Başlangıç Sosyal Medya “İnstagram Hesabını Güvene Almak İçin Şifreni Yeniledik”

“İnstagram Hesabını Güvene Almak İçin Şifreni Yeniledik”

112

İnstagram Hesabını Güvene Almak İçin Şifreni Yeniledik hatası birkaç gündür pek çok instagram kullanıcısının yaşadığı sorun. Bir anda ekranda beliren şifre yenileme uyarısının nasıl çözülebileceği hakkında bazı bilgiler vermek için bu içeriği hazırladık. Öncelikle daha detaylı bilgi almak için Instagram Hesap Kurtarma Yöntemleri & Hesabınızı Geri Almanın Yolları başlıklı içeriğimizi inceleyerek erişimini kaybettiğiniz hesaplarınızı nasıl geri alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

instagram
instagram

“İnstagram Hesabını Güvene Almak İçin Şifreni Yeniledik” Uyarısı / Hatası

Pek çok hesap son 24 saat içinde bu uyarı sebebi ile pasif duruma getirildi. Instagram ekibi bu hatanın neyden kaynaklandığını açıklamasa da bundan etkilenen hesapları inceleyerek ortak noktalarını bulmak ve buna göre çözüm üretmek gerekiyor. Böyle bir hataya neyin sebep olabileceğini birkaç başlık ile inceleyelim;

İzin Verilen Uygulamalar

Hesabınıza erişmeye hakkı olan uygulamalar bu hata ile karşılaşmanıza sebep olabilir. İzin verilen uygulamaların hepsi masum değildir. Özellikle postegro, lulu app, instagram plus gibi uygulamalara Instagram erişim izni verildiği için bu gibi sorunlar yaşanmaktadır. Büyük uygulamalar bu tür sorunlara sebep olacak işlem yapmasa da bazı uygulamalar bu hataya sebebiyet verebilmektedir. Bu gibi durumların önüne geçmek için izin verilen uygulamalara iyi karar verilmeli ve gerekmedikçe uygulamalara izin verilmemelidir.

Giriş Yapılan Telefon ve Bilgisayarlar

Eğer hesabınıza sürekli farklı cihazlardan ve ağlardan giriş yapıyorsanız bunun anormal olduğu düşünülebilir. Instagram’ın güvenlik önlemleri, hesabınızın başkasının eline geçmesini engellemek için düzenli olarak güncelleniyor. Son yapılan güncelleme ile İnstagram Hesabını Güvene Almak İçin Şifreni Yeniledik gibi uyarıların gelmesi her ne kadar muhtemel olsa da oldukça can sıkıcı. Bu gibi hataların önüne geçmek için hesabınıza sürekli aynı cihazdan giriş yapmaya çalışmalısınız.

Her seferinde farklı bilgisayar ve telefondan giriş yaptığınızda Instagram bunu bir sorun olarak alıp şifre yenileme işlemi gerçekleştirebilir.

Güncel Olmayan Bilgiler

Güncel olmayan Instagram hesap bilgileri en riskli durumlardan biridir. Eğer telefon numaranız ve E-Posta adresiniz güncel değilse hesabınızı kurtarmanın bir yolunu bulamayabilirsiniz. Hesabınızı sadece şimdi değil her zaman olası durumlara karşı koruma altına almak için hesabınıza ait bilgilerinizin güncel ve güvende olması gerekir.

E-Posta adresinizin güncel olması hesabınızın parolasını sıfırlayabileceğiniz anlamına gelir. Fakat güncel olmayan bir e-posta adresine sahipseniz, parola sıfırlama talebi gönderdiğinizde hesaba erişemediğiniz için erişim sağlayamazsınız ve parolanızı sıfırlayamazsınız. Aynı şekilde bu hesabın güvenlik önlemlerinin alınmış olması gerekir. Eğer kötü niyetli kişiler e-posta adresinizi ele geçirir ise Instagram hesabınızı da ele geçirebilir. Bunun için eposta adresinizin güncel ve güvenli olduğuna emin olmanız gerekiyor.

İnstagram Hesabını Güvene Almak İçin Şifreni Yeniledik
İnstagram Hesabını Güvene Almak İçin Şifreni Yeniledik

Cep telefon numaranızı Instagram hesabınıza bağladığınızda bu numaranın güncel ve sizde olduğundan emin olmalısınız. Eski bir numaranız var ise yenisi ile değiştirmeniz şart. Eğer eski numaranızı kullanan bir Instagram hesabınız var ise gerektiğinde bu numaraya erişemeyeceğiniz için bu hesaba erişiminiz iptal olabilir. Bu yüzden numaranızın güncel olması ve güncel kalması gerekiyor.

Her iki durumda da güncel olmayan bilgiler olası durumlarda kullanılamayacağı için güvenlik zafiyeti oluşturuyor. Instagram hesabının güvende olmasını sağlamak için cep telefon numaranızı bağlamalı ve iki faktörlü kimlik doğrulamayı açmalısınız. Daha fazla bilgi almak için İnternette Güvende Olmanın 14 Yolu başlıklı içeriğimizi okumanızı tavsiye ederiz.

Bu Hata Nasıl Çözülebilir?

“İnstagram Hesabını Güvene Almak İçin Şifreni Yeniledik” sorunu ile karşılaşıldığında ilk olarak parola sıfırlaması denenmelidir. Parola sıfırlama bağlantısı E-Posta adresinize gelmiyor ise Cep telefonu ile parola sıfırlamayı denemeniz gerekiyor. Eğer cep telefonunuza da herhangi bir erişim yöntemi gelmiyor ise instagram destek ekibine ulaşmanız gerekiyor. Bu sorunu yaşayan binlerce kişiden biri olduğunuzu unutmayın. Mutlaka diğer kişiler ile bir ortak noktanız olduğunu da bilmenizde fayda var.

Hesabınız ile ilgili detaylı bilgiyi yorumlarda belirtirseniz belki bir çözüm üretebiliriz. Bu yüzden lütfen yorum yapmaktan çekinmeyin. Yorumlara olabildiğince hızlı ve yapıcı yanıt vermeye çalışıyoruz. Yorum dışında iletişime geçip yardım isteyen kişilere maalesef yardımcı olamıyoruz.

Instagram’dan bir giriş bağlantısı talep etme

Hesabın size ait olduğunu doğrulamamıza yardımcı olmak için e-posta adresinize veya telefon numaranıza bir giriş bağlantısı göndermemizi isteyebilirsiniz.

Giriş bağlantısı istemek için:

 1. Giriş ekranında Giriş yapmayla ilgili yardım al (Android) veya Şifreni mi unuttun? (iPhone) seçeneğine dokunun.
 2. Hesabınızla ilişkili kullanıcı adını, e-posta adresini veya telefon numarasını girin ve ardından İleri‘ye dokunun. Not: Hesabınızla ilişkili kullanıcı adını, e-posta adresini veya telefon numarasını bilmiyorsanız İleri düğmesinin altındaki Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var? seçeneğine dokunun ve ekrandaki talimatları izleyin.
 3. E-posta adresinizi veya telefon numaranızı seçin ve ardından Giriş Bağlantısı Gönder‘e dokunun.
 4. E-postanızdaki veya kısa mesajınızdaki (SMS) giriş bağlantısına tıklayın ve ekrandaki talimatları izleyin.

Instagram’dan bir güvenlik kodu veya destek talep etme

Size gönderdiğimiz giriş bağlantısıyla hesabınızı geri alamıyorsanız bizden destek talep edebilirsiniz.

Instagram’dan destek talep etmek için:

Android’de:

 1. Giriş ekranında Giriş Yap kısmı altında Giriş yapmayla ilgili yardım al seçeneğine dokunun.
 2. Hesabınızla ilişkili kullanıcı adını, e-posta adresini veya telefon numarasını girin ve ardından Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var? seçeneğine dokunun. Birden fazla Instagram hesabınız varsa ilk olarak giriş yapma konusunda sorun yaşadığınız hesabı seçmeniz ve ardından talimatları izlemeniz gerektiğini aklınızda bulundurun.
 3. Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var? seçeneğine dokunun ve ardından ekrandaki talimatları izleyin.
 4. E-posta adresinizi veya telefon numaranızı seçin ve ardından Güvenlik Kodu Gönder‘e dokunun.
 5. Bir güvenlik kodu almazsanız Güvenlik Kodu Gönder kısmında Bu e-posta adresine veya telefon numarasına erişemiyorum‘a dokunun ve ardından ekrandaki talimatları izleyin.

iPhone’da:

 1. Giriş bağlantısı ekranında Giriş Bağlantısı Gönder kısmında Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var? seçeneğine dokunun. E-posta adresinizi veya telefon numaranızı seçin ve ardından Güvenlik Kodu Gönder‘e dokunun.
 2. Bir güvenlik kodu almazsanız Güvenlik Kodu Gönder kısmında Bu e-posta adresine veya telefon numarasına erişemiyorum‘a dokunun ve ardından ekrandaki talimatları izleyin.

Yalnızca sizin erişebildiğiniz güvenli bir e-posta adresi girdiğinizden emin olun. Talebinizi gönderdikten sonra sıradaki adımlar için Instagram’dan bir e-posta alacaksınız.

Kimliğinizi doğrulayın

Destek talebinizi gönderdikten sonra Facebook’un Destek Ekibi’nden kimliğinizi doğrulamamıza yardımcı olmanızı isteyen bir otomatik yanıt e-postası almanız gerekir. Sizden aşağıdakilerden biri veya her ikisi birden istenebilir:

 • Size gönderdiğimiz kodun el yazısıyla yazıldığı bir kağıdı tutarken çekilmiş bir fotoğrafınız.
 • Kaydolduğunuz e-posta adresi veya telefon numarası ve kaydolurken kullandığınız cihaz türü (ör. iPhone, Android, iPad, diğer).

Güncelleme #2

Instagram’a kayıtlı olduğunuz telefon numarası ile yeni bir instagram hesabı açmayı deneyin. Bu hesabı açınca mevcut hesabınızın iki aşamalı doğrulama özelliği devre dışı kalacak. Bunun için sırası ile şu işlemleri yerine getirin;

 • Instagram uygulamasına girin,
 • Mevcut hesaplardan çıkış yapıp yeni bir hesap oluşturun fakat mevcut hesabınızın telefon numarası ile kayıt olun.
 • Hesaba giriş yaptıktan sonra çıkış yapın ve giriş yapmak için yardım al’a tıklayın.
 • Telefonunuza gelen bağlantı ile yeni açtığınız hesaba giriş yapın.
 • Bu hesaptan numaranızı silin, tekrar çıkış yapın ve hesabı kaydetmeyin. Hesabı çıkarken kaydederseniz sorun çıkabilir.
 • Çıkış yaptıktan sonra erişemediğiniz Instagram hesabınızın kullanıcı adını yazın ve şifre sıfırlamak için yardım al’ı tıklayın. SMS gelirse hesabınıza erişip tekrar numaranızı doğrulayın. SMS gelmez ise e-posta ile yardım almayı deneyin.

Hesabın içindeki numara ve iki faktörlü kimlik doğrulama bir hatadan dolayı çalışmıyor ve bug’da kalmış olabilir. Bunu bypass etmenin yolu geçerli numara ile farklı bir hesap açmak. Bunu yaptığımızda eski hesabımıza E-Posta ya da SMS ile erişmek mümkün olabilir. Bug’a sebep olan güncelleme geri alınana kadar bu içeriği güncelleyip yeni çözümler üreteceğiz. Takipte kalın…

112 Yorum

 1. İnstagram hesabım geçici olarak kitlendi diyo. Kod arada geliyo. Geldiği zaman hepsini yaptıktan sonra en son şifre belirlemede sorun çıkarıyor. Bunun nedeni nedir

 2. Banada Dönüş Yaptılar Fakat Hesabınızın Tekrar Açılması Mümkün Değildir Diyor Hayattaki Şansıma Bak 3 Ay Bekledim…

 3. Merhaba, kullandığım bir uygulama sebebiyle hesap bilgilerim çalındı ve yaklaşık bir buçuk aydır hesabıma erişim sağlayamıyorum. Giriş yapmak için yardım al deyip SMS kodu istediğimde güvenlik sebebiyle verilmediği yazıyor. Kayıtlı bir e posta adresini hesabıma bağlamadığım ve SMS yoluyla da kod alamadığım için erişim sağlayamıyorum. Instagram’da mail atmama rağmen geri dönüş alamadım. Yardım edebilir misiniz?

 4. Merhaba ben instagramimi dondurmustum şimdi maile kod geliyor ama kullanıcı bulanamadi diyor bunun için nasıl bir yol izlemeliyim burada yazılanları yaptım olmadı malesef.simdiden teşekkür ederim

 5. Merhaba. Biraz önce hesabımı geri aldım. 9. Günde geri dönüş gerçekleşti. Kalın tahta kalemiyle yazmıştım. İki üç farklı poz koyup istedikleri maile cevap yazdım. Teşekkür ederim🙏🏻

 6. Merhaba. İnstagram Hesabımı dondurmuştum geri açmak için kullanıcı adımı ve şifremi girdim ancak hesabının güvenliği için şifreni yeniledik uyarı aldım. E-postam ve numaram kayitliydi instagram hesabımda. E-postama sifre yenileme linki istedim geldi yeni sifre talep etti ancak yeni şifre belirlediğim zaman kullanıcı bulunamadı hatası veriyor. Numaramlada aynısı oldu. İnstagram destek hattına mail atmaya çalıştım beni orayada yönlendirmiyor sadece yardım hattindaki yardim mesajlarina yönlendiriyor. Hicbir sekilde destek hattina mail fln atamadim ne yapabilirim yardimci olurmusunuz ?

  • Diğer arkadaşları yönlendirmiştik. Tek tek hesaplarının açıldığını öğreniyoruz yorum gönderiyorlar sağolsunlar. İçeriklerimizdeki talimatları izleyerek hesaplar açılabiliyor. Dikkatle talimatları izlemenizi öneririz.

 7. Arkadaşlar merhaba hesabımı geri aldım çok mutluyum darısı başınıza. Arkadaşların dediği gibi gelen kodu kalın şkilde yazıp doğrulama gönderirseniz ve parmaklarınız görünür şekilde olursa doğrumalayı gerçekleştiriyorlar 6 mayıstan bu yana uğraşıyorsum bugün yenileme geldi. Biraz beklemek gerekiyor stresli de olsa.. Birde eger kendi mail adresinize kod gelmiyorsa ulasabileceginiz farkli bir adresi iletisim mail olarak gönderebilirsiniz. Bide google de hesabınızı aratın ve ss alın onu da gönderin benm hesabım kullanıcı bulunamadı diyordu ama google gozukuyordu ordan ss alıp dogrulama kodu gonderirken onu da gonderdim.Herkese teşkkr ederm 🙏🍀

 8. Merhaba, bugun mailimi atmamin uzerinde 10 gun gecmisti ve geri donus yaptilar. Hesabimi aldim. Tesekkur ederim sizlere de

 9. Ayşe merhaba bilgi paylaşımın için teşekkür ederim yazı karakter büyüklüğünü ne kadar yaptın bende dün aynı şekilde mail attım geri dönüş olmadı. Bana yardımcı olur musun albinaalara hesabından yazabilirsin lütfen

 10. Merhaba 5 10 gün önce buraya yazmıştım instagramıma giremiyodum fotoğraf atmıştım facebook a ama 11 gün sonra görünüşe göre hesabın kapatılmış instagram koşullarına uymayan hesapları kapatırız vs. E mail geldi bende hesabım gitti diye çok üzülmüştüm ve yeni hesap açmıştım sonra dün kuzenimle konuşurken durumu anlattım fotoğraf ta yazıları küçük yazmışsın dedi tekrar yaz dedi bu sefer dün baya büyük yazarak tekrar çekip attım bugün e mail geldi ve hesabım açıldı

  • OCR denen görüntü tarama sistemi, yüksek çözünürlüklü fotoğraflarda daha başarılıdır. Web ortamında gönderilen resimler sıkıştırıldığı için yazıların OCR tarafından okunması daha da zorlaşır. Bu yüzden gönderilen fotoğrafların kalın ve okunaklı yazılar içermesi gerekiyor. Neyse ki geç de olsa çözülmüş sorun. Geri bildirim için teşekkürler.

   • Merhaba iyi günler hesabımı yaklaşık 1 ay önce dondurmuştum tekrar girmeye çalıştığımda hesabını güvene almak için şifreni yeniledik hatası geldi ve telefon numaram şifremi yenilemek için bağlantı aldım şifremi yenileyeceğiz anda HESAP BULUNAMADI DİYOR. Destek ekibine ulaşmaya çalıştım ve geri dönüş alamadım. Hesabımı dondurduktan sonra şifremi girince açılır sanıyordum fakat açılmadı.Bu sorunun sebebi nedir?yardımcı olur musunuz…

  • Ben de aynı durumdayım komple a4 kağıdı enine olacak şekilde büyük kalın keçeli tahta kalemiyle yazdım. İki üç gün kadar oldu

 11. Tiktok google veya inst etiketlendiğim veya hesabım olan heryerde hesabım görünüyor fakat yenileme istediğimde hesap bulunamadı diyor 😥 simdi yenileme istedim ama mailde gelmedi bu kez nasıl olacak bilmiyorum

 12. Merhaba. Ben de instagram hesabımda bu sorunu yaşıyorum yaklaşık 1 ay önce instagram hesabımı geçici olarak kapatmıştım. Geçen hafta açmaya çalıştım ve bu hatayı verdi. Şifre yenileme kodunu hem e postamdan hem de telefonumdan kullandım. Ama ikisinde de linke tıklayınca açılan şifre yenileme ekranında kullanıcı bulunamadı yazıyor ve giremiyorum. Aynı şeyi instagram uygulamasında değilde tarayıcıda da denedim ama orda da error verdi. 2 hafta önce gmailden fotograf ve kod ile resimde attım geri donuş yapmadılar. Lütfen yardımcı olur musunuz ?

 13. Ben instagram hesabımı kapattıktan sonra aktifleslstirmek istedim olmadı sifrem instagram tarafından değiştirilmiş lütfen yardımcı olurmusunuz e posta adresimi onaylamadım için kod gitmiyor olmuyor

   • Ben zaten öncelikle kullanıcı adımı ve sifremi girdim sonra giriş bağlantısına tikladım numaramı girdim daha fazla yardıma ihtiyacım var ona bastım ve eski hesabım çıktı ona tıkladım önüme form çıktı doldurdum ve hesabı kurduğum zaman yazdım e postayı giridm oraya kod geldi ve benden fotoğraf falan istedi bu işlemi yapalı 4 gün oldu ve hayla cevap alamdm

 14. Merhaba. Bir ay kadar once instagramimi dondurmustum. Dondurduktan bir gun sonra postegro kullananlarin hesaplarinin calindigini duydum ama uzun sure once kullanmayi birakmistim ve aklima bile gelmedi acikcasi degistirmistim sifremi falan. İnstagram bana hesabiniz calinmis olabilir diye bir linkle mail atmis ama ben gormemisim. Uc gun once acmaya calistigimda guvenlik icin sifrenizi degistirdik uyarisi verdi. Sifremi degistir kismindan hem telefonuma hem de mailime resetlemek icin link mail veya mesaj geliyor. Ama yeni sifre yazip kaydetmek istedigimde instagramima atmiyor beni. Olmayinca birkac kez kod isteyip denedim ama hicbirinde olmadi. Daha sonra destek kismindan hesabim calindiyi sectigimde hangi hesap icin diye bir secenek cikti orda dondurmus oldugum ama calinan hesabimin hala kullanici adi ayni ve profil fotografimi gorebiliyorum. Mailim ve telefon numaram da kayitli link geldigine gore degistirilmemis. Yani bir seyim degistirilmemis diye dusunuyorum. Destek hattina mail attigimda bana kod gonderdiler fotografimi cekip attim. Uc gun oldu hala yanit gelmedi. Olumsuz da olsa cevap verirler degil mi cunku net bir sey ogrenmek istiyorum artik. Geri donut yapilir mi yapilirsa genel olarak ne kadar surede donuyorlar bilgilendirebilir misiniz?

  • Postegro gibi uygulamalar aslında web uygulamalarıdır. Yani uygulama kelimesi aslında telefondaki bir uygulama gibi algılamamıza sebep oluyor. Buradaki uygulama ifadesi yazılımsal bir ifade. Bu tür yanlış anlaşılmaların sebep olduğu bir şey var: uygulamayı telefondan silince güvenli hale geri dönüldüğü sanılıyor. Halbuki siz uygulamayı da silseniz, şifrenizi de değiştirseniz, kullanıcı adınızı da değiştirseniz daha önce onay vermiş olduğunuz bu web uygulamaları halen hesabınıza erişebilir. Çünkü hesabınıza erişimi olan uygulamaların içerisinde halen barınırlar. Bunu kendiniz kaldırmadığınız sürece hesabınızı yönetmeye devam ederler. Bir de çerezler dediğimiz bir özellik var. Instagram’a giriş yaptığınızda ilgili tarayıcıda ya da cihazda, sizin için bir token oluşturulur. Session bilgileriniz ve token bilgileriniz tarayıcı üzerinden alınıp başka amaçla başka bir cihazda siz yapıyormuş gibi giriş yapmaya zorlanır. Yine hesabınıza erişim elde edilmiş olur. Bunlar aslında aşırı teknik konular ve birçok kişi bunu bilmiyor. Bu yöntemlerden korunmak bazen normal kullanıcılar için zor olabilir. Bu tür durumlarda ısrarla destek ekibine yönlendirmemizin sebebi bununla ilgili. Çünkü kendiniz uğraşırsanız hesabı kalıcı olarak kitleme durumunuz var. En azından Instagram destek ekibine ulaşıp form göndermek bu konuda yapılması gereken en doğru şey.

   Destek ekibi pandemi döneminde oldukça geç dönüş yapıyor. Fakat 2-3 yıldır bu tür sorunları bizim tavsiyelerimiz ile çözen binlerce kullanıcı var. Ve hepsi bu süreçte sabreden kişiler. Yorumlarda o kişileri de görmek mümkün. Bu yüzden 3-5 gün beklemeniz çok önemli. Yoğunluktan dolayı dönüş yapamıyor olabilirler. Ama tüm taleplere sırası ile bakıyorlar. Tekrar tekrar talep gönderince listedeki sıranız güncellenir ve en son gönderdiğiniz talep dikkate alınır. Yani sıranızı daha da sonralara taşırsınız. Bu yüzden bekleyin. Ya da 15 – 30 gün sonra tekrar gönderin. Tek yolu şimdilik bu.

   • Anladim tesekkur ederim aciklama icin. Peki genelde hesaplarin geri alinabilme yuzdesi tahminen ne kadardir buna benzer durumlarda bir sey soyleyebilir misiniz?

    • Eğer tamamen haklı iseniz,

     pandemiden önce %90 ların üzerinde geri dönüş aldık. Pek çoğu üye ile, kurtarılan hesapları üzerinden sosyal medya üzerinde halen etkileşimdeyiz. 1-2 yıllık durum bu.
     Fakat pandemiden sonra geri dönüş almakta zorluk yaşanıyor. tabii bir de hesabını kurtaran herkes gelip buraya “teşekkürler, işe yaradı” yazmadığı için tam ölçümleyemiyoruz. Ama %15lik olumlu dönüş aldığımızı söyleyebilirim.

     Biz teşekkür ederiz.

     • Bir de ben soyledigim gibi instagrama yardim etmeleri icin mail atmistim ve gonderdikleri kodla fotografimi gondermistim. Bu maili bir kez gonderdim. Fakat bir de burda gosterdiginiz linkten facebooka form gibi bisey doldurup gonderdim hesabi inceleyecegiz bildirimi verdi sadece orda mail gondermiyoruz ya yine de sirami geciktirmis olur muyum. Yoksa ikisi iki farkli sekilde mi degerlendirilir

     • Bir de gonderdikleri maile iki kez cevap vermis bulundum ikisinde de ayni fotograf sadece ikinci attigimda aciklama da yapmak istedim daha kolay yardimci olmalari icin bu bir problem olusturur mu

 15. Merhaba, instagram hesabımı dondurduktan 8 gün sonrasında hesabımı aktifleştirmek istedim fakat güvenlik nedeni ile şifremin yenilendiğinin bildirisi geldi ve şifremi yenilemem için eposta adresime şifre yenile linki geldi ona tıkladıgımda hesap bulunamadı deniyor. Üzerine ben instagrama dilekçe gönderdim ve bana kod geldi o kodla birlikte ben fotoğrafımı çekip attım 18 Nisanda fakat hâlâ bir dönüş sağlanmadı ben yine dilekçe gönderdim 3 tane link koymussunuz hesabımın yeniden açılması için onları doldurdum. Sizin burdaki linke instagram ekibine durumumu yazdım ama hâlâ bir sonuç yok benim ne yapmam gerekiyor.

  • bu durumda beklemeniz gerekiyor. 2 milyar kullanıcı var ve milyonlarca kişi aynı sorunu yaşıyor. Bu yüzden talepler sırası ile işleme alınıyor ve gecikme yaşanıyor. Özellikle COVID-19 dönemlerinde.

    • Bu tür destek sistemlerinde başkalarının hakkını yemeyin diye birden fazla talep göndermeniz engellenir. Son gönderdiğiniz talep sırası ile işleme alınırsınız. Yani her bir gönderdiğiniz sonraki talep, öncekinin sırasını daha da sonlara çeker. Bu sayede sıralamada birden fazla yer kapmamış olursunuz. Adil bir sistemdir. Maalesef sıranızı beklemek zorundasınız.

     • Merhaba bana mesaj gelmiz;
      Hesabınız Instagram Topluluk Kuralları’na uymadığınız için kapatılmış olup hesabınızı yeniden etkinleştirmemiz mümkün değildir. Bunu diyor fakat ben topluluk kurallarını uymayacak bir paylaşımda bulunmadın. Benim ne yapmam gerekiyor şimdi

 16. Hocm iyi çalışmalar birkaç gün önce kuralları ihlal ettiğim gerekçesiyle hesabım kapatılmış. Mail adresime ise şifremi yenilemem için bağlantı gönderildi bağlantıya tıklayınca kullanıcı bulunamadı diye uyarı alıyorum yani şuan hesabım kapalı görünüyor gerekli başvuruları yaptım mail yoluyla ama halen bi dönüş yapılmadı

 17. Merhaba,
  İnstagram hesabımı 1 günlüğüne dondurmuştum fakat İnstagram mail atmış hesabınız güvende değil diye şuanda şifrem doğru mail ve telefonuma onay kodu ve şifre yenileme bağlantı linki geliyor fakat hesabıma yine de giriş yapamıyorum bu konuyla ilgili ne yapabilirim ?

 18. Hocam merhaba, ben bi ara instagramımı geçici olarak dondurmuştum ve o sırada instagramın hesapları kapatma olayı gerçekleşti. Ben hesabımın şifresini yenilemek için giriş bağlantısı gönderiyorum e postama geliyor fakat linke tıkladığımda kullanıcı bulunamadı diyor. Bunun için ne gibi bir yol izleyebilirim, hesabim dondurulmuşken böyle bir olay gerçekleştiği için açamıyorum şuan.

 19. Merhaba Instagram hesabimi dondurmustum şimdi giriş yapamıyorum güvenlik için şifre yeniledik diye bildirim geliyor e postaya gelen şifre yenileme işe yaramıyor lütfen bana yardım edin

 20. Merhaba. İki faktörlü kimlik doğrulama koduma ulaşamıyordum. #guncelleme2 başlıklı talimatı yaptım fakat sms e gelen onay kodunu girdim ve tekrar doğrulama kodu istedi. Mail ile ilerleyeyim dedim bu sefer de mail gelmedi. Ne yapabilirim yardımcı olur musunuz?

 21. merhaba hesabıma şifrem doğru olmasına rağmen cep numarama doprulama kodu gönderme yapıp korumak amaçlı şifrem gelmiyor okdar uğraştım sonuç alamadım numara aynı numram çalıntı gibi bişi de olmadı şifre sms olarak gelmiyor yardımcı olurmusunuz

 22. Merhaba. Ben de instagram hesabımda bu sorunu yaşıyorum yaklaşık 1 ay önce instagram hesabımı geçici olarak kapatmıştım. Geçen hafta açmaya çalıştım ve bu hatayı verdi. Şifre yenileme kodunu hem e postamdan hem de telefonumdan kullandım. Ama ikisinde de linke tıklayınca açılan şifre yenileme ekranında kullanıcı bulunamadı yazıyır ve giremiyorum. Aynı şeyi instagram uygulamasında değilde tarayıcıda da denedim ama orda da error verdi. Hesabım silinmiş mi oluyor? Eğer silindiyse geri alabilir miyim lütfen yardım edin

  • bu sorunu sizin gibi binlerce kişi yaşıyor ve Instagram ne destek konusunda ne de sorunun çözümü konusunda olumlu bir güncelleme yayınlamış değil. Tek umudumuz gelecek güncelleme ile bu sorunun çözülecek olması. Kesin ve net bir bilgi aldığımızda konularımızı güncelleyeceğiz.

   • Az önce instagram destek geri dönüş yaptı ve hesabımı geri aldım. Eğer aynı sorunu yaşayan birisi olursa sadece kimliğini doğrulamak için fotoğraf gönderip beklemesi yeterliymiş. Desteğiniz için çok teşekkürler

 23. Mrb Instagram hesabım çalındı telefon numarası ve diğer bilgilerim değiştirilmiş şifre yenileme maili alıyorum ama doğrulama kodu istiyor mail adresime ve telefonuma kod gelmiyor destek ekibine yazdım bana gelen msjdaki kodu resmimle beraber onlara gönderdim cvb alamadım yardımcı olur msnz

  • 1 yıl önce pandemiden daha önce destek taleplerine 3 iş günü içerisinde kesin dönüş yapılıyordu. facebook personeli de evden çalıştığı için sanırım artık yetişemiyorlar. bir de bu sorun birden meydana geldi sizin gibi yüzbinlerce belki milyonlarca Türk kullanıcı aynı sorunu yaşıyor.

 24. Mrblar instigram hesabım çalındı telefon numaram değiştirilmiş şifre yenileme maili alıyorum ama 6 haneli kurtarma kodu istiyor sürekli. kod mail adresime veya telefon numarama gelmiyor destek ekibinden gelen numarayı resmimle beraber destek ekibine mail de attım cevap alamadım yardımcı olur msnz

 25. Merhabalar bende hesabim donuk şuan açmak istiyorum fakat güvene almak için şifreyi sıfırla diyor yapıncada kullanıcı bulunamıyor diyor lütfen yardım edin

  • Instagram’dan kaynaklanan bir sorun olduğu için henüz onlar çözmeden bizim elimizden bir şey gelmiyor. Aynı numara ile ikinci hesabı açıp deneyebilirsiniz. yazı sonunda detaylar mevcut.

 26. 8 Nisan’da hesabımı dondurdum. Dondurduktan hemen sonra Instagram ekibi şifremi değiştirmiş. 5 gündür giriş yapmaya çalışıyorum, defalarca mail attım. Şİfreyi sıfırlama bağlantısı gönderdiler ancak şifreyi sıfırlamayı denediğimde hesap bulunamadı diye bir yazı çıkıyor karşıma ve şifreyi yenileyemiyorum. İki kere instagram ekibinin verdiği talimatları uyguladım, kağıda kodu yazıp resim attım ancak yine geri dönüş alamadım. Çok saçma bir şekilde hesabıma ulaşamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

  • Postegro gibi üçüncü parti yazılımlara erişim vermişseniz Instagram son güncelleme ile bu duruma katı yaptırımlar uyguladı. Şuan garantili bir yöntemi yok çözüm için biz de beklemedeyiz. Konuyu güncelleyeceğiz.

 27. Uygulama üzerinden Instagram hesabıma giriş yapmak için tıkladığımda giriş yapamadım çünkü güvenlik nedeniyle şifrenizi değiştirdik diye bir bildirim geldi. Hesabımı şifre değiştirip kurtarmak adına giriş seçeneklerinden şifremi unuttum yaparak telefon numaramı girdim çünkü telefon numaram ile kayıtlıyım. Ancak kod gelmedi ve güvenlik ayarlarınız nedeniyle bağlantı gönderemiyoruz diye bir bildirim geldi. Neden Instagram, hesabımda şifremi değiştiriyor? Ve neden telefon numarama yeniden giriş yapabilmem için bağlantı gelmiyor? Yeniden giriş yapabilmem için hesabıma ne mümkün acaba? Birkaç deneme sonrasında kod geldi kodu yazıyorum ancak bağlantı hatası ya da isteğinizi gerçekleştiremedik diye bildirim geliyor ve giriş yapamıyorum hesabıma. Yardımcı olur musunuz?

 28. Merhabalar lütfen bana yardımcı olun.instagram hesabımın e-posta ve numarası değiştirilmiştir.facebook da kullanmadığım için hiçbir şekilde erişim saglayamiyorum günlerdir.yardimlarinizi bekliyorum lütfen.

 29. Merhaba bende bu sorunu yaşıyorum malesef e postam eski e postam olduğu için e postama giriş saglayamiyorum aslında telefon numaram güncel instagramima bağlı fakat şifre yenileme linkine girince malesef hata veriyor ne Facebookla girişime ne de telefon numaramla girişime izin vermiyorum hesabımı geri almayı çok istiyorum.

 30. İyi günler hesabımı geçici olarak dondurmustun şimdi geri açmak isityorum ama olmuyor dedğiniz gibi ilk başta yardım al butonundan gmail bağlantı gönderdiler yanlız yeni şifre oluştur yerine geldiğimde hesap bulunamadı diyor
  Daha sonra baktım olmuyor en son facebook ekibinden gelen maile cevap verdim sizin dedğiniz şekilde ama hâlen sorunu çözemedim ve bana geri dönüş de yapılmadı

 31. Merhaba; 3 gündür hesabıma giriş yapamıyorum. hesabıma giriş yapmaya çalıştığımda ” İnstagram Hesabını Güvene Almak İçin Şifreni Yeniledik ” uyarısıyla karşılaşıyorum. Instagram hesabım facebook ve cep telefonu numaramla bağlı. Fakat facebook ile giriş yap dediğimde onaylar gibi olup tekrardan ” Şifreni yeniledik ” uyarısı ile karşılaşıyorum. Cep telefonu numaram ile giriş yaptığımda kod geliyor, kodu yazıyorum; ama tekrar şifreni yeniledik diyor. daha fazla yardım al seçeneğinide işlevselliğini yitiriyor.. Sizlerden ricamdır, bana yardımcı olun.. Lütfen ….

  • Merhaba, bu sorun Instagram tarafından çözülmediği için resmi bir çözümü bulunmuyor. geçerli numara ile yeni hesap açmayı denediniz mi? yazının sonunda bir öneri bulunuyor.

 32. instagram hesabım çalındı. şifre ve e posta değiştirildi bu yüzden telefonuma kod da gelmiyor. ne yapmalıyım. lütfeeeeen yardımcı olur musunuz

 33. Merhaba. Benim hesabımda da aynı sorun var ve önceden postegro kullanıyordum. Daha sonra uygulamayı kaldırdım. Ama hala sorun çözülmedi. Hesabım çok eski olduğu için ve epostamı yenilemediğim için şifresini unuttuğum bir eposta adresi var hesabımda. Talimatları izledim ve Instagrama bir mail attım. Lütfen yardım edin bu işin içinden nasıl çıkabilirim?

  • e-posta adresi ve telefon numarası sizin siz olduğunuzu ispatlamanız için gerekli. bunlar olmadan işiniz zor. zaten bunun bir hata olduğunu düşünüyoruz. alternatif yollarla kurtulmak için de eposta ve telefon erişiminizin olması gerekiyor.

 34. Telefonuma giriş bağlantısı geliyor fakat tıkladığımda bağlantı geçersiz tekrar bir bağlantı isteyiniz diyor ne yapmalıyım?

 35. Merhaba benim telefon numarama bağlantı geliyor fakat tıkladığımda geçersiz tekrar deneyiniz yaziyor ne yapmalıyım?

 36. Benim hesabımda e posta yoktu direk telefon numaram ile kayıt oldum , tamamen gider diye korktum o yüzden yapmadım . Yani sadece telefonla şifre yenileyebiliyorum ama maalesef o da olmuyor . Yapayım mı yine de

 37. Destek talebi nasıl oluşturacağım , bende ayni hatayı verdi ” şifreniz güvenlik nedeniyle değiştirmiştir ” diye . Sifre sıfırlamak için telefonuma bağlantı istedim ve onun da güvenlik nedeni ile yapılamadığını söyledi ve elim kolum bağlı kaldım öyle .

 38. benim hesabım aynı böyle numara üzerine ama malesef tekrar denemeden önce birkaç dk bekleyin diyor sonra bekliyorum gine göndermiyor hesabım şuan alamıyorum yardımcı olabilirmisiniz bütün adımları denedim instgramdan yardım talep ettim geri dönüş yok 1 ay dır

  • herhangi bir uygulamaya izin vermiş miydiniz?
   beğeni ya da takipçi satın aldınız mı?
   e-posta adresinizi ya da telefon numaranızı yakın zamanda değiştirmiş miydiniz?
   iki aşamalı giriş doğrulaması etkin miydi?
   telefon numarası ve e-posta adresi kayıtlı ve güncel miydi?
   farklı telefon ve bilgisayarlardan giriş yapmış mıydınız?
   VPN kullanarak Instagram hesabınıza erişmeye çalıştınız mı?

 39. merhabalar benim hesabım aynı böyle oldu güvenlik amacıyla şifreni yeniledik diyor. benım hesabım telefon numarama bağlı kod istiorum güvenlik yönünden kod gönderemiyoruz diyor ne yapmalıyım

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!