenen instagram plus uygulaması sayesinde hem tasarım değişiklikleri hem de kullanışlılık anlamında daha özgür olursunuz.

İnstagram plus uygulamasını edinebiceğiniz konuya gitmek için şu başlığa tıklamanız yeterlidir: Instagram Plus APK İndir 2020 [Son Sürüm]

Ayrıca Instagram hesabınızı dondurduğunuzda tekrar açılırken sorunlar yaşanıyordu. Bu sorunların önüne geçmek ve dondurulmuş instagram hesabını açmak için de özel bir içeriğimiz bulunuyor. Yüzlerce insana fayda sağlamış olan ilgili konuyu okumanızı da tavsiye ederiz.

Mevcut Instagram temasını beğenmiyor iseniz lütfen Instagram Tema Değiştirme içeriğimize göz atın. Birbirinden güzel 10 farklı renk seçeneği ile Instagram’ı farklı renkler ile kullanın…

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın