İnstagram Profil Fotoğrafı İndirme Yöntemleri

İnstagram profil fotoğrafı indirme, iletişim kurulacak olan hesabın kullanmış olduğu profil fotoğrafını daha net ve büyük boyutlarda görebilmek adına uygulanan bir işlemdir. İşlem yalnızca fotoğrafı görüntülemek amacıyla değil, aynı zamanda farklı alanlarda kullanabilmek üzere indirmek amacıyla da uygulanmaktadır.

instagram profil fotoğrafı indirme
instagram profil resmi indirme

Sosyal medya platformlarında oluşturulan bir hesabın kullanıcısını veya sağladığı hizmeti temsil etmesi adına bir profil fotoğrafına sahip olması gerekmektedir. Birçok sosyal medya platformu bu durumu önemsemekte ve profil fotoğraflarına yüksek boyutlarla erişim sağlamaya izin vermektedir. İnstagram açısından bakıldığında bu durum tam tersi yönde seyretmektedir. Kullanılan hesapların profil fotoğrafları küçük bir simge boyutunda gösterilmektedir. Böyle bir yapıya sahip olması, kullanıcıların daha net görüntüleme konusunda sorunlar yaşamasına sebep olmaktadır. Bu sebepten ötürü İnstagram profil fotoğrafı indirme konusunda ek hizmetlere yönelim oranları artmaktadır.

İnstagram Profil Resmi İndirme – Web Sitesi

İnstagram’ın bir sosyal medya platformu olması sebebiyle insanlar arasındaki iletişime giden yolları kolaylaştırması, engelleyici bir unsura yer vermemesi beklenmektedir. Sağladığı hizmete genel olarak bakıldığında kolaylık sunan birçok unsur bulunmasına rağmen zorlaştırıcı unsurlar da bulunmaktadır. Bu unsurların başında profil fotoğrafı konusu gelmektedir. Profil fotoğrafının tam boyutlarıyla görüntülenemiyor olması İnstagram profil fotoğrafı indirme gibi hizmetlere başvurma mecburiyetini doğurmaktadır. İnstagram tarafından sunulmayan bu hizmet farklı siteler aracılığıyla şu şekilde gerçekleştirilebilmektedir:

instagram profil resmi indirme
instagram profil resmi indirme
 • İlk olarak profil fotoğrafını indirmek istediğiniz hesabın kullanıcı adına bakınız.
 • Sonrasında internet tarayıcısından izoomyou.com/tr/ sitesine giriniz.
 • Sitenin ana ekranında “Kullanıcı adını yaz” ismiyle sunulan kutucuğa kullanıcı adını yazınız.
 • Sonrasında sağ kısımdaki arama butonuna tıklayınız.
 • Kullanıcı adını yazdığınız hesapla ilgili bilgiler gelecektir. Sayfayı biraz aşağı kaydırdığınızda hesabın profil fotoğrafını tam boyutlu olarak görebilirsiniz.
 • Gördüğünüz fotoğrafa tıklayınız.
 • Tıkladıktan sonra sol üst kısıma “Kaydet” ve “Büyüt” butonları gelecektir.
 • Kaydet butonunu kullanarak fotoğrafı indirebilirsiniz.

İnstagram profil fotoğrafı indirme işlemi kapsamında kullanılan yöntemlerin hiçbirinde gizli hesap ve herkese açık hesap ayrımı bulunmamaktadır. Profil fotoğrafları tüm kullanıcılara açık olduğu için rahatlıkla indirilebilmektedir. Aynı zamanda bu işlem için herhangi bir şekilde oturum açılmasına gerek duyulmamaktadır. Oturum açmanızı isteyen site ve uygulamalara itibar etmeyiniz.

İnstagram Profil Fotoğrafı İndirme – Mobil Uygulama

İnstagram her kullanıcın farklı sebeplerden ötürü kullandığı bir platform olsa da yeni arkadaşlıklar edinmek, yeni bir ilişkiye yelken açmak adına da sıklıkla tercih edilmektedir. Böyle bir sebepten ötürü kullanılmak istendiğinde kişilerin profil fotoğrafları ve gönderileri oldukça önem kazanmaktadır. İlerleyen aşamalarda iç güzellik önemsense de ilk aşamalarda dış güzellik önemsenmektedir. Dış güzelliğin de sanal olarak daha net anlaşılabilmesi için profil fotoğrafı gibi unsurlara tam boyutlu olarak erişim sağlayabilmek gerekmektedir. İnstagram’ın yapısı gereği bu durum mümkün olmayınca İnstagram profil fotoğrafı indirme işlemine ihtiyaç duyulmaktadır. Kullanımlarını ağırlıklı olarak mobil cihazlardan gerçekleştiren kişiler için bu işlem şu şekilde gerçekleştirilebilmektedir:

instagram profil resmi indirme
instagram profil resmi indirme
 • Google Play Store uygulama mağazasına girerek “BeakerApps” firması tarafından geliştirilen “Qeek” isimli uygulamayı indiriniz.
 • Uygulamayı açınız.
 • Uygulama ekranının üst kısmındaki “Search” kutucuğuna profil resmi indir işlemini yapacağınız hesabın kullanıcı adını giriniz.
 • Sonrasında klavyenizden tamam butonuna tıklayınız.
 • Profil fotoğrafı daha büyük boyutlarla karşınıza çıkacaktır. Daha da büyük boyutta görüntülemek ve indirmek için “Tap to Zoom” seçeneğine tıklayınız.
 • Alt kısımda açılan seçeneklerden “High Quality” seçeneğine tıklayınız.
 • Seçeneğe tıkladıktan sonra bir reklam gösterimi olacaktır. Reklam gösteriminin süre tamamlandıktan sonra kapat simgesine tıklayarak reklamı geçiniz.
 • Reklamı geçtikten sonra profil fotoğrafı tam ekran olarak görüntülenecektir. Fotoğrafın sol alt kısmındaki “Save” butonunu kullanarak cihazınıza indirmeniz mümkündür.

İlgini Çekebilir: İnstagram PP Büyütme & Profil Fotoğrafı Büyütme

instagram profil fotoğrafı indirme
instagram profil fotoğrafı indirme

İnstagram profil fotoğrafı indirme işlemi için kullanılan bu uygulama tamamen ücretsizdir. Fakat hizmetini yürütebilmek için reklam gösteriminde bulunmaktadır. Karşınıza çıkan reklamların yaşattığı rahatsızlığı göz ardı etmeniz ve reklam gösterimi için gereken sürenin tamamlanmasını beklemeniz gerekmektedir. Süre tamamlandıktan sonra istediğiniz hesabın profil resmi indir işlemini gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır.

Yorum yapın