Numaradan Instagram Bulma İşlemi Nasıl Yapılır? ✔️ 2023

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya sitelerinden biri olan Instagram, milyarlarca kullanıcı profiline sahiptir. Instagram platformunda kullanıcı sayısının fazla olması; profil aramalarını zorlaştırmaktadır.  Çünkü bu sosyal medya platformunda aynı isme sahip olan kullanıcı sayısı oldukça fazladır.  Tam da bu noktada devreye numaradan Instagram bulma yöntemleri girmektedir. İşte bu konuya dair merak edilen bütün ayrıntılar!

numaradan instagram bulma yöntemleri
numaradan instagram bulma yöntemleri

Kullanıcıların Instagram sayfasındaki profillerini bulmak zor bir iş olarak karşımıza çıkmaktadır. İsim benzerlikleri ve kişinin farklı isimlerle hesap açmış olması bu durumun başlıca sebeplerindendir. Elbette ki kullanıcıya ait telefon numarası üzerinden Instagram profillerinin çok daha isabetli bir şekilde tespit edilmesi de mümkündür. Basit adımların izlenmesi gerektiği için de hemen herkes bunu yapabilir.

Telefon Numarasıyla Instagram Hesabı Nasıl Bulunur?

Zaman kaybetmeden arkadaşlarınızla takipleşmek için telefon numarasından profil bulmak son derece pratik bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Numarasına sahip olduğunuz birinin hesabına ulaşmak için kişinin kayıtlı bir profili olması yeterli olmaktadır. Rehberde kayıtlı olan numaralar için bu işlemin yapılacağı unutulmamalıdır. Ayrıca uygulamanın rehberinize erişeceğini bilmelisiniz. Peki, Telefon numarasıyla Instagram hesabı nasıl bulunur?

İlk olarak Instagram hesabınıza giriş yapmalısınız. Sonrasında profil kısmına giriş yapmalısınız. Burada adım adım ilerlemekte fayda vardır. Açılacak olan sayfadan seçenekleri görmek için ayarlara giriş yapmalısınız. Bu sekmede de “Arkadaşlarını Takip Et ve Davet Et” yazan kısım tıklanır. Buradan sonra kişinin karşısına çeşitli davet seçenekleri çıkacaktır. Ancak ilk baştaki “Rehberdeki Kişileri Takip Et” seçeneği doğru olandır.  Bu seçeneği tıkladığınızda artık rehberinizdeki kişileri takip etme özelliğini aktif etmiş olursunuz.

Instagram'da Rehberdeki Kişileri Nasıl Görebilirim?
Instagram’da Rehberdeki Kişileri Nasıl Görebilirim?

Instagram’da Rehberdeki Kişileri Nasıl Görebilirim?

Zamandan tasarruf etmeyi sağlayan numaradan Instagram bulma yöntemi rehberdeki kişileri kolayca bulmanıza da yardımcı olmaktadır. Bunun için son derece basit adımları takip etmek yeterlidir. Şayet eksiksiz ve doğru bir şekilde gerekli olan adımları atarsanız; aradığınız kişinin hesabına da ulaşırsınız.

En kolay şekilde Instagram’da rehberdeki kişileri nasıl görebilirim? Numaradan Instagram bulma uygulaması bilgisayar üzerinden bir tarayıcı aracılığıyla da açılabilmektedir. Fakat numara işlemi yapılacağından uygulamayı Android veya İOS işletim sistemine sahip bir telefondan açmak gerekiyor.

Uygulamaya doğru şekilde girdikten sonra profile ve ayarlar bölümüne girmek gerekir. Ayarlar kısmında ilk sırada aradığınız işlem vardır. Burada esas nokta sırasıyla adımları gerçekleştirdikten sonra uygulamaya rehbere giriş izni vermektir. Bu izni vermediğiniz takdirde numaradan hesap bulma işlemi gerçekleşmeyecektir.

Telefondaki Kişileri Instagram’a Nasıl Yüklenir?

Numaradan Instagram bulma işlemi kolay bir işlem olmasına rağmen doğru adımları takip etmezseniz birtakım sorunlarla da karşılaşabilirsiniz. Bu yöntem Instagram profilleri arasından aradığımız kişiyi seri bir şekilde bulmamıza da olanak tanımaktadır. Bu nedenle pek çok kişi telefondaki kişileri Instagram’a nasıl yüklenir? Sorusunun cevabını merak etmektedir.

numaradan instagram bulma yöntemleri
numaradan instagram bulma yöntemleri

Rehberdeki Numaradan Instagram Bulma:

  • Adım #1: Instagram uygulamasını açın ve profilinize girin
  • Adım #2: Sağ üst köşede bulunan hamburger menü ikonuna dokunun ve menüyü açın
  • Adım #3: Yeni insanlar keşfet bölümüne girin
  • Adım #4: Rehberi Bağla kısımdan Bağlan butonuna dokunun
  • Adım #5: Erişime izin verin ve telefon rehberinizde bulunan kişinin telefonundan Instagram hesabını bulun.
Instagram hesabınız için rehberi bağlayın
Instagram hesabınız için rehberi bağlayın

Karşınıza getirilen listelerden istediğiniz kişiyi seçerek onu takip etmeye başlayabilirsiniz. Süreci ve aşamaları takip ettiğiniz takdirde numaradan Instagram bulma kolay ve kısa süreli bir işlemdir. Bu aşamalar Android telefonlar için geçerlidir. İphonelar için yine ayarlara girilir ve bu kez gizlilik sekmesine tıklanır. Gizlilik içinde kişilere tıklanarak gereken izinler verildikten sonra bu telefonda da senkronizasyon aktif olur.

Diğer Instagram İçeriklerimize de göz atmak isteyebilirsiniz: 

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın