Başlangıç Oyun Assetto Corsa Sistem Gereksinimleri

Assetto Corsa Sistem Gereksinimleri

0
Asetto Corsa Sistem Gereksinimleri
Asetto Corsa Sistem Gereksinimleri

Yarış oyunları arasında en çok tercih edilen, hız tutkunlarının meraklısı olduğu oyunlar araba yarışlarıdır. Assetto Corsa bu oyunlardan biridir ve İtalyan geliştirici Konus Simulazioni tarafından yayınlanmıştır. Hardcode özellikleri az olduğundan, modlama ve özelleştirme desteği vardır. Microsoft Windows’ta 2014, Playstation 4, XBox One platformlarında 2016 senesinde ilk sürüm yayınlanmıştır. Oyun geliştirilirken araba yarışçıları ve yarış ekiplerinin desteği alınmıştır. Directx11 ara yüz özelliği ile gerçek bir araba yarışı hissi verir. Yazımızın devamında Assetto Corsa Sistem Gereksinimleri hakkında detaylı bilgilere yer veriyor olacağız…

Assetto Corsa Sistem GereksinimleriÜst seviyede çalışan motorlar, yarış pisti ve arabaların gerçeğe yakın görünümü ile araba yarışlarının keyfi, heyecanı yaşanır. Assetto Corsa oyununda, ışın izlemeli yansımalar özelliği ile ışık, araba camlarına ve diğer yüzeylere temasla gerçeğe yakın bir şekilde yansır. Gölgeleme simülasyonu özelliği de vardır. Oyun görselliği içerisinde, oyunun her anına gölgeler dahil edilir. Aerodinamik parçalar kontrol edilebilmektedir.

Assetto Corsa Minimum Sistem Gereksinimleri

Assetto Corsa Minimum Sistem Gereksinimleri

Her bilgisayarın donanım ve yazılım özellikleri farklıdır. Dijital oyunların yüksek performansta çalışabilmesi için oyunun özellikleri ile uyumlu sistem özelliklerinin olması gerekir. Assetto Corsa sistem gereksinimleri öğrenilip, oyunun alınması önemlidir. Bu oyunun minimum sistem gereksinimlerini şu şekilde açıklamak mümkündür;

 • İşletim Sistemi: Windows 7SP1 İşletim sistemi
 • İşlemci: İntel Core2 Duo 2.4 GHZ işlemci
 • RAM: 2 GB
 • Ekran Kartı: GeForce GTX 460 / Radeon HD 6450
 • DirektX: 10.1 Ekran Kartı
 • Gerekli Depolama Alanı:15 GB Depolama

Assetto Corsa Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7 Sp1 – 8 – 8.1 – 10
 • İşlemci: AMD 6 çekirdek işlemci , Intel 4 çekirdek işlemci
 • RAM: 6 GB
 • Ekran Kartı: Radeon 290x, GeForce GTX 970
 • DirectX: 11 Ekran Kartı
 • Gerekli Depolama Alanı: 30 GB alan
Assetto Corsa Önerilen Sistem Gereksinimleri

Assetto Corsa Oyun Özellikleri

Yeni neslin araba yarış simülatörü Assetto Corsa oyununa ait Ar-Ge çalışmaları, Roma’nın 32 km kuzey yönünde, Campagnona’da bulunan bir yarış pistinin içerisinde Kunos Ar-Ge ofisinde yapılmıştır. Fizik motoru yazılımı yenidir ve araba yarış sporu ile ilgili pratik bilgiler için ünlü yarışçılar ile çalışılmıştır. GeForce RTX grafik kartları ile oynanabilen kare sayıları ışın izleme tekniği ile sağlanır. Günün istenilen saatinde oyuna katılıp yarışabilirsiniz. Zaman akışı niteliği vardır. Yani yarış içerisinde zaman ilerlemeye devam eder.

Teknoloji geliştikçe oyun sektörü de gelişiyor. Son çıkan oyunların gittikçe daha gerçekçi olması oldukça iyi vakit geçirmemizi sağlıyor. Fakat bu kalitenin bir bedeli var. En iyi görüntüyü en iyi donanım ile alabiliyoruz. En iyi donanım ise oynamak istediğimiz oyunların sistem gereksinimlerine göre belirleniyor. Oynamayı düşündüğünüz oyunların sistem gereksinimlerini araştırarak kasa toplarsanız, oynamayı düşündüğünüz oyunları daha rahat oynayabilirsiniz. Hem de topladığınız kasaya gereğinden fazla harcama yapmış olmazsınız. Eğer oynamak istediğiniz oyunlardan biri aşağıdaki sistem gereksinimleri listemizde var ise incelemenizi tavsiye ederiz.

Diğer oyunların sistem gereksinimlerini görmek için aşağıdaki ilgili bağlantılara tıklayabilirsiniz:

İçeriği Değerlendir

İlk yorumu sen yap!

Ne düşünüyorsun?

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen Adınızı Girin!

Exit mobile version