Apex Legends Sistem Gereksinimleri – Minimum ve Önerilen

Apex Legends Sistem Gereksinimleri: Hayatta kalabilme üzerine kurulu oyunlar ilginizi çekiyor ise Apex Legends oyununu denemeniz keyifli zaman geçirmenizi sağlayacaktır. 2019 senesinde piyasaya sürülen oyunun tasarımcısı Mackey McCandlish’dir. XBox One, Play Station 4, Nintendo Switch için piyasaya sürülür. Apex Legends yetenekli karakterleri ile kahramanların mücadele ettiği bir savaş oyunudur. Oyun  içerisinde yaklaşık 60 oyuncu 3’lü gruplar halinde karşılaşmaktadır. Titanfall içerisinde silah ve diğer ekipmanlar toparlanır. Oyunda bulunan sekiz karakterden altısı açıktır. Diğer ikisi ise oyun esnasında satın alınan Legend Token veya Apex Coin ile açılabilir.

Apex Legend Sistem Gereksinimleri
Apex Legends Sistem Gereksinimleri

Oyun içerisinde 19 adet silah vardır. Ayrıca burada loot yapıp silah eklentisi bulma imkanı da vardır. Son zamanlarda en çok tercih edilen oyunlardan biri olmaktadır. Biz de sizler için Apex Legends sistem gereksinimleri neler, derledik. Yazımızı okuyarak istediğiniz soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Apex Legends Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7 64-Bit
 • İşlemci: Intel Core i3-6300 @ 3.80GHz / AMD FX-4350 Quad-Core
 • Ekran Kartı: GeForce GT 640 / Radeon HD 7730
 • RAM:  6 GB
 • Gerekli Depolama Alanı: 22 GB
 • Directx: DirectX 11

Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64-Bit
 • İşlemci: Intel Core i5-3570K @ 3.40GHz / AMD Ryzen 5 2600
 • Ekran Kartı: GeForce GTX 970 / Radeon R9 290
 • RAM: 8 GB
 • Gerekli Depolama Alanı: +22 GB
 • Directx: DirectX 11 

Apex Legends

Apex Legend Sistem Gereksinimleri
Apex Legends Sistem Gereksinimleri

Apex Legends, İOS ve Android telefon uygulamalarına da indirilebilir. Gelişim zamanını tamamlamamış olan yazılımlardaki sistem noksanlıklarının bulunması için piyasaya yazılım sürümü getirilir. Beta sürüm adı da verilen bu uygulamada Apex Legends mobil uygulaması, ilk olarak Hindistan ve Filipinler’de belli sayıda oyuncu ile kısıtlı kalmıştı. Zaman içerisinde ise daha fazla ülkeye yayılmıştır.

Apex Legeds oyununu  konsol dışında, bilgisayar üzerinde oynuyor iseniz mutlaka ayar yapmanız gerekecektir. Oyunu daha iyi performansla oynayabilmek için Apex Legends ayarları yapılmalıdır. Bilgisayar üzerinde gerek olmayan programları kapatın. Depolama alanında yer açın. Donanımları bu şekilde güncel tutabilirsiniz.

Full Screen ile en berrak görüntü ayarı sağlanır. Aspect Radio; monitörün değeri ile farklı olmamalıdır. Usage sharing kişisel olarak tercih edilebilir. Mouse invert kişisel İsabetli vuruşlar için mouse ayarları en az hızda kalmalıdır.

Eski bilgisayar ekipmanı, düşük maliyetli bir bütçe ile Apex Legends Fps artırma yapabilirsiniz. Önce başlatma seçenekleri yapılandırılmalıdır. Bunun için öncelikle oyun kitaplığında Appex Legend’ı seçerek gelişmiş ayarlara dokunun. Komut satırı bağımsız değişkenlerine önceden girilen komutları yazıp, kaydedin. En ve boy oranı monitöre göre ayarlanmalıdır. Görüş alanı ayarları ne kadar düşürülürse oyun o kadar verimli çalışacaktır.

Oyun karakterlerinden 3’ü saldırgan karakterlerdir. Apex Legends karakterleri isimleri; Bangalore, Mirage, Wraith, Gibraltar ve Caustic savunma karakterleridir. Lifeline, Patfinder, Bloodhound destek karakterlerindendir. Oyun esnasında ısınma ve donma sorunları için grafik ayarları çözüm getirecektir. Apex Legends grafik ayarları ile aspect ratio;16:9 native, full screen mod, low effects detail, disabled volumetric lighting disable olarak ayarlanabilir.

Apex Legend Donanım Gereksinimleri
Apex Legends Donanım Gereksinimleri

Apex Legends en iyi karakter nedir?

Oyun sonuna daha güçlü girmek için taktik yapmak istenirse Lifeline alınmalıdır. Rakip takıma tuzak kurup, kendine çekme tercih edilir ise Watson ve Caustic alınabilir. Saldırgan bir yapıda ise Bloodhound, Revenant, Octaine tercih edilebilir. Dikkatli, tedbirli bir yapıda ise Mirage ideal olacaktır. Oyunda bazı karakter ve silahlar para ile alınmaktadır. Oyuncular değişik yeteneklere sahip karakterleri tercih edilebilir.

Respawn Entertainment firmasınca geliştirilen Apex Legends oyunu, Electronic Arts tarafından yayınlanmıştır. Bilgisayar oyunu eleştirmenlerinden pozitif dönüşler almış ve diğer battle royal oyunlarına rakip görülmüştür. 70 milyon oyuncu sayısına ulaşmıştır. Bilgisayar origin yazılımı kurulduktan sonra ücretsiz oynanır. Bilgisayara kurulduktan sonra optimizasyonu kolay bir oyundur. Bilgisayarda ufak ayarlamalar sonrasında oyunun daha verimli çalıştığı görülecektir. Oyuna hakim seri yapı rahatlıkla oyunun sürdürülmesini sağlar. Takım ve taktiksel oyunları seviyor iseniz, Apex Legends ile eğlenceli deneyimler kazanabilirsiniz.

Diğer oyunların sistem gereksinimlerini görmek için aşağıdaki ilgili bağlantılara tıklayabilirsiniz:

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın