Instagram Silinen Fotoğrafları Geri Getirme Yöntemi

Instagram, kendini sürekli olarak yenileyen bir sosyal medya platformudur ve Instagram Silinen Fotoğrafları Geri Getirme sorununa karşı da bir çözüm geliştirmiştir. Bu yazımızda hem uygulamanın geliştirmiş olduğu çözümü hem de farklı bir çözümü sizlerle paylaşacağız.

Instagram Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
Instagram Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Instagram’a yüklediğiniz bir fotoğrafı yanlışlıkla veya farklı bir sebepten dolayı silmeniz durumunda bu fotoğrafı belirli şartlar altında geri getirebilirsiniz. Instagram Silinen Fotoğrafları Geri Getirme, ilgili fotoğraf telefonunuzun hafızasında yer alıyorsa tekrar yükleme yaparak gönderiyi geri getirmiş olursunuz fakat bizim odaklandığımız konu, telefon hafızasında da bulunmayan bir fotoğrafın nasıl geri getirileceğidir.

Instagram Silinen Resimleri Geri Getirme

Bilgisayarlarda olduğu gibi cep telefonlarında da ön bellek bulunmaktadır. Cep telefonuna yüklenen bir uygulama, program veya fotoğraflar silinse bile cep telefonunun belleğinde bir kayıt bırakmaktadır. Bu kayıtlar çok uzun süre saklanmadığı içinde silinen resimleri geri getirmeniz için acele etmeniz gerekmektedir.

Cep telefonunuz Android işletim sistemine sahipse USB kablo aracılığıyla cep telefonunuzu herhangi bir bilgisayara bağlayın. Bağlantının kurulduğundan emin olduktan sonra DiskDigger adlı programı indirin. Programı kurduktan sonra tarama işlemini cep telefonunun hafızasında yapmalısınız çünkü program ilk olarak bilgisayarın disklerine odaklanacaktır.

İlgini Çekebilir: Başkasının Instagram hesabı nasıl KAPATILIR

Disklerde yapılan tarama işlemleri uzun sürdüğü için tarama işleminin sonuna kadar beklemelisiniz. İşlem bittiğinde ise silinen fotoğraflar programın ara yüzünde belirecektir.

Tarama esnasında bilgisayarınız ile cep telefonununuz arasındaki bağlantının kopmaması gerekmektedir. Yine cep telefonu Instagram gönderisi silindikten sonra herhangi bir sıfırlama işlemine tabi tutulduysa program ilgili dosyayı bulamayabilir. Instagram silinen gönderileri geri getirmenin en etkili yöntemi buydu ve bu yöntemin dışında bir yöntem daha bulunmaktadır.

Instagram Silinen Gönderiyi Geri Getirme
Instagram Silinen Gönderiyi Geri Getirme

Instagram Silinen Paylaşımları Geri Getirme

Cep telefonunuzu bilgisayara bağlamadan da Instagram Silinen Paylaşımları Geri Getirme yöntemini uygulayabilirsiniz. Google Play Store’da DiskDigger şeklinde arama yaptıktan sonra ilgili uygulamayı cep telefonunuza kurun ve taramayı çalıştırın.

Bilgisayarda yapılan işlemin bir benzeri cep telefonunuzda yapılacaktır. İki işlem arasındaki tek fark, cep telefonunda yapılan aramanın sonucunun çok daha kısa olmasıdır. Bilgisayarda yapılan işlem çok daha sağlıklı olduğu için önce bilgisayarda tarama işlemi yapmaya çalışmalısınız.

Instagram Silinen Gönderileri Geri Getirme

Android veya iOS fark etmeksizin silinen gönderileri geri getirmenin bir diğer yolu ise Instagram’ın geliştirmiş olduğu bir yöntemdir. Instagram’a girdikten sonra sağ alt kısımda yer alan profil fotoğrafınıza tıklayın. Profil alanına ulaştıktan sonra sağ üst kısımdaki 3 çizgiye, ardından da en altta yer alan “Ayarlar” sekmesine tıklayın. Ayarlar sekmesinden “Güvenlik” sekmesine ardından da “Verileri İndir” butonuna tıklamanız yeterlidir. Verileri İndir butonuna tıkladığınızda tüm verileriniz listelenecek ve cep telefonunuzun hafızasına kaydedilecektir.

DiskDigger programından herhangi bir sonuç elde edemediyseniz bu yöntem çok daha sağlıklı ve etkili olduğu için bunu da kullanabilirsiniz. Instagram hesabı nasıl silinir, sorusunun cevaını öğrenmek içinde ilgili bağlantıyı takip edebilirsiniz.

Yorum yapın